SİZE ÖZEL

Butik Mardin Turu (Uçaklı)

Butik Mardin Turu (Uçaklı)Butik Mardin Turu (Uçaklı)Butik Mardin Turu (Uçaklı)Butik Mardin Turu (Uçaklı)Butik Mardin Turu (Uçaklı)Butik Mardin Turu (Uçaklı)Butik Mardin Turu (Uçaklı)Butik Mardin Turu (Uçaklı)Butik Mardin Turu (Uçaklı)Butik Mardin Turu (Uçaklı)Butik Mardin Turu (Uçaklı)Butik Mardin Turu (Uçaklı)Butik Mardin Turu (Uçaklı)Butik Mardin Turu (Uçaklı)Butik Mardin Turu (Uçaklı)Butik Mardin Turu (Uçaklı)Butik Mardin Turu (Uçaklı)Butik Mardin Turu (Uçaklı)Butik Mardin Turu (Uçaklı)Butik Mardin Turu (Uçaklı)Butik Mardin Turu (Uçaklı)Butik Mardin Turu (Uçaklı)Butik Mardin Turu (Uçaklı)Butik Mardin Turu (Uçaklı)Butik Mardin Turu (Uçaklı)Butik Mardin Turu (Uçaklı)


Keşif dolu bir Mardin macerasına hazır mısınız? Unutulmaz anılar biriktirmek ve eşsiz bir kültür yolculuğuna çıkmak için sizleri bekliyoruz!
Doğunun İncisi: Mardin Keşif Turu
#Hayat Gezince Güzel...

Diyarbakır - Mardin

  • Esenboğa Havalimanı Gidiş- Dönüş Transferleri
  • İlk Gün Restoranda Yöresel Kahvaltı
  • 4 yada 5 Yıldızlı Otellerde Konaklama İmkanı
  • Gidiş – Dönüş Uçak Biletleri THY yada Anadolu Jet
  • Sandviç – Meyve Suyu (Uçakta Atıştırmak İçin)
  • Tüm Komisyon İndirimleri

Zamanın Durduğu Şiirsel Şehir Mardin... Gecesi gerdanlık, gündüzü seyranlık... Mardin, İpek Yolu'nun efsanevi güzergahında yer alan, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle bezeli, unutulmaz bir şehir! Bu muhteşem turumuzla tarih, lezzet ve kültürü bir araya getiriyoruz. Mardin'in mistik atmosferini keşfetmek ve unutulmaz anılar biriktirmek için rezervasyonunuzu şimdi yapın!  Sürükleyici bir tarih ve mistik atmosferle tanışın! #Hayat Gezince Güzel

Tur Tarihleri:

