GAP GÜNBATIMI TURU(2023 TUR FİYATLARI VE TARİHLERİMİZ ÇOK YAKINDA AÇIKLANACAKTIR!)

Mükemmel 7 yorum
5.0/5
Misafirlerin 100% tavsiye ediyor

Süre

7Gün

Tur Türü

GAP-DOĞU ANADOLU TURLARI

Grup boyutu

46 kişiler

Genel Bakış

Seyahat 53'ten Güney Doğu Anadolu (GAP) Gün Batımı Turu; Geleneksel taş mimarisi  ve kozmopolit yapısıyla yüzyıllardır barışın sembolü olmuş. Mardin ile Hz. İbrahim peygamberin doğduğu, Hz. Eyüp peygamberin sabır ve tevakülünü gösterdiği, Hz. İlyas, Hz. Şuayp peygamberlerinin yaşamlarına tanıklık etmiş peygamberler şehri Şanlıurfa’yı ziyaret edecek, Harran’ı, Midyat’ı ve tarihi bize yeniden yazdıran  Göbeklitepe'yi keşfedeceğiz. Gün batımında Nemrut dağında farklı duygular yaşayacak, Gaziantep’te çarşılarda kaybolacak, 2000 yıllık mozaiklere bakarken büyüleneceğiz. Sırtında yitip gitmiş yüzlerce kadim medeniyetin kalıntısını taşıyan bu bölgenin bugünkü zengin kültürünü ve tarihini tanımak üzere bu fantastik yolculuğa hepinizi bekliyoruz. HAYAT GEZİNCE GÜZEL...

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Otellerde 5 Gece YP Konaklama (kahvaltı – akşam yemeği)
Zorunlu Paket Tur Seyahat Sigortası
İlk Gün Restoranda Kahvaltı
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Programdaki Çevre Gezileri
Nemrut Dağı’na Minibüs ile Transferler
Yolculuk Sırasında İkramlar
Özel Tur Otobüsü İle Yolculuk
Halfeti Tekne Turu
Urfa’da Yemekli Sıra Gecesi
Öğle Yemekleri
Otelde Yemeklerde Alınan İçecekler
Minibar ve Diğer Şahsi Harcamalar
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Dahil Olan Hizmetlerde Belirtilmeyen Tüm Harcamalar

Tur Programı

1.GÜN: ANKARA - KAHRAMANMARAŞ-GECE YOLCULUĞU
Akşam Saat 22.30’da Sıhhiye-Sezenler Sokak Atatürk Lisesi önünden hareket ediyoruz. Ankara dışından ve tur güzergahında bulunan şehirlerden turumuza katılım sağlayacak olan misafirlerimizin olması durumunda tur
güzergahını değiştirmeyecek şekilde belirlenmiş noktalardan binecek misafirlerimizi de alarak Kırıkkale, Kayseri üzerinden gerekli molalarla sabah saatlerinde Kahramanmaraş’a varıyoruz.
2. GÜN: KAHRAMANMARAŞ-GAZİANTEP-ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ-BEY MAHALLESİ - MUTFAK VE HAMAM MÜZESİ
Kahramanmaraş’ta alacağımız kahvaltının ardından şehir merkezinde Kapalı Çarşı (Bakırcılar Çarşısı ), Kale, Rıdvan Hoca Yeraltı Çarşısı ve Ulu Camii bölgesinde verilecek serbest zaman sonrası Gaziantep’e hareket ediyoruz. Zeugma Mozaik Müzesi’nde, ‘’Çingene Kız’’ adıyla bilinen meşhur mozaik de dahil eşsiz eserlerin mitolojik hikayeleri rehberimizin anlatımıyla kulağımızda yankılanırken görsel bir şölen yaşıyoruz. Geleneksel Gaziantep Mutfağı’nın lezzetlerinden tadacağımız öğle yemeğimizi aldıktan sonra Gaziantep’in kültür mozaiği olan geçmişte Ermenilerin ve Müslümanların bir arada yaşadığı ve Atatürk’ün de nüfusa kayıtlı olduğu Bey Mahallesi’nde geleneksel Gaziantep evleri arasındaki tarihi atmosferdeki yürüyüşümüz sırasında tarih fısıldayan çeşitli yapıların arasından Atatürk Anı Evi’ne ulaşıyoruz. Sonrasında UNESCO tarafından ‘Dünya Gastronomi Şehri’ ilan edilen ve lezzetin başkenti ünvanını fazlasıyla hakeden bu şehirde Mutfak Kültürü ve Hamam Müzesi’ni geziyoruz. Ardından 1635 yılından beri Gaziantep’te kahvenin en meşhur adresi olan Tahmis Kahvesi’nde güzel bir yorgunluk kahvesi molası veriyoruz. Sonrasında Tarihi Bakırcılar Çarşılarının gezilmesi (Sedef Kakma Atölyelerinden birini ziyaret) ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz.
3. GÜN: BİRECİK KELAYNAK KUŞLARI-HALFETİ-TEKNE TURU-RUMKALE-SAVAŞANLAR KÖYÜ- HARRAN EVLERİ-ŞANLIURFA- BALIKLI GÖL- SIRA GECESİ
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Birecik’e hareket ediyoruz. Kelaynak Kuşlarının koruma altına alındığı alanın görülmesinden sonra sonra tekne turu için Fırat Nehri Suları altında kalan ve ülkemizde ‘’Cittaslow’’ ünvanı almış şehirlerden biri olan, siyah güllerin diyarı Halfeti’ye gidiyoruz. Rumkale, Savaşanlar Köyü gibi belli başlı alanları kapsayan tekne turumuzun ardından tarihi eserleri ve ters fincan evleriyle ünlü Harran’a gidiyoruz. Burada öğle yemeğimizi alıp ilk Üniversite, Ulu Camii, İç Kale ve Surları görüyoruz. (Dileyen misafirlerimiz örnek evin içerisinde yöresel kıyafetlerle fotoğraf çektirebilirler.) Sonrasında peygamberler şehri Urfa’daki gezimize gizemli ve efsanevi Balıklıgöl, (Halil-ür Rahman Gölü) İbrahim Peygamber Mahali'ni ve Balıklıgöl’ün bitişiğindeki Aynzeliha Gölü ile devam ediyoruz. Tarihi Urfa Bedesteni’nde ve meşhur Gümrük Han’da alışveriş ve çay-kahve için serbest zaman verip akşam yemeği ve konaklama için otelimize gidiyoruz. Yemek sonrası ‘’Urfa’ya gelip de sıra gecesine gitmeden olmaz’’ diyen misafirlerimizle kültürün önemli bir unsuru olan Sıra Gecesi’nde doyasıya eğleniyoruz.
4. GÜN: GÖBEKLİTEPE-DEYRULZAFARAN MANASTIRI-ABBARALAR-KASIMIYE MEDRESESİ
