KISA KARADENİZ TURU

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

5Gün

Tur Türü

30 AĞUSTOS TURLARI

Grup boyutu

46 kişiler

Genel Bakış

Seyahat 53'ten, Kısa Karadeniz Turu; 

Yazın sıcak günlerinde bir bahar serinliği yaşamak, yeşilde kendimizi bulmak, kim bilir belki de  kaybetmek; Adını "Kısa Karadeniz Turu" koyduğumuz bu gezimizin en kısa özetidir. Özellikle bir çok meslektaşımızdan farklı olarak bu gezimizin ücreti içerisine ilave ulaşım masraflarını dahil ettik. Bu avantajlardan bir fırsat oluşturarak,  curcunalı, gergin ve kasvetli şehir  yaşamından sizi kaçırmak ve doğa ile baş başa bırakmak istedik. Soğuk sulardan içmek,  yöresel lezzetlerin tadına varmak. Kâh dağların dumanında, kâh deniz kenarında size  Karadeniz Bölgesi'ni tanıtmak. Karadeniz'in yaylalarında temiz havayı ciğerlerimize çekecek, tepelere, ovalara çekip giden yeşil  yollarda kaybolacağız. Şimdiden iyi yolculuklar dileriz. HAYAT GEZİNCE GÜZEL...

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Özel Tur Otobüsü ile Yolculuk
Otellerde 3 Gece Y.P Konaklama
4 Kahvaltı (İlk Gün Tesiste)
3 Akşam Yemeği
Zorunlu Paket Tur Seyahat Sigortası
Yolculuk Sırasında Sıcak-Soğuk İkramlar
Milli Park Girişleri
Programda Belirtilen Palovit -Zilkale Transfer Ücreti
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Yemeklerde Alınan Soğuk İçeçekler
Şahsi Harcamalar
Ordu Boztepe Teleferik
Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
Hamsiköy’de Sütlaç
Otellerde Minibar Kullanımı
Öğle Yemekleri
Sümela Manastırı Minibüs Transferi
Rafting, Zipline
Son Gün Akşam Yemeği

