FETHİYE MARMARİS TURU

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

7Gün

Tur Türü

EGE-AKDENİZ TURLARI

Grup boyutu

46 kişiler

Genel Bakış

Seyahat53'ten (Fethiye Marmaris Turu) ;Fethiye- Marmaris turumuz tüm gün bir tesiste kapalı kalmadan yaz tatili hedefleyen konuklarımıza yönelik hazırlanmıştır. Ege'nin en güzel tatil beldelerini kapsayan gezimiz misafirlerimize deniz- kum- güneş tatili sunma özelliğinin yanında tam bir kültür gezisi imkanı da sunmaktadır. 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

4 Gece YP Konaklama (Kahvaltı-Akşam Yemeği)
Özel Tur Aracı ile Yolculuk
İlk Gün Tesiste Kahvaltı
Zorunlu Paket Tur Seyahat Sigortası
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Programdaki Çevre Gezileri
Yemekli Gökova Tekne Turu
Akyaka Azmak Kanal Turu
Yemekli Dalyan Tekne Turu
Otopark Girişleri
Otelde Minibar ve Diğer Ekstra Harcamalar
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretlerİ
Çamur Banyoları Giriş Ücretleri
Plaj Girişleri (Şezlong, Şemsiye vb.) Patara Paljı, İztuzu Plajı Giriş Ücretleri
Tekne Turu Dışındaki Öğle Yemekleri
Son Gün Akşam Yemeği
12 Adalar Tekne Turu
Su, Çay ve Alkollü-Alkolsüz Tüm İçeçekler
Dahil Olan Hizmetlerde Belirtilmeyen Tüm Harcamalar

