Hababam İstanbul Boğaz Turu

Hababam İstanbul Boğaz TuruHababam İstanbul Boğaz TuruHababam İstanbul Boğaz TuruHababam İstanbul Boğaz TuruHababam İstanbul Boğaz TuruHababam İstanbul Boğaz Turu


Hababam Istanbul Boğaz Turu - Eşsiz Güzelliği Keşfedin! İstanbul'un tarih kokan sularında unutulmaz bir deneyim için hazır mısınız? "Hababam Istanbul Boğaz Turu" ile Boğaz'ın büyüleyici manzarasını keşfedin ve şehrin eşsiz güzelliklerini yaşayın! #Hayat Gezince Güzel

  • 1 Gece Y.P Konaklama (Kahvaltı- Akşam Yemeği)
  • İlk Gün Sürpriz Kahvaltı
  • Yolculuk Sırasında Sıcak-Soğuk İkramlar
  • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
  • Boğazda Tekne Turu
  • Yolculuk Sırasında Sıcak-Soğuk İkramlar

Ailenizle, Arkadaşlarınızla veya Sevdiklerinizle Birlikte Unutulmaz Bir Gün Geçirin! "Hababam İstanbul Boğaz Turu" ile İstanbul'un büyüleyici atmosferini keşfedin ve anılarınıza değer katın! Eşsiz Bir İstanbul Deneyimi İçin Şimdi Rezervasyon Yapın ve Hayalinizdeki Tatili Yaşayın! #Hayat Gezince Güzel

Tur Tarihleri:

20-22 EYLÜL / 25-27 EKİM 2024                                                                                                              

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: ANKARA-İSTANBUL
Akşam saat 23:59’da Sıhhiye Sezenler Sokak Atatürk Lisesi önünden hareket edip, gerekli molalar verilerek İstanbul'a varıyoruz.

Ortalama Km: 445Konaklama: GECE YOLCULUĞU
2. Gün: DOLMABAHÇE SARAYI- ORTAKÖY- MECİDİYE CAMİ- EMİNÖNÜ MISIR ÇARŞISI-
Sabahın erken saatlerinde dünyanın en güzel şehirlerinden bir tanesi olan İstanbul’un mis gibi boğaz havasıyla uyanarak başlıyoruz. Boğazda sürpriz kahvaltımızı alıyoruz. Boğaz turumuzu gerçekleştirecek olduğumuz teknemize yerleşiyoruz ve boğazın iki tarafını bir inci gibi süsleyen tarihi yapılar, yalılar, kasırları izlerken kimi zaman yüzyıllar içerisinde yaşanmışlıkların hayaline dalıp gideceğiz belki de kim bilir… Bir taraftan tatlı boğaz havasını içimize çekerken aynı zamanda İstanbul’a yeniden aşık olacağız. Bu yolculuğun rüya gibi ilerlediğini fark etmeniz hiç zor olmayacak. Hiç bitmesin istediğimiz bir turu iskeleye yanaşarak noktalıyoruz. Hemen ardından uzun yıllar Osmanlı İmparatorluğu’na ev sahipliği yapmış ve Mustafa Kemal Atatürk ‘ün son günlerini geçirdiği İstanbul’daki eşsiz tarihin bir diğer tanığı olan Dolmabahçe Sarayı’nı geziyoruz. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra İstanbul Boğazı’nın gözde mekanlarından biri olan Ortaköy’e gidiyoruz. Burada daha çok Ortaköy Cami olarak bilinen Mecidiye Cami ile ilgili rehberimizden bilgiler alıyoruz. Burada verilecek serbest zaman içerisinde muhteşem Boğaz manzarasının Ortaköy’den görünümünün fotoğraflarını çekebilir, meşhur Ortaköy Kumpiri’nin tadına bakabilir veya kafelerden birinde çayınızı yudumlayabilirsiniz. Bu güzel ortamdan tekrar gelmek dileği ile ayrılıp aracımızla İstanbul’un kalbi olan Eminönü’ne geçiyoruz. Mısır Çarşısı’nda dolaşmak için serbest zaman veriyoruz. Belirtilen saatte buluşup akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz.

