BUTİK MALATYA TURU

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

4Gün

Tur Türü

23 NİSAN VE 29 EKİM TURLARI

Grup boyutu

46 kişiler

Genel Bakış

Malatya'nın lezzetleriyle buluşmak ve zengin kültürü ile tanışmak için yola çıkıyoruz.Arapgir eyvan gecesi ve Arapgir'de Kozluk çayı transferleriyle Malatya'yı yakından tanıma fırsatını bulun...

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Özel Tur Aracı İle Yolculuk
Otelde 2 Gece YP Konaklama (kahvaltı – akşam yemeği)
Zorunlu Paket Tur Seyahat Sigortası
İlk Gün Tesiste Yöresel Kahvaltı
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Programdaki Çevre Gezileri
Yolculuk Sırasında Sıcak-Soğuk İkramlar
Arapgir’de Kozluk Çayı Transfer Aracı
Öğle Yemekleri
Şahsi Harcamalar
Son Gün Akşam Yemeği
Otelde Minibar Kullanımı
Otelde Yemeklerde Alınan İçecekler
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Dahil Olan Hizmetlerde Belirtilmeyen Tüm Harcamalar
Malatya Fasıl Eğlencesi

Tur Programı

1. GÜN: ANKARA-MALATYA (GECE YOLCULUĞU)
Gece 22:30’da Sezenler Sokak Atatürk Lisesi önünde belirlenen saatte buluşup Malatya’ya doğru yola
çıkıyoruz. Ankara dışından ve tur güzergahında bulunan şehirlerden turumuza katılım sağlayacak olan
misafirlerimizin olması durumunda tur güzergahını değiştirmeyecek şekilde belirlenmiş noktalardan
binecek misafirlerimizi de alarak Kırşehir, Kayseri üzerinden gerekli molalarla Malatya’ya varıyoruz.
2. GÜN: MALATYA YEŞİLYURT- DARENDE SOMUNCU BABA- GÜNPINAR ŞELALESİ-ŞİRE HAN (KAYISI ALIŞVERİŞİ)
Sabah saatlerinde Malatya’ya ulaşıp ilk olarak kahvaltımızı yapacağımız restorana gidiyoruz. Kahvaltı sonrasında seyir terasından Yeşilyurt ve Malatya’yı panoramik bir noktadan izliyoruz. Tarihi Cezaevi Müzesi’ni gezerek balmumu figürlerle nostaljik bir ortamı gezip Malatya’nın Yeşilyurt ilçesine hareket ediyoruz. Ardından bölgenin tekstilinin önemini vurgulayan Ahmet Çalık Tekstil Müzesi’nde geçmişten günümüze tekstil hakkında bilgi sahibi oluyoruz. Sonrasında Yeşilyurt’tun tarihi evleri ve sokaklarından geçerek kayısı çekirdeğinden yapılmış olan kahvemizi kırk dört yıllık Kahve Konağı’nda yudumlamak için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Darende’ye hareket ediyoruz. ‘’Otuz yapraklı gül şehri" Darende'ye ulaşarak ilk olarak öğle yemeğimizi de burada alıp Somuncu Koca, Ekmekçi Koca ve Somuncu Baba olarak da bilinen Osmanlı Kuruluş Dönemi ünlü mutasavvıfı ve alimi Somuncu Baba Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Buradaki manevi ortamın ferahlığını yaşıyoruz. Ardından Tohma Çayı’nı, Has Bahçe, Kudret Havuzu, Balıklı Havuz ve Kanyonu'nu ziyaret ettikten sonra Günpınar Şelalesi’ni görüyoruz. Şire pazarına gelerek kuru kayısının birçok çeşidi ile birlikte kayısıdan üretilen kayısı lokumu, kayısı döneri, kayısı sucuğu gibi Malatya ile özdeşleşen tatları satın almak isteyen misafirlerimiz için serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize dönüyoruz.
3. GÜN: ONAR KÖYÜ-CEM EVİ- ARAPGİR-MİLLET HANI-HACI EMİR OĞULLARI KONAĞI VE MÜZESİ -KOZLUK ÇAYI- ARAPGİR
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yaklaşık 1,5 saatlik yolculukla Arapgir Onar Köyü’ne ulaşıyoruz. Arapgir'in Onar Mahallesi'nde 1224 yılında yaptırılan günümüzde de varlığını sürdüren Anadolu’nun en eski Cem Evi olan Onar Köyü Büyük Ocak Cem Evi’ni geziyoruz. Ardından yine köyde bulunan Onar Cem Evi ve Etnografya Müzesi’ni gezerek bölgede bulunan tarihi eserleri inceliyoruz. Bu özel geziden sonra, Arapgir merkeze doğru gitmek üzere aracımızla hareket ediyoruz. Arapgir Mirliva Ahmet Bey Cami’yi görüp 1850’li yıllarda yapıldığı tahmin edilen Millet Hanı’nı ziyaret ediyoruz. Handa Arapgir’e özel coğrafi işaret belgesi almış reyhan çayı içebilir, hediyelik reyhan reçeli, baharatı, çayı ve kurusunu alabilirsiniz. Öğle yemeği için verilecek serbest zamanın ardından Arapgir’de doğa ve kültürün iç içe yoğrulduğu dar ara sokaklara girdiğinizde ise çoğu hâlâ kullanılan kerpiç konaklar sizi hemen cezbedecek. Buradaki tarihi evler arasında yapacağımız bir yürüyüşle eski kerpiç konakları görebilirsiniz. Hacıemiroğulları Tarih Müzesi ve Arapgir konakları gezisi sonrası Kozluk Çayı Taş köprü, foto kamp bölgesini ziyaret edip akşam yemeği ve konaklama için otelimize gidiyoruz.
4. GÜN: ARSLANTEPE HÖYÜĞÜ- BATTALGAZİ POYRAZ KONAĞI- SANAT SOKAĞI- GRAMAFON MÜZESİ-FOTOĞRAF MÜZESİ-KENT MÜZESİ- TURGUT ÖZAL ANI EVİ-ANKARA
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından ilk olarak Anadolu’nun en eski şehir devleti olma özelliğine sahip kazı çalışmaları hassasiyetle devam etmekte olan şehircilik alt yapı (kanalizasyon) gibi pek çok bulguları barındıran Arslantepe Höyüğü’nü geziyoruz. Sonrasında Battalgazi’de gezimize eski kültürel değerlerin sergilendiği, tandır, hamamlık, eyvan gibi bölümlerden oluşan Poyraz Konağı’ı ziyareti ile devam ediyoruz. Ardından Malatya merkeze geçip öğle yemeğinde Malatya’nın yöresel yemeklerinin tadına bakıyoruz. Yemekten sonra Sanat Sokağı’na giderek Avrupa’nın en büyük şehir Fotoğraf Müzesi’ni geziyoruz. Ardından Malatya’nın kültürel değerlerini simgeleyen Kültür Evi’ni ziyaret ederek geçmişin izlerini yaşıyoruz. Adına Türküler yazılan Kernek Meydanı ve Şelalesi’ni gezerek yazı ve kışı ayrı ayrı güzel görünümü olan kanal boyundan yürüyerek Kent Müzesi’ni geziyoruz. Sonrasında Türkiye’nin en büyük Gramafon Müzesi’ni gezip Turgut Özal Anı Evi’ne ve Bulgur Evi’ne geçiyoruz. Sonrasında Ankara’ya dönüş yoluna geçiyoruz. Gece geç saatlerde Ankara’da oluyoruz.