Tur Programı

ANKARA- FETHİYE (GECE YOLCULUĞU)
Akşam saat 23.00'da Sıhhiye Sezenler Sokak, Atatürk Lisesi önünden hareket ediyoruz. Ankara dışından ve tur güzergahında bulunan şehirlerden turumuza katılım sağlayacak olan misafirlerimizin olması durumunda tur güzergahını değiştirmeyecek şekilde belirlenmiş noktalardan binecek misafirlerimizi de alarak Sivrihisar, Afyon, Burdur yolu üzerinden gerekli molalarla Fethiye’ye varıyoruz.
2. GÜN: KAYAKÖY-BELCEKIZ-ÖLÜDENİZ (Yüzme Molası)
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından ilk olarak eski bir Rum yerleşim yeri olan ve mübadele ile birlikte terk edilmiş ve bir süredir adına ‘’Son Umut’’ Filmi’nden de aşina olduğumuz Kayaköy’ü rehberimizle birlikte geziyoruz. Dolaşırken kendimizi bir film setindeymiş gibi hissedeceğimiz Kayaköy gezimizin ardından Belcekız Plajı’na hareket ediyoruz. Burada rehberimizin anlatımları sonrasında öğle yemeği ve sahilde vakit geçirmek için serbest zaman veriyoruz. Bu zaman süresinde dünyanın en güzel plajları arasında yer alan Ölüdeniz’de yüzme şansı buluyoruz. Yüzme molamız sonrası akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.
3.GÜN: XANTOS ANTİK KENTİ -PATARA ANTİK KENTİ VE PLAJI -YAKAPARK-SAKLIKENT KANYONU
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından, ilk olarak UNESCO tarafından koruma altına alınan Xantos Antik Kenti’ne hareket ediyoruz. Burada düşmana teslim olmayı asla düşünmeyen antik kentin hüzünlü hikayesini rehberimizden dinliyoruz. Ardından ikinci durağımız 2020 yılının teması olarak belirlenen Patara Antik Kenti oluyor. Demokrasi teriminin ilk kez kullanıldığı ve ilk meclisin toplandığı yer olan Likya Birliği’nin yönetim modeli olan Meclis Binası da dahil olmak üzere tüm yapıları görüyoruz. Nesilleri tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan caretta caretta adı verilen deniz kaplumbağalarının en önemli yumurtlama alanlarından bir tanesi ve Türkiye’nin en uzun ikinci kumsalı olan Patara Plajı’nda rehberimizin anlatımlarının ardından kumsalda yürümek veya denize girmek için serbest zaman veriyoruz. Belirtilen saatte buluşup aracımıza geçerek öğle yemeği için seçtiğimiz restoranımızın olduğu Yakapark’a gidiyoruz. Yemekten sonra Saklıkent Kanyonu’na hareket ediyoruz. Bir rivayete göre bir çobanın keçisini kaybedip onu arayışı sürecinde keşfedilmiş, 17 km. uzunluğunda olan Saklıkent Kanyonu’nun hikayesini rehberimizden dinliyoruz. Burada dileyen konuklarımız kanyonda kısa bir yürüyüş yapabilirler. (Dileyen misafirlerimiz verilen serbest zamanı rafting yaparak yada kanyon suyu kenarındaki kafelerde serinleyerek değerlendirebilirler.) Saklıkent gezimiz sonrasında akşam yemeği ve konaklama için otelimize gidiyoruz.
4. GÜN: FETHİYE-12 ADALAR TEKNE TURU (Yemekli)
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Fethiye Limanı’na gidiyor ve tüm gün sürecek olan yemekli 12 Adalar Tekne Turu’na çıkıyor, cennet koylarda yüzüyor ve denizin tadını çıkartıyoruz. Tekne turu sonrası Fethiye merkezde serbest zaman verip belirlenen saatte buluşup akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.
5.GÜN.DALYAN TEKNE TURU (Yemekli) -ÇAMUR BANYOSU-İZTUZU PLAJI
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından, Dalyan’da bizleri bekleyen teknemize yerleşip faydalarını Kleopatra’dan bildiğimiz Çamur Banyoları ve Kaplıcaları’na gidiyoruz. Burada geçireceğimiz keyifli dakikaların ardından daha gençleşmiş ve tazelenmiş bir ciltle buradan ayrılıyoruz ve teknemizle öğle yemeğimizi almak üzere restoranımıza geçiyoruz. Yemek için vereceğimiz serbest zaman sonrası, nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan, dünyaca ünlü Caretta Carettaların Yaşam Alanı ve yumurtlama yerlerinden biri olan, Türkiye’nin bir diğer en güzel kumsallarından İztuzu Plajı’na hareket ediyoruz. Rehberimizin anlatımı ve yönlendirmeleri sonrasında gün boyu deniz,kum ve güneş molası veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz dönüşte Mavi Yengec’in (extra) tadına bakabilirler. Belirlenen saatte akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.
6.GÜN: AKYAKA TÜM GÜN TEKNE TURU (Yemekli)-AŞIKLAR YOLU- MARMARİS
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından, Akyaka’ya hareket ediyoruz. Tüm gün sürecek olan yemekli tekne turumuza katılıyoruz. Cennet koyların tadını çıkarıyor ve akvaryum gibi koyları dolaşıyoruz. Gün boyu mavinin bin tonunda kulaç attıktan sonra teknemizden iniyoruz ve eski Aşıklar Yolu’ndan geçiyoruz. Burayı da anılarımıza ve hafızalarımıza kaydedip Marmaris Marina’da akşam yemeğini de içine alan serbest zamanın ardından Ankara’ya dönüş yoluna geçiyoruz.
7. GÜN: ANKARA
Yolda verilecek molalar sonrası sabah saatlerinde Ankara’ya varıyoruz. Bir başka Seyahat53 turunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Temalar

Tarih ve Kültür
Eğlence

Tur Süresi

4 Gece

Ulaşım Tipi

Otobüslü

Sıkça Sorulan Sorular

Hareket Noktaları
*23:00 Sıhhiye Sezenler Atatürk Lisesi Önü
*23:05 Milli Kütüphane Önü
*23:10 Armada Önü
*23:15 Ümitköy Köprüsü
*23:20 Mesa Koru (Anse Otoparkı)
Öneriler
Seyyah’dan tavsiyeler;
· Tura katılacağınız tur operatörünüzü internet üzerinden iyi araştırın (Kaç yıllık firma, şikayetlerin konusu nedir, aynı konudan kaç şikayet var gibi.)

