İBRADİ DÜĞMELİEVLER ALTINBEŞİK TURU

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

2Gün

Tur Türü

HAFTASONU TURLARI

Genel Bakış

Her dağ silsilesinde olduğu gibi Toros Dağları’da binlerce farklı kültürü içinde barındırıyor. Kadim zamanların izlerini taşıyan Orta Toros Dağlarının yamaçlarında kurulu ve tarihi Antik Çağa kadar uzanan Ormana, İbradi’yi Seyahat53 ailesi ile gezmeye ne dersiniz?

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Özel Tur Aracı İle Yolculuk
1 Gece YP Konaklama (kahvaltı-akşam yemeği)
İlk Gün Kahvaltılık Araç İçi Sandviç
Araç İçi Sıcak-Soğuk İkramlar
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Zorunlu Seyahat Sigortası
Programdaki Çevre Gezileri
Otelde Yemekler Yanında Alınan Tüm İçecekler
Otelde Minibar ve Extra Harcamalar
Öğle Yemekleri
Müze Giriş Ücretleri
Dahil Olan Hizmetlerde Belirtilmeyen Tüm Harcamalar

Tur Programı

1.GÜN: KONYA TROPİKAL KELEBEK BAHÇESİ- BEYŞEHİR TAŞ KÖPRÜ- EŞREFOĞLU CAMİ -ORMANA
Sabah 07:00’da Sıhhiye Sezenler Sokak Atatürk Lisesi önünde buluşarak Konya’ya hareket ediyoruz. Aracımızda alacağımız kahvaltılık ikramlarımız ile keyifli bir yolculuğun ardından Konya’ya varıyoruz ilk olarak yüzlerce kelebeğin dünyasında kaybolacağınız Konya Tropikal Kelebek Bahçesi'ne gidiyoruz. Doğal yaşam ortamı oluşturulmuş bu narin canlıların arasında zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Belirtilen saatte buluşup Beyşehir’e hareket ediyoruz. Yol üzerinde alacağımız öğle yemeğimizden sonraki durağımız ise Anadolu'daki birçok süsleme sanatının bir arada kullanıldığı tek ahşap cami olan Eşrefoğlu Süleyman Bey tarafından 1297 yılında inşa ettirilmiş Eşrefoğlu Cami oluyor. Ardından Türkiye’nin en büyük üçüncü gölü olan Beyşehir Gölü’ne gidiyoruz. Göl kenarında yürüyüş ve Taşköprü’de fotoğraf çekimi için serbest zaman veriyoruz. Belirlenen saatte buluşup İbradi Ormana’ya geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için konak odalarımıza yerleşiyoruz.
2.GÜN: ALTINBEŞİK MAĞARASI- ORMANA (İBRADİ) DÜĞMELİ EVLERİ-MÜZE KONAKLAR-ANKARA
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Ürünlü Köyü’nde yer alan Türkiye’nin ilk ve tek ‘’Mağara Milli Parkı’’ olma özelliği taşıyan Altınbeşik Mağarası’na gidiyoruz. Botla mağarayı gezdikten sonra aracımızla Ormana (İbradi) ‘ya geri dönüyoruz. Burada Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Kentsel Sit Alanı ve Alternatif Turizm Merkezi ilan ettiği 150 adet Ormana Evi’nden 49’unun koruma altına alındığı Ormana (İbradi) Düğmeli Evleri’ni yürüyerek gezmeye başlıyoruz. Tarihi 100 ile 300 yıl arasında değişkenlik gösteren Osmanlı Mimarisi’nin hakim olduğu bu iki katlı ahşap evlerin arasında dolaşıyor ve fotoğraflarını çekiyoruz. Bu konakların arasındaki müzeleri de görüp öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemekten sonra İbradi’de yaklaşık bin yaşındaki gövde çapı 24 metre olan Arapastik Kestanesi’ni ile hatıra fotoğrafı çektirip geri dönüş yoluna geçiyoruz. Akşam saatlerinde Ankara’ya dönüyoruz. Bir başka Seyahat53 turumuzda tekrar görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Temalar

Doğa ve Spor
Aile ve Çocuklar
Lüks ve Konfor

Tur Süresi

1 Gece

Ulaşım Tipi

Otobüslü

Sıkça Sorulan Sorular

Hareket Noktaları
*07:00 Sıhhiye Sezenler Atatürk Lisesi Önü
*07:05 Milli Kütüphane Önü
*07:10 Armada Önü
*07:20 Taurus Önü
Özel Notlar
*Turlarımız karayolu ile 1300 km mesafe kat eden bölgelere 28 kişi ve üzeri sayıyı geçmesi durumunda otobüs ile seyahat edecektir.Karayolu ile 1300 km ve altı bölgelere; 28-46 kişi aralığında (yol otobüse uygun olması şartı ile) otobüs,20-28 kişi aralığında (yol Midibüse uygun olması şartı ile) midibüs,10-19 kişi aralığında minibüs ile seyahat edecektir. Belirtilen sayıların oluşmaması durumunda ,acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumun tur hareket etmeden önce misafirlere mesaj, sms yada telefonla bilgisi verilir.

