Alplerde 5 Ülke Turu Rotası

Alplerde 5 Ülke Turu Rotası


1096€' dan başlayan fiyatlarla...

Türk Hava Yolları
8 Gün
İsviçre-Almanya-Lihtenştayn-Fransa-İtalya

  • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
  • Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır)
  • THY ile ulaşım
  • Otel ve turist şehir vergileri (25-30 Euro)
  • Panoramik şehir gezileri
  • Özel otobüsler ile tüm transferler

Tur Kalkış Tarihleri:

26 Ocak / 13 Nisan / 11 Mayıs / 25 Mayıs / 17 Haziran / 6 Temmuz / 27 Temmuz / 10 Ağustos / 17 Ağustos / 24 Ağustos / 7 Eylül / 12 Ekim / 09 Kasım / 23 Kasım / 30 Kasım

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İstanbul - Basel - Mullhouse

Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde rehberinizle buluşma sonrasında Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet operasyonlarınızın ardından, Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Basel'a hareket edin. Basel'e varışımızın ardından panoramik Basel şehir turumuza başlıyoruz. Basel, dar sokakların açıldığı meydanların, çiçeklerle bezenmiş balkonların olduğu binalarıyla sizi büyüyecek. Şehrin en eski yerleşim merkezi Altstadt, Rönesans pencereleri ve altın çanla süslenen belediye binası, 500 yıllık kırmızı evdeyle Marktplatz, Fransa, İsviçre ve Almanya'yı bulabileceğiniz yerden izleyebileceğiniz muazzam bir manzara Dreilaendereck, dokuz ayrı mekanik çeşmenin olduğu bu yapı Tinguely-Brunnen, 1226 Rhein Nehri üzerine yapılan şehrin en iyi bağlantı tarihi merkezi orta köprü Mittlere Rheinbrücke ve Rhein Nehri'nin batı kesimi küçük Basel, kırmızı kumtaşı rengiyle şehrin simgesi Munster Katedrali'nin panoramik turumuz sırasındaki yerler arasında yer almaktadır. Ardından Freiburg gezisi için hareket ediyoruz. Gezimizde, “Bächle“ yani yolların sağladığı yer alan toplam uzunluğu 15,5 km ile tüm eski şehri kaplayan küçük kanalcıklar, 116 metrelik kapasitesiki kulesiyle nerede olunabileceği görebileceğiniz Freiburger Münster (Katedral), şehrin sizi en çok şaşırtacak dünya mutfağından farklı çeşitlerde yemeğin bulunduğu bir Cennet Markthalle (Kapalı Pazar), büyük meydan Münsterplatz, eski ve yeni belediye binaları Rathausplatz, üzerinde pek çok hediyelik eşya mağazası, mağaza zinciri, kafe ve restoranın olduğu Kaiser Joseph Caddesi, şehrin buluşma noktası Augustiner Platz, şehirde sakinliği sevenlerin meydanı Adelhauser Platz, şehrin en rahat kafe ve bahçelerini görebileceğiniz Gerberau uygulamalarının yerleri arasında yer almaktadır. Ardından Mulhouse gezisi için hareket ediyoruz. Strazburg'dan sonra Alsace'nin büyük ikinci ülkede olduğu Almanya ve İsviçre sınırındaki şehirlerde gerçekleştireceğimiz gezimizde; XIX. yy. Parçalanma ve birçok sanayi işçi işçi mahallelerine ilham veren İşçi Mahallesi, Nouveau Quartier'de yer alan ve yine XIX. yy.'da yapılmış Place de la Bourse ve Société Industrielle de Mulhouse evi, Jean-Baptiste Schacre tarafından 1859–1869 yılları arasında yaptırılan Saint-Steffen Kalvinist Tapınağının bulunduğu yerler arasındadır. Turumuzu sonlandırdıktan sonra otelimize transfer durumunda ve serbest zamanınızda. Konaklama otelimizde.

