Alplerde 5 Ülke Turu Rotası

Alplerde 5 Ülke Turu RotasıAlplerde 5 Ülke Turu RotasıAlplerde 5 Ülke Turu RotasıAlplerde 5 Ülke Turu Rotası


1096€' dan başlayan fiyatlarla...

Türk Hava Yolları
8 Gün
İsviçre-Almanya-Lihtenştayn-Fransa-İtalya

  • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
  • Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır)
  • THY ile ulaşım
  • Otel ve turist şehir vergileri (25-30 Euro)
  • Panoramik şehir gezileri
  • Özel otobüsler ile tüm transferler

Tur Kalkış Tarihleri:

26 Ocak / 13 Nisan / 11 Mayıs / 25 Mayıs / 17 Haziran / 6 Temmuz / 27 Temmuz / 10 Ağustos / 17 Ağustos / 24 Ağustos / 7 Eylül / 12 Ekim / 09 Kasım / 23 Kasım / 30 Kasım

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İstanbul - Basel - Mullhouse

Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde rehberinizle buluşma sonrasında Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet operasyonlarınızın ardından, Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Basel'a hareket edin. Basel'e varışımızın ardından panoramik Basel şehir turumuza başlıyoruz. Basel, dar sokakların açıldığı meydanların, çiçeklerle bezenmiş balkonların olduğu binalarıyla sizi büyüyecek. Şehrin en eski yerleşim merkezi Altstadt, Rönesans pencereleri ve altın çanla süslenen belediye binası, 500 yıllık kırmızı evdeyle Marktplatz, Fransa, İsviçre ve Almanya'yı bulabileceğiniz yerden izleyebileceğiniz muazzam bir manzara Dreilaendereck, dokuz ayrı mekanik çeşmenin olduğu bu yapı Tinguely-Brunnen, 1226 Rhein Nehri üzerine yapılan şehrin en iyi bağlantı tarihi merkezi orta köprü Mittlere Rheinbrücke ve Rhein Nehri'nin batı kesimi küçük Basel, kırmızı kumtaşı rengiyle şehrin simgesi Munster Katedrali'nin panoramik turumuz sırasındaki yerler arasında yer almaktadır. Ardından Freiburg gezisi için hareket ediyoruz. Gezimizde, “Bächle“ yani yolların sağladığı yer alan toplam uzunluğu 15,5 km ile tüm eski şehri kaplayan küçük kanalcıklar, 116 metrelik kapasitesiki kulesiyle nerede olunabileceği görebileceğiniz Freiburger Münster (Katedral), şehrin sizi en çok şaşırtacak dünya mutfağından farklı çeşitlerde yemeğin bulunduğu bir Cennet Markthalle (Kapalı Pazar), büyük meydan Münsterplatz, eski ve yeni belediye binaları Rathausplatz, üzerinde pek çok hediyelik eşya mağazası, mağaza zinciri, kafe ve restoranın olduğu Kaiser Joseph Caddesi, şehrin buluşma noktası Augustiner Platz, şehirde sakinliği sevenlerin meydanı Adelhauser Platz, şehrin en rahat kafe ve bahçelerini görebileceğiniz Gerberau uygulamalarının yerleri arasında yer almaktadır. Ardından Mulhouse gezisi için hareket ediyoruz. Strazburg'dan sonra Alsace'nin büyük ikinci ülkede olduğu Almanya ve İsviçre sınırındaki şehirlerde gerçekleştireceğimiz gezimizde; XIX. yy. Parçalanma ve birçok sanayi işçi işçi mahallelerine ilham veren İşçi Mahallesi, Nouveau Quartier'de yer alan ve yine XIX. yy.'da yapılmış Place de la Bourse ve Société Industrielle de Mulhouse evi, Jean-Baptiste Schacre tarafından 1859–1869 yılları arasında yaptırılan Saint-Steffen Kalvinist Tapınağının bulunduğu yerler arasındadır. Turumuzu sonlandırdıktan sonra otelimize transfer durumunda ve serbest zamanınızda. Konaklama otelimizde.

2. Gün: Mulhouse

Kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından Alsace Harikaları Colmar & Strasbourg Gezisi için hareket ediyoruz. İlk olarak masal diyarı Colmar kente gidecek, Eski Gümrük Binası, Pfister Evi ve Ren Nehri çevresindeki rengârenk evler ile şehrin en ünlü bölgesi Petite Venise (Küçük Venedik) çalışıyor. Ren Nehri ve kanallarının çevrelediği geleneksel yöntemlerle hem damak zevkinize göre çok lezzetli hem de çok hediyelik eşya alma imkanı bulacaksınız. Gezimizin bir sonraki durağı Alsace'de toplanan üzüm bağları ile genel, çiçekli balkonları, kendine has sıra sıra dükkânları, arabaya girmeyen parke döşeli yollar, 2. Dünya savaşından bir şekilde yara almadan kurtulmuş binaları ve şirin kafeleri ile ünlü; içindeki günün hikayeleri ile çürük içeren Dolder Müzesi'nin de yer aldığı kulesi ile Grimm masallarını aratmayan Riquewihr. Alsace'nin ürettiği en fazla ziyaret edilen köy olan Riquewhir, yaklaşık 1100 kişilik nüfusun çevresini saran üzüm bağları ile incicisi konumundadır. Her sene Eylül ayından itibaren başlayan Bağbozumu festivallerinin cazibesini arttırdığı Riquewhir, tipik Alman mimarisi yarı ahşap pastel tonlu ve çiçeklerle çiçekli evleri, şehrin giriş kapısından yukarı doğru hafif giden giden bir Arnavut kaldırımlı ana caddenin ''Grand Rue'' düzenliliğini düzenliyor. Öğe gezimizi tamamladıktan sonra Strasbourg'a hareket ediyoruz. Avrupa Birliği'nin Brüksel'den sonraki ikinci önemli merkeziyiz. Tarihi ve kültürel olarak oldukça zengin; Gutenberg'in Rouget de Lisle'in, Hollandalı filozof Erasmus ve Alman yazar Goethe'nin kenti. Strazburg'un tarihi şehir merkezi, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki “Grande Ile” bölgesinde. Şehir turunda göreceğimiz Notre Dame Katedrali ve diğer yerlerin çoğu nehirle çevrili bir ada içinde. Bu adanın çalışmaları ise Strasbourg'un en güzel ve ilginç semti olan Küçük Fransa (La Petite France) bulunur. Burada nehirlerin birleştiği, düzenlendiği, Rönesans döneminde kalma tarihi evler ve müzelerle dolu bir bölgedir. Tur sonrasında otelimize transfer durumunda ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

3. Gün: Mulhouse - Lyon

Güne burada alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından Lyon'a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde İsviçre'nin başkenti olan Bern şehrine doğru hareket ediyoruz. Bern tarihi dokusu nedeniyle UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirasları Listesi'ne alınmıştır. Bundan dolayı Lozan'a hareket ediyoruz. Burada kısa bir fotoğraf molamız olacak. Bölgede Kurtuluş Savaşı'nda kazanılan zafer sonrasında barış antlaşmasını imzaladığı yer olması nedeniyle bizler için ayrı bir anlamı olan Lozan'da birçok katedral, saray ve kale bulunmaktadır. Ardından Lozan şehrini fotoğraflamak için kısa bir mola vereceğiz. Cenevre'deki gezimizi başlatmak üzere yola çıkıyoruz. Varışımızı takip ederek gerçekleştireceğimiz şehir turumuz boyunca St.Pierre katedrali, Cenevre'nin simgesi olan ve 140 metreye kadar yükselen Jet d'Eau fısıskiyesi ve Reform Anıtı sıcaklık bölgeleri arasında yer almaktadır. Lyon'a varış ve transfer gerçekleşti. Geceleme Lyon'daki otelimizde.

4. Gün: Lyon - Torino

Güne burada alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Torino'ya doğru yola çıkacağız öncesinde Lyon panoramik şehir turumuz olacak. Gastronomisinin ve Fransız ipek ticaretinin merkezi olarak kabul edilen Lyon aynı zamanda UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi'nde bulunmaktadır. Tarihi bölgeleri ve şehir düzeniyle ayrılmasının gözde noktalarından biri olarak kabul edilen Lyon'da; Eski Lyon bölgesi, Romalılar tarafından kurulan Notre Dame maliyetleriyle karşılaşılmaktadır. Yola devam ediyoruz Torino'ya 300km lik yolumuz var. Varışımızın ardından otelimize transfer ve oda tarihi ve dinlenme için serbest zaman. Konaklama Torino'daki otelimizde.

5. Gün: Torino - Milano

Otelimizde kahvaltının ardından Torino şehir turu oynanır. Kuzey İtalya'da bulunan Torino, Alpler'in başkenti ve İtalya'nın otomobil başkenti olarak ifade edilmektedir. Şehir turu sırasında Po Nehri, Palazzo Reale, Piazza Castello, San Lorenzo Kilisesi ve Via Po ve Via Roma göreceğimiz önemli yerler arasındadır. Tur bitimimizde otelimizde Milano şehrine hareket ediyoruz. Varışımızı takiben panoramik Milanoşehir turumuz gerçekleştirilecek; Şehrin simgesi olarak kabul edilen Duomo Katedrali, Galleria, Scala Meydanı ve La Fortezza bölgeleri arasındadır. Ardından alışveriş için serbest zaman. Daha sonra otelimize transferiniz gerçekleşir. Konaklama otelimizde.