*Hareket saati baz alınarak haftalık turlarımız için (5 gün ve üzeri konaklamalı) 5 gün, Yarı haftalık turlarımız için (3 veya 4 gece konaklamalı) 4 gün, Haftasonu turlarımız için (bir veya iki gece konaklamalı) 2 gün ve Günübirlik turlarımız için (konaklamasız) 18 saat önce misafirlere mesaj, sms yada telefon yoluyla iptal bilgisi verilir. İptal hesaplaması, turun hareket saati baz alınarak yapılır.
*Tur kayıtları sırasında misafirlerimizin HES Kodları ve Aşı Kartları alınacaktır. (PCR TEST, HES KODU vb. gibi uygulamalarda tur tarihinde İçişleri Bakanlığı’nın güncel genelgesine göre hareket edilecektir.)
*Tur aracının içerisinde kolonya veya dezenfektan, maske bulundurulacaktır.
*Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi verilmez sadece koltuk numarası garantisi verilir.
*Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir.
*Turlarımız paket tur olup tur esnasında kullanılmayan ulaşım, transfer, konaklama, çevre gezileri, yemek vb. gibi hakların iadesi gerçekleştirilmez.
*Fiyatlarımız kesin kayıt esnasında sabitlenir. Acentemiz, kesin tarihine kadar fiyatlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Turlarımızda kademeli fiyat uygulaması mevcuttur. Doluluk oranına göre fiyatlar değişmektedir.
*Zorunlu Seyahat Sigortası; acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsamaktadır. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır. İptal Güvence Paketi satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır.
*Otellerden ayrılış saatleri ve Tur Programında meydana gelebilecek değişiklikler Rehber tarafından ayarlanacaktır.
*Tura katılan misafirlerimizin, kişisel sağlık sorunları (kronik hastalıklar vb.) gibi nedenlerden sürekli kullandıkları ilaçları ve sağlık raporlarını yanlarında bulundurmaları ve konuyla ilgili rehbere bilgi vermeleri önerilir. Tura çıkarken bölgenin coğrafi yapısına ve mevsime uygun kıyafetler seçilmelidir. (Spor ayakkabısı, güneş gözlüğü, yağmurluk, kalın bir hırka, sırt çantası) getirebilirsiniz.
*Programda yazılı olan fakat resmi tatiller ve özel günler nedeniyle kapalı olan veya ani kapanma kararı alınan müze, ören yerleri vb. yerlerin ziyaret edilememesinden firmamız sorumlu değildir.
*Mola yerleri yol güzergahındaki dinlenme tesisleri ya da benzinlikler olarak rehber tarafından belirlenir, bu tesislerdeki yoğunluk tadilat vb. gibi nedenlerle ortaya çıkan hizmet kalitesindeki aksaklıklardan firmamız sorumlu değildir.
*Misafirlerimizin rehber tarafından belirlenen buluşma saati ve yerine geç kalmaları durumunda programın aksamaması adına rehber programa devam edecektir. Geç kalan misafirlerimizin ise, bir sonraki ziyaret noktasına kendi imkanları ile gidecekleri düşünülecektir.
*Rehber gerekli gördüğü taktirde hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle programda gün içerisinde gezilecek noktaların sırasında veya günler arasında değişiklik yapabilir.
*0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Otellerde yapılacak 3 kişilik konaklamalarda her otelde 3 ayrı yatak verilememektedir. Genel olarak 3 kişilik odalarda 1 büyük yatak ve 1 ek yatak organize edilmektedir.
*Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmakta olup rotasyon (koltuk değişimi) uygulamamız bulunmamaktadır.
*Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda şirketimiz sorumlu değildir.
*0-2 Yaş Çocuk ücretsizdir talep edilmemesi durumunda araçta koltuk verilmemektedir. 3-6 Yaş Çocuk için ödenen yalnız KOLTUK ücreti olup, tur aracı dışında diğer hizmetleri kapsamamaktadır. Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi uygulanmamaktadır ve iki yetişkin olarak hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşlarının doğruluğu ve yanlışlık durumunda oluşabilecek ücret farklılıkları misafirin sorumluluğundadır.
 06 Eylül 2021 tarihi itibari ile 2 aşısını olmayan kişiler şehirler arası seyahat edebilmek için seyahat saatinden önceki 48 saat içinde negatif PCR test sonucu ibraz etmekle yükümlüdür. Turlara katılacak misafirlerimiz eğer 1.aşılarını olmuş ve 2.aşı tarihleri gelmemiş ise yine 48 saat öncesine kadar yapılmış negatif PCR test sonucuna sahip olmak zorundadır. Aşı olmuş misafirlerimizin Aşı Kartlarını göstermeleri gerekmektedir. Tur başlamadan önce belgelerin acente görevlilerimize ulaştırılmaması durumunda doğabilecek hak kayıplarından şirketimiz sorumlu değildir. (PCR TEST, HES KODU vb. gibi uygulamalarda tur tarihinde İçişleri Bakanlığı’nın güncel genelgesine göre hareket edilecektir.)

Konaklama Otelleri

1. Gün

Ormana Activ Butik Otel (Konak Odaları) - https://www.ormanaactive.com/tr/
2. Gün

DÖNÜŞ YOLCULUĞU -

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız
16%
2.200 ₺ 1.848 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
2.200 ₺ 1.848 ₺
0 Yorum