HABABAM İSTANBUL TURU

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

3Gün

Tur Türü

23 NİSAN VE 29 EKİM TURLARI

Grup boyutu

46 kişiler

Genel Bakış

Seyahat 53 Turizm'den HABABAM İSTANBUL TURU; 

İstanbul'un en güzel yüzü, muhteşem bir boğaz turu, tarih kokan yarımada ve müzelere şahit olmaya ne dersiniz?

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Özel Tur Aracı İle Yolculuk
1 Gece YP Konaklama (kahvaltı-akşam yemeği)
Araç İçi Sıcak-Soğuk İkramlar
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Zorunlu Seyahat Sigortası
Programdaki Çevre Gezileri
İlk Gün Tesiste Kahvaltı
Oteldeki Yemekler Yanında Alınan İçecekler
Minibar ve Extra Otel Harcamaları
Öğle Yemekleri
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Kız Kulesi Küçük Tekne Ücreti
Dahil Olan Hizmetlerde Belirtilmeyen Tüm Harcamalar
Boğaz’da Tekne Turu

Tur Programı

1.GÜN: ANKARA-İSTANBUL (GECE YOLCULUĞU)
Akşam saat 23.59’da Sıhhiye Sezenler Sokak Atatürk Lisesi önünden hareket edip, gerekli molalar verilerek İstanbul'a varıyoruz.
2.GÜN: DOLMABAHÇE SARAYI- ORTAKÖY- MECİDİYE CAMİ- EMİNÖNÜ MISIR ÇARŞISI- BOĞAZ TURU
Sabah erken saatlerde İstanbul’a varıyoruz. İlk önce kahvaltımızı tesiste alıyoruz. Kahvaltıdan sonra aracımızla uzun yıllar Osmanlı İmparatorluğu’na ev sahipliği yapmış ve Mustafa Kemal Atatürk ‘ün son günlerini geçirdiği İstanbul’daki eşsiz tarihin bir diğer tanığı olan Dolmabahçe Sarayı’nı geziyoruz. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra İstanbul Boğazı’nın son yıllarda gözde mekanlarından biri olan Ortaköy’e gidiyoruz. Burada daha çok Ortaköy Cami olarak bilinen Mecidiye Cami ile ilgili rehberimizden bilgiler alıyoruz. Burada verilecek serbest zaman içerisinde muhteşem Boğaz manzarasının Ortaköy’den görünümünün fotoğraflarını çekebilir, meşhur Ortaköy Kumpiri’nin tadına bakabilir veya kafelerden birinde çayınızı yudumlayabilirsiniz. Bu güzel ortamdan tekrar gelmek dileği ile ayrılıp aracımızla İstanbul’un kalbi olan Eminönü’ne geçiyoruz. Mısır Çarşısı’nda dolaşmak için serbest zaman veriyoruz. Belirtilen saatte buluşup Boğazın masmavi suları üzerinde yapacağımız tekne turu için yerlerimizi alıyoruz ve boğazın; Yalı, Saray, Kasır, Kuleler ve Hisarlarla süslü eşsiz güzelliğini seyretmek üzere turumuza başlıyoruz. İstanbul turumuzu bu güzel Boğaz Turu ile taçlandırdıktan sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz.
3.GÜN: SUNAY AKIN OYUNCAK MÜZESİ – HABABAM SINIFI MÜZESİ--KANLICA-KÜÇÜKSU KASRI- ÇAMLICA TEPESİ- ANKARA
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından ilk durağımız 1700’lü yıllardan günümüze oyuncakların sergilendiği Sunay Akın Oyuncak Müzesi oluyor. Ardından Türk Sinema Tarihi’ne damgasını vuran Rıfat Ilgaz’ın aynı isimli romanından uyarlanan Hababam Sınıfı filminin çekildiği ve Müzesi’nin yer aldığı Adile Sultan Kasr’ını ziyaret ediyoruz. Rıfat Ilgaz’ın kaleme aldığı öykülerin Ertem Eğilmez tarafından sinemaya uyarlanmasıyla Türk Halkı’nın kalbinde taht kuran bir klasik halini almış bu filme sahne olmuş mekanı görme fırsatı buluyor ve hep birlikte nostalji yaşıyoruz. Sonrasında İstanbul’un ikonik simgelerinden biri haline gelmiş Kız Kulesi’ni seyretmek için Salacak’a gidiyoruz. Burada verilen serbest zamanda dileyen misafirlerimiz Kızkulesi’ne karşı çay veya kahvesini içebilir. Yada küçük tekne ile Kızkulesi’ne geçebilir. (extra) Sahildeki kısa bir yürüyüş ile Mimar Sinan’ın İstanbul’da inşa ettiği iki Mihrimah Sultan camisinden biri olan olan ve Üsküdar Meydanı’nı süsleyen Üsküdar Mihrimah Sultan Camisi’ni görüp en güzel sultan kasırlarından biri olan Küçüksu Kasrı’na geçiyoruz. Buradaki gezimizi tamamlayıp harika fotoğraflar çektikten sonra meşhur Kanlıca Yoğurdu’nun tadına bakmak için Kanlıca Sahili’ne geçiyoruz. Sonrasında ise İstanbul manzarasının en güzel izlenebildiği yerlerden bir tanesi olan Çamlıca Tepesi’ne gidiyoruz. Bu güzel manzaranın keyfini çıkarmak için verilen serbest zamanın ardından belirtilen saat ve yerde buluşarak Ankara’ya dönüş yoluna geçiyoruz. Verilecek molalar sonrasında keyifli bir yolculuk ile Ankara’ya varıyoruz. Bir başka Seyahat53 turunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Temalar