6. Gün: Milano

Otelimizde kahvaltının ardından Como & Lugano Gezisi için hareket ediyoruz. Gezimize öncelikle İtalya'nın en büyük üçüncü gölü olması özelliği ile Como Gölü'nden bakmadık. Alpler'in eteklerinde bulunan buzul kökenli bu göl “Y” harfine veya lades kokusune benzetilerek yıl boyunca oldukça fazla turiste ev sahipliği yapmaktadır. Yeşil ve mavinin buluştuğu bu doğa harikası Como Gölü'nün çevresinde kısa bir gezinti yaparak fotoğraf molası veriyoruz. Şirin kasabalarıyla ünlü bu şehirdeki Como ve Lecco kasabaları, Piazza Cavour ve XIV. yy.''dan kalma Duoma göreceğimiz yerler arasında yer alır. Turumuzun ardından Lugano'ya hareket ediyoruz. İsviçre sınırları içerisinde yer alan doğa harikası ve eşsiz manzarası ile bizi kendine hayran bırakacak Lugano Gölü çevresinde panoramik gezimizi yaparak fotoğraf molası veriyoruz. Tur bitimimizde otelimize transferimiz başlayacak. Ardından serbest zaman. Konaklama otelimizde.

7. Gün: Milano - Zürih

Güne burada alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Kahvaltının ardından Zürih e yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Vaduz Gezisi başlangıçta mola veriyor. Avrupa'nın en zengin ülkelerinden biri olan Lihtenştayn'ın başkentinde gerçekleştireceğimiz gezimizde, masallardaki gibi görünüme sahip XII. yy.'da inşa edilmiş Vaduz Kalesi ve Şatosu, şehrin en önemli müzeleri, parlamento evleri, hediyelik eşya dükkânları, restoran ve kafelerinin yer kayıtlı Stadtle Caddesi'ni görebiliyorsunuz. Turumuz sonrasında Zürih'e doğru yola devam ediyoruz. Varışımızı takiben otelimize transfer ve geceleme Zürih'te otelimizde.

8. Gün: Zürih - İstanbul

Güne burada alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Gerçekleştirilecek panoramik şehir turunda Fraumünster Kilisesi, Grossmunster Kilisesi, İsviçre Ulusal Müzesi, Opera Binası, Zürih Gölü, Saat Kulesi, Eski Lonca Evleri, Zurich Altstadt (Eski Şehir) ve dünyaca ünlü mağazalarla çevrelenmiş hareketli ve renkli bir havası olan Bahnhofstrasse Caddesi . Ardından havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük oranlarından sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul'a uçuşumuz gerçekleşir. Varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonuna geliyoruz.

EK BİLGİLER

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 40 kişi talep şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli beslenme sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirimi tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılımın gecikmesi nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz taşımacılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Vize

Umumi Pasaport - Vize gerekli

Yeşil Pasaport - Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu - Vize gerekli değil

Seyahat bitiş tarihlerinin 6 aydan itibaren geçerli ve 10 harfli eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

SAĞLIK

İsviçre girişinde herhangi bir aşı bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve tüketilen yiyeceklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorunla karşılaşılıp karşılaşılacağız. Buna rağmen grupla birlikte olmaması anlarda yememe konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketiminizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olabileceğiniz ve balık ürünleri tüketiminizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveleri yemenizi durdurun.

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul - Basel 3 - 25 dk

Zürih - İstanbul 3 sa 25 dk

OPSİYONEL TURLAR & ETKİNLİKLER

Opsiyonel turlar ve Etkinlikler, servis merkezi yerel acente tarafından en az 20 kişi talep şartı ile düzenlenmekte olup, katılım gösterilmemektedir. Yeterli sayıda sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya Opsiyonel tur / etkinlik fiyatları, içerik, kullanım aracının değişmesine göre değişiklik gösterilebilmektedir. Ayrıca Opsiyonel turların / etkinliklerin günleri ve saatleri, gidilecek yerdeki müze, ören yerlerinin veya mekanın açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

KONAKLAMA

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde belirlenen km'lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 kişilik odaların, otellerin yapısına göre verilebilmesine uygun olup, bu tipte 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik oda 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. Ek yataklar, açma-kapama ve araba yatağı olarak sunulan yataklardan oluşturulanlar için 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında lokal yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul edilmiş beyanda bulunulduğu sayılırlar.

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve bakımları bölümünde belirtilen yaş grubunda uyanan tek (1) çocuk için geçerlidir.

Tur programı dahil olan hizmetlerden alınan kahvaltılar, bulunulan ülkedeki kahvaltı ücretine uygun olarak ve genellikle kontinental kahvaltı olarak kayıtlı, format, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için grup bölümlerine ayrılmış ayrı bir salonda servis yapılabilir.

PARA BİRİMİ

İsviçre para birimi İsviçre Frangı (CHF) Avrupa para birimi Euro (EUR)'dur. Yanınızda Euro (EUR) bulundurmanızda fayda vardır.

SAAT DİLİMİ

İsviçre, Fransa ve İtalya Türkiye'den yaz saat diliminde 2, kış saat diliminde 1 saat geridedir.

Örneğin yazın Türkiye'de saat 18:30 iken İtalya'da 17:30'dur.

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

Yaz döneminde gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüşler, akşamları için ince bir ay ve ince bir kazak önerilir. Bunun dışında; Şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletlerini ve yedek hafıza kartlarını da getirebilirsiniz. Kış döneminde rahat hareket kabiliyeti ve sıcak sizi koruyan giysiler önerilir.

YEMEK KÜLTÜRÜ

İsviçre mutfağı, Fransız, Alman ve Kuzey İtalyan mutfağının yanı sıra, öncelikle tarım ülkesi olarak İsviçre'nin toplamlarında yer alıyor. Birçok geleneksel İsviçre yemeği şekli sade olarak yapılıyor ve patates ve İsviçre peyniri gibi temel içerikler yapılıyor.

Kökleri yüzyıllara dayanan Fransız Mutfağı zengin bir kültüre sahiptir. Ünlü şarapları ve çeşit çeşit peynirleri ile tüm dünyaya yayılan Fransız mutfağı, farklı soslarla pişirilen ve yemekler ve meşhur tatlı çeşitleri olan crème brûlée, makarna ve sufle gibi lezzetlerle tanınıyor.

Bölgelere göre farklı gösteren İtalyan mutfağı, Akdeniz etkisi katkıları ile dünyanın en zengin mutfakları arasında yer almaktadır. Taze domates, ülkeye özgü peynirlerle sunulan seçeneklerden, muhteşem lezzette pizzalara, envaiçeşit soslarla yapılan makarnalardan, deniz ürünlerine kadar geniş bir seçenek sunuluyor.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#137
LOKASYON:
İsviçre
ULAŞIM
Uçak   
BULUŞMA:
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar
BİTİŞ:
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar
İPTAL POLİTİKASI:
ÖNEMLİ NOTLAR

pasaportun olması ve/veya vize başvurusu (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokma yetkisi vardır. Bu acentenin sorumlusu değildir, sorumluluğu yolcuya aittir.

Acente, hava yolu ile yolcu arasında araç kurumu olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü'ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesi saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle bildirir. Yolcularımızın uçuş detaylarının değişebileceğini ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar için alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içi rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yerleri girişlerinin dağılımları en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve sıcaklıkta yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir olayın nedeniyle kapalı yolların gerçekleşmesi durumunda, bir kez hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiğinde bahse konu turların gerçekleştirilmesi yapılamamasından acente sorumlusu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda olanaklar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

TARİH VE FİYATLAR

8 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

BİLGİ
İSTEYİNİZDAHİL OLANLAR:


Türk Havayolları ile İstanbul (IST) – Basel (BSL) / Zürih (ZRH) - İstanbul (IST) parkurunda gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
Havalimanı vergileri
3*&4* bulunanda 7 gece oda-kahvaltı konaklama
Alan-otel-alan transferleri
Özel otobüsler ile tüm transferler
Panoramik Torino şehir gezisi
Panoramik Milano şehir gezisi
Panoramik Zürih şehir gezisi
Panoramik Mulhouse şehir gezisi ve Panoramik Lyon şehir gezisi
45 Euro değerindeki Basel Gezisi kapsamında
30 Euro değerindeki Bern Gezisi dahilinde
30 Euro değerindeki Lozan Gezisi kapsamında
40 Euro değerindeki Cenevre Gezisi kapsamında
90 Euro değerindeki Como & Lugano Gezisi kapsamında
40 Euro değerindeki Vaduz Gezisi kapsamında
100 Euro değerindeki Alsace Harikaları Colmar & Strasbourg Gezisi dahilinde
Profesyonel English rehberlik ve asistanlık hizmetleri
Otel ve turist şehir vergileri (25-30 Euro)
TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sorumluluğu
Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır)

HARİÇ OLANLAR:


Vize ücreti, servis bedeli
Yurt dışı çıkış harcı bedeli
İç hat bağlantı bileti
Şoför türleri günlük olarak her misafir için 3 Euro tutarında rehberimiz tarafından ilk gün en üstte kalacaktır. (Zorunludur)
öğle ve akşam yemeği
Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
Opsiyonel geziler/etkinlikler
Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri