SİZE ÖZEL
ENDEMİK KARADENİZ YAYLALAR TURUENDEMİK KARADENİZ YAYLALAR TURUENDEMİK KARADENİZ YAYLALAR TURUENDEMİK KARADENİZ YAYLALAR TURUENDEMİK KARADENİZ YAYLALAR TURUENDEMİK KARADENİZ YAYLALAR TURUENDEMİK KARADENİZ YAYLALAR TURUENDEMİK KARADENİZ YAYLALAR TURU

12.000TL

4 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.


  • Gidiş – Dönüş Uçak Bileti
  • Bölge Transfer Aracı
  • Havalimanı Gidiş- Dönüş Transferleri
  • Tüm Komisyon İndirimleri
  • 4 Yöresel Öğle Yemeği
  • 3 Gece Y.P Konaklama
Tüm doğa aşıkları bu turda!
Karadeniz'e birçok kez gitmiş olsanız bile; tecrübeli ekibimiz ve yemyeşil rotamızla, sınırlı tatil günlerinizi işte böyle dolu dolu geçirin!
ARTVİN-ARHAVİ-HOPA-MAÇAHEL-BORÇKA KARAGÖL-RİZE-FIRTINA DERESİ-ZİL KALE-PALOVİT ŞELALESİ-GİTO YAYLASI- BADARA YAYLASI-AYDER YAYLASI

Her köşesi ayrı bir cennet olan Karadeniz'in tertemiz havasını ciğerlerimizde hissetmeye, buz gibi pınarlarından su içmeye, gürül gürül akan dere sesinde alabalık yemeye, hırçın şelalelerinin altında ıslanmaya, size özel çay tarlamızda çay toplayarak içtiğimiz çayın zahmetine yakından şahit olmaya, en coşkun derelerde rafting heyecanını yaşamaya HAZIR MISINIZ?

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: RİZE –ARTVİN HAVAALANI- MAÇAHEL- MARAL ŞELALESİ- BORÇKA KARAGÖL
Sabah uçak saatine göre Sezenler Sokak Atatürk Lisesi önünde transfer aracımızla buluşup Esenboğa Havaalanı’na hareket ediyoruz. Havaalanında check-in işlemlerimizi bireysel olarak gerçekleştirip keyifli bir uçuşun ardından Rize – Artvin Havaalanı’nda Karadeniz’in mis gibi havası ve rehberimiz bizleri karşılıyor.
Bir yanımızda Karadeniz bir yanımızda yemyeşil fındık bahçeleri ile Karadeniz Sahili boyunca yol alıyoruz. Sahil yolundan devam ederek Artvin'in Karadeniz sahilindeki ilk ilçesi olan Arhavi ve Hopa’ya ulaştıktan sonra Karadeniz’i bırakarak Cankurtaran Dağı'na doğru tırmanmaya başlıyoruz. Karadeniz'in yemyeşil doğası burada bizleri karşılıyor. Cankurtaran Tüneli’ni geçtikten sonra eski adı Maçahel yeni adı Camili olan Türkiye'nin ilk Biyosfer Rezerv Alanı’na doğru ilerliyoruz. Camili Biyosfer Rezerv Alanı UNESCO tarafından Biyosfer Rezerv Alanı ilan edilmiş ve koruma altına alınmıştır. Yol boyunca rehberimiz Biyosfer Rezerv Alanı ile ilgili biyolojik bilgileri verirken bu doğal güzelliklerin önemini daha iyi anlıyoruz. Kültürü, doğası, biyolojisi ve bitki türleri açısından dünya doğallığı bozulmamış bir yaşam merkezi olması dolayısıyla Camili Biyosfer Rezerv Alanı büyük önem arz etmektedir. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğumuzun ardından Camili’ye ulaşıyoruz. Camili ahşap cami mimarisinin güzel bir örneğini gördükten sonra Maral Şelalesi'ne doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık yarım saatlik araç yolculuğundan sonra kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüşün sonunda eşsiz manzarasıyla gürül gürül akan Maral Şelalesi bizleri karşılıyor. Keyif yapmak isteyenler şelale manzarasında çayını kahvesini yudumlarken macera severlerle şelaleye daha da yaklaşmak istiyoruz. Biraz zahmetli olsa da isteyenlerle şelaleye inip belki de biraz ıslanma fırsatı buluruz! Yorucu bir günün ardından yöresel bir öğle yemeğini hak ettik. Öğle yemeğinin ardından Borçka Karagöl'e doğru yol alıyoruz.
Yolumuz uzun fakat Karadeniz Türküleri ve eşsiz doğa manzarası ile yolculuk hiç bitmese diyeceğiz. Karagöl'ün eşsiz manzarası bizleri karşılıyor. Yemyeşil renkleri ile renk cümbüşü haline gelen doğada fotoğraf çekmek için çok yer aramaya gerek yok çünkü her yer bir yağlı boya tablosu gibi…
Karagöl manzarası eşliğinde kısa bir göl turu yapıyoruz. Belki bir de çay içeriz. Çaylarımızı yudumladıktan sonra otelimize geçmek üzere yola çıkıyoruz.
YÖRESEL ÖĞLE YEMEĞİ MENÜ: Çorba, Köfte yada Tavuk Sote, Salata, Silor (Artvin Yöresine Özgü Yoğurtlu Tereyağlı Tatlı, Su , Çay. (Yöresel restoranımızın ismini satış ofisimizden öğrenebilirsiniz.)


Konaklama: Lapera Butik Otel
2. Gün: ZİL KALE-PALOVİT ŞELALESİ-GİTO YAYLASI- BADARA YAYLASI

Otelimizde Karadeniz havası eşliğinde kahvaltımızı yaptıktan sonra dünyanın korunması gereken 200 ekolojik noktasından biri olan Fırtına Vadisi’ne doğru yol alıyoruz. Fırtına Vadisi’nin yöre halkının ‘Hemşin Deresi’ dediği kolunda ilerleyerek Zil Kale’ye ulaşıyoruz. Türkiye’nin en ihtişamlı kalesi seçilmiş olan Zil Kale’yi fotoğrafladıktan sonra rengarenk olmuş doğa içerisinde gürül gürül akan Palovit Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Hemen sonrasında ise Dünya’nın tek Şimşir Ormanı olan şimdilerde hastalıkla boğuşan Şimşir Ormanı’na gidiyoruz. Ardından Fırtına Vadisi’nin sağ yamaçlarını kullanarak bakir ladin ormanları arasından yükselerek orman sınırı içinde bulunan şirin bir yayla olan Badara Yaylası’na ulaşıyoruz. Eşsiz manzara ve yayla havasına kendimizi çok kaptırmadan Gito Yaylası’na doğru yola çıkıyoruz. Kaçkar Dağları’nın eşsiz manzarası bizleri karşılıyor. Küçük bir yayla gezisinin ardından Karadeniz havası bize müsaade ederse bütün Kaçkarları fotoğraflama imkanı bulacağız. Yayla gezisinin ardından öğle yemeği için özenle seçilmiş restoranımıza yol alıyoruz. Kim bilir belki menüde bir Hemşin Muhlaması vardır. Türkiye'nin en coşkun akan deresinde rafting sporunun en güzel noktalarında rafting heyecanını yaşamak üzere Fırtına Vadisindeki rafting merkezine geçerek isteyen misafirlerimiz Fırtına Vadisi kenarında çaylarını yudumlarken heyecan yaşamak isteyenlerle rafting yada zipline yapıyoruz. Rafting yaptıktan sonra konaklamak için otelimize dönüyoruz.

YÖRESEL ÖĞLE YEMEĞİ MENÜ: Çorba, Muhlama, Sac Tava, Salata, Su , Çay.


