Tel , Whatsapp , SMS : 0 850 466 53 53

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU (TREN-UÇAK)

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

4Gün

Tur Türü

GAP-DOĞU ANADOLU TURLARI

Grup boyutu

18 kişiler

Genel Bakış

Seyahat53'ten Ankara Çıkışlı Turistik Doğu Ekspresi Turu; Sırtında yitip gitmiş yüzlerce kadim medeniyetin kalıntısıını taşıyan bu bölgenin bu günkü zengin kültürünü ve tarihini tanımak üzere bu fantastik yolculuğa hepinizi bekliyoruz. HAYAT GEZİNCE GÜZEL...

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Turistik Doğu Ekspresi Ankara- Kars Tren Bileti
Uçak Bileti Erzurum-Ankara
2 Gece Y.P Otel Konaklaması (kahvaltı- akşam yemeği)
Rehberlik Hizmetleri
İliç, Erzurum ve Kars Transferleri
İlk Gün Kemaliye’de Kahvaltı
Erzurum’da Akşam Yemeği
Kars Âşıklar Atışması (Kafkas Gecesi)
Milli Park Girişleri
Zorunlu Seyahat Sigortası
Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Sezenler Sokak Transferi
Müze ve Ören Yeri Girişleri
Öğle Yemekleri
Tren Restoranında Alınan Yiyecek -İçecekler
Yemeklerde Alınan Menü Dışı içecekler
Çıldır Gölü’nde Kızak
Sarıkamış Kayak Merkezi Telesiyej Ücreti
Otelde Minibar Kullanımı
Son Gün Akşam Yemeği
Dahil Olan Hizmetlerde Belirtilmeyen Tüm Harcamalar

Tur Programı

Temalar

Tarih ve Kültür
Macera
Eğlence

Tur Süresi

3 Gece

Ulaşım Tipi

Tren-Uçak

Sıkça Sorulan Sorular

Hareket Noktaları
*15:20 Ankara-Kars seferi için Ankara Eski Tren Garı’nda Buluşma
Turistik Doğu Ekspresi Treni Hakkında Bilgiler
*1 vagon 10 adet yataklı kompartımandan (oda) oluşmaktadır. Ayrıca 1 görevli odası, her vagonda biri başta diğeri sonda olmak üzere ikişer tane ortak kullanımlı tuvalet yer almaktadır. Kompartımanlar (odalar) en fazla iki kişiliktir. Her kompartımanda (odada) ayna, el lavabosu, mini buzdolabı, çalışma masası, elbise askısı, raf, merdiven, 1 adet 220 voltluk priz, klima ve aydınlatma bulunmaktadır. (Dilerseniz yanınıza ek olarak üçlü priz alabilirsiniz.)

*Yataklarda temiz çarşaf, nevresim, yastık, battaniye bulunmaktadır.

*Kompartıman iç alanının fazla geniş olmaması nedeniyle yanınıza büyük valiz yerine küçük çantalar almanız daha kullanışlı olacaktır.

*Kompartıman kapıları kilitlenebilmektedir, odanızdan ayrılırken kilitleyip çıkabilirsiniz. Cam, perde ile kapatılabilmektedir. Kompartıman sıcaklığı panelden kendinize göre ayarlanabilmektedir. Trenin sıcak olması ihtimaline karşı yanınızda ince kıyafetler bulundurulması iyi olacaktır. Ayrıca yanınızda diş macunu, fırçası, kağıt havlu, ıslak mendil ve çöp poşeti bulundurmanız önerilir.

*Vagonlar arasında yürüyüş yapılabilmektedir. Bu şekilde restoran vagonuna gidilebilir. Sıcak içecek, yemek vb. ihtiyaçlar temin edilebilmektedir. Dilerseniz trene yanınızda yemek, içecek, su vb. getirebilirsiniz. Trende alkol satışı yapılmamaktadır.

*Yolculuk sırasında internet yer yer çekmemektedir veya hızında düşüş olmaktadır.
Vagon Ücreti Hakkında
*Single tur fiyatımız otel ve vagonu kapsamaktadır. Otel ve vagonda tek kişilik konaklama yapılacaktır. Üç kişilik katılımlarda yalnızca otel odasında üçlü konaklama mümkün olup tren vagonu iki kişilik olduğundan üçüncü kişi konaklaması mümkün değildir. Üçüncü kişi için tek kişilik vagon konaklaması verilir ve ek ücret 900 TL ödeme yapılması gerekmektedir.
Özel Notlar
*Hava şartlarından dolayı istasyonlara varış ve kalkış saatleri değişebilir fakat bekleme süreleri değişmemektedir İliç’de 3 saat 20 dakika, Erzurum’da 3 saat 15 dakika mola verilecektir.

*Turlarımız karayolu ile 1300 km mesafe kat eden bölgelere 28 kişi ve üzeri sayıyı geçmesi durumunda otobüs ile seyahat edecektir.Karayolu ile 1300 km ve altı bölgelere; 28-46 kişi aralığında (yol otobüse uygun olması şartı ile) otobüs,20-28 kişi aralığında (yol Midibüse uygun olması şartı ile) midibüs,10-19 kişi aralığında minibüs ile seyahat edecektir. Belirtilen sayıların oluşmaması durumunda ,acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumun tur hareket etmeden önce misafirlere mesaj, sms yada telefonla bilgisi verilir.

