DOĞAL KARADENİZ TURU (2023 TUR FİYATLARI VE TARİHLERİMİZ ÇOK YAKINDA AÇIKLANACAKTIR!)

Mükemmel 27 yorum
4.9/5
Misafirlerin 97% tavsiye ediyor

Genel Bakış

Karadeniz'in mavi fonunda, yeşilin her tonu gözlerinizin önüne serilir. Yeşil ve mavi'nin kardeşliği bölge insanının misafirperverliğine yansır. İşte bu yüzden '' Doğal Karadeniz'' koyduk turumuzun adını. Öğle yemeklerini ve ilave ulaşım masraflarını gezi ücretine dahil ederek bir farkımız olsun istedik. Temiz havası, yöresel lezzetleri ile şehir yaşamından kısa sürede olsa kaçmanıza vesile olmak, hafızanızda görsel bir şölen kalsın istedik.Giresun Kalesi'nde alacağımız muhteşem kahvaltının ardından Karadeniz maceramıza başlıyoruz.Sümela Manastırı'ndan Uzungöl'e, Ayder yaylası'ndan Borçka Karagöl'e, hırçın sularıyla meşhur Fırtına Vadisi'ne gidiyoruz. Trabzon'da yöresel el sanatlarından olan gümüş(kazaziye) alışverişini de unutmamak gerek. Adına türküler yazılan Ordu Boztepe'ye de gitmedik demeyeceğiz. Dönüş yolculuğumuza geçerken Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını Samsun' a getiren Bandırma Vapurunu görüp, ''Tatar Ramazan'' ve ''Uçurtmayı Vurmasınlar''gibi tanınmış filmlere ev sahipliği yapan Tarihi Sinop Cezaevini'de görüyoruz. Sadece kısa bir özeti olan bu mükemmel turumuzda yerinizi ayırt etmeyi unutmayın.Şimdiden iyi yolculuklar.. HAYAT GEZİNCE GÜZEL...

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Özel Tur Otobüsü ile Yolculuk
Otellerde 5 Gece Y.P Konaklama (kahvaltı – akşam yemeği)
Zorunlu Paket Tur Seyahat Sigortası
6 Öğle Yemeği
Yemekler Sırasında Su
Milli Park Girişleri
Programda Belirtilen Yayla Transfer Ücretleri
Sinop Tekne Turu
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
İlk Gün Tesiste Kahvaltı
Yemeklerde Alınan Menü Dışı Soğuk İçecekler
Şahsi Harcamalar
Son Gün Akşam Yemeği
Yurt Dışı Çıkış Harcı
Trabzon’da Yöresel Canlı Müzikli Eğlence
Ordu Boztepe Teleferik
Sümela Manastırı Minibüs Transferi
Türkiye-Batum Müze Örenyeri Giriş Ücretleri
Otellerde Minibar Kullanımı
Dahil Olan Hizmetlerde Belirtilmeyen Tüm Harcamalar