20-22 Nisan / 27-29 Eylül / 1-3 Kasım 2024

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: DİYARBAKIR HAVALİMANI–MARDİN – KIRKLAR KİLİSESİ-ZİNCİRİYE

Sabah uçak saatimize göre Sezenler Sokak Atatürk Lisesi önünde buluşup Esenboğa Havaalanı’na hareket ediyoruz. Havaalanında check-in işlemlerimizi bireysel olarak gerçekleştirip Anadolu Jet’in Ankara – Diyarbakır Uçuşu ile Diyarbakır Havalimanı’na iniş yapıyoruz. Diyarbakır Havaalanı’nda bizi karşılayacak olan aracımız ile buluşup Mardin’e ortalama 1 saatlik yolculuğun ardından ulaşıyoruz. Mardin'de yöresel kahvaltımızı aldıktan sonra diller ve dinler kenti, gündüzü seyranlık gecesi gerdanlık, masal şehir Mardin'in en güzel eserlerinden biri olan Kasımiye Medresesi’ne gidiyoruz. Çekeceğimiz muhteşem fotoğraflar ile instagram için harika bir arşiv oluşturabileceğimiz bu eşsiz turumuza başlamış oluyoruz ve Mardin hatıraları biriktirmeye başlıyoruz. Ardından Eski Mardin sokaklarında zaman yolculuğuna çıkıyoruz. Sokaklar aralarında geçişleri sağlayan Mardin abbaralarını, Mardin'e özgü taş işleme sanatıyla yapılmış evleri, konakları, sanat evlerini ancak eşeklerin temizlik yapabildiği dar ama her biri ayrı doğal stüdyo olan sokakları görerek, fotoğraf çekerek  yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüşümüz esnasında rehberimizin panoramik olarak anlatımlarıyla birlikte Kırklar Kilisesi ve Mardin sivil mimari örnekleri hakkında bilgiler alıyoruz. Sonrasında Mardin'e özgü kahve, badem şekeri ve bölgeye özgü diğer kuruyemişleri tadıyoruz. (Alışveriş için bugün veya önümüzdeki günlerde zamanımız olacak.) Süryani bileklikleri, gümüş telkâri ürünleri, Süryani Şarabı, Süryani Çörekleri, doğal sabunlar, baharatlar, Mardin kolonyaları vb. Mardin'den dönmeden alınacaklar arasında geliyor. Tarihi Mardin çarşıları arasından yürüyerek rotamızı Mardin Ulu Cami’ye çeviriyoruz. Sonrasında Mezopotamya Ovası/denizi manzaralı çay/kahve molası veriyoruz. Ardından Mardin'in Mimar Sinan’ı olarak kabul edilen Mimar Serkis Lole'nin en güzel eserlerinden biri olan Tarihi Kız Meslek Lisesi ve Taç Kapısı’nı görüyoruz. Bir sonraki durağımız Mardin Kalesi’nin hemen altında bulunan Zinciriye Medresesi oluyor. Emin olun medresenin teras katında göreceğiniz manzara her şeye değecek! Ve sırada Mardin Yaşayan Müze ziyaretimiz var. Her odasında ayrı bir Mardin Kültürü’nün işlendiği, canlı performanslarla izleyebileceğiniz (Reyhani Oyunu, Erbane Dinletisi, Bakır İşleme, Telkari Odası ,Badem Şekeri yapılışı gibi…) bir kültür evi burası… Hatta isteyen kurşun bile döktürebilir ☺️ (Performansların ücretleri ekstradır.) Tarihi PTT Binası , Sahtana Konağı, Kedi Sokağı’nı panoramik olarak gördükten sonra kalacak olduğumuz otele check-inimizi yaptırıyoruz.. Otelde alacağımız akşam yemeğimizin ardından dileyen misafirlerimizle belirtilen saatte lobide buluşup eğlenceli, müzikli alkollü/alkolsüz (ekstra) bir mekâna gidip Reyhani Gecesi vb. eğlenceli bir Mardin gecesi yaşayabiliriz. Konaklama Mardin yada Midyat’taki otelimizde..

Ortalama Km: 170

YÖRESEL KAHVALTI MENÜ: Murtuğa(susamlı tuzlu un kavurması), İsfire(pekmezli yumurta), Mekdus, Kat-ır(gül şerbetli süt kaymağı), Babaganuç (tandırda közlenmiş), Kavurmalı Yumurta (köyde yapılıyor), Patates ezmesi, Kurutulmuş domates mezesi, ev yapımı Çemen, Salçalı Yumurta, Ev gözlemesi, Diyarbakır Otlu peyniri , Karacadağ Örgü peyniri , Mardin lavaş peyniri, Derik zeytini (yeşil), Yöresel tereyağı, Manda kaymağı (Diyarbakır),Ev yapımı koyun yoğurdu, Ev yapımı reçel çeşitleri

Yöresel restoranımızın ismini satış ofisimizden öğrenebilirsiniz.Konaklama: Asur Imperial Hotel, Ramada Mardin, Anemon Mardin vb.
2. Gün: DEYRÜLZAFARAN MANASTIRI-DARA ANTİK KENTİ-MİDYAT-BEYAZSU-EZİDİ KÖYÜ