Temalar

Tarih ve Kültür

Tur Süresi

2 Gece

Ulaşım Tipi

Otobüslü

Sıkça Sorulan Sorular

Hareket Noktaları
22:30 Sıhhiye Sezenler Atatürk Lisesi Önü
22:35 Milli Kütüphane Önü
22:40 Armada Önü
22:50 Taurus Önü (Konya Yolu Üzeri)
NOT: Bu turumuza Ankara dışından katılacak misafirlerimiz, tur güzergâhındaki her il havaalanı ve otobüs terminallerinden katılabilirler ( Tur öncesi Satış Ekibimizle görüşmek şartıyla!)
Özel Notlar
*Turlarımız karayolu ile 1300 km mesafe kat eden bölgelere 28 kişi ve üzeri sayıyı geçmesi durumunda otobüs ile seyahat edecektir.Karayolu ile 1300 km ve altı bölgelere; 28-46 kişi aralığında (yol otobüse uygun olması şartı ile) otobüs,20-28 kişi aralığında (yol Midibüse uygun olması şartı ile) midibüs,10-19 kişi aralığında minibüs ile seyahat edecektir. Belirtilen sayıların oluşmaması durumunda ,acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumun tur hareket etmeden önce misafirlere mesaj, sms yada telefonla bilgisi verilir.

