KİLİKYA TURU (ANTAKYA-ADANA-MERSİN)

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

5Gün

Tur Türü

EGE-AKDENİZ TURLARI

Grup boyutu

46 kişiler

Genel Bakış

Seyahat53'ten Hatay Adana Mersin (Kilikya) Turu; Hıristiyanlığın Kudüs'ten sonra ilk yayılma yeri olan Antakya'dan başlayan maceramız , Antik adı ' Kilikya ' olan tüm bölgeyi kapsamına aldığından dolayı önem arz ediyor. Tarihin karanlık, kanlı kapılarından bakabileceğimiz bu turumuz sizleri bambaşka hikayelere götürecek.  

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Özel Tur Aracı İle Yolculuk
3 Gece YP Konaklama (kahvaltı-akşam yemeği)
Zorunlu Paket Tur Seyahat Sigortası
İlk Gün Tesiste Kahvaltı
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Programdaki Çevre Gezileri
Yolculuk Sırasında Sıcak- Soğuk İkramlar
Milli Park -Otopark Girişleri
Öğle Yemekleri
Kız Kalesi Tekne Turu
Son Gün Akşam Yemeği
Plaj, şezlong, şemsiye ücreti
Oteldeki Yemeklerde Alınan Su , Alkollü-Alkolsüz İçecekler
Minibar ve Diğer Ekstra Harcamalar
Müze, Ören Yeri Giriş Ücretleri
Dahil Olan Hizmetlerde Belirtilmeyen Tüm Harcamalar

Tur Programı

1. GÜN: ANKARA - ANTAKYA (GECE YOLCULUĞU)
Saat 22:30’da Sıhhiye Sezenler Sokak’taki Atatürk Lisesi önünden hareket ediyor, Gölbaşı istikametinden devam ederek Ankara dışından ve tur güzergahında bulunan şehirlerden turumuza katılım sağlayacak olan
misafirlerimizin olması durumunda tur güzergahını değiştirmeyecek şekilde belirlenmiş noktalardan binecek misafirlerimizi de alarak Aksaray üzerinden gerekli molalarla Hatay /Antakya’ya varıyoruz.
2.GÜN:ANTAKYA-HABİBİ NECCAR CAMİ-SAMANDAĞI TİTUS TÜNELİ-UZUN ÇARŞI-ST.PIERRE KİLİSESİ-MOZAİK MÜZESİ--ADANA
Kahvaltı sonrası, Roma Dönemi’ne ait bir Pagan Tapınağı üzerine 7. yüzyılda inşa edilmiş, Türkiye sınırları içerisinde inşa edilmiş ilk cami olarak kabul edilen Habibi Neccar Cami’yi görüyoruz. Ardından Samandağ’ına hareket ediyoruz. Titüs Tüneli, Beşikli Mağara ve Antik Dönem mezarlarının görülmesinin ardından Antakya Kent merkezine dönüyoruz. Geleneksel Antakya Mutfağı’nın tadılması amacıyla öğle yemeği için verilen serbest zaman sonrasında şehir merkezindeki Uzun Çarşı’yı gezmek ve alışveriş yapmak için serbest zaman veriyoruz. Ardından Hristiyanlığın ilk toplanma yerlerinden biri olarak ve Hz. İsa’ya inananlara, ilk kez “Hristiyan” denildiği yer olarak bilinen St. Pierre Kilisesi’ni geziyoruz. Sonrasında Dünya’nın sayılı mozaik müzelerinden biri olarak kabul edilmiş olan Antakya Mozaik Müzesi’ndeki eserleri de bünyesinde barındıran, Antakya Bölgesi’ndeki arkeoloji buluntularının sergilendiği “Antakya Arkeoloji Müzesi’ni geziyoruz. Belirtilen saatte buluşup akşam yemeği ve konaklama için Çukurova’nın kalbi Adana’ya hareket ediyoruz.