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından bugünkü keşif dolu günümüze başlıyoruz. İlk durağımız Deyrulzafaran Manastırı oluyor. Mardin Metropolit’inin de yaşadığı Süryani Cemaati için önemli bir yer olan Safran kokulu bu güzel manastırı geziyoruz. Safran çaylarımızı içtikten sonra sıradaki rotamız bölgenin en büyük antik kenti doğunun Efes' i olarak kabul edilen Dara Antik Kenti oluyor. Dara Antik Kenti’nin ana bölümlerinden biri olan Nekropol alanını gezdikten sonra köy içinde kısa bir yürüyüş ile halk arasında ‘’zindan’’ olarak tabir edilen sarnıça gidiyoruz. Ardından yine kısa bir yolculukla Suriye sınırındaki Mardin'in en güzel ilçelerinden biri olan sınır şehri Nusaybin'de güzel bir öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek sonrası Suriye’nin sıfır noktasında bulunan Dünya’nın ilk üniversitesi olarak kabul edilen Nusaybin Okulu /Mor Yakup Kilisesi ve yanında bulunan Zeynel Abidin Cami’yi ziyaret ediyoruz. Kısa bir yolculuk sonrası bölgenin doğal güzelliklerinden biri olan Beyazsu Vadisi’ne ulaşıyoruz. Serin suları ve ortamıyla burada vereceğimiz çay/kahve molamızın ardından şimdiki istikametimiz bölgede yaşayan Ezidilere ait bir köy olan Kiwex (Mağara) Köyü oluyor. Ardından ülkemiz topraklarındaki Süryani Cemaati’nin en büyük manastırı olan Turabdin Metropoliti’nin de yaşadığı Mor Gabriel Manastırı (Deyrulumur Manastırı’na) gidiyoruz. Ve sıradaki noktamız Mardin'in en güzel ilçesi olan Midyat oluyor. Midyat’ta ilk olarak dizilere (Sıla, Hükümet Kadın, Hercai vb. ) ev sahipliği yapan sivil mimari örneklerinin en güzellerinden biri olan Midyat Konuk Evi’ni ziyaret ediyoruz. Midyat mağaralarını ve Gelüşke Hanı’nı gördükten sonra çay/kahve ve serbest zaman/alışveriş molası veriyoruz. Sonrasında Mardin yada Midyatta’ki otelimize gidiyoruz. 

Ortalama Km: 280Konaklama: Asur Imperial Hotel, Ramada Mardin, Anemon Mardin vb.
3. Gün: ZERZEVAN KALESİ- DİYARBAKIR HASAN PAŞA HANI-AHMED ARİF EVİ

Otelimizden kahvaltı sonrasında valizlerimizle birlikte çıkış yaptıktan sonra ilk güzergâhımız bir sınır garnizon kalesi olan Zerzevan Kalesi oluyor. Günümüzde Unesco Dünya Mirası Geçici Listesi'nde bulunan Zerzevan ziyaretimiz sonrasında istikametimiz Diyarbakır oluyor. İlk olarak türkülere konu Dicle Nehri üzerinde bulunan On Gözlü Köprü manzarasına nazır sabah kahvemizi/çayımızı alıyoruz. Ardından yaklaşık 5.800 metre uzunluğuyla Çin Seddi’nden sonra dünyanın hala ayakta olan en uzun surları olan Diyarbakır surlarının tarihini rehberimizden dinleyip meşhur Hevsel Bahçeleri’ni gözlemledikten sonra İç kaledeki müzeleri, St.George Kilisesi ve Hz.Suleyman ve 27 sahabe türbesini ziyaret ediyoruz. Buradan kısa bir yürüyüş ile meşhur Diyarbakır Ciğeri’ni ve Burma Kadayıfı’nı yiyebileceğimiz bir mekânda öğle yemeğimizi alıyoruz. Burada Diyarbakır Ulu Cami, Ahmed Arif Evi, Hasan Paşa Hanı, Dört Ayaklı Minare, Sülüklü Han, Meryem Ana Kilisesi gibi önemli eserler yemekten sonraki ziyaret noktalarımızdan bazıları oluyor. Yöreye özgü en farklı özelliklerden, yaşayan kültürlerden biri olan Dengbejlik Sanatı’nı dinlemek için Dengbej Evi’ne gidiyoruz. Diyarbakır çarşılarında alışveriş ve serbest zaman ardından dönüş yolculuğu için uçak saatimize göre Diyarbakır Havalimanı’na doğru hareket ediyoruz. Biriktirmiş olduğumuz güzel hatıraların ardından Ankara’ya uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Esenboğa Havalimanı’nda bizi bekleyen transfer aracımızla buluşup Sezenler Sokak transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bir sonraki Seyahat53 turunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Ortalama Km: 150
Konaklama: DÖNÜŞ YOLCULUĞU

EK BİLGİLER

Turlarımız karayolu ile 1300 km mesafe kat eden bölgelere 28 kişi ve üzeri sayıyı geçmesi durumunda otobüs ile seyahat edecektir.Karayolu ile 1300 km ve altı bölgelere; 28-46 kişi aralığında (yol otobüse uygun olması şartı ile) otobüs,20-28 kişi aralığında (yol Midibüse uygun olması şartı ile) midibüs,10-19 kişi aralığında minibüs ile seyahat edecektir. Belirtilen sayıların oluşmaması durumunda ,acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumun tur hareket etmeden önce misafirlere mesaj, sms yada telefonla bilgisi verilir.
Hareket saati baz alınarak haftalık turlarımız için (5 gün ve üzeri konaklamalı) 5 gün, Yarı haftalık turlarımız için (3 veya 4 gece konaklamalı) 4 gün, Haftasonu turlarımız için (bir veya iki gece konaklamalı) 2 gün ve Günübirlik turlarımız için (konaklamasız) 18 saat önce misafirlere mesaj, sms yada telefon yoluyla iptal bilgisi verilir. İptal hesaplaması, turun hareket saati baz alınarak yapılır.
Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi verilmez sadece koltuk numarası garantisi verilir.
Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir.
Turlarımız paket tur olup tur esnasında kullanılmayan ulaşım, transfer, konaklama, çevre gezileri, yemek vb. gibi hakların iadesi gerçekleştirilmez.
Fiyatlarımız kesin kayıt esnasında sabitlenir. Acentemiz, kesin tarihine kadar fiyatlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Turlarımızda kademeli fiyat uygulaması mevcuttur. Doluluk oranına göre fiyatlar değişmektedir.
Zorunlu Seyahat Sigortası; yasada belirtilen seyahat sigortası koşulları geçerlidir.
İptal Güvence Paketi; haftalık veya yarı haftalık turlarda 3. Ayın 30’una kadar yapılan rezervasyonlarda 144 saat önceden misafir tarafından gerekçesiz yapılan iptallerde hiç kesinti yapılmadan ücretin tamamının iade edilmesini kapsar.
Otellerden ayrılış saatleri ve Tur Programında meydana gelebilecek değişiklikler Rehber tarafından ayarlanacaktır.
Tura katılan misafirlerimizin, kişisel sağlık sorunları (kronik hastalıklar vb.) gibi nedenlerden sürekli kullandıkları ilaçları ve sağlık raporlarını yanlarında bulundurmaları ve konuyla ilgili rehbere bilgi vermeleri önerilir. Tura çıkarken bölgenin coğrafi yapısına ve mevsime uygun kıyafetler seçilmelidir. (Spor ayakkabısı, güneş gözlüğü, yağmurluk, kalın bir hırka, sırt çantası) getirebilirsiniz.
Programda yazılı olan fakat resmi tatiller ve özel günler nedeniyle kapalı olan veya ani kapanma kararı alınan müze, ören yerleri vb. yerlerin ziyaret edilememesinden firmamız sorumlu değildir.
Mola yerleri yol güzergahındaki dinlenme tesisleri ya da benzinlikler olarak rehber tarafından belirlenir, bu tesislerdeki yoğunluk tadilat vb. gibi nedenlerle ortaya çıkan hizmet kalitesindeki aksaklıklardan firmamız sorumlu değildir.
Misafirlerimizin rehber tarafından belirlenen buluşma saati ve yerine geç kalmaları durumunda programın aksamaması adına rehber programa devam edecektir. Geç kalan misafirlerimizin ise, bir sonraki ziyaret noktasına kendi imkanları ile gidecekleri düşünülecektir.
Rehber gerekli gördüğü taktirde hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle programda gün içerisinde gezilecek noktaların sırasında veya günler arasında değişiklik yapabilir.