2. Gün: Mulhouse

Kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından Alsace Harikaları Colmar & Strasbourg Gezisi için hareket ediyoruz. İlk olarak masal diyarı Colmar kente gidecek, Eski Gümrük Binası, Pfister Evi ve Ren Nehri çevresindeki rengârenk evler ile şehrin en ünlü bölgesi Petite Venise (Küçük Venedik) çalışıyor. Ren Nehri ve kanallarının çevrelediği geleneksel yöntemlerle hem damak zevkinize göre çok lezzetli hem de çok hediyelik eşya alma imkanı bulacaksınız. Gezimizin bir sonraki durağı Alsace'de toplanan üzüm bağları ile genel, çiçekli balkonları, kendine has sıra sıra dükkânları, arabaya girmeyen parke döşeli yollar, 2. Dünya savaşından bir şekilde yara almadan kurtulmuş binaları ve şirin kafeleri ile ünlü; içindeki günün hikayeleri ile çürük içeren Dolder Müzesi'nin de yer aldığı kulesi ile Grimm masallarını aratmayan Riquewihr. Alsace'nin ürettiği en fazla ziyaret edilen köy olan Riquewhir, yaklaşık 1100 kişilik nüfusun çevresini saran üzüm bağları ile incicisi konumundadır. Her sene Eylül ayından itibaren başlayan Bağbozumu festivallerinin cazibesini arttırdığı Riquewhir, tipik Alman mimarisi yarı ahşap pastel tonlu ve çiçeklerle çiçekli evleri, şehrin giriş kapısından yukarı doğru hafif giden giden bir Arnavut kaldırımlı ana caddenin ''Grand Rue'' düzenliliğini düzenliyor. Öğe gezimizi tamamladıktan sonra Strasbourg'a hareket ediyoruz. Avrupa Birliği'nin Brüksel'den sonraki ikinci önemli merkeziyiz. Tarihi ve kültürel olarak oldukça zengin; Gutenberg'in Rouget de Lisle'in, Hollandalı filozof Erasmus ve Alman yazar Goethe'nin kenti. Strazburg'un tarihi şehir merkezi, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki “Grande Ile” bölgesinde. Şehir turunda göreceğimiz Notre Dame Katedrali ve diğer yerlerin çoğu nehirle çevrili bir ada içinde. Bu adanın çalışmaları ise Strasbourg'un en güzel ve ilginç semti olan Küçük Fransa (La Petite France) bulunur. Burada nehirlerin birleştiği, düzenlendiği, Rönesans döneminde kalma tarihi evler ve müzelerle dolu bir bölgedir. Tur sonrasında otelimize transfer durumunda ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

3. Gün: Mulhouse - Lyon

Güne burada alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından Lyon'a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde İsviçre'nin başkenti olan Bern şehrine doğru hareket ediyoruz. Bern tarihi dokusu nedeniyle UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirasları Listesi'ne alınmıştır. Bundan dolayı Lozan'a hareket ediyoruz. Burada kısa bir fotoğraf molamız olacak. Bölgede Kurtuluş Savaşı'nda kazanılan zafer sonrasında barış antlaşmasını imzaladığı yer olması nedeniyle bizler için ayrı bir anlamı olan Lozan'da birçok katedral, saray ve kale bulunmaktadır. Ardından Lozan şehrini fotoğraflamak için kısa bir mola vereceğiz. Cenevre'deki gezimizi başlatmak üzere yola çıkıyoruz. Varışımızı takip ederek gerçekleştireceğimiz şehir turumuz boyunca St.Pierre katedrali, Cenevre'nin simgesi olan ve 140 metreye kadar yükselen Jet d'Eau fısıskiyesi ve Reform Anıtı sıcaklık bölgeleri arasında yer almaktadır. Lyon'a varış ve transfer gerçekleşti. Geceleme Lyon'daki otelimizde.