3.GÜN: ADANA TAŞ KÖPRÜ- TARSUS- YEDİ UYURLAR MAĞARASI- AZİZ PAUL KUYUSU- KIRKKAŞIK BEDESTENİ-MERSİN
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası konuklarımızla birlikte Seyhan Nehri kenarında yer alan Atatürk Evi’ni, Sinema Müzesi’ni, Taş Köprü’yü, Sabancı Merkez Cami’yi geziyoruz. Ardından Büyük ve Küçük Saat Meydanlarını görüyoruz. Adana gezimizi tamamladıktan sonra Tarsus’a hareket ediyoruz. Tarsus Şelalesi’nde şelale manzarasını seyrederek öğle yemeği ve çay, kahve keyfi molası veriyoruz. Sonrasında ise gezimize çok zengin tarihi ve kültürel zenginliğe sahip olan Tarsus’da; bütün dinler tarafından kutsal sayılan Eshab-ı Key Mağarası (Yedi Uyurlar) ‘ı ile devam ediyoruz. Sonra şehir içindeki Kleopatra Kapısı, Makamı Şerif Cami (Hz Danyal Peygamber Makamı) ‘nı görüyoruz. Ardından Beyaz Çarşı (Kırkkaşık Bedestesi’nde) serbest zaman veriyoruz. orijinali onarılarak gezilmeye uygun hale getirilmiş Nusret Mayın Gemisi, St. Paul Kuyusu ve Tarsus Evleri’ni görüyoruz. Cezerye ve diğer yöresel alışverişler için serbest zamanın ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.
4.GÜN: KANLIDİVANE-SEBASTE ANTİK KENTİ-CENNET CEHENNEM MAĞARALARI- DİLEK MAĞARASI-KIZKALESİ
Oteldeki kahvaltımız sonrası Silifke yolu üzerinde olan Kanlı Divane Antik Kenti’ne varıyoruz. Antik Roma ve Bizans döneminin önemli yerleşim yerlerinden biri olan bu antik kentin gezilmesi sonrası Sebaste Antik Kenti Harabeleri’ni görüyoruz. Ardından aracımızla bir doğa harikası olan Cennet- Cehennem Obrukları’na gidiyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanın ardından yakın mesafede bulunan Dilek/Astım Mağarası’na giriyoruz. Sonrasında özel tekne ile Kızkalesi’ne gidiyoruz. (extra) Kalenin gezilmesi ve fotoğraf çekiminin ardından tekrar tekne ile sahile dönüyoruz. Ardından belirtilen saatte buluşup akşam yemeği ve konaklama için otelimize gidiyoruz.
5.GÜN: SERTAVUL GEÇİDİ- SİLLE- ANKARA
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan önemli geçitlerden biri olan Sertavul Geçidi’nden geçerek Karaman üzerinden Konya’ya hareket ediyoruz. Zaman durumuna bağlı olarak Konya’da eski bir Rum yerleşim yeri olan Sille‘de Roma İmparatoru 1. Kostantin’in annesi tarafından yaptırılan Aya Eleni Kilisesi’nin gezilmesi ve çarşıda verilecek serbest zaman sonrasında Ankara’ya doğru yola çıkıyoruz. Akşamın ilerleyen saatlerinde Ankara’ya varıyoruz. Bir başka Seyahat53 turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Temalar

Tarih ve Kültür

Tur Süresi

3 Gece

Ulaşım Tipi

Otobüslü

Sıkça Sorulan Sorular

Hareket Noktaları
*22:30 Sıhhiye Sezenler Atatürk Lisesi Önü
*22:35 Milli Kütüphane Önü
*22:40 Armada Önü
*22:50 Taurus AVM
*23:15 Gölbaşı Çağdaş Market Önü
Özel Notlar
*Turlarımız karayolu ile 1300 km mesafe kat eden bölgelere 28 kişi ve üzeri sayıyı geçmesi durumunda otobüs ile seyahat edecektir.Karayolu ile 1300 km ve altı bölgelere; 28-46 kişi aralığında (yol otobüse uygun olması şartı ile) otobüs,20-28 kişi aralığında (yol Midibüse uygun olması şartı ile) midibüs,10-19 kişi aralığında minibüs ile seyahat edecektir. Belirtilen sayıların oluşmaması durumunda ,acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumun tur hareket etmeden önce misafirlere mesaj, sms yada telefonla bilgisi verilir.

*Hareket saati baz alınarak haftalık turlarımız için (5 gün ve üzeri konaklamalı) 5 gün, Yarı haftalık turlarımız için (3 veya 4 gece konaklamalı) 4 gün, Haftasonu turlarımız için (bir veya iki gece konaklamalı) 2 gün ve Günübirlik turlarımız için (konaklamasız) 18 saat önce misafirlere mesaj, sms yada telefon yoluyla iptal bilgisi verilir. İptal hesaplaması, turun hareket saati baz alınarak yapılır.
*Tur kayıtları sırasında misafirlerimizin HES Kodları ve Aşı Kartları alınacaktır. (PCR TEST, HES KODU vb. gibi uygulamalarda tur tarihinde İçişleri Bakanlığı’nın güncel genelgesine göre hareket edilecektir.)
*Tur aracının içerisinde kolonya veya dezenfektan, maske bulundurulacaktır.
*Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi verilmez sadece koltuk numarası garantisi verilir.
*Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir.
*Turlarımız paket tur olup tur esnasında kullanılmayan ulaşım, transfer, konaklama, çevre gezileri, yemek vb. gibi hakların iadesi gerçekleştirilmez.
*Fiyatlarımız kesin kayıt esnasında sabitlenir. Acentemiz, kesin tarihine kadar fiyatlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Turlarımızda kademeli fiyat uygulaması mevcuttur. Doluluk oranına göre fiyatlar değişmektedir.
*Zorunlu Seyahat Sigortası; acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsamaktadır. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır. İptal Güvence Paketi satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır.
*Otellerden ayrılış saatleri ve Tur Programında meydana gelebilecek değişiklikler Rehber tarafından ayarlanacaktır.
*Tura katılan misafirlerimizin, kişisel sağlık sorunları (kronik hastalıklar vb.) gibi nedenlerden sürekli kullandıkları ilaçları ve sağlık raporlarını yanlarında bulundurmaları ve konuyla ilgili rehbere bilgi vermeleri önerilir. Tura çıkarken bölgenin coğrafi yapısına ve mevsime uygun kıyafetler seçilmelidir. (Spor ayakkabısı, güneş gözlüğü, yağmurluk, kalın bir hırka, sırt çantası) getirebilirsiniz.
*Programda yazılı olan fakat resmi tatiller ve özel günler nedeniyle kapalı olan veya ani kapanma kararı alınan müze, ören yerleri vb. yerlerin ziyaret edilememesinden firmamız sorumlu değildir.
*Mola yerleri yol güzergahındaki dinlenme tesisleri ya da benzinlikler olarak rehber tarafından belirlenir, bu tesislerdeki yoğunluk tadilat vb. gibi nedenlerle ortaya çıkan hizmet kalitesindeki aksaklıklardan firmamız sorumlu değildir.
*Misafirlerimizin rehber tarafından belirlenen buluşma saati ve yerine geç kalmaları durumunda programın aksamaması adına rehber programa devam edecektir. Geç kalan misafirlerimizin ise, bir sonraki ziyaret noktasına kendi imkanları ile gidecekleri düşünülecektir.
*Rehber gerekli gördüğü taktirde hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle programda gün içerisinde gezilecek noktaların sırasında veya günler arasında değişiklik yapabilir.
*0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Otellerde yapılacak 3 kişilik konaklamalarda her otelde 3 ayrı yatak verilememektedir. Genel olarak 3 kişilik odalarda 1 büyük yatak ve 1 ek yatak organize edilmektedir.
*Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmakta olup rotasyon (koltuk değişimi) uygulamamız bulunmamaktadır.
*Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda şirketimiz sorumlu değildir.
*0-2 Yaş Çocuk ücretsizdir talep edilmemesi durumunda araçta koltuk verilmemektedir. 3-6 Yaş Çocuk için ödenen yalnız KOLTUK ücreti olup, tur aracı dışında diğer hizmetleri kapsamamaktadır. Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi uygulanmamaktadır ve iki yetişkin olarak hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşlarının doğruluğu ve yanlışlık durumunda oluşabilecek ücret farklılıkları misafirin sorumluluğundadır.
*06 Eylül 2021 tarihi itibari ile 2 aşısını olmayan kişiler şehirler arası seyahat edebilmek için seyahat saatinden önceki 48 saat içinde negatif PCR test sonucu ibraz etmekle yükümlüdür. Turlara katılacak misafirlerimiz eğer 1.aşılarını olmuş ve 2.aşı tarihleri gelmemiş ise yine 48 saat öncesine kadar yapılmış negatif PCR test sonucuna sahip olmak zorundadır. Aşı olmuş misafirlerimizin Aşı Kartlarını göstermeleri gerekmektedir. Tur başlamadan önce belgelerin acente görevlilerimize ulaştırılmaması durumunda doğabilecek hak kayıplarından şirketimiz sorumlu değildir. (PCR TEST, HES KODU vb. gibi uygulamalarda tur tarihinde İçişleri Bakanlığı’nın güncel genelgesine göre hareket edilecektir.)

Konaklama Otelleri

1. Gün

GİDİŞ YOLCULUĞU -
2. Gün

Şirin Park Adana Hotel - https://www.sirinpark.com/Tr/Default.aspx
Jura Hotels Mavi Sürmeli Adana - https://www.mavisurmeli.com.tr/
3. Gün

Ramada By Wyndham Mersin vb. - http://www.ramadamersin.com/
4. Gün

Ramada By Wyndham Mersin vb. - http://www.ramadamersin.com/
5. Gün

DÖNÜŞ YOLCULUĞU -

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız
17%
3.750 ₺ 3.112 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
3.750 ₺ 3.112 ₺
0 Yorum