*Hareket saati baz alınarak haftalık turlarımız için (5 gün ve üzeri konaklamalı) 5 gün, Yarı haftalık turlarımız için (3 veya 4 gece konaklamalı) 4 gün, Haftasonu turlarımız için (bir veya iki gece konaklamalı) 2 gün ve Günübirlik turlarımız için (konaklamasız) 18 saat önce misafirlere mesaj, sms yada telefon yoluyla iptal bilgisi verilir. İptal hesaplaması, turun hareket saati baz alınarak yapılır.
*Tur kayıtları sırasında misafirlerimizin HES Kodları ve Aşı Kartları alınacaktır. (PCR TEST, HES KODU vb. gibi uygulamalarda tur tarihinde İçişleri Bakanlığı’nın güncel genelgesine göre hareket edilecektir.)
*Tur aracının içerisinde kolonya veya dezenfektan, maske bulundurulacaktır.
*Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi verilmez sadece koltuk numarası garantisi verilir.
*Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir.
*Turlarımız paket tur olup tur esnasında kullanılmayan ulaşım, transfer, konaklama, çevre gezileri, yemek vb. gibi hakların iadesi gerçekleştirilmez.
*Fiyatlarımız kesin kayıt esnasında sabitlenir. Acentemiz, kesin tarihine kadar fiyatlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Turlarımızda kademeli fiyat uygulaması mevcuttur. Doluluk oranına göre fiyatlar değişmektedir.
*Zorunlu Seyahat Sigortası; acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsamaktadır. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır. İptal Güvence Paketi satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır.
*Otellerden ayrılış saatleri ve Tur Programında meydana gelebilecek değişiklikler Rehber tarafından ayarlanacaktır.
*Tura katılan misafirlerimizin, kişisel sağlık sorunları (kronik hastalıklar vb.) gibi nedenlerden sürekli kullandıkları ilaçları ve sağlık raporlarını yanlarında bulundurmaları ve konuyla ilgili rehbere bilgi vermeleri önerilir. Tura çıkarken bölgenin coğrafi yapısına ve mevsime uygun kıyafetler seçilmelidir. (Spor ayakkabısı, güneş gözlüğü, yağmurluk, kalın bir hırka, sırt çantası) getirebilirsiniz.
*Programda yazılı olan fakat resmi tatiller ve özel günler nedeniyle kapalı olan veya ani kapanma kararı alınan müze, ören yerleri vb. yerlerin ziyaret edilememesinden firmamız sorumlu değildir.
*Mola yerleri yol güzergahındaki dinlenme tesisleri ya da benzinlikler olarak rehber tarafından belirlenir, bu tesislerdeki yoğunluk tadilat vb. gibi nedenlerle ortaya çıkan hizmet kalitesindeki aksaklıklardan firmamız sorumlu değildir.
*Misafirlerimizin rehber tarafından belirlenen buluşma saati ve yerine geç kalmaları durumunda programın aksamaması adına rehber programa devam edecektir. Geç kalan misafirlerimizin ise, bir sonraki ziyaret noktasına kendi imkanları ile gidecekleri düşünülecektir.
*Rehber gerekli gördüğü taktirde hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle programda gün içerisinde gezilecek noktaların sırasında veya günler arasında değişiklik yapabilir.
*0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Otellerde yapılacak 3 kişilik konaklamalarda her otelde 3 ayrı yatak verilememektedir. Genel olarak 3 kişilik odalarda 1 büyük yatak ve 1 ek yatak organize edilmektedir.
*Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmakta olup rotasyon (koltuk değişimi) uygulamamız bulunmamaktadır.
*Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda şirketimiz sorumlu değildir.
*0-2 Yaş Çocuk ücretsizdir talep edilmemesi durumunda araçta koltuk verilmemektedir. 3-6 Yaş Çocuk için ödenen yalnız KOLTUK ücreti olup, tur aracı dışında diğer hizmetleri kapsamamaktadır. Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi uygulanmamaktadır ve iki yetişkin olarak hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşlarının doğruluğu ve yanlışlık durumunda oluşabilecek ücret farklılıkları misafirin sorumluluğundadır.
*06 Eylül 2021 tarihi itibari ile 2 aşısını olmayan kişiler şehirler arası seyahat edebilmek için seyahat saatinden önceki 48 saat içinde negatif PCR test sonucu ibraz etmekle yükümlüdür. Turlara katılacak misafirlerimiz eğer 1.aşılarını olmuş ve 2.aşı tarihleri gelmemiş ise yine 48 saat öncesine kadar yapılmış negatif PCR test sonucuna sahip olmak zorundadır. Aşı olmuş misafirlerimizin Aşı Kartlarını göstermeleri gerekmektedir. Tur başlamadan önce belgelerin acente görevlilerimize ulaştırılmaması durumunda doğabilecek hak kayıplarından şirketimiz sorumlu değildir. (PCR TEST, HES KODU vb. gibi uygulamalarda tur tarihinde İçişleri Bakanlığı’nın güncel genelgesine göre hareket edilecektir.)
Malatya Fasıl Eğlencesi Not!
Malatya konaklamasının yapıldığı bir gün en az 15 kişi olması durumunda extra olarak Malatya Fasıl Eğlencesi ’ne gidilecektir.

Konaklama Otelleri

1. Gün

GİDİŞ YOLCULUĞU -
2. Gün

4*Melid Room Otel vb. (alkollü içecek yok) - http://www.melidhotel.com/index.php
5*Anemon Malatya Otel vb. - https://www.anemonhotels.com/otel-malatya/anemon-malatya.aspx
3. Gün

4*Melid Room Otel vb. (alkollü içecek yok) - http://www.melidhotel.com/index.php
5*Anemon Malatya Otel vb. - https://www.anemonhotels.com/otel-malatya/anemon-malatya.aspx
4. Gün

DÖNÜŞ YOLCULUĞU -

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız
25%
2.865 ₺ 2.148 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
2.865 ₺ 2.148 ₺
0 Yorum