Ortalama Km: 60
Kahvaltı: Sürpriz kahvaltımız hakkında satış ofisimizden bilgi alabilirsiniz.
Öğle Yemeği: Bölgedeki restoranlar hakkında rehberimiz tur esnasında bilgilendirme yapacaktır.Konaklama: Bof Hotels Business, Elite Hotels Dragos vb.
3. Gün: HABABAM SINIFI MÜZESİ-KANLICA-KÜÇÜKSU KASRI- ÇAMLICA TEPESİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından ilk durağımız 1700’lü yıllardan günümüze oyuncakların sergilendiği Sunay Akın Oyuncak Müzesi oluyor. Ardından Türk Sinema Tarihi’ne damgasını vuran Rıfat Ilgaz’ın aynı isimli romanından uyarlanan Hababam Sınıfı filminin çekildiği ve Müzesi’nin yer aldığı Adile Sultan Kasr’ını ziyaret ediyoruz. Rıfat Ilgaz’ın kaleme aldığı öykülerin Ertem Eğilmez tarafından sinemaya uyarlanmasıyla Türk Halkı’nın kalbinde taht kuran bir klasik halini almış bu filme sahne olmuş mekanı görme fırsatı buluyor ve hep birlikte nostalji yaşıyoruz. Sonrasında İstanbul’un ikonik simgelerinden biri haline gelmiş Kız Kulesi’ni seyretmek için Salacak’a gidiyoruz. Burada verilen serbest zamanda dileyen misafirlerimiz  küçük tekne ile Kızkulesi’ne geçebilir. (extra) Sahildeki kısa bir yürüyüş ile Mimar Sinan’ın İstanbul’da inşa ettiği iki Mihrimah Sultan Cami’sinden biri olan ve Üsküdar Meydanı’nı süsleyen Üsküdar Mihrimah Sultan Camisi’ni görüp en güzel sultan kasırlarından biri olan Küçüksu Kasrı’na geçiyoruz. Buradaki gezimizi tamamlayıp harika fotoğraflar çektikten sonra meşhur Kanlıca Yoğurdu’nun tadına bakmak için Kanlıca Sahili’ne geçiyoruz. Sonrasında ise İstanbul manzarasının en güzel izlenebildiği yerlerden bir tanesi olan Çamlıca Tepesi’ne gidiyoruz. Bu güzel manzaranın keyfini çıkarmak için verilen serbest zamanın ardından belirtilen saat ve yerde buluşarak Ankara’ya dönüş yoluna geçiyoruz. Verilecek molalar sonrasında keyifli bir yolculuk ile Ankara’ya varıyoruz. Bir başka Seyahat53 turunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Ortalama Km: 500
Konaklama: DÖNÜŞ YOLCULUĞU

EK BİLGİLER

ÖZEL NOTLAR

Turlarımız karayolu ile 1300 km mesafe kat eden bölgelere 28 kişi ve üzeri sayıyı geçmesi durumunda otobüs ile seyahat edecektir.Karayolu ile 1300 km ve altı bölgelere; 28-46 kişi aralığında (yol otobüse uygun olması şartı ile) otobüs,20-28 kişi aralığında (yol Midibüse uygun olması şartı ile) midibüs,10-19 kişi aralığında minibüs ile seyahat edecektir. Belirtilen sayıların oluşmaması durumunda ,acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumun tur hareket etmeden önce misafirlere mesaj, sms yada telefonla bilgisi verilir.

Hareket saati baz alınarak haftalık turlarımız için (5 gün ve üzeri konaklamalı) 5 gün, Yarı haftalık turlarımız için (3 veya 4 gece konaklamalı) 4 gün, Haftasonu turlarımız için (bir veya iki gece konaklamalı) 2 gün ve Günübirlik turlarımız için (konaklamasız) 18 saat önce misafirlere mesaj, sms yada telefon yoluyla iptal bilgisi verilir. İptal hesaplaması, turun hareket saati baz alınarak yapılır.

Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi verilmez sadece koltuk numarası garantisi verilir.

Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir.

Turlarımız paket tur olup tur esnasında kullanılmayan ulaşım, transfer, konaklama, çevre gezileri, yemek vb. gibi hakların iadesi gerçekleştirilmez.

Fiyatlarımız kesin kayıt esnasında sabitlenir. Acentemiz, kesin tarihine kadar fiyatlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Turlarımızda kademeli fiyat uygulaması mevcuttur. Doluluk oranına göre fiyatlar değişmektedir.

Zorunlu Seyahat Sigortası; yasada belirtilen seyahat sigortası koşulları geçerlidir.

İptal Güvence Paketi; haftalık veya yarı haftalık turlarda 3. Ayın 30’una kadar yapılan rezervasyonlarda 144 saat önceden misafir tarafından gerekçesiz yapılan iptallerde hiç kesinti yapılmadan ücretin tamamının iade edilmesini kapsar.

Otellerden ayrılış saatleri ve Tur Programında meydana gelebilecek değişiklikler Rehber tarafından ayarlanacaktır.

Tura katılan misafirlerimizin, kişisel sağlık sorunları (kronik hastalıklar vb.) gibi nedenlerden sürekli kullandıkları ilaçları ve sağlık raporlarını yanlarında bulundurmaları ve konuyla ilgili rehbere bilgi vermeleri önerilir. Tura çıkarken bölgenin coğrafi yapısına ve mevsime uygun kıyafetler seçilmelidir. (Spor ayakkabısı, güneş gözlüğü, yağmurluk, kalın bir hırka, sırt çantası) getirebilirsiniz.

Programda yazılı olan fakat resmi tatiller ve özel günler nedeniyle kapalı olan veya ani kapanma kararı alınan müze, ören yerleri vb. yerlerin ziyaret edilememesinden firmamız sorumlu değildir.

Mola yerleri yol güzergahındaki dinlenme tesisleri ya da benzinlikler olarak rehber tarafından belirlenir, bu tesislerdeki yoğunluk tadilat vb. gibi nedenlerle ortaya çıkan hizmet kalitesindeki aksaklıklardan firmamız sorumlu değildir.

Misafirlerimizin rehber tarafından belirlenen buluşma saati ve yerine geç kalmaları durumunda programın aksamaması adına rehber programa devam edecektir. Geç kalan misafirlerimizin ise, bir sonraki ziyaret noktasına kendi imkanları ile gidecekleri düşünülecektir.

Rehber gerekli gördüğü taktirde hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle programda gün içerisinde gezilecek noktaların sırasında veya günler arasında değişiklik yapabilir.

0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Otellerde yapılacak 3 kişilik konaklamalarda her otelde 3 ayrı yatak verilememektedir. Genel olarak 3 kişilik odalarda 1 büyük yatak ve 1 ek yatak organize edilmektedir.

Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmakta olup rotasyon (koltuk değişimi) uygulamamız bulunmamaktadır.

Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda şirketimiz sorumlu değildir.

0-2 Yaş Çocuk ücretsizdir talep edilmemesi durumunda araçta koltuk verilmemektedir. 3-6 Yaş Çocuk için ödenen yalnız KOLTUK ücreti olup, tur aracı dışında diğer hizmetleri kapsamamaktadır. Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi uygulanmamaktadır ve iki yetişkin olarak hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşlarının doğruluğu ve yanlışlık durumunda oluşabilecek ücret farklılıkları misafirin sorumluluğundadır.

Grup İndirimleri Hakkında: Tur öncesi, tur kaydını yaptırmadan önce bir araya gelmiş ve tur kaydını toplu bir şekilde yaptırmaya gelen gruplarımız için geçerli olan indirim koşulları aşağıdaki gibidir: GÜNÜBİRLİK TURLARDA; ‘’16’’ Kişide ‘’1’’ Kişi, ‘’32’’ Kişide ‘’2’’ Kişi, 44 Kişide ‘’3’’ Kişi ÜCRETSİZ olarak katılım sağlayabilir. HAFTASONU ve HAFTALIK TURLARDA; ‘’22’’ Kişide ‘’1 Kişi’’, ‘’44’’ Kişide ‘’2’’ Kişi ÜCRETSİZ olarak katılım sağlayabilir. NOT: Tur hareket saatine kadar oluşturulmayan grup indirimleri geçersizdir.

3 Gece ve üzeri konaklamalı turlarımızda 18-65 yaş arası Müze Kartı olmayan misafirlerimize MÜZE KART otobüste dağıtılarak hediye edilecektir.AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#52
LOKASYON:
İstanbul (Ankara çıkışlı)
YEMEK:
İlk Gün Tesiste Kahvaltı, 1 Sabah, 1 Akşam
ULAŞIM
Otobüs    Minibüs, Van   
BULUŞMA:
23:59 Sıhhiye Sezenler Atatürk Lisesi Önü
00:05 Milli Kütüphane
00:10 Armada Önü
00:15 Ümitköy Köprüsü
00:20 Mesa Koru Karşısı Anse Otoparkı
00:40 Optimum AVM
BİTİŞ:
Biniş noktaları ile aynı noktalarda iniş yapılabilir.
İPTAL POLİTİKASI:
1. Yurt içi turlarda (Uçaklı ve indirimli turlarda iade yapılmaz) tur başlangıç tarihinden en az 35 gün ve öncesinde müşteri gerekçe göstermeksizin turu iade ve iptal hakkına sahiptir. Son 34 günden sonraki iptallerde tur toplamının % 65’nı iade alabilir. Bu halde, acente tarafından kayıt evrakları müşteriden teslim alınarak ücreti kısmı iade edilir. Turun başlangıcına 20 gün ve daha az zaman kala müşteri turun iptal ve iadesini isteyemez. Buna rağmen Müşteri turun iptalini istediği takdirde, tur ücretinin tamamı müşteriden tahsil edilir. Kapalı gruplar için ayrıca ek sözleşme yapılır. (Bu madde İptal pirimi ödeyen misafirler için geçerli değildir. uçak ücreti iade edilmez )
2. Müşteri tarafından acenteye beyan edilen, sözleşme ve eklerinde yazılı telefon numaraları, elektronik posta adresleri ve ikamet adresleri, yasal bildirim adresleri olup bu numara ve adreslere yapılacak tüm bildirimler, reklam amaçlı da olabilir bu konularda müşterinin ve adına ürünü satın aldığı arkadaşının izni alınmış sayılarak usulüne uygun olarak yapılmış kabul edilecektir. Bu bildirimlerin, bilgi eksikliği veya adres değişikliği nedeniyle yapılamaması halinde dahi bildirim yapılmış kabul edilir.
3. Tur programı, sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olup müşteri, tur programını imzalayarak kabul etmiş sayılır. Müşteri sözleşmeyi ve eklerini imzalayıp, tur bedelini veya ilk taksitini ödediği tarihte kesin kayıt yapmış kabul edilir. Taraflar, sözleşmeden doğan yükümlülüklerini gereği ifa edeceklerdir. Müşteri kendi adına kayıt ettirdiği kişilerin de sözleşmeye uyacaklarını taahhüt eder. Sözleşmede imzası bulunmayan ancak geziye katılan müşteriler, kendi adlarına görevlendirdikleri müşterinin işbu sözleşmeyi ve eklerini imzalamasıyla sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. Müşteriler ve beraberlerindekiler, rehber talimatlarına, sözleşmeye ve eklerine uygun hareket etmeyi taahhüt ve kabul eder. Müşterilerin, Rehbere bildirimde bulunmadan ve yönlendirmelerine aykırı düşecek şekilde, bireysel olarak gruptan ayrılmaları, kısa bir süre için dahi olsa gruptan bağımsız hareket etmeleri sözleşmeye aykırı olup, bu halde müşterilerin uğrayabileceği zararlardan acente sorumlu değildir. Müşterilerin, tur esnasında uyumu ve diğer müşterilerin huzurunu bozacak davranışlar sergilemesi halinde bu durum bir tutanakla tespit edilir ve müşterinin tur ile ilişiği kesilerek, geziden ayrılması sağlanır. Bu halde, acentenin hiçbir bedel iade etme sorumluluğu bulunmamaktadır. Rehber, gezi esnasında, hava ve yol koşullarına göre tur programında, programda kullanılan ulaşım araçlarının türünde (örneğin deniz yerine kara ulaşım aracı tercih edilmesi vb. gibi) değişiklik yapabilir ya da Deniz Kara ve Hava araçları yol güzergâhını değiştirebilir. Hareket saatinde hazır bulunmayan, tur otobüsünü veya ara nakil vasıtalarını kaçıran müşteriden tur ücretinin tamamı tahsil edilir. Müşterilerin büyük ebatlı, kokan, akan, veya patlayıcı, yanıcı, diğer müşterileri rahatsız edici bagajları ve her türlü evcil hayvanı asla alınmaz. Kaydedilen müşteri sayısının, turun düzenlenmesi için gerekli müşteri sayısına ulaşmaması veya sözleşmenin hiç veya gereği gibi ifa edilememesinin tüketicinin kusuruna veya mücbir sebebe dayanması halinde bu durum acentenin haklı fesih sebebidir. Bu durumlardan acente sorumlu tutulamaz. Acentenin kusuru ile sorumluluğunu gerektiren hallerde Kütahya Çizelgesi Yönetmeliği uygulanır. Müşterilerin turlarda çekilen video-fotoğrafların gerek rehber gerek müşterilerin herhangi biri tarafından Acente ya verilmesi durumunda Acente herhangi bir reklam çalışmasında bu fotoğraf-videoyu kişilerden izinsiz istediği gibi tasarrufta bulunur.
4. Müşteri acentenin onayı olmadan seyahat hakkını üçüncü kişilere devredemez. Buna rağmen bir devir gerçekleştirilmesi halinde, acentenin devreden ve devralana karşı hiçbir sorumluluğu bulunmaz. Eğer acentenin onayı ile seyahat hakkı 3. Kişilere devredilirse, seyahat hakkını devralan kişi yeni sözleşme ile, sözleşme ve eklerindeki bütün şartları kabul etmiş sayılır. Bu halde, devredenle devralan acenteye karşı müştereken ve müteselsilden sorumlulardır.
5. Programda acente tarafından gezinin iptal şartları bellidir. Ayrıca turun gerçekleşeceği ülkede veya bölgede terör, sel, grev, olumsuz hava koşulları, savaş, terör olayı veya ihtimali, gibi mücbir sebepler ve/veya idari mercilerin tasarruflarının turun gerçekleşmesini imkânsız hale getirebilecek ve/veya programa bağlı kalınmasını engelleyecek olay ve kararların vuku bulması halinde acente, müşteri tarafından kendisine bildirilmiş olan iletişim ve tebligat adreslerine yapılacak bildirim ile müşteriyi haberdar ederek turu iptal, erteleme hakkını saklı tutar.
6. Otelde olağanüstü bir durumun gerçekleşmesi ve yaşanabilecek herhangi bir ciddi aksaklık halinde, acente programda yazılı olan oteli, aynı şartları haiz olan bir emsali ile değiştirme hakkına sahiptir. Müşterilerin önceden yaptırdıkları eşleşmelerden oda arkadaşlarıyla aralarındaki anlaşmazlıklardan acente maddi veya manevi sorumlu değildir.
7. Gezi esnasında yaşanabilecek tur, nakil ve ara nakil araçlarının karışacağı trafik kazaları dahil tüm kazalarda yaşanacak yaralanma, ölüm, kayıp eşya vs. hallerde maddi ve manevi tazminat yükümlülüğü taşıma şirketlerinin ve sigortaların sorumluluğundadır.
8. Turizm Bakanlığı belgeli veya belediye işletme ruhsatlı otellerden, restoranlardan, otobüs, tren,uçak, feribot gibi taşıyıcı şirketlerin ve diğer işletmelerin hatalı işletmelerinden, iptal ve gecikmelerden kaynaklanacak maddi-manevi tazminat taleplerinden bu işletmeler sorumlu olup, acentanın bu kapsamda müşteriye karşı sorumluluğu yoktur. Turlarda otel yönetimi tarafından oda belirlendiğinden, acenta yapılacak odalamalardan memnuniyetsizlik halinde sorumlu tutulamaz.
9. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında geçerlidir. Otellerde 0-6 Yaş çocuklar için yatak verilmeyebilir. Triple odalarda 3. Yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre 3. Kişi için açılır-kapanır yatak yada çekyat verebilir.
10. Tur programlarında yazılı otellerde bölgede yaşanan yoğunluk durumunda aynı standartlarda olacak şekilde değişiklik yapılabilir. Otellerde odalamalar otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup şirketimiz ve personeli ile ilgisi yoktur.
11. Turlarımız rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Paket turda kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. hakların iadesi yapılmaz.
12. Mucbir sebepler (hava muhalefeti, yol durumu, ziyaret yerlerindeki aşırı yoğunluk, her türlü olağanüstü durum vb. gibi) nedeniyle tur programında yazan yerlerin ziyaret edilememesinden şirketimiz sorumlu tutulamaz.
13. Uçaklı turlarımızda ekonomik sınıf kullanılır ve uçak ile ilgili durumlarda havayolu sözleşmesi geçerlidir. İptal Sigortası uçak ulaşımını kapsamamaktadır.
14. Turlarımızda kademeli fiyat politikası uygulanmaktadır. En düşük fiyat kategorisindeki fiyatlar ile turlar ilan edilir, satışlar arttıkça bir sonraki fiyat kategorisine geçilir.
15. 18 yaşını doldurmamış çocukların tura ebeveynlerinden bir yada ikisi ile tura katılmadığı durumlarda yanlarında muvaffakatname bulundurmaları gerekmektedir.
16. Vadeli ödemelerde, tahsilat makbuzunda yazılı vadelerde ödenmeyen taksitlere, gün hesabı yapılmaksızın her ay için % 2 gecikme faizi uygulanır. Taksitlerden birinin vadesinde ödenmemesi halinde, diğer tüm taksitler de muaccel olacaktır. Sözleşme bedelinin ödenmemesi halinde tahsili amacıyla yasal yollara başvurulacaktır. Sözleşme 16 madde ve iki nüsha olarak tanzim edilmiş olup, bir sureti müşteriye verilmiştir. İhtilaf vukuunda, TÜRSAB tahkim kurulu ile Ankara İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.
17. İptal Güvence Paketi; haftalık haftalık turlarda 144 saat önceden, yarı haftalık turlarda 96 saat önceden,
hafta sonu turlarında 48 saat önceden misafir tarafından gerekçesiz yapılan iptallerde hiç kesinti
yapılmadan ücretin tamamının iade edilmesini kapsar.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın3 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

BİLGİ
İSTEYİNİZDAHİL OLANLAR:


Özel Tur Aracı İle Ulaşım
1 Gece Y.P Konaklama (Kahvaltı- Akşam Yemeği)
İlk Gün Sürpriz Kahvaltı
Zorunlu Paket Tur Seyahat Sigortası
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Programdaki Çevre Gezileri
Boğazda Tekne Turu
Yolculuk Sırasında Sıcak-Soğuk İkramlar
27 Yıllık Seyahat53 Tecrübe ve Güvencesi
Seyahat53 Komisyon İndirimleri

HARİÇ OLANLAR:


Öğle Yemekleri
Otelde Minibar Kullanımı ve Extra İçecekler
Şahsi Harcamalar
Müze ve Ören Yeri vb. Giriş Ücretleri
Dahil Olan Hizmetlerde Belirtilmeyen Tüm Harcamalar