Ermenistan Turu - 4 Gün Her Şey Dahil

Ermenistan Turu - 4 Gün Her Şey Dahil


Ekstra Tur Yok
Her Şey Dahil

  • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
  • Programda Belirtilen Giriş Ücretleri ve Turlar
  • Tam Gün Garni - Geghard
  • Seyahat Sağlık Sigortası
  • Tam Gün Vernissage - Sevan Gölü – Tsaghkadzor Turu
  • Uçak Biletleri

Tur Kalkış Tarihleri :

11 Mart / 15 Nisan / 20 Mayıs / 17 Haziran / 19 Ağustos / 16 Eylül

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İSTANBUL- ERİVAN

İstanbul havalimanında saat 09:00’da Acente yetkilileri ile buluşma , check in işlemlerini takiben FLYONE Ermenistan hava yolları tarifeli seferi Ermenistan’ının başkenti Erivan’a uçuş. Erivan’a Varış . Daha sonra şehir turumuza başlıyoruz. Şehir merkezi, Cumhuriyet meydanı, Devlet Üniversitesi, Şehir panoraması, Mother Ermenistan Anıtı, Parlamento, Başkanlık Sarayı, Opera,Victory Park,Güney caddesi Spor ve Konser Kompleksi dahil olmak üzere Erivan ‘da göreceğimiz yerler arasında . Turumuzun sonunda otelimize geçiyoruz.

2. Gün: Garni - Geghard

Bu sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası turumuza devam edeceğiz. Ermenistan'da Güneş Tanrısı'na adanmış kalan tek pagan tapınağı GARNI ‘ye gidiyoruz. Garni'de MS 77'de Kral Trdat (Arşakid Hanedanı) tarafından inşa edilen Myrth-. Charentc Arc'ta (antik kemer) fotoğraf çekimi için duruyoruz. Tapınak, karakteristik sütunlarla GrekoRomen tarzındadır. Güzel bir manzara sunan derin bir kanyon ile kayalık bir sırtın üzerinde gururla duruyor. Tapınak, Arsak hanedanının yazlık konutuydu. Yakındaki Kraliyet Sarayı ve Kraliyet hamamı kalıntılarını da ziyaret ediyoruz. Garni Kanyonu, düşen kayalıkların görüntüsünü yaratan muhteşem ve seçkin bir manzaradır. Manzarasından dolayı "Taşlar Senfonisi" adını almıştır. Garni kanyonunun güzel manzarası içinde tarihi ve doğayı keşfediyoruz. Daha sonra ise ,adı "kutsal mızrak" anlamına gelen, çarmıha gerilmiş Mesih'in vücudunu delen aynı mızrak olan uzun süredir korunan mızrağın onuruna yapılmış benzersiz mağara tapınağı St. Geghard'a (12. - 13. yy) gidiyoruz.. Geghard Manastırı, UNESCO Dünya Mirası listesindedir. Öğle Yemeği; Yerel Bir Köyde alınacak. Köylülerin kendi imkanları ile sunduğu bir öğün olacak. “Lavaş” yapımı sürecini izleyerek, otantik Ermeni yemeklerini deneyerek, yerel köy yaşamıyla

3. Gün: Vernissage - Sevan Gölü – Tsaghkadzor

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası turumuza devam ediyoruz. Vernissage pazarını göreceğiz. (sanat , geleneksel halıların, mücevherlerin, eski madeni para ve madalyon koleksiyonlarının, müzik aletlerinin, elektronik eşyaların eşsiz örneklerini bulabileceğiniz bir açık hava sergi pazarı)

Daha sonra ,Avrasya'nın en büyük yüksek dağlık tatlı su göllerinden biri olan Sevan'a gidip, gölün büyüleyici manzarasının açıldığı Akhtamar yarımadasına tırmanış gerçekleştiriyoruz. Yüzyıllardır göle hakim bir yarımada üzerinde ihtişamıyla ayakta duran Sevanavank manastırını ziyaret ediyoruz.

Sevan Gölü’nde Öğle Yemeği ( Balık restoranı )

Turumuzun devamında , Tsakhkadzor kasabasına gideceğiz. Ormanlık dağların büyülü yeri (“çiçek vadisi” anlamına geliyor), bu küçük kasaba çevresinde kısa bir yürüyüş turu yapıyoruz.

Burası kış ayında kayak merkezi olarak kullanılmaktadır. Bu sebeple telesiyejler var. Arzu edenler biletini alarak daha yükseğe bu yolla çıkıp , manzarayı izleyebilir ( yaklaşık 6 USD)

Bugün son olarak Kecharis manastırını ziyaret ediyoruz. Turumuzun sonunda Erivan’a geri döneceğiz. . Geceleme otelimizde.

4. Gün: ERİVAN – İSTANBUL


Bu sabah Erivan’daan ayrılıyoruz. Havalimanına transferimiz yapılıyor. 09:00’da uçuşumuz var.İstanbul havalimanına varış saatimiz 10:30 turumuzun sona ermesi.

EK BİLGİLER

1 –İş bu sözleşme, hükümleri, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve 14.01.2015 tarihli Paket Tur Sözleşmeleri Yönetmeliği düzenlemeleri doğrultusunda, ticari ve mesleki olmayan amaçla hareket eden gerçek ve tüzel kişi tüketici ve adına veya lehine bir paket tur satın alınan veya satın alınması taahhüt edilen veya kendisine bir paket tur sözleşmesi devredilen katılımcı bakımından geçerlidir.

2 –Paket Tur'un içeriğine dair tüm bilgiler (yolculuğun başlangıç ve bitiş tarihi ile yeri, kullanılan

ulaşım araçları, yolculuk hareket ve dönüş saat tarih ve yerleri, konaklama türü ve nitelikleri, yemek

planı, güzergâh, paket tura uygun vize, pasaport, yaş ve sağlık bilgileri, turun düzenlenmesi için asgari

katılımcı sayısı ve iptal bildirimi için son tarih, turun fiyatı) sözleşme ile birlikte teslim edilen Ek.2’de “Ayrıntılı Gezi Programı’nda yer almaktadır. Ek.1’de yer alan “Tura Katılım Formu” Tüketici/Katılımcı tarafından eksiksiz ve doğru olarak doldurulur. Tüketici/Katılımcı bu sözleşmede belirtilen tüm katılımcılar adına taraf olduğunu ve onları da temsil ve ilzam ettiğini, kendisine ilgili yasal mevzuat kapsamında verilen “Ayrıntılı Gezi Programı” içeriklerinden tüm katılımcılara bilgi vermekle yükümlü ve sorumlu olduğunu kabul etmektedir. Bilgi verme yükümlülüğünü yerine getirmeyen Tüketici/Katılımcılar bundan sorumludur. Bu doğrultuda Tüketici/Katılımcı’ya verilen “Ayrıntılı Gezi Programı” tüm katılımcılara verilmiş sayılır.

Tüketici/Katılımcı Ek.2’de yer alan “Ayrıntılı Gezi Programı’nın ve Ek.1’de yer alan “Tura Katılım Formunun” Paket tur sözleşmeleri Yönetmeliği’nin 5. Maddesi uyarınca “Ön Bilgilendirme Broşürü” işlevlerini yerine getirdiğini ve bu bilgilerin işbu sözleşmenin öncesinde kendisi ile paylaşılmış olduğunu ve aynı zamanda işbu sözleşmenin ayrılmaz birer parçası olduğunu kabul ve beyan eder.

3 –Acente işbu sözleşme ile seyahate katılacak olan tüm Tüketici/Katılımcılara 1618 Sayılı yasa gereği Zorunlu Seyahat Sigortalarını yapmakla yükümlüdür. İşbu sigorta poliçe üzerindeki tarih ve saat ile başlar; turun tamamlanma tarih ve saati ile sona erer.

4 – Tüketici/Katılımcı, kendisinin ve adlarına hareket ettiği diğer katılımcıların bilgilerinin doğru olarak verilmesi ve sözleşmeye işlenmesinden sorumludur. Kimlik ve iletişim bilgilerinin hatalı bildirilmesi nedeniyle meydana gelebilecek neticelerden (ör. Havayolu cezası, vize sorunu, seyahat ile ilgili yapılması gereken bilgilendirmelerin ulaşmaması, tura katılamamaları vb.) Acente sorumlu değildir.

5 – Tüketici/Katılımcı işbu sözleşmede belirtilen irtibat bilgilerinden kendisine ve tüm katılımcılara ulaşılacağını kabul beyan ve taahhüt eder.AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#124
LOKASYON:
Ermenistan
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
BULUŞMA:
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali
BİTİŞ:
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali
İPTAL POLİTİKASI:
Tüketici/Katılımcı tarafından paket turun başlamasından önce turu iptal etmek istemeleri halinde; Acente aşağıda belirtilen kesinti oranlarının yanında, ayrıca Tüketici/Katılımcı adına yapmış olduğu ve iadesi mümkün olmayan masrafları düşülmesinden sonra geriye kalan ücretin;

Şayet turun başlamasına 0-29 gün kalmışsa almış olduğu ücretin %100’nü keser ;
Şayet turun başlamasına 30-44 gün kalmışsa almış olduğun ücretin %50’sini kese;
Şayet turun başlamasına 45-59 gün kalmışsa almış olduğu ücretin %25’ni keser,
Şayet turun başlamasına 60 gün ve daha fazla bir süre varsa ; alınmış olan uçak – tren, gemi biletlerinde ve konaklamada ilgili firmaların iptal ve değişiklik kuralları aynen uygulanır. Yine iptallerden dolayı alınmış olan uçak – tren, gemi biletlerinde ve konaklamada ilgili firmaların uyguladıkları ceza Tüketici / Katılımcıya yansıtılır.
Tüketici/Katılımcı tarafından Paket tur iptalinde; paket tur düzenleyicisine veya aracısına, sözleşmeden dönme bildiriminin ulaştığı tarihten itibaren Tüketici/Katılımcı ödemiş olduğu bedeli yukarıdaki şartlara uygun şekilde kesinti yapmak kaydıyla en geç on dört gün içerisinde Tüketici / Katılımcıya iade eder.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın4 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

BİLGİ
İSTEYİNİZDAHİL OLANLAR:


İstanbul-Erivan-İstanbul gidiş Dönüş uçak Bileti Ekonomi 20 kg valiz hakkı FLYONE

3Gece Yerevan ‘da konaklama 3* otelde

Tüm kahvaltılar

2 ÖĞLE yemeği

Programda belirtilen TÜM geziler ve giriş ücretleri

Türkçe Rehberlik Hizmeti Yerel Rehberlik hizmeti

Tam gün Garni - Geghard "Taşlar Senfonisi" turu

Tam gün Vernissage - Sevan Gölü – Tsaghkadzor turu

Seyahat Sağlık Sigortası

HARİÇ OLANLAR:


150TL çıkış harcı

Vize ücreti

Yerel Bahşişler , tavsiye edilen , Kişi Başı 50 USD

Programda açıkça belirtilmemiş tüm diğer aktiviteler ve yemekler