· Programı çok iyi inceleyin (Hizmete dahil olanlar, olmayanları iyice araştırın, yaylaya çıkmak için minibüs ücretini ekstradan mı alıyorlar, kişi başı kaç para toplanıyor?) Bazen kötü niyetli rehber ve operatörler minibüs ücretinden de komisyon alabiliyorlar.

· Konaklama tesislerini internet üzerinden inceleyin, (operatörler konaklama tesislerinin isimlerini programlarında vermek zorundalar) şikayet var ise tesislerin yaşına göre şikâyetleri karşılaştırın.

· Turun fiyatına öğle yemeği dahil değil ise, öğle yemekleri yenecek yerleri tura gitmeden önce arayın ve münferit fiyatlarını öğrenin. Gruplar genelde münferit fiyatların yaklaşık %10 altında yemek yerler. (Bazı kötü niyetli rehber ve operatörler öğle yemeğinden misafirler farkında olmadan komisyon alabilmektedirler.)

· Hediyelik alışveriş yerlerinde (Karadeniz turlarında çay hariç) % 20 ye yakın bir indirim yapılmıyor ise indirim farkı komisyon olarak alınıyor olabilir. Komisyonla ilgili 1618 sayılı yasanın 30. maddesi açık ve net, cezası da operatörün ve rehberin belgelerinin iptali olmaktadır.

· Son olarak tura katılmadan her şeyi iyi araştırın ama; tatile çıkarken olumlu düşünmeyi de ihmal etmeyin.
NOT: Bu tavsiyeler tura katılacak misafirlerin tatillerini yaparken üzülmesinler diye tedbir amaçlı tavsiye niteliğindedir. Kötü niyetli insanlar her sektörde olduğu gibi, sayısı çok az olmakla birlikte turizmde de vardır. Maalesef bu kötü niyetli insanların olumsuz eylemleri geriye kalan, işini doğru yapan ve çoğunluğu oluşturan rehber, operatör ve bölge esnafını da karalamaktadır. Sizler tura çıkarken, karar verme aşamasında daha sorgulayıcı olursanız, iyi bir tatil geçireceğiniz gibi turizm sektörünün genel olarak itibarını daha da yükseltmiş olacaksınız......İYİ TATİLLER.
Özel Notlar
*Turlarımız karayolu ile 1300 km mesafe kat eden bölgelere 28 kişi ve üzeri sayıyı geçmesi durumunda otobüs ile seyahat edecektir.Karayolu ile 1300 km ve altı bölgelere; 28-46 kişi aralığında (yol otobüse uygun olması şartı ile) otobüs,20-28 kişi aralığında (yol Midibüse uygun olması şartı ile) midibüs,10-19 kişi aralığında minibüs ile seyahat edecektir. Belirtilen sayıların oluşmaması durumunda ,acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumun tur hareket etmeden önce misafirlere mesaj, sms yada telefonla bilgisi verilir.