Tur Programı

1.GÜN : ANKARA-TRABZON (GECE YOLCULUĞU)
Akşam saat 21:30’da Sıhhiye Sezenler Sokak Atatürk Lisesi önünden hareket ediyoruz. Ankara dışından ve tur güzergahında bulunan şehirlerden turumuza katılım sağlayacak olan misafirlerimizin olması durumunda tur güzergahını değiştirmeyecek şekilde belirlenmiş noktalardan binecek misafirlerimizi de alarak Sungurlu, Çorum, Samsun üzerinden gerekli molalarla Trabzon’a varıyoruz.
2.GÜN: TRABZON- ATATÜRK KÖŞKÜ -ALTINDERE MİLLİ PARKI (SÜMELA MANASTIRI) -HAMSİKÖY- SÜRMENE BIÇAĞI -ÇAY FABRİKASI -RİZE
Sabah Trabzon’da alacağımız kahvaltımızın ardından ilk durağımız Atatürk’ün 1934 ve 1937 yıllarındaki Trabzon ziyaretlerinde konuk edildiği, Trabzon Belediyesi tarafından o dönemde kullanılan eşyalarla dekore edilerek müze haline getirilen Atatürk Köşkü olacak. Ardından Trabzon ili Maçka ilçesine ulaşıyoruz. Coşandere boyunca doğanın tüm güzelliğini sergilediği manzarayı seyrederek yapacağımız yolculukla Karadağ’ın eteklerinde denizden 1150 metre yükseklikte bulunan tarihi Sümela (Meryem Ana) Manastırı’nın yer aldığı Altındere Milli Parkı’na gidiyoruz. (Restorasyon çalışmalarından dolayı Sümela Manastırı içerisine girilemese dahi manastırın görülebildiği Altındere Milli Parkı içerisindeki o meşhur noktadan, sis muhalefetinin de olmaması durumunda fotoğraf çekiyoruz.) Sonrasında öğle yemeğimizi de alıp tarihi İpek Yolu güzergahından Trabzon ili Maçka ilçesi sınırları içerisinde yer alan sütlacıyla dillere destan Hamsiköy’e ulaşıyoruz öğle yemeğimizi burada alıyoruz. Bu güzel köyü fotoğraflayıp hafızalarımıza da kaydettikten sonra Sürmene’ye hareket ediyoruz. Burada meşhur Sürmene Bıçaklar’ını görüp alma fırsatı buluyoruz. Çay’ın bahçeden toplanıp soframıza gelene kadar geçirdiği serüveni görebileceğimiz bir çay fabrikasının gezilmesi ve çay alışverişi sonrasında akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.
3.GÜN: RİZE BEZİ- PALOVİT ŞELALESİ-ZİLKALE- AYDER YAYLASI- FIRTINA DERESİ-ÇİNÇİVA KÖPRÜSÜ-ÇAY TOPLAMA
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından bölgeye has yöresel ismiyle ‘’Feretiko’’ olarak bilinen Rize Bezi mağazasında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında ülkemizde yağmurlu gün sayısının en fazla olduğu, son derece zengin flora ve faunaya sahip Fırtına Vadisi’ne gidiyoruz. Çamlıhemşin merkezde bizi bekleyen minibüsler ile yolculuğumuza devam ediyoruz. Bölgenin bilinen en eski taş kemer köprüsü olan Şenyuva (Çinçiva’da) fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Kommenos Dönemi’nde karakol kale olarak inşa edilmiş, 3 kaleden biri olan ve Aşağı Kale olarak da adlandırılan, görünümü itibariyle bir kartal yuvasını andıran tarihi Zil Kale ve bölgenin debisi en yüksek şelalesi olan Palovit Şelalesi’ni görüyoruz. Fırtına Deresi kenarında öğle yemeği alıyoruz. Sonrasında aracımıza geçerek Aşağı ve Yukarı Ambarlık (Gelin Tülü ) Şelalesi, yayla evleri, çiçekli düzleri, türlü çiçeklerden elde edilen şifalı balı ve kaplıcasıyla sırtını görkemli Kaçkarlar’a dayamış, çam örtülü yamaçlarla, cennet Ayder Yaylası‘na hareket ediyoruz. Ülkemize ‘Altın Ayı ‘ ödülünü kazandıran Bal Filmi’ne doğal set olmuş Karadeniz’in en ünlü yaylasında gezinti ve serbest zaman sonrası arzu eden katılımcılarımız Fırtına Deresi kenarında ekstra olarak yerel işletmeye cüzi bir ödeme karşılığında eğlenceli ve bol adrenalin dolu rafting veya zipline serüveni de yaşayabilir. Ayrıca burada Seyahat 53'e ait Çay Tarlası’nda çay toplayarak yöre insanının 100 yıllık uğraşını deneyimliyoruz. Ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.
4.GÜN: UZUNGÖL- HAPSİYAŞ KÖPRÜSÜ- AYASOFYA-GÜMÜŞ (KAZAZİYE)- GİRESUN KALESİ- ORDU
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Uzungöl’e hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde kayalar üzerine oturtulan kesme taş ayakları, ahşap gövdesi ve üzerini örten yöreye has kiremitli çatısıyla benzerlerinden ayrılan Hapsiyaş Köprüsü’nü görüyoruz. (Köprünün restorasyonunun tur tarihinde tamamlanmamış olması durumunda uzaktan görüyoruz.) Uzungöl’e varışımızın ardından göl etrafında fotoğraflar çekerek doğanın tadını çıkarabileceğimiz yürüyüş için ve Karadeniz yöresel yaşam tarzının en güzel şekilde yansıtıldığı Dursun Ali İnan Müzesi’ni gezebilmek için serbest zaman veriyoruz. Belirtilen saatte buluşup Trabzon İmparatorluğu krallarından Manuel Komnenos zamanında (1238 – 1263) inşa edilmiş Trabzon Ayasofyası’na gidiyoruz. Burada yöresel el sanatlarından biri olan gümüş alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası öğle yemeğimizde meşhur Akçaabat Köftesi’nin tadına bakabileceğimiz restoranımıza hareket ediyoruz. Yemekten sonra meşhur Vakfıkebir ekmeği ve yöresel ürünler alışverişimizi yapıp Giresun Kalesi’nde panoramik olarak Giresun’u seyrediyoruz. Karadeniz’in üzerinde yaşanabilecek tek adası olan Amazon Adası’nı uzaktan fotoğraflayabileceğimiz ve Milli Mücadele’ye önemli katkıları ile bilinen Topal Osman’ın Mezar Anıtı’nı görebileceğimiz Giresun Kalesi’ni geziyoruz. Ardından otelimize yerleşmek üzere Ordu’ya hareket ediyoruz.
5.GÜN: ORDU BOZTEPE-YASON BURNU-ATATÜRK ONUR ANITI-BANDIRMA VAPURU –GAZİ MÜZESİ-ANKARA
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Ordu Boztepe’ye hareket ediyoruz. Adına türküler yazılan Ordu Boztepe’ye aracımızla çıkıyor ve muhteşem manzaranın tadını çıkartıyoruz. (Dileyen misafirlerimiz dönüşte teleferikle kendileri inebilirler). Bolaman’da Yason Kilisesi ve Burnu’nu gördükten sonra panoramik bir yolculuk ile Terme’ye varıyoruz. Burada alacağımız öğle yemeğimizde Karadeniz’in meşhur pidesinin tadına bakma fırsatı buluyoruz. Sonrasında Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını Samsun'a getiren Bandırma Vapuru gezimizi yapıp Onur Anıtı (Atatürk Heykeli ) ve Gazi Müzesi’ni görüp Ankara’ya dönüş yoluna geçiyoruz. Yolumuz üzerinde Çorum’da leblebi alışverişi için mola veriyoruz. Gece geç saatlerde Ankara’ya varıyoruz. Bir başka Seyahat53 turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Temalar