Tarih ve Kültür
Lüks ve Konfor
Ulaşım ve Transfer

Tur Süresi

1 Gece

Ulaşım Tipi

Otobüslü

Sıkça Sorulan Sorular

Hareket Noktaları
*23.59 Sıhhiye Sezenler Atatürk Lisesi Önü
*00.05 Milli Kütüphane
*00.10 Armada Önü
*00.15 Ümitköy Köprüsü
*00.20 Mesa Koru
*00.40 Optimum AVM
Özel Notlar
*Turlarımız karayolu ile 1300 km mesafe kat eden bölgelere 28 kişi ve üzeri sayıyı geçmesi durumunda otobüs ile seyahat edecektir.Karayolu ile 1300 km ve altı bölgelere; 28-46 kişi aralığında (yol otobüse uygun olması şartı ile) otobüs,20-28 kişi aralığında (yol Midibüse uygun olması şartı ile) midibüs,10-19 kişi aralığında minibüs ile seyahat edecektir. Belirtilen sayıların oluşmaması durumunda ,acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumun tur hareket etmeden önce misafirlere mesaj, sms yada telefonla bilgisi verilir.

*Hareket saati baz alınarak haftalık turlarımız için (5 gün ve üzeri konaklamalı) 5 gün, Yarı haftalık turlarımız için (3 veya 4 gece konaklamalı) 4 gün, Haftasonu turlarımız için (bir veya iki gece konaklamalı) 2 gün ve Günübirlik turlarımız için (konaklamasız) 18 saat önce misafirlere mesaj, sms yada telefon yoluyla iptal bilgisi verilir. İptal hesaplaması, turun hareket saati baz alınarak yapılır.
*Tur kayıtları sırasında misafirlerimizin HES Kodları ve Aşı Kartları alınacaktır. (PCR TEST, HES KODU vb. gibi uygulamalarda tur tarihinde İçişleri Bakanlığı’nın güncel genelgesine göre hareket edilecektir.)
*Tur aracının içerisinde kolonya veya dezenfektan, maske bulundurulacaktır.
*Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi verilmez sadece koltuk numarası garantisi verilir.
*Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir.
 Turlarımız paket tur olup tur esnasında kullanılmayan ulaşım, transfer, konaklama, çevre gezileri, yemek vb. gibi hakların iadesi gerçekleştirilmez.
*Fiyatlarımız kesin kayıt esnasında sabitlenir. Acentemiz, kesin tarihine kadar fiyatlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Turlarımızda kademeli fiyat uygulaması mevcuttur. Doluluk oranına göre fiyatlar değişmektedir.
*Zorunlu Seyahat Sigortası; acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsamaktadır. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır. İptal Güvence Paketi satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır.
*Otellerden ayrılış saatleri ve Tur Programında meydana gelebilecek değişiklikler Rehber tarafından ayarlanacaktır.
*Tura katılan misafirlerimizin, kişisel sağlık sorunları (kronik hastalıklar vb.) gibi nedenlerden sürekli kullandıkları ilaçları ve sağlık raporlarını yanlarında bulundurmaları ve konuyla ilgili rehbere bilgi vermeleri önerilir. Tura çıkarken bölgenin coğrafi yapısına ve mevsime uygun kıyafetler seçilmelidir. (Spor ayakkabısı, güneş gözlüğü, yağmurluk, kalın bir hırka, sırt çantası) getirebilirsiniz.
*Programda yazılı olan fakat resmi tatiller ve özel günler nedeniyle kapalı olan veya ani kapanma kararı alınan müze, ören yerleri vb. yerlerin ziyaret edilememesinden firmamız sorumlu değildir.