*Hareket saati baz alınarak haftalık turlarımız için (5 gün ve üzeri konaklamalı) 5 gün, Yarı haftalık turlarımız için (3 veya 4 gece konaklamalı) 4 gün, Haftasonu turlarımız için (bir veya iki gece konaklamalı) 2 gün ve Günübirlik turlarımız için (konaklamasız) 18 saat önce misafirlere mesaj, sms yada telefon yoluyla iptal bilgisi verilir. İptal hesaplaması, turun hareket saati baz alınarak yapılır.

*Tur kayıtları sırasında misafirlerimizin HES Kodları ve Aşı Kartları alınacaktır. Tur aracının içerisinde kolonya veya dezenfektan, maske bulundurulacaktır.

*Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi verilmez sadece koltuk numarası garantisi verilir.

*Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir.

*Turlarımız paket tur olup tur esnasında kullanılmayan ulaşım, transfer, konaklama, çevre gezileri, yemek vb. gibi hakların iadesi gerçekleştirilmez.

*Fiyatlarımız kesin kayıt esnasında sabitlenir. Acentemiz, kesin tarihine kadar fiyatlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Turlarımızda kademeli fiyat uygulaması mevcuttur. Doluluk oranına göre fiyatlar değişmektedir.

*Zorunlu Seyahat Sigortası; acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsamaktadır. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır. İptal Güvence Paketi satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır.

*Otellerden ayrılış saatleri ve Tur Programında meydana gelebilecek değişiklikler Rehber tarafından ayarlanacaktır.

*Tura katılan misafirlerimizin, kişisel sağlık sorunları (kronik hastalıklar vb.) gibi nedenlerden sürekli kullandıkları ilaçları ve sağlık raporlarını yanlarında bulundurmaları ve konuyla ilgili rehbere bilgi vermeleri önerilir. Tura çıkarken bölgenin coğrafi yapısına ve mevsime uygun kıyafetler seçilmelidir. (Spor ayakkabısı, güneş gözlüğü, yağmurluk, kalın bir hırka, sırt çantası) getirebilirsiniz.

*Programda yazılı olan fakat resmi tatiller ve özel günler nedeniyle kapalı olan veya ani kapanma kararı alınan müze, ören yerleri vb. yerlerin ziyaret edilememesinden firmamız sorumlu değildir.

*Mola yerleri yol güzergahındaki dinlenme tesisleri ya da benzinlikler olarak rehber tarafından belirlenir, bu tesislerdeki yoğunluk tadilat vb. gibi nedenlerle ortaya çıkan hizmet kalitesindeki aksaklıklardan firmamız sorumlu değildir.

*Misafirlerimizin rehber tarafından belirlenen buluşma saati ve yerine geç kalmaları durumunda programın aksamaması adına rehber programa devam edecektir. Geç kalan misafirlerimizin ise, bir sonraki ziyaret noktasına kendi imkanları ile gidecekleri düşünülecektir.

*Rehber gerekli gördüğü taktirde hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle programda gün içerisinde gezilecek noktaların sırasında veya günler arasında değişiklik yapabilir.

*0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Otellerde yapılacak 3 kişilik konaklamalarda her otelde 3 ayrı yatak verilememektedir. Genel olarak 3 kişilik odalarda 1 büyük yatak ve 1 ek yatak organize edilmektedir.

*Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmakta olup rotasyon (koltuk değişimi) uygulamamız bulunmamaktadır. Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda şirketimiz sorumlu değildir.

*0-2 Yaş Çocuk ücretsizdir talep edilmemesi durumunda araçta koltuk verilmemektedir. 3-6 Yaş Çocuk için ödenen yalnız KOLTUK ücreti olup, tur aracı dışında diğer hizmetleri kapsamamaktadır. Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi uygulanmamaktadır ve iki yetişkin olarak hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşlarının doğruluğu ve yanlışlık durumunda oluşabilecek ücret farklılıkları misafirin sorumluluğundadır.

*06 Eylül 2021 tarihi itibari ile 2 aşısını olmayan kişiler şehirler arası seyahat edebilmek için seyahat saatinden önceki 48 saat içinde negatif PCR test sonucu ibraz etmekle yükümlüdür. Turlara katılacak misafirlerimiz eğer 1.aşılarını olmuş ve 2.aşı tarihleri gelmemiş ise yine 48 saat öncesine kadar yapılmış negatif PCR test sonucuna sahip olmak zorundadır. Aşı olmuş misafirlerimizin Aşı Kartlarını göstermeleri gerekmektedir. Tur başlamadan önce belgelerin acente görevlilerimize ulaştırılmaması durumunda doğabilecek hak kayıplarından şirketimiz sorumlu değildir.

*Bu turumuzda müze gişelerinde uzun bilet sıralarının oluşması sebebiyle tur başlangıç tarihinden önce Müzekart+ almanızı tavsiye ederiz. Müzekart+ satış noktalarını https://www.muze.gov.tr sitesinden görebilir ve online olarak Müzekart+ satın alabilirsiniz. MüzeKart ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ve Milli Saraylar'a bağlı 300’den fazla müze ve örenyerini bir yıl boyunca sınırsız ziyaret edebilirsiniz. (Belediyelere ve özel idareye bağlı müzelerde geçerli değildir.

Konaklama

1. Gün

TREN GECE YOLCULUĞU -
2. Gün
3. Gün
4. Gün

ERZURUM- ANKARA DÖNÜŞ YOLCULUĞU (UÇAK) -

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız
3.700 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
3.700 ₺
0 Yorum