0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Otellerde yapılacak 3 kişilik konaklamalarda her otelde 3 ayrı yatak verilememektedir. Genel olarak 3 kişilik odalarda 1 büyük yatak ve 1 ek yatak organize edilmektedir.
Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmakta olup rotasyon (koltuk değişimi) uygulamamız bulunmamaktadır.
Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda şirketimiz sorumlu değildir.
0-2 Yaş Çocuk ücretsizdir talep edilmemesi durumunda araçta koltuk verilmemektedir. 3-6 Yaş Çocuk için ödenen yalnız KOLTUK ücreti olup, tur aracı dışında diğer hizmetleri kapsamamaktadır. Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi uygulanmamaktadır ve iki yetişkin olarak hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşlarının doğruluğu ve yanlışlık durumunda oluşabilecek ücret farklılıkları misafirin sorumluluğundadır.
Grup İndirimleri Hakkında: Tur öncesi, tur kaydını yaptırmadan önce bir araya gelmiş ve tur kaydını toplu bir şekilde yaptırmaya gelen gruplarımız için geçerli olan indirim koşulları aşağıdaki gibidir: GÜNÜBİRLİK TURLARDA; ‘’16’’ Kişide ‘’1’’ Kişi, ‘’32’’ Kişide ‘’2’’ Kişi, 44 Kişide ‘’3’’ Kişi ÜCRETSİZ olarak katılım sağlayabilir. HAFTASONU ve HAFTALIK TURLARDA; ‘’22’’ Kişide ‘’1 Kişi’’, ‘’44’’ Kişide ‘’2’’ Kişi ÜCRETSİZ olarak katılım sağlayabilir. NOT: Tur hareket saatine kadar oluşturulmayan grup indirimleri geçersizdir.
3 Gece ve üzeri konaklamalı turlarımızda 18-65 yaş arası Müze Kartı olmayan misafirlerimize MÜZE KART otobüste dağıtılarak hediye edilecektir.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#29
LOKASYON:
Mardin (Ankara çıkışlı)
YEMEK:
3 Sabah, 2 Akşam
ULAŞIM
Uçak   
BULUŞMA:
Sıhhiye Sezenler Atatürk Lisesi Önü
BİTİŞ:
Sıhhiye Sezenler Atatürk Lisesi Önü
İPTAL POLİTİKASI:
1. Yurt içi turlarda (Uçaklı ve indirimli turlarda iade yapılmaz) tur başlangıç tarihinden en az 35 gün ve öncesinde müşteri gerekçe göstermeksizin turu iade ve iptal hakkına sahiptir. Son 34 günden sonraki iptallerde tur toplamının % 65’nı iade alabilir. Bu halde, acente tarafından kayıt evrakları müşteriden teslim alınarak ücreti kısmı iade edilir. Turun başlangıcına 20 gün ve daha az zaman kala müşteri turun iptal ve iadesini isteyemez. Buna rağmen Müşteri turun iptalini istediği takdirde, tur ücretinin tamamı müşteriden tahsil edilir. Kapalı gruplar için ayrıca ek sözleşme yapılır. (Bu madde İptal pirimi ödeyen misafirler için geçerli değildir. uçak ücreti iade edilmez )
2. Müşteri tarafından acenteye beyan edilen, sözleşme ve eklerinde yazılı telefon numaraları, elektronik posta adresleri ve ikamet adresleri, yasal bildirim adresleri olup bu numara ve adreslere yapılacak tüm bildirimler, reklam amaçlı da olabilir bu konularda müşterinin ve adına ürünü satın aldığı arkadaşının izni alınmış sayılarak usulüne uygun olarak yapılmış kabul edilecektir. Bu bildirimlerin, bilgi eksikliği veya adres değişikliği nedeniyle yapılamaması halinde dahi bildirim yapılmış kabul edilir.