*Mola yerleri yol güzergahındaki dinlenme tesisleri ya da benzinlikler olarak rehber tarafından belirlenir, bu tesislerdeki yoğunluk tadilat vb. gibi nedenlerle ortaya çıkan hizmet kalitesindeki aksaklıklardan firmamız sorumlu değildir.
*Misafirlerimizin rehber tarafından belirlenen buluşma saati ve yerine geç kalmaları durumunda programın aksamaması adına rehber programa devam edecektir. Geç kalan misafirlerimizin ise, bir sonraki ziyaret noktasına kendi imkanları ile gidecekleri düşünülecektir.
*Rehber gerekli gördüğü taktirde hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle programda gün içerisinde gezilecek noktaların sırasında veya günler arasında değişiklik yapabilir.
*0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Otellerde yapılacak 3 kişilik konaklamalarda her otelde 3 ayrı yatak verilememektedir. Genel olarak 3 kişilik odalarda 1 büyük yatak ve 1 ek yatak organize edilmektedir.
*Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmakta olup rotasyon (koltuk değişimi) uygulamamız bulunmamaktadır.
*Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda şirketimiz sorumlu değildir.
*0-2 Yaş Çocuk ücretsizdir talep edilmemesi durumunda araçta koltuk verilmemektedir. 3-6 Yaş Çocuk için ödenen yalnız KOLTUK ücreti olup, tur aracı dışında diğer hizmetleri kapsamamaktadır. Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi uygulanmamaktadır ve iki yetişkin olarak hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşlarının doğruluğu ve yanlışlık durumunda oluşabilecek ücret farklılıkları misafirin sorumluluğundadır.
*06 Eylül 2021 tarihi itibari ile 2 aşısını olmayan kişiler şehirler arası seyahat edebilmek için seyahat saatinden önceki 48 saat içinde negatif PCR test sonucu ibraz etmekle yükümlüdür. Turlara katılacak misafirlerimiz eğer 1.aşılarını olmuş ve 2.aşı tarihleri gelmemiş ise yine 48 saat öncesine kadar yapılmış negatif PCR test sonucuna sahip olmak zorundadır. Aşı olmuş misafirlerimizin Aşı Kartlarını göstermeleri gerekmektedir. Tur başlamadan önce belgelerin acente görevlilerimize ulaştırılmaması durumunda doğabilecek hak kayıplarından şirketimiz sorumlu değildir. (PCR TEST, HES KODU vb. gibi uygulamalarda tur tarihinde İçişleri Bakanlığı’nın güncel genelgesine göre hareket edilecektir.)
*Bu turumuzda müze gişelerinde uzun bilet sıralarının oluşması sebebiyle tur başlangıç tarihinden önce Müzekart+ almanızı tavsiye ederiz. Müzekart+ satış noktalarını https://www.muze.gov.tr sitesinden görebilir ve online olarak Müzekart+ satın alabilirsiniz. MüzeKart ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ve Milli Saraylar'a bağlı 300’den fazla müze ve örenyerini bir yıl boyunca sınırsız ziyaret edebilirsiniz. (Belediyelere ve özel idareye bağlı müzelerde geçerli değildir.

Konaklama Otelleri

1. Gün

GİDİŞ YOLCULUĞU -
2. Gün

Dream Hill Hotel vb. - https://www.dreamhillhotel.com/tr/
The Green Park Hotel Bostancı vb. - https://www.thegreenparkbostanci.com/
3. Gün

DÖNÜŞ YOLCULUĞU -

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız
11%
1.800 ₺ 1.602 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
1.800 ₺ 1.602 ₺
0 Yorum