4. Gün: Lyon - Torino

Güne burada alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Torino'ya doğru yola çıkacağız öncesinde Lyon panoramik şehir turumuz olacak. Gastronomisinin ve Fransız ipek ticaretinin merkezi olarak kabul edilen Lyon aynı zamanda UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi'nde bulunmaktadır. Tarihi bölgeleri ve şehir düzeniyle ayrılmasının gözde noktalarından biri olarak kabul edilen Lyon'da; Eski Lyon bölgesi, Romalılar tarafından kurulan Notre Dame maliyetleriyle karşılaşılmaktadır. Yola devam ediyoruz Torino'ya 300km lik yolumuz var. Varışımızın ardından otelimize transfer ve oda tarihi ve dinlenme için serbest zaman. Konaklama Torino'daki otelimizde.

5. Gün: Torino - Milano

Otelimizde kahvaltının ardından Torino şehir turu oynanır. Kuzey İtalya'da bulunan Torino, Alpler'in başkenti ve İtalya'nın otomobil başkenti olarak ifade edilmektedir. Şehir turu sırasında Po Nehri, Palazzo Reale, Piazza Castello, San Lorenzo Kilisesi ve Via Po ve Via Roma göreceğimiz önemli yerler arasındadır. Tur bitimimizde otelimizde Milano şehrine hareket ediyoruz. Varışımızı takiben panoramik Milanoşehir turumuz gerçekleştirilecek; Şehrin simgesi olarak kabul edilen Duomo Katedrali, Galleria, Scala Meydanı ve La Fortezza bölgeleri arasındadır. Ardından alışveriş için serbest zaman. Daha sonra otelimize transferiniz gerçekleşir. Konaklama otelimizde.

6. Gün: Milano

Otelimizde kahvaltının ardından Como & Lugano Gezisi için hareket ediyoruz. Gezimize öncelikle İtalya'nın en büyük üçüncü gölü olması özelliği ile Como Gölü'nden bakmadık. Alpler'in eteklerinde bulunan buzul kökenli bu göl “Y” harfine veya lades kokusune benzetilerek yıl boyunca oldukça fazla turiste ev sahipliği yapmaktadır. Yeşil ve mavinin buluştuğu bu doğa harikası Como Gölü'nün çevresinde kısa bir gezinti yaparak fotoğraf molası veriyoruz. Şirin kasabalarıyla ünlü bu şehirdeki Como ve Lecco kasabaları, Piazza Cavour ve XIV. yy.''dan kalma Duoma göreceğimiz yerler arasında yer alır. Turumuzun ardından Lugano'ya hareket ediyoruz. İsviçre sınırları içerisinde yer alan doğa harikası ve eşsiz manzarası ile bizi kendine hayran bırakacak Lugano Gölü çevresinde panoramik gezimizi yaparak fotoğraf molası veriyoruz. Tur bitimimizde otelimize transferimiz başlayacak. Ardından serbest zaman. Konaklama otelimizde.

7. Gün: Milano - Zürih

Güne burada alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Kahvaltının ardından Zürih e yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Vaduz Gezisi başlangıçta mola veriyor. Avrupa'nın en zengin ülkelerinden biri olan Lihtenştayn'ın başkentinde gerçekleştireceğimiz gezimizde, masallardaki gibi görünüme sahip XII. yy.'da inşa edilmiş Vaduz Kalesi ve Şatosu, şehrin en önemli müzeleri, parlamento evleri, hediyelik eşya dükkânları, restoran ve kafelerinin yer kayıtlı Stadtle Caddesi'ni görebiliyorsunuz. Turumuz sonrasında Zürih'e doğru yola devam ediyoruz. Varışımızı takiben otelimize transfer ve geceleme Zürih'te otelimizde.

8. Gün: Zürih - İstanbul

Güne burada alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Gerçekleştirilecek panoramik şehir turunda Fraumünster Kilisesi, Grossmunster Kilisesi, İsviçre Ulusal Müzesi, Opera Binası, Zürih Gölü, Saat Kulesi, Eski Lonca Evleri, Zurich Altstadt (Eski Şehir) ve dünyaca ünlü mağazalarla çevrelenmiş hareketli ve renkli bir havası olan Bahnhofstrasse Caddesi . Ardından havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük oranlarından sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul'a uçuşumuz gerçekleşir. Varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonuna geliyoruz.