3. Tur programı, sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olup müşteri, tur programını imzalayarak kabul etmiş sayılır. Müşteri sözleşmeyi ve eklerini imzalayıp, tur bedelini veya ilk taksitini ödediği tarihte kesin kayıt yapmış kabul edilir. Taraflar, sözleşmeden doğan yükümlülüklerini gereği ifa edeceklerdir. Müşteri kendi adına kayıt ettirdiği kişilerin de sözleşmeye uyacaklarını taahhüt eder. Sözleşmede imzası bulunmayan ancak geziye katılan müşteriler, kendi adlarına görevlendirdikleri müşterinin işbu sözleşmeyi ve eklerini imzalamasıyla sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. Müşteriler ve beraberlerindekiler, rehber talimatlarına, sözleşmeye ve eklerine uygun hareket etmeyi taahhüt ve kabul eder. Müşterilerin, Rehbere bildirimde bulunmadan ve yönlendirmelerine aykırı düşecek şekilde, bireysel olarak gruptan ayrılmaları, kısa bir süre için dahi olsa gruptan bağımsız hareket etmeleri sözleşmeye aykırı olup, bu halde müşterilerin uğrayabileceği zararlardan acente sorumlu değildir. Müşterilerin, tur esnasında uyumu ve diğer müşterilerin huzurunu bozacak davranışlar sergilemesi halinde bu durum bir tutanakla tespit edilir ve müşterinin tur ile ilişiği kesilerek, geziden ayrılması sağlanır. Bu halde, acentenin hiçbir bedel iade etme sorumluluğu bulunmamaktadır. Rehber, gezi esnasında, hava ve yol koşullarına göre tur programında, programda kullanılan ulaşım araçlarının türünde (örneğin deniz yerine kara ulaşım aracı tercih edilmesi vb. gibi) değişiklik yapabilir ya da Deniz Kara ve Hava araçları yol güzergâhını değiştirebilir. Hareket saatinde hazır bulunmayan, tur otobüsünü veya ara nakil vasıtalarını kaçıran müşteriden tur ücretinin tamamı tahsil edilir. Müşterilerin büyük ebatlı, kokan, akan, veya patlayıcı, yanıcı, diğer müşterileri rahatsız edici bagajları ve her türlü evcil hayvanı asla alınmaz. Kaydedilen müşteri sayısının, turun düzenlenmesi için gerekli müşteri sayısına ulaşmaması veya sözleşmenin hiç veya gereği gibi ifa edilememesinin tüketicinin kusuruna veya mücbir sebebe dayanması halinde bu durum acentenin haklı fesih sebebidir. Bu durumlardan acente sorumlu tutulamaz. Acentenin kusuru ile sorumluluğunu gerektiren hallerde Kütahya Çizelgesi Yönetmeliği uygulanır. Müşterilerin turlarda çekilen video-fotoğrafların gerek rehber gerek müşterilerin herhangi biri tarafından Acente ya verilmesi durumunda Acente herhangi bir reklam çalışmasında bu fotoğraf-videoyu kişilerden izinsiz istediği gibi tasarrufta bulunur.
4. Müşteri acentenin onayı olmadan seyahat hakkını üçüncü kişilere devredemez. Buna rağmen bir devir gerçekleştirilmesi halinde, acentenin devreden ve devralana karşı hiçbir sorumluluğu bulunmaz. Eğer acentenin onayı ile seyahat hakkı 3. Kişilere devredilirse, seyahat hakkını devralan kişi yeni sözleşme ile, sözleşme ve eklerindeki bütün şartları kabul etmiş sayılır. Bu halde, devredenle devralan acenteye karşı müştereken ve müteselsilden sorumlulardır.
5. Programda acente tarafından gezinin iptal şartları bellidir. Ayrıca turun gerçekleşeceği ülkede veya bölgede terör, sel, grev, olumsuz hava koşulları, savaş, terör olayı veya ihtimali, gibi mücbir sebepler ve/veya idari mercilerin tasarruflarının turun gerçekleşmesini imkânsız hale getirebilecek ve/veya programa bağlı kalınmasını engelleyecek olay ve kararların vuku bulması halinde acente, müşteri tarafından kendisine bildirilmiş olan iletişim ve tebligat adreslerine yapılacak bildirim ile müşteriyi haberdar ederek turu iptal, erteleme hakkını saklı tutar.
6. Otelde olağanüstü bir durumun gerçekleşmesi ve yaşanabilecek herhangi bir ciddi aksaklık halinde, acente programda yazılı olan oteli, aynı şartları haiz olan bir emsali ile değiştirme hakkına sahiptir. Müşterilerin önceden yaptırdıkları eşleşmelerden oda arkadaşlarıyla aralarındaki anlaşmazlıklardan acente maddi veya manevi sorumlu değildir.
7. Gezi esnasında yaşanabilecek tur, nakil ve ara nakil araçlarının karışacağı trafik kazaları dahil tüm kazalarda yaşanacak yaralanma, ölüm, kayıp eşya vs. hallerde maddi ve manevi tazminat yükümlülüğü taşıma şirketlerinin ve sigortaların sorumluluğundadır.
8. Turizm Bakanlığı belgeli veya belediye işletme ruhsatlı otellerden, restoranlardan, otobüs, tren,uçak, feribot gibi taşıyıcı şirketlerin ve diğer işletmelerin hatalı işletmelerinden, iptal ve gecikmelerden kaynaklanacak maddi-manevi tazminat taleplerinden bu işletmeler sorumlu olup, acentanın bu kapsamda müşteriye karşı sorumluluğu yoktur. Turlarda otel yönetimi tarafından oda belirlendiğinden, acenta yapılacak odalamalardan memnuniyetsizlik halinde sorumlu tutulamaz.
9. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında geçerlidir. Otellerde 0-6 Yaş çocuklar için yatak verilmeyebilir. Triple odalarda 3. Yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre 3. Kişi için açılır-kapanır yatak yada çekyat verebilir.
10. Tur programlarında yazılı otellerde bölgede yaşanan yoğunluk durumunda aynı standartlarda olacak şekilde değişiklik yapılabilir. Otellerde odalamalar otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup şirketimiz ve personeli ile ilgisi yoktur.
11. Turlarımız rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Paket turda kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. hakların iadesi yapılmaz.
12. Mucbir sebepler (hava muhalefeti, yol durumu, ziyaret yerlerindeki aşırı yoğunluk, her türlü olağanüstü durum vb. gibi) nedeniyle tur programında yazan yerlerin ziyaret edilememesinden şirketimiz sorumlu tutulamaz.
13. Uçaklı turlarımızda ekonomik sınıf kullanılır ve uçak ile ilgili durumlarda havayolu sözleşmesi geçerlidir. İptal Sigortası uçak ulaşımını kapsamamaktadır.
14. Turlarımızda kademeli fiyat politikası uygulanmaktadır. En düşük fiyat kategorisindeki fiyatlar ile turlar ilan edilir, satışlar arttıkça bir sonraki fiyat kategorisine geçilir.
15. 18 yaşını doldurmamış çocukların tura ebeveynlerinden bir yada ikisi ile tura katılmadığı durumlarda yanlarında muvaffakatname bulundurmaları gerekmektedir.
16. Vadeli ödemelerde, tahsilat makbuzunda yazılı vadelerde ödenmeyen taksitlere, gün hesabı yapılmaksızın her ay için % 2 gecikme faizi uygulanır. Taksitlerden birinin vadesinde ödenmemesi halinde, diğer tüm taksitler de muaccel olacaktır. Sözleşme bedelinin ödenmemesi halinde tahsili amacıyla yasal yollara başvurulacaktır. Sözleşme 16 madde ve iki nüsha olarak tanzim edilmiş olup, bir sureti müşteriye verilmiştir. İhtilaf vukuunda, TÜRSAB tahkim kurulu ile Ankara İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.
17. İptal Güvence Paketi; haftalık haftalık turlarda 144 saat önceden, yarı haftalık turlarda 96 saat önceden,
hafta sonu turlarında 48 saat önceden misafir tarafından gerekçesiz yapılan iptallerde hiç kesinti
yapılmadan ücretin tamamının iade edilmesini kapsar.