Tur Programı

1.GÜN: ANKARA - GİRESUN (GECE YOLCULUĞU)
Akşam saat 23.00’da Sıhhiye Sezenler Sokak Atatürk Lisesi önünden hareket ediyoruz. Ankara dışından ve tur güzergahında bulunan şehirlerden turumuza katılım sağlayacak olan misafirlerimizin olması durumunda tur güzergahını değiştirmeyecek şekilde belirlenmiş noktalardan binecek misafirlerimizi de alarak Sungurlu, Çorum, Samsun üzerinden
gerekli molalarla Giresun Kale’sine varıyoruz.
2.GÜN: GİRESUN KALESİ-GÖRELE KEMENÇE HEYKELİ- ZİGANA DAĞI TÜNELİ-TORUL CAM TERAS-KARACA MAĞARASI-GÜMÜŞHANE
Sabah Giresun Kalesi’nde alacağımız kahvaltı ile panoramik olarak Giresun’u seyrediyoruz. Karadeniz’in üzerinde yaşanabilecek tek adası olan Amazon Adası’nı uzaktan fotoğraflayabileceğimiz ve Milli Mücadele’ye önemli katkıları ile bilinen Topal Osman’ın Mezar Anıtı’nı görebileceğimiz Giresun Kalesi’ni geziyoruz. Hemen ardından fındığın iki başkentinden biri olan bu şehirde fındık alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Alışveriş sonrası ilk durağımız kemençenin anavatanı Görele’deki Kemençe Heykeli oluyor. (Kemençe Müzesi’nin açık olması durumunda içeride sergilenen kemençeleri daha yakından görebiliriz.) Buradaki kısa molamızın ardından tarihi İpek Yolu güzergahından Trabzon ili Maçka ilçesi sınırlarından Zigana’ya varıyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra, sevdiğimiz Karadeniz Türkülerinden de hatırlayacağımız meşhur Zigana Dağı Tüneli’nden geçiyoruz. Tünelden geçtikten sonraki iklim değişikliğine de şahit oluyor ve Zigana Dağı’nın muhteşem manzarasını fotoğraflamak için kısa bir mola veriyoruz. Bir sonraki durağımız Gümüşhane sınırları içerisindeki Torul Kalesi’nin yanında yeni yapılan ve yerden 240 metre yükseklikteki Torul Cam Seyir Terası oluyor. Burada şeffaf taban üzerinde boşlukta yürüyormuşçasına yaşadığımız dakikaların ardından rotamızı bölgede en çok turist çeken, 1550 metre yükseklikte yer alan, yüksek oksijenli havası ve dar alanda en fazla mağara motifine sahip Karaca Mağarası’na çeviriyoruz. Otelimize geçmeden önce yöresel pestil ve köme alışverişi için tesiste duruyoruz. Ardından otelimize yerleşmek üzere Gümüşhane’ye hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde olacaktır.
3.GÜN: SÜMELA MANASTIRI-SÜRMENE BICAĞI -ÇAY FABRİKASI-UZUNGÖL- DURSUN ALİ İNAN MÜZESİ- HAPSİYAŞ KÖPRÜSÜ- RİZE BEZİ- ARTVİN
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Trabzon ili Maçka ilçesi Altındere Milli Parkı içinde Karadağ’ın eteklerinde denizden 1150 m yükseklikte bulunan tarihi Sümela (Meryem Ana) Manastırı’na çıkıyoruz. Manastırın tüm bölümlerini rehberimiz eşliğinde geziyoruz. (Restorasyon nedeniyle kapalı olması durumunda Sümela Manastırı’nın uzaktan fotoğrafı çekilecektir.) Ardından Sürmene’ye hareket ediyoruz. Burada meşhur Sürmene Bıçaklar’ını görüp alma fırsatı buluyoruz. Çayın bahçeden toplanıp soframıza gelene kadar geçirdiği serüveni görebileceğimiz bir çay fabrikasının gezilmesi ve çay alışverişi için serbest zamanın ardından Uzungöl’e hareket ediyoruz. Uzungöl’e varışımızın ardından Karadeniz yöresel yaşam tarzının en güzel şekilde yansıtıldığı Dursun Ali İnan Müzesi’ni görebileceğimiz ve göl etrafında fotoğraflar çekerek doğanın tadını çıkartabileceğimiz yürüyüş için rehberimizin yönlendirmeleri sonrasında serbest zaman veriyoruz. Belirtilen saatte buluşup restoranımızda yöresel öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemekten sonra Uzungöl’den ayrılıyoruz. Yolumuz üzerinde kayalar üzerine oturtulan kesme taş ayakları, ahşap gövdesi ve üzerini örten yöreye has kiremitli çatısıyla benzerlerinden ayrılan Hapsiyaş Köprüsü’nü görüyoruz. (Köprünün restorasyonunun bitmemesi durumunda uzaktan görüyoruz.) Ardından Rize’de yolumuz üzerinde bölgeye has yöresel ismiyle ‘’Feretiko’’ olarak bilinen Rize Bezi mağazasında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında ise akşam yemeği ve konaklama için Artvin’deki otelimize gidiyoruz.
4.GÜN : KARAGÖL- SARP SINIR KAPISI-BATUM-AVRUPA MEYDANI- RİZE
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra Borçka şehir merkezine hareket ediyoruz. Burada bizleri bekleyen minibüsler ile doğa harikası Borçka Karagöl’e gidiyoruz. Sessizliğin ve huzurun adresi Karagöl’de göl çevresinde yürüyüşler yapıyoruz. Ardından Batum’a geçiş için Sarp Sınır Kapısı’na gidiyoruz. Gümrük işlemlerinin hemen sonrasında Batum’a geçip öğle yemeğinde Batum’un yöresel lezzeti Haçapuri ve Armut Suyu’nun tadına bakıyoruz. Yemekten sonra sırasıyla; Medea Alanı, Batum Bulvarı, Tiyatro Meydanı, Avrupa Meydanı ve Orta Cami’yi geziyor panoramik olarak Alfabe Kulesi’ni görüyoruz. Alışveriş için serbest zaman sonrası belirtilen saatte buluşup, Sarp Sınır Kapısı’na geri dönüyoruz. Gümrük işlemlerinin ardından ülkemizde yağmurlu gün sayısının en fazla olduğu, Rize’ye doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için Rize il sınırlarında yer alan otelimize yerleşiyoruz.
5.GÜN: FIRTINA VADİSİ-ÇİNÇİVA KÖPRÜSÜ- ZİLKALE- PALOVİT ŞELALESİ- AYDER YAYLASI - FIRTINA DERESİ- ÇAY TOPLAMA - TRABZON (YÖRESEL CANLI MÜZİKLİ EĞLENCE)
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Çamlıhemşin merkezde minibüsler ile yolculuğumuza devam ediyoruz. İlk durağımız, bölgenin bilinen en eski taş kemer köprüsü olan Şenyuva (Çinçiva) oluyor. Burada fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Kommenos Dönemi’nde karakol kale olarak inşa edilmiş, 3 kaleden biri olan ve Aşağı Kale olarak da adlandırılan, görünümü itibariyle bir kartal yuvasını andıran tarihi Zil Kale’yi ve bölgenin debisi en yüksek şelalesi olan Palovit Şelalesi’ni görüyoruz. Sonrasında aracımıza geçerek Aşağı ve Yukarı Ambarlık (Gelin Tülü ) Şelalesi, yayla evleri, çiçekli düzleri, türlü çiçeklerden elde edilen şifalı balı ve kaplıcasıyla sırtını görkemli Kaçkarlar’a dayamış, çam örtülü yamaçlarla, cennet Ayder Yaylası‘na hareket ediyoruz. Ülkemize ‘Altın Ayı ‘ ödülünü kazandıran Bal Filmi’ne doğal set olmuş Karadeniz’in en ünlü yaylasında rehberimizin anlatımı ve yönlendirmeleri sonrasında gezinti ve fotoğraf çekimi için serbest zaman veriyoruz. Ardından Fırtına Deresi kenarında öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemekten sonra arzu eden katılımcılarımız Fırtına Deresi kenarında ekstra olarak yerel işletmeye cüzi bir ödeme karşılığında eğlenceli ve bol adrenalin dolu rafting veya zipline serüveni de yaşayabilir. Ayrıca burada Seyahat 53'e ait Çay Tarlası’nda çay toplayarak yöre insanının 100 yıllık uğraşını deneyimliyoruz. Ardından akşam yemeği ve konaklama için Trabzon’daki otelimize geçiyoruz. Yemekten hemen sonra dileyen misafirlerimizle Karadeniz’e özgü yöresel canlı müzik keyfi ile güzel bir gece yaşıyoruz. (En az 15 kişi olması halinde canlı müziğe gidilecektir, extradır).
6.GÜN: AYASOFYA- GÜMÜŞ (KAZAZİYE) ALIŞVERİŞİ- ATATÜRK KÖŞKÜ -BOZTEPE ORDU -YASON BURNU -SAMSUN
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası ilk durağımız, Trabzon İmparatorluğu krallarından 1. Manuel Komnenos zamanında (1238 – 1263) inşa edilmiş Trabzon Ayasofyası oluyor. Burada yöresel el sanatlarından biri olan gümüş (kazaziye) alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Atatürk’ün 1934 ve 1937 yıllarındaki Trabzon ziyaretlerinde konuk edildiği, Trabzon Belediyesi tarafından o dönemde kullanılan eşyalarla dekore edilerek müze haline getirilen Atatürk Köşkü’nü ziyaret ediyoruz. Sonrasında yolumuzun üzerinde ekmek ve yöresel ürünler alışverişimizi yapıyoruz. Öğle yemeği olarak Meşhur Karadeniz Pidesi’ni tadıyoruz. Bir sonraki durağımız Ordu Boztepe oluyor. Adına türküler yazılan Ordu Boztepe’ye aracımızla çıkıyor ve muhteşem manzaranın tadını çıkartıyoruz. (Dileyen misafirlerimiz dönüşte teleferiğin kullanılabilir durumda olması halinde teleferikle kendileri inebilirler.) Ardından Bolaman’da Yason Kilisesi ve Burnu’nu görüp kısa bir mola verdikten sonra panoramik bir yolculuk ile Samsun’a varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
7.GÜN: BANDIRMA MÜZESİ-ONUR ANITI- GAZİ MÜZESİ– SİNOP TEKNE TURU – HAMSİLOS KOYU -ANKARA
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını Samsun'a getiren Bandırma Vapuru gezimizi yapıp Onur Anıtı (Atatürk Heykeli ) ve Gazi Müzesi’ni görüyoruz. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra Karadeniz’in en mutlu şehri olan Sinop’a hareket ediyoruz. Sinop’ta yöresel öğle yemeğimizi almak üzere restoranımıza geçiyoruz. Yemeğin ardından bu güzel şehrimizin denizden nasıl göründüğünü deneyimlemek için tekne turu yapıyoruz. (Havanın elverişli olması durumunda). Tekne turumuz sonrasında “Tatar Ramazan”, “Uçurtmayı Vurmasınlar” gibi çok sayıda tanınmış filme set olmuş Tarihi Sinop Cezaevi’ni rehberimizin anlatımı eşliğinde geziyoruz. (Pandemi döneminde 2022 sonuna kadar tadilata alınmıştır, programın gerçekleştiği tarihte açık olması durumunda gezilecektir!) Ardından Karadeniz’in sayısız güzelliklerinden yalnızca bir tanesi olan ve coğrafi oluşumu bakımından ülkemizde eşi benzeri olmayan Hamsilos Koyu’na (Fiyordu’na) varıyoruz. Burada kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Gezimizi sonlandırmak üzere Ankara’ya dönüş yoluna geçiyoruz. Gece geç saatlerde Ankara’ya varıyoruz. Bir başka Seyahat53 turunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.
0 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}

Konaklama

5 Gece ve Üzeri

Ulaşım Tipi

Otobüslü

Sıkça Sorulan Sorular

Hareket Noktaları
23:00 Sıhhiye Sezenler Sok.(Atatürk Lisesi Önü)
23:05 Milli Kütüphane Önü
23:15 Aştı Karşısı Otobüs Durakları
23:20 Atatürk Kült. Merk. Metro Durağı
23:25 Aydınlıkevler Türk Telekom Önü
NOT: Bu turumuza Ankara dışından katılacak misafirlerimiz, tur güzergâhındaki her il havaalanı ve otobüs terminallerinden katılabilirler ( Tur öncesi Satış Ekibimizle görüşmek şartıyla!)
Batuma Geçişler İle İlgili Önemli Bilgi
*T.C. kimlik numarası yazan Yeni Nüfus Cüzdanı veya Pasaportların olması zorunludur. (Eski Kimlikler Geçerli Değildir)
*PCR Testi vb. konularda Gürcistan Devleti’nin güncel kanunları uygulanacaktır.
*Gürcistan’a ağrı kesiciler başta olmak üzere ilaç sokmak kesinlikle yasaktır. Konu ile ilgili detaylı bilgiyi rehberlerimizden alabilirsiniz.
*Nüfus cüzdanı ile Gürcistan’a seyahat edecek 18 yaşından küçük vatandaşlarımız, Gümrük Bakanlığı mevzuatı uyarınca anne ve babalarının nezaretinde veya anne ve babaların birlikte nezaretinde veya yanlarında bulunmayan anne ve babasının yazılı resmi (noterden alınacak) muvafakatini ibraz etmek sureti ile Türkiye’den çıkış işlemi yapabilecektir.
* 0 Yaş dâhil bütün misafirlerimizin kimliklerinin üzerinde resim bulunması zorunludur.
*Yurt dışından Türkiye’ye pasaportla giriş yapmış olan yabancı misafirlerin Gürcistan’a gidip Türkiye’ye dönebilmesi için Türkiye’ye çoklu (multiple) vize girişi almış olmaları gerekir.
*Gürcistan’a pasaport ya da kimliklerin ait olduğu ülkelere olan vize protokolüne göre vizeli-vizesiz geçiş sağlanacaktır.
*KKTC vatandaşlarının Türkiye’ye giriş yaparken TC kimliklerini kullanarak girmeleri doğrultusunda Gürcistan’a TC kimlikleri ile girebileceklerdir. Avrupa Birliği pasaportuyla Türkiye’ye giriş yapan KKTC vatandaşları da çoklu (multiple) vize almış olmaları gerekir.
*Sınır Kapısında görevli Türk ya da Gürcistan pasaport polislerinin sizleri ilgili ülkeye sokmama, çıkarmama yetkileri vardır. Her ne sebepten olursa olsun yurt dışına çıkamama durumundan Seyahat53 sorumlu tutulamaz.
* Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize ile ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan Seyahat53 sorumlu tutulamaz.
Özel Notlar
*Turlarımız karayolu ile 1300 km mesafe kat eden bölgelere 28 kişi ve üzeri sayıyı geçmesi durumunda otobüs ile seyahat edecektir.Karayolu ile 1300 km ve altı bölgelere; 28-46 kişi aralığında (yol otobüse uygun olması şartı ile) otobüs,20-28 kişi aralığında (yol Midibüse uygun olması şartı ile) midibüs,10-19 kişi aralığında minibüs ile seyahat edecektir. Belirtilen sayıların oluşmaması durumunda ,acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumun tur hareket etmeden önce misafirlere mesaj, sms yada telefonla bilgisi verilir.

*Hareket saati baz alınarak haftalık turlarımız için (5 gün ve üzeri konaklamalı) 5 gün, Yarı haftalık turlarımız için (3 veya 4 gece konaklamalı) 4 gün, Haftasonu turlarımız için (bir veya iki gece konaklamalı) 2 gün ve Günübirlik turlarımız için (konaklamasız) 18 saat önce misafirlere mesaj, sms yada telefon yoluyla iptal bilgisi verilir. İptal hesaplaması, turun hareket saati baz alınarak yapılır.

*Tur kayıtları sırasında misafirlerimizin HES Kodları ve Aşı Kartları alınacaktır.

*Tur aracının içerisinde kolonya veya dezenfektan, maske bulundurulacaktır.

*Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi verilmez sadece koltuk numarası garantisi verilir.

*Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir.

*Turlarımız paket tur olup tur esnasında kullanılmayan ulaşım, transfer, konaklama, çevre gezileri, yemek vb. gibi hakların iadesi gerçekleştirilmez.

*Fiyatlarımız kesin kayıt esnasında sabitlenir. Acentemiz, kesin tarihine kadar fiyatlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Turlarımızda kademeli fiyat uygulaması mevcuttur. Doluluk oranına göre fiyatlar değişmektedir.

*Zorunlu Seyahat Sigortası; acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsamaktadır. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır. İptal Güvence Paketi satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır.

*Otellerden ayrılış saatleri ve Tur Programında meydana gelebilecek değişiklikler Rehber tarafından ayarlanacaktır.

*Tura katılan misafirlerimizin, kişisel sağlık sorunları (kronik hastalıklar vb.) gibi nedenlerden sürekli kullandıkları ilaçları ve sağlık raporlarını yanlarında bulundurmaları ve konuyla ilgili rehbere bilgi vermeleri önerilir. Tura çıkarken bölgenin coğrafi yapısına ve mevsime uygun kıyafetler seçilmelidir. (Spor ayakkabısı, güneş gözlüğü, yağmurluk, kalın bir hırka, sırt çantası) getirebilirsiniz.

*Programda yazılı olan fakat resmi tatiller ve özel günler nedeniyle kapalı olan veya ani kapanma kararı alınan müze, ören yerleri vb. yerlerin ziyaret edilememesinden firmamız sorumlu değildir.

*Mola yerleri yol güzergahındaki dinlenme tesisleri ya da benzinlikler olarak rehber tarafından belirlenir, bu tesislerdeki yoğunluk tadilat vb. gibi nedenlerle ortaya çıkan hizmet kalitesindeki aksaklıklardan firmamız sorumlu değildir.

*Misafirlerimizin rehber tarafından belirlenen buluşma saati ve yerine geç kalmaları durumunda programın aksamaması adına rehber programa devam edecektir. Geç kalan misafirlerimizin ise, bir sonraki ziyaret noktasına kendi imkanları ile gidecekleri düşünülecektir.

*Rehber gerekli gördüğü taktirde hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle programda gün içerisinde gezilecek noktaların sırasında veya günler arasında değişiklik yapabilir.

*0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Otellerde yapılacak 3 kişilik konaklamalarda her otelde 3 ayrı yatak verilememektedir. Genel olarak 3 kişilik odalarda 1 büyük yatak ve 1 ek yatak organize edilmektedir.

*Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmakta olup rotasyon (koltuk değişimi) uygulamamız bulunmamaktadır.

*Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda şirketimiz sorumlu değildir.

*0-2 Yaş Çocuk ücretsizdir talep edilmemesi durumunda araçta koltuk verilmemektedir. 3-6 Yaş Çocuk için ödenen yalnız KOLTUK ücreti olup, tur aracı dışında diğer hizmetleri kapsamamaktadır. Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi uygulanmamaktadır ve iki yetişkin olarak hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşlarının doğruluğu ve yanlışlık durumunda oluşabilecek ücret farklılıkları misafirin sorumluluğundadır.

*06 Eylül 2021 tarihi itibari ile 2 aşısını olmayan kişiler şehirler arası seyahat edebilmek için seyahat saatinden önceki 48 saat içinde negatif PCR test sonucu ibraz etmekle yükümlüdür. Turlara katılacak misafirlerimiz eğer 1.aşılarını olmuş ve 2.aşı tarihleri gelmemiş ise yine 48 saat öncesine kadar yapılmış negatif PCR test sonucuna sahip olmak zorundadır. Aşı olmuş misafirlerimizin Aşı Kartlarını göstermeleri gerekmektedir. Tur başlamadan önce belgelerin acente görevlilerimize ulaştırılmaması durumunda doğabilecek hak kayıplarından şirketimiz sorumlu değildir.

*Bu turumuzda Sümela Manastırı gişelerinde uzun bilet sıralarının oluşması sebebiyle tur başlangıç tarihinden önce Müzekart+ almanızı tavsiye ederiz. Müzekart+ satış noktalarını https://www.muze.gov.tr sitesinden görebilir ve online olarak Müzekart+ satın alabilirsiniz. MüzeKart ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ve Milli Saraylar'a bağlı 300’den fazla müze ve örenyerini bir yıl boyunca sınırsız ziyaret edebilirsiniz. (Belediyelere ve özel idareye bağlı müzelerde geçerli değildir.

Yorumlar

4.9/5
Mükemmel
dayalı 27 Yorum
Mükemmel
26
Çok İyi
0
İyi
1
Kötü
0
Çok Kötü
0

Zerrin Müberra Aktan

Program çok güzel zorlu bir parkur Kuzeydoğu Karadeniz turunu selametle bitirdik. Emeği geçen herkese Yakup kaptana Rehberimiz Levent beye teşekkürler

...

İlhami Arabacı

Geçen sene güneydoğu turu yapmıştık çok memnun kaldık. Bu sene de ailecek Karadeniz turuna katılmak için başvuru yapıp ücretini ödedik. Fakat pandemi yüzünden tur iptal oldu. Ücretin tamamını kısa süre içerisinde hesabımıza yatırdılar. En kısa sürede tekrar yeni turlarda görüşmek dileğiyle.

...

Petek Özer

Seyahat53 turizm şirketinin planlamış olduğu turlara 2.senedir katılıyorum.Bu senede Haziran döneminde Balkanlar turunu katılacaktım maalesef pandemiden dolayı iptal edildi.Erken rezervosyon için vermiş olduğum kaporamı en kısa zamanda iade ettiler çok memnunun çalışanlarında çok cana yakın ve ilgililer herkeze tavsiye ederim.En kısa zamanda tekrar bir araya gelmek dileğiyle başarılarınızın devamını dilerim.👍👍👍👏👏👏

...

Tülay DOĞAN

Yıllardır kullandığım bir seyahat acentası. Programları zengin, dolu dolu olur. Ziyadesiyle uygularlar. Kaliteli hizmet , insan odaklı hizmet anlayışı vardır.

...

tuğba iğde

Seyahat53 ile iki defa tura katıldım. İkisi de çok güzeldi. Güvenilir firma bulmak zor. Herkese tavsiye ederim 😊 Güncelleme: 4-10 Eylül 2022 tarihinde Karadeniz turuna da katıldım. Rehberimiz Ahmet bey başta olmak üzere kaptanlar, firma çok nazik, ilgili davrandılar. Her isteğimizle, sorunumuzla tek tek ilgilenip, çözdüler. Tur programı fiyatlarına da öğle yemeklerinin dahil olması çok iyi oldu ekstra para harcamak durumunda kalmadık. Diğer firmalarda genellikle tur programına öğle yemekleri ekstra ödeniyor. Oldukça konforlu oldu bizim için. Seyahat53’ e teşekkür ediyorum😊 😊

...

27 kayıttan 1 - 5 arasındaki kayıtlar gösteriliyor
Yorum yazmak için giriş yapınız
başlayan fiyatlar
0 ₺
27 Yorum