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından insanlık tarihi adına şimdiye kadar bildiğimiz tüm bilgileri tekrar gözden geçirmemize sebep olan dünyanın ilk tapınağı Göbeklitepe'yi geziyoruz. Buradan Mardin’e hareket ediyoruz. Mardin’de öğle yemeğimizi alıyoruz ve "Gecesi gerdanlık gündüzü seyranlık" Mezopotamya’nın incisi Mardin gezimize başlıyoruz. İlk durağımız Süryani Kilisesi’nin önemli merkezlerinden biri olarak dünyaca bilinen ve adını safran bitkisinden alan Deyrulzafaran Manastır’ı oluyor. Ardından Kasımiye Medresesi’ni gezip buradan ayrılmadan önce uçsuz bucaksız Mezopotamya manzarasına karşı bir fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmiyoruz. Sonrasında gezimize devam ediyoruz. Mardin şehir merkezinde muhteşem taş binaların ve dar sokakların arasında yürüyüş yaparak Abdüllatif Cami, Ulu Cami, Postane Binası (Şatana Evi) ve Mardin kent kültürünün önemli bir unsuru olan Abbaralar’ ı görüyoruz. Belirtilen saatte toplanıp akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz.
5. GÜN: MİDYAT-TELKÂRİ-HASANKEYF-DÖRT AYAKLI MİNARE- ON GÖZLÜ KÖPRÜ- CAHİT SITKI TARANCI EVİ- GAZİ KÖŞKÜ- ULU CA Mİİ- DİYARBAKIR
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan ardından, Tur Abdin Bölgesi’nin bir diğer önemli kenti Midyat’a hareket ediyoruz. Bu etkileyici kentteki ziyaret noktamız ‘Sıla ‘dizisi ile hafızalarda yer etmiş olan Midyat Konuk Evi oluyor. Taş konağı gezip terasında Midyat manzarasını seyrettikten sonra yöreye ait gümüş işleme sanatı ‘Telkâri’ alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Belirtilen saatte toplanıp Hasankeyf’e hareket ediyoruz. Baraj gölü suları altında kalma tehlikesiyle karşı karşıya olan Antik Kent Hasankeyf’in görülmesinin ardından Diyarbakır’a hareket ediyoruz. 72 kuleli ve 6 kilometrelik dünyanın en uzun surları olarak geçen ve şehri çevreleyen Diyarbakır Surlarını (Keçi Burcu) ve Mardin Kapısı’nı, Gazi Köşkü’nü ve Dicle Nehri üzerindeki On Gözlü Köprü’yü görerek şehre giriş yapıyoruz. Öğle yemeğimizi Diyarbakır’da aldıktan sonra Anadolu’nun en eski camilerinden olan ve İslam aleminin 5. Harem-i Şerifi olarak kabul Diyarbakır Ulucami'yi ziyaret ediyoruz. Sonrasında yürüyerek Anadolu’da tek olma özelliğine sahip Dört Ayaklı Minare’yi, Otuz Beş Yaş şiiriyle tanıdığımız Cahit Sıtkı Tarancı Evi’ni ve Tarihi Hasan Paşa Hanı’nı görüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz. (NOT: Turun düzenlendiği tarihte Hasankeyf’in sular altında kalması durumunda tur programı bölgedeki mevcut koşullara göre gerçekleştirilecektir.)
6. GÜN: ATATÜRK BARAJI – ADIYAMAN- CENDERE KÖPRÜSÜ-DEV HEYKELLER-NEMRUT GÜN BATIMI
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Bozova üzerinden dünyanın 6. Büyük ve Türkiye'nin En Büyük Barajı olan Atatürk Barajı'na ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz serbest zaman sonrasında Adıyaman’a hareket ediyoruz. Öğleden sonra Nemrut Dağı’na çıkış için hareket ediyoruz. Nemrut Dağı Milli Parkı içinde Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, gezip, Nemrut Dağı yamaçlarında kutsal alanlar, Dev Heykellerin görülmesinin ardından dağda dillere destan olan muhteşem Gün Batımını izliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz. (NOT: Ortalama 2150 mt. rakımdaki tümülüse ulaşmak için gidiş-dönüş 700 mt. kadar mesafenin yürüyerek katedilmesi gerekmektedir. Mevsim farketmeksizin bu yükseklikte havanın soğuk olacağı düşünülerek tedbirli olunması önerilir.)
7. GÜN: MALATYA-DARENDE-SOMUNCU BABA-GÜRUN-ANKARA
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Darende’ye geçiyoruz öğle yemeğimizi burada alıyoruz. Somuncu Baba Külliyesi’nin ve Türbesi’nin görülmesinin ardından Gürun’a hareket ediyoruz. Anadolu’nun saklı kalmış cennet köşelerinden biri olan, adeta bir akvaryumu andıran temizliği ve berraklığıyla sizi büyüleyecek Gökpınar Gölü’nde fotoğraf çekimi ve çay- kahve içmek için serbest zaman veriyoruz. Kayseri Kırşehir Kırıkkale yolu üzerinden geri dönüş yolculuğuna koyuluyoruz. Verilecek molalar sonrası Ankara’ya varıyoruz. Bir başka Seyahat53 organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Temalar

Tarih ve Kültür

Tur Süresi

5 Gece ve Üzeri

Ulaşım Tipi

Otobüslü

Sıkça Sorulan Sorular

Hareket Noktaları
22:30 Sıhhiye Sezenler Sok(Atatürk Lisesi Önü)
22:35 Milli Kütüphane Önü
22:45 Aştı Karşısı Otobüs Durakları
22:55 Atatürk Kült.Merk. Metro Durağı
23:05 Aydınlıkeevler Türk Telekom Önü
NOT: Bu turumuza Ankara dışından katılacak misafirlerimiz, tur güzergâhındaki her il havaalanı ve otobüs terminallerinden katılabilirler ( Tur öncesi Satış Ekibimizle görüşmek şartıyla!)
Özel Notlar
*Turlarımız karayolu ile 1300 km mesafe kat eden bölgelere 28 kişi ve üzeri sayıyı geçmesi durumunda otobüs ile seyahat edecektir.Karayolu ile 1300 km ve altı bölgelere; 28-46 kişi aralığında (yol otobüse uygun olması şartı ile) otobüs,20-28 kişi aralığında (yol Midibüse uygun olması şartı ile) midibüs,10-19 kişi aralığında minibüs ile seyahat edecektir. Belirtilen sayıların oluşmaması durumunda ,acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumun tur hareket etmeden önce misafirlere mesaj, sms yada telefonla bilgisi verilir.

*Hareket saati baz alınarak haftalık turlarımız için (5 gün ve üzeri konaklamalı) 5 gün, Yarı haftalık turlarımız için (3 veya 4 gece konaklamalı) 4 gün, Haftasonu turlarımız için (bir veya iki gece konaklamalı) 2 gün ve Günübirlik turlarımız için (konaklamasız) 18 saat önce misafirlere mesaj, sms yada telefon yoluyla iptal bilgisi verilir. İptal hesaplaması, turun hareket saati baz alınarak yapılır.

*Tur kayıtları sırasında misafirlerimizin HES Kodları ve Aşı Kartları alınacaktır.

*Tur aracının içerisinde kolonya veya dezenfektan, maske bulundurulacaktır.

*Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi verilmez sadece koltuk numarası garantisi verilir.

*Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir.

*Turlarımız paket tur olup tur esnasında kullanılmayan ulaşım, transfer, konaklama, çevre gezileri, yemek vb. gibi hakların iadesi gerçekleştirilmez.

*Fiyatlarımız kesin kayıt esnasında sabitlenir. Acentemiz, kesin tarihine kadar fiyatlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Turlarımızda kademeli fiyat uygulaması mevcuttur. Doluluk oranına göre fiyatlar değişmektedir.

*Zorunlu Seyahat Sigortası; acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsamaktadır. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır. İptal Güvence Paketi satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır.

*Otellerden ayrılış saatleri ve Tur Programında meydana gelebilecek değişiklikler Rehber tarafından ayarlanacaktır.

*Tura katılan misafirlerimizin, kişisel sağlık sorunları (kronik hastalıklar vb.) gibi nedenlerden sürekli kullandıkları ilaçları ve sağlık raporlarını yanlarında bulundurmaları ve konuyla ilgili rehbere bilgi vermeleri önerilir. Tura çıkarken bölgenin coğrafi yapısına ve mevsime uygun kıyafetler seçilmelidir. (Spor ayakkabısı, güneş gözlüğü, yağmurluk, kalın bir hırka, sırt çantası) getirebilirsiniz.

*Programda yazılı olan fakat resmi tatiller ve özel günler nedeniyle kapalı olan veya ani kapanma kararı alınan müze, ören yerleri vb. yerlerin ziyaret edilememesinden firmamız sorumlu değildir.

*Mola yerleri yol güzergahındaki dinlenme tesisleri ya da benzinlikler olarak rehber tarafından belirlenir, bu tesislerdeki yoğunluk tadilat vb. gibi nedenlerle ortaya çıkan hizmet kalitesindeki aksaklıklardan firmamız sorumlu değildir.

*Misafirlerimizin rehber tarafından belirlenen buluşma saati ve yerine geç kalmaları durumunda programın aksamaması adına rehber programa devam edecektir. Geç kalan misafirlerimizin ise, bir sonraki ziyaret noktasına kendi imkanları ile gidecekleri düşünülecektir.

*Rehber gerekli gördüğü taktirde hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle programda gün içerisinde gezilecek noktaların sırasında veya günler arasında değişiklik yapabilir.

*0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Otellerde yapılacak 3 kişilik konaklamalarda her otelde 3 ayrı yatak verilememektedir. Genel olarak 3 kişilik odalarda 1 büyük yatak ve 1 ek yatak organize edilmektedir.

*Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmakta olup rotasyon (koltuk değişimi) uygulamamız bulunmamaktadır.

*Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda şirketimiz sorumlu değildir.

*0-2 Yaş Çocuk ücretsizdir talep edilmemesi durumunda araçta koltuk verilmemektedir. 3-6 Yaş Çocuk için ödenen yalnız KOLTUK ücreti olup, tur aracı dışında diğer hizmetleri kapsamamaktadır. Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi uygulanmamaktadır ve iki yetişkin olarak hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşlarının doğruluğu ve yanlışlık durumunda oluşabilecek ücret farklılıkları misafirin sorumluluğundadır.

*06 Eylül 2021 tarihi itibari ile 2 aşısını olmayan kişiler şehirler arası seyahat edebilmek için seyahat saatinden önceki 48 saat içinde negatif PCR test sonucu ibraz etmekle yükümlüdür. Turlara katılacak misafirlerimiz eğer 1.aşılarını olmuş ve 2.aşı tarihleri gelmemiş ise yine 48 saat öncesine kadar yapılmış negatif PCR test sonucuna sahip olmak zorundadır. Aşı olmuş misafirlerimizin Aşı Kartlarını göstermeleri gerekmektedir. Tur başlamadan önce belgelerin acente görevlilerimize ulaştırılmaması durumunda doğabilecek hak kayıplarından şirketimiz sorumlu değildir.

*Bu turumuzda müze gişelerinde uzun bilet sıralarının oluşması sebebiyle tur başlangıç tarihinden önce Müzekart+ almanızı tavsiye ederiz. Müzekart+ satış noktalarını https://www.muze.gov.tr sitesinden görebilir ve online olarak Müzekart+ satın alabilirsiniz. MüzeKart ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ve Milli Saraylar'a bağlı 300’den fazla müze ve örenyerini bir yıl boyunca sınırsız ziyaret edebilirsiniz. (Belediyelere ve özel idareye bağlı müzelerde geçerli değildir.

Konaklama Otelleri

1. Gün

GECE YOLCULUĞU -
2. Gün

Gaziantep Safir Hotel v.b. - http://www.gaziantepsafirotel.com/tr/
3. Gün

Şanlıurfa Nevali Otel v.b (alkollü içecek yok) - http://www.nevalihotel.com/
Hotel El-Ruha vb. - http://www.hotelelruha.com/
4. Gün

Falaylar Suit Hotel vb. - https://www.falaylarsuithotel.com/
6. Gün

Grand İsias Hotel v.b - https://www.grandisias.com/restaurants-tr.php
White Star Hotel vb. - http://whitestarhotel.com/
7. Gün

DÖNÜŞ YOLCULUĞU -

Yorumlar

5.0/5
Mükemmel
dayalı 7 Yorum
Mükemmel
7
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
7 kayıttan 1 - 5 arasındaki kayıtlar gösteriliyor
Yorum yazmak için giriş yapınız
0 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
0 ₺
7 Yorum