(Yöresel restoranımızın ismini satış ofisimizden öğrenebilirsiniz.)Konaklama: Osmanlı Butik Otel vb.
3. Gün: AYDER YAYLASI – AVUSOR YAYLASI-TOBACELAZENA GÖLÜ- HUSER YAYLASI

Güzel bir kahvaltının ardından aracımızla Fırtına Deresi’nin doğduğu Kaçkar'lara doğru yola çıkıyoruz. Orman sınırına geldiğimizde tam bir buzul vadisi karşımıza çıkıyor. Buzul döneminde şekillenen vadinin jeolojik bilgilerini rehberimizden öğreniyoruz. Buzul vadisinin ortasına kurulmuş Avusor Yaylası’na ulaştığımızda kendimizi Alplerde hissediyoruz. 2200 rakımlı Avusor Yaylası’nda aracımızdan iniyoruz. Yaylada belki çay içeriz yada yayla sütü fena olmaz. Kısa bir molanın ardından yörede Tobecelazena Gölü olarak bilinen buzul gölüne doğru yürüyerek yola çıkıyoruz. Orta zorlukta arada dik tırmanışları olan yaklaşık 3 km’lik bir yürüyüşten sonra adından da anlaşıldığı üzere buz gibi buzul gölü bizleri karşılıyor. Cesareti olanlarla yüzmeye varız! Öğle yemeğinin ardından hava ve yol şartlarına göre rehberimizin ve araç kaptanımızın değerlendirmeleri sonucunda yol ve hava şartları müsaade ederse Huser Yaylası’nda tüm Kaçkarları izlemek ve fotoğraf çekmek için yola çıkıyoruz. Yaklaşık 7 km’lik araç yolu ardından güzel bir yürüyüş, belki güzel manzarada akşam çayı bekliyordur bizi… Ardından konaklamak üzere araçla otelimize dönüyoruz.

YÖRESEL ÖĞLE YEMEĞİ MENÜ: Çorba, Kuymak, Kavurma Pilav, Salata, Su , Çay.


(Yöresel restoranımızın ismini satış ofisimizden öğrenebilirsiniz.)Konaklama: Osmanlı Butik Otel vb.
4. Gün: ŞENYUVA KÖYÜ- POKUT- SAL YAYLASI - ÇİNÇİVA KÖYÜ

Yemyeşil eşsiz Karadeniz doğa manzarasında kahvaltımızı yaptıktan sonra aracımızla Şenyuva (Çinçiva) Köyü’nden Fırtına Vadisi’nin orta yamaçlarından yükselerek Sal Yaylası’na doğru yükseliyoruz. Yolculuk biraz zorlu malum Karadeniz şartları... Zorlu yolculuktan sonra kartal yuvası gibi kurulmuş Sal Yaylası’na ulaşıyoruz. Hakim tepeye kurulmuş mükemmel manzara bizleri karşılıyor. Sal Yaylası’ndan kısa bir yürüyüşle Pokut Yaylası’na ulaşıyoruz. Eşsiz manzara karşısında öğle yemeğimizi yedikten sonra çay içmeden olmaz herhalde…
Yemek sonrası doğa yürüyüşü için yola çıkıyoruz. Yürüyüşün ardından aracımızla Rize- Artvin Havaalanı’na ulaşıyoruz. Ama eminiz ki uçağa yetişmek istemeyenler de olacaktır. Çünkü Karadeniz’e doyum olmaz…Keyifli bir uçuş sonrası Ankara Esenboğa Havaalanı’nda bizi bekleyen transfer aracımız ile Atatürk Lisesi önüne hareket ediyoruz. Güzel anılarla bir başka Seyahat 53 turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


YÖRESEL ÖĞLE YEMEĞİ MENÜ: Çorba, Muhlama, Pilav Üstü Köfte yada Tavuk Kızartma, Laz Böreği(Tatlı), Salata, Su , Çay. 


(Yöresel restoranımızın ismini satış ofisimizden öğrenebilirsiniz.)Konaklama: DÖNÜŞ YOLCULUĞU

EK BİLGİLER

Turlarımız karayolu ile 1300 km mesafe kat eden bölgelere 28 kişi ve üzeri sayıyı geçmesi durumunda otobüs ile seyahat edecektir.Karayolu ile 1300 km ve altı bölgelere; 28-46 kişi aralığında (yol otobüse uygun olması şartı ile) otobüs,20-28 kişi aralığında (yol Midibüse uygun olması şartı ile) midibüs,10-19 kişi aralığında minibüs ile seyahat edecektir. Belirtilen sayıların oluşmaması durumunda ,acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumun tur hareket etmeden önce misafirlere mesaj, sms yada telefonla bilgisi verilir.
Hareket saati baz alınarak haftalık turlarımız için (5 gün ve üzeri konaklamalı) 5 gün, Yarı haftalık turlarımız için (3 veya 4 gece konaklamalı) 4 gün, Haftasonu turlarımız için (bir veya iki gece konaklamalı) 2 gün ve Günübirlik turlarımız için (konaklamasız) 18 saat önce misafirlere mesaj, sms yada telefon yoluyla iptal bilgisi verilir. İptal hesaplaması, turun hareket saati baz alınarak yapılır.
Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi verilmez sadece koltuk numarası garantisi verilir.
Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir.
Turlarımız paket tur olup tur esnasında kullanılmayan ulaşım, transfer, konaklama, çevre gezileri, yemek vb. gibi hakların iadesi gerçekleştirilmez.
Fiyatlarımız kesin kayıt esnasında sabitlenir. Acentemiz, kesin tarihine kadar fiyatlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Turlarımızda kademeli fiyat uygulaması mevcuttur. Doluluk oranına göre fiyatlar değişmektedir.
Zorunlu Seyahat Sigortası; yasada belirtilen seyahat sigortası koşulları geçerlidir.
İptal Güvence Paketi; haftalık veya yarı haftalık turlarda 3. Ayın 30’una kadar yapılan rezervasyonlarda 144 saat önceden misafir tarafından gerekçesiz yapılan iptallerde hiç kesinti yapılmadan ücretin tamamının iade edilmesini kapsar.
Otellerden ayrılış saatleri ve Tur Programında meydana gelebilecek değişiklikler Rehber tarafından ayarlanacaktır.
Tura katılan misafirlerimizin, kişisel sağlık sorunları (kronik hastalıklar vb.) gibi nedenlerden sürekli kullandıkları ilaçları ve sağlık raporlarını yanlarında bulundurmaları ve konuyla ilgili rehbere bilgi vermeleri önerilir. Tura çıkarken bölgenin coğrafi yapısına ve mevsime uygun kıyafetler seçilmelidir. (Spor ayakkabısı, güneş gözlüğü, yağmurluk, kalın bir hırka, sırt çantası) getirebilirsiniz.
Programda yazılı olan fakat resmi tatiller ve özel günler nedeniyle kapalı olan veya ani kapanma kararı alınan müze, ören yerleri vb. yerlerin ziyaret edilememesinden firmamız sorumlu değildir.
Mola yerleri yol güzergahındaki dinlenme tesisleri ya da benzinlikler olarak rehber tarafından belirlenir, bu tesislerdeki yoğunluk tadilat vb. gibi nedenlerle ortaya çıkan hizmet kalitesindeki aksaklıklardan firmamız sorumlu değildir.
Misafirlerimizin rehber tarafından belirlenen buluşma saati ve yerine geç kalmaları durumunda programın aksamaması adına rehber programa devam edecektir. Geç kalan misafirlerimizin ise, bir sonraki ziyaret noktasına kendi imkanları ile gidecekleri düşünülecektir.
Rehber gerekli gördüğü taktirde hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle programda gün içerisinde gezilecek noktaların sırasında veya günler arasında değişiklik yapabilir.
0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Otellerde yapılacak 3 kişilik konaklamalarda her otelde 3 ayrı yatak verilememektedir. Genel olarak 3 kişilik odalarda 1 büyük yatak ve 1 ek yatak organize edilmektedir.
Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmakta olup rotasyon (koltuk değişimi) uygulamamız bulunmamaktadır.
Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda şirketimiz sorumlu değildir.
0-2 Yaş Çocuk ücretsizdir talep edilmemesi durumunda araçta koltuk verilmemektedir. 3-6 Yaş Çocuk için ödenen yalnız KOLTUK ücreti olup, tur aracı dışında diğer hizmetleri kapsamamaktadır. Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi uygulanmamaktadır ve iki yetişkin olarak hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşlarının doğruluğu ve yanlışlık durumunda oluşabilecek ücret farklılıkları misafirin sorumluluğundadır.
Grup İndirimleri Hakkında: Tur öncesi, tur kaydını yaptırmadan önce bir araya gelmiş ve tur kaydını toplu bir şekilde yaptırmaya gelen gruplarımız için geçerli olan indirim koşulları aşağıdaki gibidir: GÜNÜBİRLİK TURLARDA; ‘’16’’ Kişide ‘’1’’ Kişi, ‘’32’’ Kişide ‘’2’’ Kişi, 44 Kişide ‘’3’’ Kişi ÜCRETSİZ olarak katılım sağlayabilir. HAFTASONU ve HAFTALIK TURLARDA; ‘’22’’ Kişide ‘’1 Kişi’’, ‘’44’’ Kişide ‘’2’’ Kişi ÜCRETSİZ olarak katılım sağlayabilir. NOT: Tur hareket saatine kadar oluşturulmayan grup indirimleri geçersizdir.
3 Gece ve üzeri konaklamalı turlarımızda 18-65 yaş arası Müze Kartı olmayan misafirlerimize MÜZE KART otobüste dağıtılarak hediye edilecektir.


DAHİL OLANLAR:
Gidiş – Dönüş Uçak Bileti (Ankara- Rize, Rize-Ankara)
Sandviç – Meyve Suyu (Uçakta Atıştırmak İçin)
Otellerde 3 Gece Y.P Konaklama (Kahvaltı-Akşam Yemeği)
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
4 Yöresel Öğle Yemeği
Bölge Transfer Aracı
Zorunlu Paket Tur Seyahat Sigortası
Milli Park Girişleri
Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
Sezenler Sokak – Esenboğa Havalimanı Gidiş- Dönüş Transferleri
Sezenler Sokak – Esenboğa Havalimanı Gidiş- Dönüş Transferleri
Tüm Komisyon İndirimleri

HARİÇ OLANLAR:
Yemeklerde Alınan Menü Dışı Soğuk İçecekler
Şahsi Harcamalar
Son Gün Akşam Yemeği
Otellerde Minibar Kullanımı Extra İçecekler
Özel Aktiviteler (Rafting, Zipline, Salıncak v.b)
Dâhil Olan Hizmetlerde Belirtilmeyen Tüm Harcamalar

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#35
LOKASYON:
Karadeniz (Ankara çıkışlı)
YEMEK:
3 Sabah, 3 Akşam, 4 Öğle Yemeği
BULUŞMA:
Sıhhiye Sezenler Atatürk Lisesi Önü Esenboğa Havalimanı
BİTİŞ:
Sıhhiye Sezenler Atatürk Lisesi Önü Esenboğa Havalimanı
İPTAL POLİTİKASI:
1. Yurt içi turlarda (Uçaklı ve indirimli turlarda iade yapılmaz) tur başlangıç tarihinden en az 35 gün ve öncesinde müşteri gerekçe göstermeksizin turu iade ve iptal hakkına sahiptir. Son 34 günden sonraki iptallerde tur toplamının % 65’nı iade alabilir. Bu halde, acente tarafından kayıt evrakları müşteriden teslim alınarak ücreti kısmı iade edilir. Turun başlangıcına 20 gün ve daha az zaman kala müşteri turun iptal ve iadesini isteyemez. Buna rağmen Müşteri turun iptalini istediği takdirde, tur ücretinin tamamı müşteriden tahsil edilir. Kapalı gruplar için ayrıca ek sözleşme yapılır. (Bu madde İptal pirimi ödeyen misafirler için geçerli değildir. uçak ücreti iade edilmez )
2. Müşteri tarafından acenteye beyan edilen, sözleşme ve eklerinde yazılı telefon numaraları, elektronik posta adresleri ve ikamet adresleri, yasal bildirim adresleri olup bu numara ve adreslere yapılacak tüm bildirimler, reklam amaçlı da olabilir bu konularda müşterinin ve adına ürünü satın aldığı arkadaşının izni alınmış sayılarak usulüne uygun olarak yapılmış kabul edilecektir. Bu bildirimlerin, bilgi eksikliği veya adres değişikliği nedeniyle yapılamaması halinde dahi bildirim yapılmış kabul edilir.
3. Tur programı, sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olup müşteri, tur programını imzalayarak kabul etmiş sayılır. Müşteri sözleşmeyi ve eklerini imzalayıp, tur bedelini veya ilk taksitini ödediği tarihte kesin kayıt yapmış kabul edilir. Taraflar, sözleşmeden doğan yükümlülüklerini gereği ifa edeceklerdir. Müşteri kendi adına kayıt ettirdiği kişilerin de sözleşmeye uyacaklarını taahhüt eder. Sözleşmede imzası bulunmayan ancak geziye katılan müşteriler, kendi adlarına görevlendirdikleri müşterinin işbu sözleşmeyi ve eklerini imzalamasıyla sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. Müşteriler ve beraberlerindekiler, rehber talimatlarına, sözleşmeye ve eklerine uygun hareket etmeyi taahhüt ve kabul eder. Müşterilerin, Rehbere bildirimde bulunmadan ve yönlendirmelerine aykırı düşecek şekilde, bireysel olarak gruptan ayrılmaları, kısa bir süre için dahi olsa gruptan bağımsız hareket etmeleri sözleşmeye aykırı olup, bu halde müşterilerin uğrayabileceği zararlardan acente sorumlu değildir. Müşterilerin, tur esnasında uyumu ve diğer müşterilerin huzurunu bozacak davranışlar sergilemesi halinde bu durum bir tutanakla tespit edilir ve müşterinin tur ile ilişiği kesilerek, geziden ayrılması sağlanır. Bu halde, acentenin hiçbir bedel iade etme sorumluluğu bulunmamaktadır. Rehber, gezi esnasında, hava ve yol koşullarına göre tur programında, programda kullanılan ulaşım araçlarının türünde (örneğin deniz yerine kara ulaşım aracı tercih edilmesi vb. gibi) değişiklik yapabilir ya da Deniz Kara ve Hava araçları yol güzergâhını değiştirebilir. Hareket saatinde hazır bulunmayan, tur otobüsünü veya ara nakil vasıtalarını kaçıran müşteriden tur ücretinin tamamı tahsil edilir. Müşterilerin büyük ebatlı, kokan, akan, veya patlayıcı, yanıcı, diğer müşterileri rahatsız edici bagajları ve her türlü evcil hayvanı asla alınmaz. Kaydedilen müşteri sayısının, turun düzenlenmesi için gerekli müşteri sayısına ulaşmaması veya sözleşmenin hiç veya gereği gibi ifa edilememesinin tüketicinin kusuruna veya mücbir sebebe dayanması halinde bu durum acentenin haklı fesih sebebidir. Bu durumlardan acente sorumlu tutulamaz. Acentenin kusuru ile sorumluluğunu gerektiren hallerde Kütahya Çizelgesi Yönetmeliği uygulanır. Müşterilerin turlarda çekilen video-fotoğrafların gerek rehber gerek müşterilerin herhangi biri tarafından Acente ya verilmesi durumunda Acente herhangi bir reklam çalışmasında bu fotoğraf-videoyu kişilerden izinsiz istediği gibi tasarrufta bulunur.
4. Müşteri acentenin onayı olmadan seyahat hakkını üçüncü kişilere devredemez. Buna rağmen bir devir gerçekleştirilmesi halinde, acentenin devreden ve devralana karşı hiçbir sorumluluğu bulunmaz. Eğer acentenin onayı ile seyahat hakkı 3. Kişilere devredilirse, seyahat hakkını devralan kişi yeni sözleşme ile, sözleşme ve eklerindeki bütün şartları kabul etmiş sayılır. Bu halde, devredenle devralan acenteye karşı müştereken ve müteselsilden sorumlulardır.
5. Programda acente tarafından gezinin iptal şartları bellidir. Ayrıca turun gerçekleşeceği ülkede veya bölgede terör, sel, grev, olumsuz hava koşulları, savaş, terör olayı veya ihtimali, gibi mücbir sebepler ve/veya idari mercilerin tasarruflarının turun gerçekleşmesini imkânsız hale getirebilecek ve/veya programa bağlı kalınmasını engelleyecek olay ve kararların vuku bulması halinde acente, müşteri tarafından kendisine bildirilmiş olan iletişim ve tebligat adreslerine yapılacak bildirim ile müşteriyi haberdar ederek turu iptal, erteleme hakkını saklı tutar.
6. Otelde olağanüstü bir durumun gerçekleşmesi ve yaşanabilecek herhangi bir ciddi aksaklık halinde, acente programda yazılı olan oteli, aynı şartları haiz olan bir emsali ile değiştirme hakkına sahiptir. Müşterilerin önceden yaptırdıkları eşleşmelerden oda arkadaşlarıyla aralarındaki anlaşmazlıklardan acente maddi veya manevi sorumlu değildir.
7. Gezi esnasında yaşanabilecek tur, nakil ve ara nakil araçlarının karışacağı trafik kazaları dahil tüm kazalarda yaşanacak yaralanma, ölüm, kayıp eşya vs. hallerde maddi ve manevi tazminat yükümlülüğü taşıma şirketlerinin ve sigortaların sorumluluğundadır.
8. Turizm Bakanlığı belgeli veya belediye işletme ruhsatlı otellerden, restoranlardan, otobüs, tren,uçak, feribot gibi taşıyıcı şirketlerin ve diğer işletmelerin hatalı işletmelerinden, iptal ve gecikmelerden kaynaklanacak maddi-manevi tazminat taleplerinden bu işletmeler sorumlu olup, acentanın bu kapsamda müşteriye karşı sorumluluğu yoktur. Turlarda otel yönetimi tarafından oda belirlendiğinden, acenta yapılacak odalamalardan memnuniyetsizlik halinde sorumlu tutulamaz.
9. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında geçerlidir. Otellerde 0-6 Yaş çocuklar için yatak verilmeyebilir. Triple odalarda 3. Yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre 3. Kişi için açılır-kapanır yatak yada çekyat verebilir.
10. Tur programlarında yazılı otellerde bölgede yaşanan yoğunluk durumunda aynı standartlarda olacak şekilde değişiklik yapılabilir. Otellerde odalamalar otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup şirketimiz ve personeli ile ilgisi yoktur.
11. Turlarımız rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Paket turda kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. hakların iadesi yapılmaz.
12. Mucbir sebepler (hava muhalefeti, yol durumu, ziyaret yerlerindeki aşırı yoğunluk, her türlü olağanüstü durum vb. gibi) nedeniyle tur programında yazan yerlerin ziyaret edilememesinden şirketimiz sorumlu tutulamaz.
13. Uçaklı turlarımızda ekonomik sınıf kullanılır ve uçak ile ilgili durumlarda havayolu sözleşmesi geçerlidir. İptal Sigortası uçak ulaşımını kapsamamaktadır.
14. Turlarımızda kademeli fiyat politikası uygulanmaktadır. En düşük fiyat kategorisindeki fiyatlar ile turlar ilan edilir, satışlar arttıkça bir sonraki fiyat kategorisine geçilir.
15. 18 yaşını doldurmamış çocukların tura ebeveynlerinden bir yada ikisi ile tura katılmadığı durumlarda yanlarında muvaffakatname bulundurmaları gerekmektedir.
16. Vadeli ödemelerde, tahsilat makbuzunda yazılı vadelerde ödenmeyen taksitlere, gün hesabı yapılmaksızın her ay için % 2 gecikme faizi uygulanır. Taksitlerden birinin vadesinde ödenmemesi halinde, diğer tüm taksitler de muaccel olacaktır. Sözleşme bedelinin ödenmemesi halinde tahsili amacıyla yasal yollara başvurulacaktır. Sözleşme 16 madde ve iki nüsha olarak tanzim edilmiş olup, bir sureti müşteriye verilmiştir. İhtilaf vukuunda, TÜRSAB tahkim kurulu ile Ankara İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın