YUKARI FIRAT TURU

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

6Gün

Tur Türü

GAP-DOĞU ANADOLU TURLARI

Grup boyutu

46 kişiler

Genel Bakış

Seyahat53 Turizm'den beklenen Yukarı Fırat Turu : Malatya'dan Elazığ'a, Munzur vadisinden Tunceli'ye, Pertek'den Arapgir'e... Sizi inanılmaz bir coğrafya ve muhteşem bir zenginliğe davet ediyoruz!

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Özel Tur Aracı İle Yolculuk
Otelde 4 Gece YP Konaklama (kahvaltı – akşam yemeği)
Zorunlu Paket Tur Seyahat Sigortası
İlk Gün Tesiste Yöresel Kahvaltı
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Programdaki Çevre Gezileri
Yolculuk Sırasında Sıcak-Soğuk İkramlar
Keban Barajı Feribot Ücreti
Öğle Yemekleri
Şahsi Harcamalar
Son Gün Akşam Yemeği
Otelde Minibar Kullanımı
Otelde Yemeklerde Alınan İçecekler
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Malatya Fasıl Eğlencesi
Dahil Olan Hizmetlerde Belirtilmeyen Tüm Harcamalar

Tur Programı

1.GÜN: ANKARA-MALATYA (GECE YOLCULUĞU)
Gece 22:30’da Sezenler Sokak Atatürk Lisesi önünde belirlenen saatte buluşup Malatya’ya doğru yola çıkıyoruz. Ankara dışından ve tur güzergahında bulunan şehirlerden turumuza katılım
sağlayacak olan misafirlerimizin olması durumunda tur güzergahını değiştirmeyecek şekilde belirlenmiş
noktalardan binecek misafirlerimizi de alarak Kırşehir, Kayseri üzerinden gerekli molalarla Malatya’ya
varıyoruz.
2.GÜN: MALATYA- YEŞİLYURT- DARENDE SOMUNCU BABA- GÜNPINAR ŞELALESİ-ŞİRE HAN (KAYISI ALIŞVERİŞİ)
Sabah saatlerinde Malatya’ya ulaşıp ilk olarak kahvaltımızı yapacağımız restorana gidiyoruz. Kahvaltı sonrasında seyir terasından Yeşilyurt ve Malatya’yı kuşbakışı izliyoruz. Tarihi Cezaevi Müzesi’ni gezerek Malatya’nın Yeşilyurt ilçesine hareket ediyoruz. Ardından bölgenin tekstilinin önemini vurgulayan Ahmet Çalık Tekstil Müzesi’nde geçmişten günümüze tekstil hakkında bilgi sahibi oluyoruz. Sonrasında Yeşilyurt’tun tarihi evler ve sokaklardan geçerek kayısı çekirdeğinden yapılmış olan kırk dört yıllık Kahve Konağı’nda kahvemizi yudumlayıp Darende’ye hareket ediyoruz. ‘’Otuz yapraklı gül şehri" Darende'ye ulaşıp öğle yemeğimizi de burada alıp Somuncu Koca, Ekmekçi Koca ve Somuncu Baba olarak da bilinen Osmanlı Kuruluş Dönemi ünlü mutasavvıfı ve alimi Somuncu Baba Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Buradaki manevi ortamı yaşıyoruz. Ardından Tohma Çayı’nı, Has Bahçe, Kudret Havuzu, Balıklı Havuz ve kanyonunu gezdikten sonra Günpınar Şelalesi’ni görüyoruz. Şire pazarına gelerek kuru kayısının birçok çeşidi ile birlikte kayısıdan üretilen kayısı lokumu, kayısı döneri, kayısı sucuğu gibi Malatya ile özdeşleşen tatları satın almak isteyen misafirlerimize alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize gidiyoruz.
3.GÜN: BATTALGAZİ- POYRAZ KONAĞI-HARPUT KALESİ- HARPUT ULU CAMİ- ELAZIĞ
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Battalgazi İlçesi’ne gidiyoruz. Battalgazi’de gezimize eski kültürel değerlerin sergilendiği tandır, hamamlık, eyvan gibi bölümlerden oluşan Poyraz Konağı’ı ile başlıyoruz. Ardından Elazığ’a varıyoruz. Harput Kalesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Elazığ manzarasına karşı Harput Kalesi’ni gördükten sonra şehir manzarasını en güzel şekilde görebileceğimiz bir noktada yapılmış Arap Baba Türbesi, Kurşunlu Camii, Cimşit Hamamı, Tarihi Harput evleri gördükten sonra, İtalya’daki Pisa Kulesi’nden çok daha eğri bir biçimde yüzyıllardır ayakta duran Harput Ulu Cami’yi ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için Elazığ’daki otelimize geçiyoruz.
4.GÜN: PERTEK – TUNCELİ MUNZUR VADİSİ – HALBORİ GÖZELERİ-KUTU DERESİ- CEMEVİ-ELAZIĞ
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından, tekne ile geçeceğimiz Pertek’e doğru yola çıkıyoruz. Keban Barajı’nda 30 dakikalık feribot yolculuğu yapıyoruz. Türkiye’nin en büyük Milli Parklarından biri olan Munzur Vadisi’ne hareket ediyoruz. Endemik bitki türleri, hayvan türleri ile zengin bir flora ve faunaya sahiptir. Vadi akarsu kaynakları ve güney sahillerinden getirilen kumlarla kurulan plajı, doğa severler kadar yabancı turistlerin de dikkatini çekmektedir. Munzur Vadisi Milli Parkı’nda Ana Fatma Makamı'nı ziyaretimiz sonrası derin ve kayalık bir vadinin içinde yer alan Halbori Gözeleri’ni fotoğraflıyoruz. Bir sonraki göreceğimiz yerler Kutu Deresi, Tunceli Cemevi oluyor. Daha sonra Elazığ’a tekne ile geçeceğimiz Pertek’e hareket ediyoruz. Keban Barajı’nda 30 dakikalık feribot yolculuğu yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz.
5.GÜN: ARAPGİR- ÇOBANLI KONAĞI- MİLLET HAN- ONAR KÖYÜ CEM EVİ-ETNOGRAFYA MÜZESİ-MALATYA
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından, Arapgir’e doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1,5 saat sürecek olan yolculuğumuz sonrasında Arapgir’de Çobanlı Konağı, Kaşkaloğlu Konağı’nı geziyoruz. Arapgir Mirliva Ahmet Bey Cami’yi görüp 1850 li yıllarda yapıldığı tahmin edilen Millet Hanı’nı ziyaret ediyoruz. Handa Arapgir’e özel coğrafi işaret belgesi almış reyhan çayı içebilir, hediyelik reyhan reçeli, baharatı, çayı ve kurusunu alabilirsiniz. Millet Han’da vereceğimiz çay kahve molasından sonra Arapgir Onar Köyü’ne ulaşıyoruz. Anadolu’nun en eski Cem Evi olan Onar köyü Büyük Ocak Cem Evi’ni görüyoruz. Ardından yine köyde bulunan Onar Cem Evi Etnografya Müzesi’ni gezerek bölgede bulunan tarihi eserleri inceliyoruz. Bu özel geziden sonra, tekrar yola çıkarak yaklaşık 1,5 saat sonra Malatya’ya varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için Malatya’daki otelimize geçiyoruz.
6. GÜN: MALATYA SANAT SOKAĞI- GRAMAFON MÜZESİ-FOTOĞRAF MÜZESİ-KENT MÜZESİ- TURGUT ÖZAL ANI EVİ- ANKARA
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Malatya merkeze gidiyoruz. Öğle yemeğinde Malatya’nın yöresel yemeklerinin tadına bakıyoruz. Yemekten sonra Sanat Sokağı’na giderek Avrupa’nın en büyük şehir Fotoğraf Müzesi’ni geziyoruz. Ardından Malatya’nın kültürel değerlerini simgeleyen Kültür Evi’ni ziyaret ederek geçmişin izlerini yaşıyoruz. Adına Türküler yazılan Kernek Meydanı ve Şelalesi’ni gezerek yazı ve kışı ayrı ayrı güzel görünümlü olan kanal boyundan yürüyerek Kent Müzesi’ni geziyoruz. Sonrasında Türkiye’nin en büyük Gramafon Müzesi’ni gezip Turgut Özal Anı Evi’ne ve Bulgur Evi’ne geçiyoruz. Sonrasında Ankara’ya dönüş yoluna geçiyoruz. Gece geç saatlerde Ankara’da oluyoruz.

Temalar

Tarih ve Kültür

Tur Süresi

4 Gece

Ulaşım Tipi

Otobüslü

Sıkça Sorulan Sorular

Hareket Noktaları
22:30 Sıhhiye Sezenler Atatürk Lisesi Önü
22:35 Milli Kütüphane Önü
22:40 Armada Önü
22:50 Taurus Önü (Konya Yolu Üzeri)
NOT: Bu turumuza Ankara dışından katılacak misafirlerimiz, tur güzergâhındaki her il havaalanı ve otobüs terminallerinden katılabilirler ( Tur öncesi Satış Ekibimizle görüşmek şartıyla!)
Özel Notlar
*Turlarımız karayolu ile 1300 km mesafe kat eden bölgelere 28 kişi ve üzeri sayıyı geçmesi durumunda otobüs ile seyahat edecektir.Karayolu ile 1300 km ve altı bölgelere; 28-46 kişi aralığında (yol otobüse uygun olması şartı ile) otobüs,20-28 kişi aralığında (yol Midibüse uygun olması şartı ile) midibüs,10-19 kişi aralığında minibüs ile seyahat edecektir. Belirtilen sayıların oluşmaması durumunda ,acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumun tur hareket etmeden önce misafirlere mesaj, sms yada telefonla bilgisi verilir.

*Hareket saati baz alınarak haftalık turlarımız için (5 gün ve üzeri konaklamalı) 5 gün, Yarı haftalık turlarımız için (3 veya 4 gece konaklamalı) 4 gün, Haftasonu turlarımız için (bir veya iki gece konaklamalı) 2 gün ve Günübirlik turlarımız için (konaklamasız) 18 saat önce misafirlere mesaj, sms yada telefon yoluyla iptal bilgisi verilir. İptal hesaplaması, turun hareket saati baz alınarak yapılır.
*Tur kayıtları sırasında misafirlerimizin HES Kodları ve Aşı Kartları alınacaktır. (PCR TEST, HES KODU vb. gibi uygulamalarda tur tarihinde İçişleri Bakanlığı’nın güncel genelgesine göre hareket edilecektir.)
*Tur aracının içerisinde kolonya veya dezenfektan, maske bulundurulacaktır.
*Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi verilmez sadece koltuk numarası garantisi verilir.
*Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir.
*Turlarımız paket tur olup tur esnasında kullanılmayan ulaşım, transfer, konaklama, çevre gezileri, yemek vb. gibi hakların iadesi gerçekleştirilmez.
*Fiyatlarımız kesin kayıt esnasında sabitlenir. Acentemiz, kesin tarihine kadar fiyatlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Turlarımızda kademeli fiyat uygulaması mevcuttur. Doluluk oranına göre fiyatlar değişmektedir.
*Zorunlu Seyahat Sigortası; acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsamaktadır. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır. İptal Güvence Paketi satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır.
*Otellerden ayrılış saatleri ve Tur Programında meydana gelebilecek değişiklikler Rehber tarafından ayarlanacaktır.
*Tura katılan misafirlerimizin, kişisel sağlık sorunları (kronik hastalıklar vb.) gibi nedenlerden sürekli kullandıkları ilaçları ve sağlık raporlarını yanlarında bulundurmaları ve konuyla ilgili rehbere bilgi vermeleri önerilir. Tura çıkarken bölgenin coğrafi yapısına ve mevsime uygun kıyafetler seçilmelidir. (Spor ayakkabısı, güneş gözlüğü, yağmurluk, kalın bir hırka, sırt çantası) getirebilirsiniz.
*Programda yazılı olan fakat resmi tatiller ve özel günler nedeniyle kapalı olan veya ani kapanma kararı alınan müze, ören yerleri vb. yerlerin ziyaret edilememesinden firmamız sorumlu değildir.
*Mola yerleri yol güzergahındaki dinlenme tesisleri ya da benzinlikler olarak rehber tarafından belirlenir, bu tesislerdeki yoğunluk tadilat vb. gibi nedenlerle ortaya çıkan hizmet kalitesindeki aksaklıklardan firmamız sorumlu değildir.
*Misafirlerimizin rehber tarafından belirlenen buluşma saati ve yerine geç kalmaları durumunda programın aksamaması adına rehber programa devam edecektir. Geç kalan misafirlerimizin ise, bir sonraki ziyaret noktasına kendi imkanları ile gidecekleri düşünülecektir.
*Rehber gerekli gördüğü taktirde hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle programda gün içerisinde gezilecek noktaların sırasında veya günler arasında değişiklik yapabilir.
*0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Otellerde yapılacak 3 kişilik konaklamalarda her otelde 3 ayrı yatak verilememektedir. Genel olarak 3 kişilik odalarda 1 büyük yatak ve 1 ek yatak organize edilmektedir.
*Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmakta olup rotasyon (koltuk değişimi) uygulamamız bulunmamaktadır.
*Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda şirketimiz sorumlu değildir.
*0-2 Yaş Çocuk ücretsizdir talep edilmemesi durumunda araçta koltuk verilmemektedir. 3-6 Yaş Çocuk için ödenen yalnız KOLTUK ücreti olup, tur aracı dışında diğer hizmetleri kapsamamaktadır. Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi uygulanmamaktadır ve iki yetişkin olarak hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşlarının doğruluğu ve yanlışlık durumunda oluşabilecek ücret farklılıkları misafirin sorumluluğundadır.
*06 Eylül 2021 tarihi itibari ile 2 aşısını olmayan kişiler şehirler arası seyahat edebilmek için seyahat saatinden önceki 48 saat içinde negatif PCR test sonucu ibraz etmekle yükümlüdür. Turlara katılacak misafirlerimiz eğer 1.aşılarını olmuş ve 2.aşı tarihleri gelmemiş ise yine 48 saat öncesine kadar yapılmış negatif PCR test sonucuna sahip olmak zorundadır. Aşı olmuş misafirlerimizin Aşı Kartlarını göstermeleri gerekmektedir. Tur başlamadan önce belgelerin acente görevlilerimize ulaştırılmaması durumunda doğabilecek hak kayıplarından şirketimiz sorumlu değildir. (PCR TEST, HES KODU vb. gibi uygulamalarda tur tarihinde İçişleri Bakanlığı’nın güncel genelgesine göre hareket edilecektir.)
Malatya Fasıl Eğlencesi Hakkında!
Malatya konaklamasının yapıldığı bir gün en az 15 kişi olması durumunda extra olarak Malatya Fasıl Eğlencesi ’ne gidilecektir.

Konaklama Otelleri

1. Gün

GİDİŞ YOLCULUĞU -
3. Gün

4*Marathon Otel Elazığ vb. (alkollü içecek yok) - http://marathonhotel.com.tr/
4. Gün

4*Marathon Otel Elazığ vb. (alkollü içecek yok) - http://marathonhotel.com.tr/
6. Gün

DÖNÜŞ YOLCULUĞU -

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız
16%
4.350 ₺ 3.654 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
4.350 ₺ 3.654 ₺
0 Yorum