EK BİLGİLER

Yukarıda ilgili programdaki turu satın alan gerçek kişi ile Seyahat 53 Turizm arasında imzalanmıştır. Satın alan gerçek kişi müşteri, Seyahat 53 Turizm de acenta olarak anılacaktır. Bu sözleşme, 1618 Sayılı SAK, 4077 Sayılı TKHK, San. Bak. Paket Tur Sözl. Uygulama Usul, Esasları Hk. Kanun, Kütahya Çizelgesi, Otel Acente Müşteri ilişkileri Kanun ile mevzuata göre düzenlenmiştir. Sözleşmede yer almayan maddeler hakkında bu mevzuat uygulanacaktır.

1. Müşteri tarafından acenteye beyan edilen, sözleşme ve eklerinde yazılı telefon numaraları, elektronik posta adresleri ve ikamet adresleri, yasal bildirim adresleri olup bu numara ve adreslere yapılacak tüm bildirimler, reklam amaçlı da olabilir bu konularda müşterinin ve adına ürünü satın aldığı arkadaşının izni alınmış sayılarak usulüne uygun olarak yapılmış kabul edilecektir. Bu bildirimlerin, bilgi eksikliği veya adres değişikliği nedeniyle yapılamaması halinde dahi bildirim yapılmış kabul edilir.

2. Tur programı, sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olup müşteri, tur programını imzalayarak kabul etmiş sayılır. Müşteri sözleşmeyi ve eklerini imzalayıp, tur bedelini veya ilk taksitini ödediği tarihte kesin kayıt yapmış kabul edilir. Taraflar, sözleşmeden doğan yükümlülüklerini gereği ifa edeceklerdir. Müşteri kendi adına kayıt ettirdiği kişilerin de sözleşmeye uyacaklarını taahhüt eder. Sözleşmede imzası bulunmayan ancak geziye katılan müşteriler, kendi adlarına görevlendirdikleri müşterinin işbu sözleşmeyi ve eklerini imzalamasıyla sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. Müşteriler ve beraberlerindekiler, rehber talimatlarına, sözleşmeye ve eklerine uygun hareket etmeyi taahhüt ve kabul eder. Müşterilerin, Rehbere bildirimde bulunmadan ve yönlendirmelerine aykırı düşecek şekilde, bireysel olarak gruptan ayrılmaları, kısa bir süre için dahi olsa gruptan bağımsız hareket etmeleri sözleşmeye aykırı olup, bu halde müşterilerin uğrayabileceği zararlardan acente sorumlu değildir. Müşterilerin, tur esnasında uyumu ve diğer müşterilerin huzurunu bozacak davranışlar sergilemesi halinde bu durum bir tutanakla tespit edilir ve müşterinin tur ile ilişiği kesilerek, geziden ayrılması sağlanır. Bu halde, acentenin hiçbir bedel iade etme sorumluluğu bulunmamaktadır. Rehber, gezi esnasında, hava ve yol koşullarına göre tur programında, programda kullanılan ulaşım araçlarının türünde (örneğin deniz yerine kara ulaşım aracı tercih edilmesi vb. gibi) değişiklik yapabilir ya da Deniz Kara ve Hava araçları yol güzergâhını değiştirebilir. Hareket saatinde hazır bulunmayan, tur otobüsünü veya ara nakil vasıtalarını kaçıran müşteriden tur ücretinin tamamı tahsil edilir. Müşterilerin büyük ebatlı, kokan, akan, veya patlayıcı, yanıcı, diğer müşterileri rahatsız edici bagajları ve her türlü evcil hayvanı asla alınmaz. Kaydedilen müşteri sayısının, turun düzenlenmesi için gerekli müşteri sayısına ulaşmaması veya sözleşmenin hiç veya gereği gibi ifa edilememesinin tüketicinin kusuruna veya mücbir sebebe dayanması halinde bu durum acentenin haklı fesih sebebidir. Bu durumlardan acente sorumlu tutulamaz. Acentenin kusuru ile sorumluluğunu gerektiren hallerde Kütahya Çizelgesi Yönetmeliği uygulanır. Müşterilerin turlarda çekilen video-fotoğrafların gerek rehber gerek müşterilerin herhangi biri tarafından Acente ya verilmesi durumunda Acente herhangi bir reklam çalışmasında bu fotoğraf-videoyu kişilerden izinsiz istediği gibi tasarrufta bulunur.