Tarih ve Kültür
Eğlence
Lüks ve Konfor
Ulaşım ve Transfer

Tur Süresi

3 Gece

Ulaşım Tipi

Otobüslü

Sıkça Sorulan Sorular

Hareket Noktaları
21:30 Sıhhiye Sezenler Sok.(Atatürk Lisesi Önü)
21:35 Milli Kütüphane Önü
21:45 Aştı Karşısı Otobüs Durakları
22:00 Atatürk Kült. Merk. Metro Durağı
22:15 Aydınlıkevler Türk Telekom Önü
NOT: Bu turumuza Ankara dışından katılacak misafirlerimiz, tur güzergâhındaki her il havaalanı ve otobüs terminallerinden katılabilirler (Tur öncesi Satış Ekibimizle görüşmek şartıyla!)
Özel Notlar
*Turlarımız karayolu ile 1300 km mesafe kat eden bölgelere 28 kişi ve üzeri sayıyı geçmesi durumunda otobüs ile seyahat edecektir. Karayolu ile 1300 km ve altı bölgelere; 28-46 kişi aralığında (yol otobüse uygun olması şartı ile) otobüs,20-28 kişi aralığında (yol Midibüse uygun olması şartı ile) midibüs,10-19 kişi aralığında minibüs ile seyahat edecektir. Belirtilen sayıların oluşmaması durumunda ,acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumun tur hareket etmeden önce misafirlere mesaj, sms yada telefonla bilgisi verilir.

*Hareket saati baz alınarak haftalık turlarımız için (5 gün ve üzeri konaklamalı) 5 gün, Yarı haftalık turlarımız için (3 veya 4 gece konaklamalı) 4 gün, Haftasonu turlarımız için (bir veya iki gece konaklamalı) 2 gün ve Günübirlik turlarımız için (konaklamasız) 18 saat önce misafirlere mesaj, sms yada telefon yoluyla iptal bilgisi verilir. İptal hesaplaması, turun hareket saati baz alınarak yapılır.

*Tur kayıtları sırasında misafirlerimizin HES Kodları ve Aşı Kartları alınacaktır.

*Tur aracının içerisinde kolonya veya dezenfektan, maske bulundurulacaktır.

*Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi verilmez sadece koltuk numarası garantisi verilir.

*Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir.

*Turlarımız paket tur olup tur esnasında kullanılmayan ulaşım, transfer, konaklama, çevre gezileri, yemek vb. gibi hakların iadesi gerçekleştirilmez.

*Fiyatlarımız kesin kayıt esnasında sabitlenir. Acentemiz, kesin tarihine kadar fiyatlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Turlarımızda kademeli fiyat uygulaması mevcuttur. Doluluk oranına göre fiyatlar değişmektedir.

*Zorunlu Seyahat Sigortası; acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsamaktadır. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır. İptal Güvence Paketi satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır.

*Otellerden ayrılış saatleri ve Tur Programında meydana gelebilecek değişiklikler Rehber tarafından ayarlanacaktır.

*Tura katılan misafirlerimizin, kişisel sağlık sorunları (kronik hastalıklar vb.) gibi nedenlerden sürekli kullandıkları ilaçları ve sağlık raporlarını yanlarında bulundurmaları ve konuyla ilgili rehbere bilgi vermeleri önerilir. Tura çıkarken bölgenin coğrafi yapısına ve mevsime uygun kıyafetler seçilmelidir. (Spor ayakkabısı, güneş gözlüğü, yağmurluk, kalın bir hırka, sırt çantası) getirebilirsiniz.

*Programda yazılı olan fakat resmi tatiller ve özel günler nedeniyle kapalı olan veya ani kapanma kararı alınan müze, ören yerleri vb. yerlerin ziyaret edilememesinden firmamız sorumlu değildir.

*Mola yerleri yol güzergahındaki dinlenme tesisleri ya da benzinlikler olarak rehber tarafından belirlenir, bu tesislerdeki yoğunluk tadilat vb. gibi nedenlerle ortaya çıkan hizmet kalitesindeki aksaklıklardan firmamız sorumlu değildir.

*Misafirlerimizin rehber tarafından belirlenen buluşma saati ve yerine geç kalmaları durumunda programın aksamaması adına rehber programa devam edecektir. Geç kalan misafirlerimizin ise, bir sonraki ziyaret noktasına kendi imkanları ile gidecekleri düşünülecektir.

*Rehber gerekli gördüğü taktirde hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle programda gün içerisinde gezilecek noktaların sırasında veya günler arasında değişiklik yapabilir.

*0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Otellerde yapılacak 3 kişilik konaklamalarda her otelde 3 ayrı yatak verilememektedir. Genel olarak 3 kişilik odalarda 1 büyük yatak ve 1 ek yatak organize edilmektedir.

*Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmakta olup rotasyon (koltuk değişimi) uygulamamız bulunmamaktadır.

*Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda şirketimiz sorumlu değildir.

*0-2 Yaş Çocuk ücretsizdir talep edilmemesi durumunda araçta koltuk verilmemektedir. 3-6 Yaş Çocuk için ödenen yalnız KOLTUK ücreti olup, tur aracı dışında diğer hizmetleri kapsamamaktadır. Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi uygulanmamaktadır ve iki yetişkin olarak hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşlarının doğruluğu ve yanlışlık durumunda oluşabilecek ücret farklılıkları misafirin sorumluluğundadır.

*06 Eylül 2021 tarihi itibari ile 2 aşısını olmayan kişiler şehirler arası seyahat edebilmek için seyahat saatinden önceki 48 saat içinde negatif PCR test sonucu ibraz etmekle yükümlüdür. Turlara katılacak misafirlerimiz eğer 1.aşılarını olmuş ve 2.aşı tarihleri gelmemiş ise yine 48 saat öncesine kadar yapılmış negatif PCR test sonucuna sahip olmak zorundadır. Aşı olmuş misafirlerimizin Aşı Kartlarını göstermeleri gerekmektedir. Tur başlamadan önce belgelerin acente görevlilerimize ulaştırılmaması durumunda doğabilecek hak kayıplarından şirketimiz sorumlu değildir.

*Bu turumuzda Sümela Manastırı gişelerinde uzun bilet sıralarının oluşması sebebiyle tur başlangıç tarihinden önce Müzekart+ almanızı tavsiye ederiz. Müzekart+ satış noktalarını https://www.muze.gov.tr sitesinden görebilir ve online olarak Müzekart+ satın alabilirsiniz. MüzeKart ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ve Milli Saraylar'a bağlı 300’den fazla müze ve örenyerini bir yıl boyunca sınırsız ziyaret edebilirsiniz. (Belediyelere ve özel idareye bağlı müzelerde geçerli değildir.

Konaklama Otelleri

1. Gün

GECE YOLCULUĞU -
2. Gün
3. Gün

Çaykara Park Otel vb. - https://caykaraparkhotel.com/
4. Gün

Balıktaşı City Otel vb. - https://www.citybaliktasihotel.com/
5. Gün

DÖNÜŞ YOLCULUĞU -

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız
9%
3.300 ₺ 3.000 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
3.300 ₺ 3.000 ₺
0 Yorum