TARİH VE FİYATLAR

EKSTRALAR

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

EK HİZMET VE SERVİSLER
250 TL
İptal/İade Güvencesi #HS (48 saate kadar kesintisiz iptal hakkı! Lütfen Kişi Sayısı Kadar Ekleyiniz.)

YORUMLAR

Seyahat 53 Misafiri
28/03/2024
Tuğba İĞDE

3-5 Kasım 2023 tarihinde Butik Mardin Turuna katıldım. Multikültürel bir toplumu yakından görüp tanıma imkanımız oldu. Mardin ve Diyarbakır insanlarının ne kadar ince, nazik, düşünceli insanlar olduğunu gözlerimizle gördük. Turiste, turist değil de misafir gözüyle bakıyorlar. Tur rehberimiz Nagihan Hanım' dan özellikle söz etmek istiyorum. Kendisi bir rehberden çok daha fazlası. Gerek yurtiçi gerek yurtdışı çok tura katıldım. Ancak böyle bir rehberle karşılaşmadım. Bizim adımıza her detayı ayrı ayrı düşünüp, saat, zaman, mekan ayrımı yapmadan, adeta gruptan birisi gibi çok güzel gezdirdi bizleri. Güzel fotoğraf açısı olan her yerde, bütün grubun tek tek fotoğraflarını çekti ❤ Alışverişlerde çok fazla yardımcı oldu, yemekleri en güzel mekanlarda ayarladı. Herkesin istediği olması için elinden gelenin fazlasını yaptı. Muazzam yemekler yedik sayesinde. Mardin Nagihan Hanım' la çok daha güzel. Şoför beyden de söz etmeden olmaz. Kendisi çok ince düşünceli, çok nazikti. Kaldığımız otelimiz ise ye i açılmış beş yıldızlı bir oteldi. Personeli oldukça güler yüzlüydü, yiyecekleri güzeldi. Tüm Seyahat53 ekibi sayesinde çok güzel bir tur geçirdik. Mezopotamya topraklarını merak eden herkese tavsiyemdir.
Seyahat 53 Misafiri
28/03/2024
Nihal ERPEK

3-5 Kasım Butik Mardin turuna katıldım ve çok memnun kaldım. Organizasyon gayet başarılıydı, hiç bir sorun yaşamadık. Rehberimiz Nagehan Akın sayesinde çok keyifli bir gezi oldu. Emeği geçen herkese teşekkürler.
Seyahat 53 Misafiri
29/03/2024
Döndü ÇİFTÇİ

Mardin Diyarbakır gezisi mükemmel geçti.Tarih,arkeoloji ve yemek kültürünü kapsayan çok yönlü bir gezi oldu.Tüm seyahat 53 ailesine rehberimiz Nagihan Hanım'a Kaptanımız Murat Bey'e teşekkür ediyorum.Başka gezilerde görüşmek üzere.

3 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

10.560TL

en düşük kişi başı
  %12 İndirim


DAHİL OLANLAR:


Gidiş – Dönüş Uçak Biletleri (Ankara- Diyarbakır- Ankara)
Özel Tur Aracı İle Ulaşım
Otellerde 2 Gece Y.P Konaklama (Kahvaltı- Akşam Yemeği)
Sandviç – Meyve Suyu (Uçakta Atıştırmak İçin)
İlk Gün Restoranda Yöresel Kahvaltı
Zorunlu Paket Tur Seyahat Sigortası
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Programdaki Çevre Gezileri
Milli Park Otopark Girişleri
Sezenler Sokak – Esenboğa Havalimanı Gidiş- Dönüş Transferleri
Seyahat53 Komisyon İndirimleri
26 Yıllık Seyahat53 Tecrübe ve Güvencesi

HARİÇ OLANLAR:


Öğle Yemekleri
Minibar ve Diğer Şahsi Harcamalar
Mardin’de Gece Eğlencesi
Müze ve Ören Yeri vb. Giriş Ücretleri
Dahil Olan Hizmetlerde Belirtilmeyen Tüm Harcamalar