3. Müşteri acentenin onayı olmadan seyahat hakkını üçüncü kişilere devredemez. Buna rağmen bir devir gerçekleştirilmesi halinde, acentenin devreden ve devralana karşı hiçbir sorumluluğu bulunmaz. Eğer acentenin onayı ile seyahat hakkı 3. Kişilere devredilirse, seyahat hakkını devralan kişi yeni sözleşme ile, sözleşme ve eklerindeki bütün şartları kabul etmiş sayılır. Bu halde, devredenle devralan acenteye karşı müştereken ve müteselsilden sorumlulardır.

4. Programda acente tarafından gezinin iptal şartları bellidir. Ayrıca turun gerçekleşeceği ülkede veya bölgede terör, sel, grev, olumsuz hava koşulları, savaş, terör olayı veya ihtimali, gibi mücbir sebepler ve/veya idari mercilerin tasarruflarının turun gerçekleşmesini imkânsız hale getirebilecek ve/veya programa bağlı kalınmasını engelleyecek olay ve kararların vuku bulması halinde acente, müşteri tarafından kendisine bildirilmiş olan iletişim ve tebligat adreslerine yapılacak bildirim ile müşteriyi haberdar ederek turu iptal, erteleme hakkını saklı tutar.

5. Otelde olağanüstü bir durumun gerçekleşmesi ve yaşanabilecek herhangi bir ciddi aksaklık halinde, acente programda yazılı olan oteli, aynı şartları haiz olan bir emsali ile değiştirme hakkına sahiptir. Müşterilerin önceden yaptırdıkları eşleşmelerden oda arkadaşlarıyla aralarındaki anlaşmazlıklardan acente maddi veya manevi sorumlu değildir.

6. Gezi esnasında yaşanabilecek tur, nakil ve ara nakil araçlarının karışacağı trafik kazaları dahil tüm kazalarda yaşanacak yaralanma, ölüm, kayıp eşya vs. hallerde maddi ve manevi tazminat yükümlülüğü taşıma şirketlerinin ve sigortaların sorumluluğundadır.

7. Turizm Bakanlığı belgeli veya belediye işletme ruhsatlı otellerden, restoranlardan, otobüs, tren,uçak, feribot gibi taşıyıcı şirketlerin ve diğer işletmelerin hatalı işletmelerinden, iptal ve gecikmelerden kaynaklanacak maddi-manevi tazminat taleplerinden bu işletmeler sorumlu olup, acentanın bu kapsamda müşteriye karşı sorumluluğu yoktur. Turlarda otel yönetimi tarafından oda belirlendiğinden, acenta yapılacak odalamalardan memnuniyetsizlik halinde sorumlu tutulamaz.

8. 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coachbed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

9. Tur programlarında yazılı otellerde bölgede yaşanan yoğunluk durumunda aynı standartlarda olacak şekilde değişiklik yapılabilir. Otellerde odalamalar otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup şirketimiz ve personeli ile ilgisi yoktur.

10. Turlarımız rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Paket turda kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. hakların iadesi yapılmaz.

11. Mucbir sebepler (hava muhalefeti, yol durumu, ziyaret yerlerindeki aşırı yoğunluk, her türlü olağanüstü durum vb. gibi) nedeniyle tur programında yazan yerlerin ziyaret edilememesinden şirketimiz sorumlu tutulamaz.

12. Uçaklı ve trenli turlarımızda ekonomik sınıf bileti kullanılır. Uçak ve trenle ilgili durumlarda havayolu ve TCDD sözleşmesi geçerlidir.

13. Turlarımızda kademeli fiyat politikası uygulanmaktadır. En düşük fiyat kategorisindeki fiyatlar ile turlar ilan edilir, satışlar arttıkça bir sonraki fiyat kategorisine geçilir.

14. 18 yaşını doldurmamış çocukların tura ebeveynlerinden bir yada ikisi ile tura katılmadığı durumlarda yanlarında muvaffakatname bulundurmaları gerekmektedir.

15. Vadeli ödemelerde, tahsilat makbuzunda yazılı vadelerde ödenmeyen taksitlere, gün hesabı yapılmaksızın her ay için % 2 gecikme faizi uygulanır. Taksitlerden birinin vadesinde ödenmemesi halinde, diğer tüm taksitler de muaccel olacaktır. Sözleşme bedelinin ödenmemesi halinde tahsili amacıyla yasal yollara başvurulacaktır. Sözleşme 16 madde ve iki nüsha olarak tanzim edilmiş olup, bir sureti müşteriye verilmiştir. İhtilaf vukuunda, TÜRSAB tahkim kurulu ile Ankara İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.

16. Zorunlu Seyahat Sigortası yaptıran kişiler için; yasada belirtilen Seyahat Sigortası koşulları geçerlidir.

17. Zorunlu Seyahat Sigortası; yasada belirtilen seyahat sigortası koşulları geçerlidir.20. Yurt dışı Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den ki merciler den alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.

18.Yurt dışı Tur Programımız minumum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur bilgisi tarafınıza bildirilecektir.

19. Yurt dışı Seyahatleri esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan Acentemiz sorumlu tutulamaz.

20. Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

21. Tura katılım için Acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Acentemiz sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

22. Seyahat53 , hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Seyahat53, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

23. Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#137
LOKASYON:
İsviçre
ULAŞIM
Uçak   
BULUŞMA:
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar
BİTİŞ:
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar
İPTAL POLİTİKASI:
ÖNEMLİ NOTLAR

pasaportun olması ve/veya vize başvurusu (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokma yetkisi vardır. Bu acentenin sorumlusu değildir, sorumluluğu yolcuya aittir.

Acente, hava yolu ile yolcu arasında araç kurumu olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü'ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesi saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle bildirir. Yolcularımızın uçuş detaylarının değişebileceğini ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar için alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içi rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yerleri girişlerinin dağılımları en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve sıcaklıkta yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir olayın nedeniyle kapalı yolların gerçekleşmesi durumunda, bir kez hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiğinde bahse konu turların gerçekleştirilmesi yapılamamasından acente sorumlusu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda olanaklar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın8 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

BİLGİ
İSTEYİNİZDAHİL OLANLAR:


Türk Havayolları ile İstanbul (IST) – Basel (BSL) / Zürih (ZRH) - İstanbul (IST) parkurunda gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
Havalimanı vergileri
3*&4* bulunanda 7 gece oda-kahvaltı konaklama
Alan-otel-alan transferleri
Özel otobüsler ile tüm transferler
Panoramik Torino şehir gezisi
Panoramik Milano şehir gezisi
Panoramik Zürih şehir gezisi
Panoramik Mulhouse şehir gezisi ve Panoramik Lyon şehir gezisi
45 Euro değerindeki Basel Gezisi kapsamında
30 Euro değerindeki Bern Gezisi dahilinde
30 Euro değerindeki Lozan Gezisi kapsamında
40 Euro değerindeki Cenevre Gezisi kapsamında
90 Euro değerindeki Como & Lugano Gezisi kapsamında
40 Euro değerindeki Vaduz Gezisi kapsamında
100 Euro değerindeki Alsace Harikaları Colmar & Strasbourg Gezisi dahilinde
Profesyonel English rehberlik ve asistanlık hizmetleri
Otel ve turist şehir vergileri (25-30 Euro)
TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sorumluluğu
Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır)

HARİÇ OLANLAR:


Vize ücreti, servis bedeli
Yurt dışı çıkış harcı bedeli
İç hat bağlantı bileti
Şoför türleri günlük olarak her misafir için 3 Euro tutarında rehberimiz tarafından ilk gün en üstte kalacaktır. (Zorunludur)
öğle ve akşam yemeği
Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
Opsiyonel geziler/etkinlikler
Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri