DOĞU ANADOLU TURU

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

7Gün

Tur Türü

GAP-DOĞU ANADOLU TURLARI

Grup boyutu

46 kişiler

Genel Bakış

Seyahat53'ten Doğu Anadolu Turu; Sırtında yitip gitmiş yüzlerce kadim medeniyetin kalıntısıını taşıyan bu bölgenin bu günkü zengin kültürünü ve tarihini tanımak üzere bu fantastik yolculuğa hepinizi bekliyoruz.  HAYAT GEZİNCE GÜZEL...

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Otellerde 5 Gece YP Konaklama (kahvaltı- akşam yemeği)
Zorunlu Paket Tur Seyahat Sigortası
İlk gün Tesiste Yöresel Kahvaltı
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Programdaki Çevre Gezileri
Yolculuk Sırasında İkramlar
Özel Tur Otobüsü İle Yolculuk
Akdamar Adası Tekne
Nemrut Krater Gölü Transfer
Milli Park Girişleri
Öğle Yemekleri
Otelde Yemeklerde Alınan İçecekler
Minibar ve Diğer Şahsi Harcamalar
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Dahil Olan Hizmetlerde Belirtilmeyen Tüm Harcamalar

Tur Programı

1. GÜN: ANKARA- HARPUT (GECE YOLCULUĞU)
Saat 22.30'da Sıhhiye Sezenler Sokak Atatürk Lisesi önünden Harput’a hareket ediyoruz. Ankara
dışından ve tur güzergahında bulunan şehirlerden turumuza katılım sağlayacak olan misafirlerimizin
olması durumunda tur güzergahını değiştirmeyecek şekilde belirlenmiş noktalardan binecek
misafirlerimizi de alarak Kırıkkale, Yozgat, Sivas, Malatya üzerinden gerekli molalar vererek Harput’a
varıyoruz.
2. GÜN: HARPUT KALESİ– ELAZIĞ – SOLHAN YÜZEN ADALAR (TURNALAR GÖLÜ) – TATVAN
Sabah saatlerinde 4000 yıllık tarihi geçmişe ve zenginliklere sahip Harput’ta Elazığ’ı tepeden göreceğimiz restoranımızda yöresel kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrasında Harput Kalesi, Ulu Cami, Arap Baba Türbesi, Balak Gazi Heykeli'nin görülmesi ile devam ediyoruz. Öğle yemeği için verdiğimiz serbest zamanın ardından tabiatın muhteşem güzellikleri arasında yer alan Yüzen Adalar’a doğru yola çıkıyoruz. Solhan’ da halk arasında ‘Yüzen Adalar’ olarak bilinen doğa harikası birbirinden ve zeminden bağımsız 3 adacıktan oluşan Turnalar Gölü’nde yürüyüş ve fotoğraf çekimi için serbest zaman veriyoruz Üzerinde ağaçların yer alması ile dünyada benzerine çok az rastlanan bu doğa harikası yerin görülmesinden sonra akşam yemeği ve konaklama için Tatvan’daki otelimize hareket ediyoruz.
3. GÜN: BİTLİS – AHLAT – NEMRUT KRATER GÖLÜ – VAN
Sabah kahvaltımızın ardından Bitlis’e doğru yola çıkıyoruz. Bitlis turumuzda Bitlis Kalesi , İslahiye Medresesi, Şerefiye Camisi, Eyyüb El Ensari Hz.’nin kardeşi Feyzullah Ensari Hz. Türbesi, Bitlis Ulu Cami ve Bitlis Seyir Terası'ndan türkülere konu olmuş Beş Minare’yi görüyoruz. Öğle yemeği molası için Bitlis’in meşhur Büryan Kebabı’nı yemeye gidiyoruz. Yemek sonrasında Bitlis’in meşhur ballarından almak isteyenler için kısa bir serbest zaman veriyoruz. Ardından, Türklerin Anadolu'ya giriş kapısı olan ve Anadolu'nun tapusu olarak bilinen Ahlat'a ulaşıyoruz. İlk ziyaret noktamız Akkoyunlular devrine ait mescid ve türbe olan Emir Bayındır Kümbet'i oluyor. Sonrasında dünyanın en büyük Türk-İslam Mezarlığı olarak bilinen, binlerce mezar taşının üzerindeki kabartma ve oyma işlemelerini görüyoruz. Fotoğraf çekimlerimizin ardından dünyanın ikinci, Türkiye'nin en büyük krater gölü, Nemrut Krater Gölü’nü görmeye gidiyoruz. Gezimizin ardından konaklama ve akşam yemeği için Van’a geçiyoruz.
4. GÜN: ÇAVUŞTEPE - HOŞAP - AKDAMAR ADASI – VAN KALESİ – KEDİ EVİ-GÜMÜŞ ATÖLYESİ
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Urartulardan miras kalan Çavuştepe Kalesi’ni görmeye gidiyoruz. Çavuştepe gezimiz sonrasında muhteşem manzarasıyla Hoşap Kalesi’ni fotoğraflıyoruz. Van Gölü kenarında alacağımız öğle yemeği sonrasında Gevaş’tan Akdamar Adası’na tekneyle geçiyor, Van Gölü’nün en büyük ikinci adasını ve Akdamar Kilisesi’ni geziyoruz. Yine Urartulardan günümüze miras kalmış bir yapıya sahip olan Van Kalesi’nin (Tuşpa Kalesi) eteklerine kadar giderek rehberimizden kale hakkında bilgi alıyoruz. Sonrasında yeni açılan Van Etnografya ve Arkeoloji Müzesi’ne giderek kale gezimizi taçlandırıyoruz. Van denildiğinde akla ilk gelen şey olan eşsiz güzellikteki Van Kedilerini yakından göreceğimiz Kedi Evi’ne gidiyoruz. Van kedileri koruma altında olduğundan Van dışına çıkartılması yasaklanmış durumda bu sebepten dolayı özel alanlarda yaşatılıyorlar. Bu özel alanlardan birisi olan Kedi Evi gezimiz sonrası Van’ın meşhur Urartu Gümüş sanatı olan Savat ve Arubani Sanatları hakkında bilgi almak üzere Gümüş Atölyesine uğruyoruz. Burada alacağımız sunumun ardından alışveriş imkanı da buluyoruz. Alışverişimiz sonrası akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz.
5. GÜN: DOĞUBEYAZIT- İSHAK PAŞA SARAYI – KARS ANİ HARABELERİ -MENUÇHER CAMİ
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından 5137 metrelik yüksekliğiyle ülkemizin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı’nın muhteşem manzarasını gün boyu izleyeceğimiz yolculuğumuza başlıyoruz. Tendürek Dağlarını aştıktan sonra Türkiye’nin en yüksek Dağı olan Ağrı Dağı eteğine kurulmuş Doğubayazıt’a ulaşıyoruz. Doğubayazıt’ta Türkiye’ nin tanıtım fotoğraflarında sıklıkla yer alan ve Ağrı Dağı manzarasına bakan İshak Paşa Sarayı’nı geziyoruz. İshak Paşa gezimizden sonra Rus işgali sırasında yapılan taş evlere sahip Kars’a hareket ediyoruz. Ermenistan sınırında yer alan ve Arpaçay’ın büyüleyici manzarasına ev sahipliği yapan Ani Harabeleri’ne ulaşıyoruz. Surlar, Aslanlı Kapı, Büyük Katedral, Resimli Kilise, Selçuklu Sarayı, Anadolu’da yapılan ilk cami olan Menuçehr Cami gibi önemli kalıntılar burada göreceğimiz tarihi eserlerden sadece birkaçı. Yapılan anlatımların ardından, Doğunun Efes’i olarak anılan Ani Harabeleri’nde son fotoğraflarımızı aldıktan sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz.
6. GÜN: ERZURUM ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE– KONGRE BİNASI- TERCAN MAMA HATUN-ERZİNCAN
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Erzurum’a doğru yola çıkıyoruz. İlk olarak sırasıyla Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler, Ulu Cami, Tarihi Erzurum Evleri ve Yakutiye Medresesi'ni ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman sonrasında 23 Temmuz 1919 yılında Erzurum Kongresi'nin yapıldığı Kongre Binası’nı geziyoruz. Gezimizin ardından Tercan’a hareket ediyoruz. Burada Saltuklu Prensesi Mama Hatun Kümbeti'ni gördükten sonra akşam yemeği ve konaklama için Erzincan’daki otelimize geçiyoruz.
7. GÜN: ERZİNCAN BAKIRCILAR ÇARŞISI – SİVAS – ANKARA
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Bakırcılar Çarşısı’nda alışveriş için vereceğimiz serbest zaman sonrası Sivas’a doğru yola çıkıyoruz. Sivas’da alacağımız öğle yemeğinin ardından Ankara’ya geri dönüş yolculuğuna koyuluyoruz. Verilecek molalar sonrası Ankara’ya varıyoruz. Bir başka Seyahat53 organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Temalar

Tarih ve Kültür

Tur Süresi

5 Gece ve Üzeri

Ulaşım Tipi

Otobüslü

Sıkça Sorulan Sorular

Hareket Noktaları
*22:30 Sıhhiye Sezenler Sok (Atatürk Lisesi Önü)
*22:35 Milli Kütüphane Önü
*22:45 Aştı Karşısı Otobüs Durakları
*22:50 Atatürk Kült. Merk. Metro Durağı
*23:00 Aydınlıkevler Türk Telekom Önü
NOT: Bu turumuza Ankara dışından katılacak misafirlerimiz, tur güzergâhındaki her il havaalanı ve otobüs terminallerinden katılabilirler ( Tur öncesi Satış Ekibimizle görüşmek şartıyla!)
Özel Notlar
*Turlarımız karayolu ile 1300 km mesafe kat eden bölgelere 28 kişi ve üzeri sayıyı geçmesi durumunda otobüs ile seyahat edecektir.Karayolu ile 1300 km ve altı bölgelere; 28-46 kişi aralığında (yol otobüse uygun olması şartı ile) otobüs,20-28 kişi aralığında (yol Midibüse uygun olması şartı ile) midibüs,10-19 kişi aralığında minibüs ile seyahat edecektir. Belirtilen sayıların oluşmaması durumunda ,acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumun tur hareket etmeden önce misafirlere mesaj, sms yada telefonla bilgisi verilir.

*Hareket saati baz alınarak haftalık turlarımız için (5 gün ve üzeri konaklamalı) 5 gün, Yarı haftalık turlarımız için (3 veya 4 gece konaklamalı) 4 gün, Haftasonu turlarımız için (bir veya iki gece konaklamalı) 2 gün ve Günübirlik turlarımız için (konaklamasız) 18 saat önce misafirlere mesaj, sms yada telefon yoluyla iptal bilgisi verilir. İptal hesaplaması, turun hareket saati baz alınarak yapılır.

*Tur kayıtları sırasında misafirlerimizin HES Kodları ve Aşı Kartları alınacaktır.

*Tur aracının içerisinde kolonya veya dezenfektan, maske bulundurulacaktır.

*Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi verilmez sadece koltuk numarası garantisi verilir.
 Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir.

*Turlarımız paket tur olup tur esnasında kullanılmayan ulaşım, transfer, konaklama, çevre gezileri, yemek vb. gibi hakların iadesi gerçekleştirilmez.

*Fiyatlarımız kesin kayıt esnasında sabitlenir. Acentemiz, kesin tarihine kadar fiyatlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Turlarımızda kademeli fiyat uygulaması mevcuttur. Doluluk oranına göre fiyatlar değişmektedir.

*Zorunlu Seyahat Sigortası; acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsamaktadır. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır. İptal Güvence Paketi satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır.

*Otellerden ayrılış saatleri ve Tur Programında meydana gelebilecek değişiklikler Rehber tarafından ayarlanacaktır.

*Tura katılan misafirlerimizin, kişisel sağlık sorunları (kronik hastalıklar vb.) gibi nedenlerden sürekli kullandıkları ilaçları ve sağlık raporlarını yanlarında bulundurmaları ve konuyla ilgili rehbere bilgi vermeleri önerilir. Tura çıkarken bölgenin coğrafi yapısına ve mevsime uygun kıyafetler seçilmelidir. (Spor ayakkabısı, güneş gözlüğü, yağmurluk, kalın bir hırka, sırt çantası) getirebilirsiniz.

*Programda yazılı olan fakat resmi tatiller ve özel günler nedeniyle kapalı olan veya ani kapanma kararı alınan müze, ören yerleri vb. yerlerin ziyaret edilememesinden firmamız sorumlu değildir.

*Mola yerleri yol güzergahındaki dinlenme tesisleri ya da benzinlikler olarak rehber tarafından belirlenir, bu tesislerdeki yoğunluk tadilat vb. gibi nedenlerle ortaya çıkan hizmet kalitesindeki aksaklıklardan firmamız sorumlu değildir.

*Misafirlerimizin rehber tarafından belirlenen buluşma saati ve yerine geç kalmaları durumunda programın aksamaması adına rehber programa devam edecektir. Geç kalan misafirlerimizin ise, bir sonraki ziyaret noktasına kendi imkanları ile gidecekleri düşünülecektir.

*Rehber gerekli gördüğü taktirde hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle programda gün içerisinde gezilecek noktaların sırasında veya günler arasında değişiklik yapabilir.

*0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Otellerde yapılacak 3 kişilik konaklamalarda her otelde 3 ayrı yatak verilememektedir. Genel olarak 3 kişilik odalarda 1 büyük yatak ve 1 ek yatak organize edilmektedir.

*Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmakta olup rotasyon (koltuk değişimi) uygulamamız bulunmamaktadır.

*Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda şirketimiz sorumlu değildir.

*0-2 Yaş Çocuk ücretsizdir talep edilmemesi durumunda araçta koltuk verilmemektedir. 3-6 Yaş Çocuk için ödenen yalnız KOLTUK ücreti olup, tur aracı dışında diğer hizmetleri kapsamamaktadır. Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi uygulanmamaktadır ve iki yetişkin olarak hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşlarının doğruluğu ve yanlışlık durumunda oluşabilecek ücret farklılıkları misafirin sorumluluğundadır.

*06 Eylül 2021 tarihi itibari ile 2 aşısını olmayan kişiler şehirler arası seyahat edebilmek için seyahat saatinden önceki 48 saat içinde negatif PCR test sonucu ibraz etmekle yükümlüdür. Turlara katılacak misafirlerimiz eğer 1.aşılarını olmuş ve 2.aşı tarihleri gelmemiş ise yine 48 saat öncesine kadar yapılmış negatif PCR test sonucuna sahip olmak zorundadır. Aşı olmuş misafirlerimizin Aşı Kartlarını göstermeleri gerekmektedir. Tur başlamadan önce belgelerin acente görevlilerimize ulaştırılmaması durumunda doğabilecek hak kayıplarından şirketimiz sorumlu değildir.

*Bu turumuzda müze gişelerinde uzun bilet sıralarının oluşması sebebiyle tur başlangıç tarihinden önce Müzekart+ almanızı tavsiye ederiz. Müzekart+ satış noktalarını https://www.muze.gov.tr sitesinden görebilir ve online olarak Müzekart+ satın alabilirsiniz. MüzeKart ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ve Milli Saraylar'a bağlı 300’den fazla müze ve örenyerini bir yıl boyunca sınırsız ziyaret edebilirsiniz. (Belediyelere ve özel idareye bağlı müzelerde geçerli değildir.

Konaklama Otelleri

1. Gün

GECE YOLCULUĞU -
2. Gün

Kardelen Otel Tatvan vb. (alkollü içecek yok) - https://hoteltatvankardelen.business.site/?utm_source=gmb&utm_medium=referral
5. Gün

Grand Ani Otel vb. - https://www.grandani.com.tr/
Arifoğlu Airport Otel vb. (alkollü içecek yok) - https://arifogluairporthotel.com/
6. Gün

Grand Alemdar Otel vb. (alkollü içecek yok) - https://www.hotelgrandalemdar.com/
7. Gün

DÖNÜŞ YOLCULUĞU -

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız
12%
4.800 ₺ 4.224 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
4.800 ₺ 4.224 ₺
0 Yorum