*Hareket saati baz alınarak haftalık turlarımız için (5 gün ve üzeri konaklamalı) 5 gün, Yarı haftalık turlarımız için (3 veya 4 gece konaklamalı) 4 gün, Haftasonu turlarımız için (bir veya iki gece konaklamalı) 2 gün ve Günübirlik turlarımız için (konaklamasız) 18 saat önce misafirlere mesaj, sms yada telefon yoluyla iptal bilgisi verilir. İptal hesaplaması, turun hareket saati baz alınarak yapılır.
*Tur kayıtları sırasında PCR TEST, HES KODU vb. gibi uygulamalarda tur tarihinde İçişleri Bakanlığı’nın güncel genelgesine göre hareket edilecektir. Tur aracının içerisinde kolonya, maske bulundurulacaktır.
*Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi verilmez sadece koltuk numarası garantisi verilir.
*Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir.
*Turlarımız paket tur olup tur esnasında kullanılmayan ulaşım, transfer, konaklama, çevre gezileri, yemek vb. gibi hakların iadesi gerçekleştirilmez.
*Fiyatlarımız kesin kayıt esnasında sabitlenir. Acentemiz, kesin tarihine kadar fiyatlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Turlarımızda kademeli fiyat uygulaması mevcuttur. Doluluk oranına göre fiyatlar değişmektedir.
*Zorunlu Seyahat Sigortası; acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsamaktadır. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır. İptal Güvence Paketi satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır.
*Otellerden ayrılış saatleri ve Tur Programında meydana gelebilecek değişiklikler Rehber tarafından ayarlanacaktır.
*Tura katılan misafirlerimizin, kişisel sağlık sorunları (kronik hastalıklar vb.) gibi nedenlerden sürekli kullandıkları ilaçları ve sağlık raporlarını yanlarında bulundurmaları ve konuyla ilgili rehbere bilgi vermeleri önerilir. Tura çıkarken bölgenin coğrafi yapısına ve mevsime uygun kıyafetler seçilmelidir. (Spor ayakkabısı, güneş gözlüğü, yağmurluk, kalın bir hırka, sırt çantası) getirebilirsiniz.
*Programda yazılı olan fakat resmi tatiller ve özel günler nedeniyle kapalı olan veya ani kapanma kararı alınan müze, ören yerleri vb. yerlerin ziyaret edilememesinden firmamız sorumlu değildir.
*Mola yerleri yol güzergahındaki dinlenme tesisleri ya da benzinlikler olarak rehber tarafından belirlenir, bu tesislerdeki yoğunluk tadilat vb. gibi nedenlerle ortaya çıkan hizmet kalitesindeki aksaklıklardan firmamız sorumlu değildir.
*Misafirlerimizin rehber tarafından belirlenen buluşma saati ve yerine geç kalmaları durumunda programın aksamaması adına rehber programa devam edecektir. Geç kalan misafirlerimizin ise, bir sonraki ziyaret noktasına kendi imkanları ile gidecekleri düşünülecektir.
*Rehber gerekli gördüğü taktirde hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle programda gün içerisinde gezilecek noktaların sırasında veya günler arasında değişiklik yapabilir.
*0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Otellerde yapılacak 3 kişilik konaklamalarda her otelde 3 ayrı yatak verilememektedir. Genel olarak 3 kişilik odalarda 1 büyük yatak ve 1 ek yatak organize edilmektedir.
*Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmakta olup rotasyon (koltuk değişimi) uygulamamız bulunmamaktadır.
*Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda şirketimiz sorumlu değildir.
*0-2 Yaş Çocuk ücretsizdir talep edilmemesi durumunda araçta koltuk verilmemektedir. 3-6 Yaş Çocuk için ödenen yalnız KOLTUK ücreti olup, tur aracı dışında diğer hizmetleri kapsamamaktadır. Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi uygulanmamaktadır ve iki yetişkin olarak hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşlarının doğruluğu ve yanlışlık durumunda oluşabilecek ücret farklılıkları misafirin sorumluluğundadır.
*Bu turumuzda müze gişelerinde uzun bilet sıralarının oluşması sebebiyle tur başlangıç tarihinden önce Müzekart+ almanızı tavsiye ederiz. Müzekart+ satış noktalarını https://www.muze.gov.tr sitesinden görebilir ve online olarak Müzekart+ satın alabilirsiniz. MüzeKart ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ve Milli Saraylar'a bağlı 300’den fazla müze ve örenyerini bir yıl boyunca sınırsız ziyaret edebilirsiniz. (Belediyelere ve özel idareye bağlı müzelerde geçerli değildir.

Konaklama Otelleri

1. Gün

GİDİŞ YOLCULUĞU -
2. Gün

Muğla Otel vb. - http://www.muglahotel.com/
Antik Letoon Butik Otel vb. - https://letoonantiquehotel.com/
3. Gün

Muğla Otel vb. - http://www.muglahotel.com/
Antik Letoon Butik Otel vb. - https://letoonantiquehotel.com/
4. Gün

Muğla Otel vb. - http://www.muglahotel.com/
Antik Letoon Butik Otel vb. - https://letoonantiquehotel.com/
5. Gün

Muğla Otel vb. - http://www.muglahotel.com/
Antik Letoon Butik Otel vb. - https://letoonantiquehotel.com/
6. Gün

DÖNÜŞ YOLCULUĞU -
7. Gün

ANKARA'YA VARIŞ -

Tur Konumu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız
14%
4.550 ₺ 3.913 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
4.550 ₺ 3.913 ₺
0 Yorum