Hızlı Trenle Sivas Yıldız Dağı Turu

Hızlı Trenle Sivas Yıldız Dağı TuruHızlı Trenle Sivas Yıldız Dağı Turu


Seyahat53 İle Yeni Maceralara Hazır Olun! Gelin, kışın büyülü dünyasına birlikte adım atalım!

  • 2. Gün Yöresel Öğle Yemeği (Yöresel Sivas Tabağı: Madımak Çorbası, Sivas Köfte, Mumbar, İçli Köfte, Hingel, Mantı, Salata, Ev Yapımı Yoğurt, Kalbura Bastı, Su, Çay.)
  • İlk Gün Kahvaltılık Sandviç- Meyve Suyu
  • Gidiş- Dönüş Hızlı Tren Biletleri
  • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
  • 1 Gece Y.P Konaklama (Kahvaltı – Akşam Yemeği)
  • Tüm Komisyon İndirimleri

Hızlı Tren ile Rahat Ulaşımla Karın Tadını Çıkarın... Kayak yaparken karın üzerinde dans eden güneş ışıklarını hissedin. Yıldız Dağı'nın eşsiz manzarası, unutulmaz anılar biriktirmenize olanak tanıyacak. Öğle yemeğinde, damakları şenlendiren Sivas Tabağı ile yerel lezzetlere doyuyoruz. Sivas'a veda etmeden önce, şairin dizelerinde yankı bulan Çerkesin kahvesinde geçen anılara veda ediyoruz. #Hayat Gezince GüzelTUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: ANKARA YHT GARI– SİVAS YILDIZ DAĞI

Sabah tren saatimize göre Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı’nda rehberimizle buluşarak Sivas’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 2,5 saat sürecek olan tren yolculuğumuzun ardından Sivas’a ulaşıyoruz. Sivas’ta bizi bekleyen aracımıza geçip Sivas merkeze sadece 1 saat uzaklıkta bulunan Sivas’ın yıldızı Yıldız Dağı Kayak Merkezi’ne gidiyoruz. Kayak merkezinde serbest olarak alacağımız öğle yemeği de dahil olmak üzere vereceğimiz serbest zaman içerisinde dileyen misafirlerimiz kayak yapmanın keyfini yaşarken teleferikle yada telesiyejle manzaranın tadını çıkarmak isteyenler yada acemi pistinde alıştırma yapmak isteyenlerden buz pateni deneyimi yaşamak isteyenlere kadar fırsat sunan kayak merkezinde akşam otelde alacağımız yemek saatine kadar doyasıya eğlenceli vakit geçiriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Yıldız Dağı’ndaki otelimizde olacak.

Ortalama Km: 65


2. Gün: SAVAŞ ATLARI MÜZESİ- MEDRESELER-KONGRE MÜZESİ-ÇERKEZİN KAHVESİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Sivas’ın tarihine ışık tutan önemli noktaları keşfetmeye başlıyoruz. İlk olarak Türkiye’de ve dünyada konseptinde tek olma özelliği taşıyan Savaş Atları Müzesi’ne gidiyoruz. Hara bölgesinde yer alan bu etkileyici gezi sonrasında şehir merkezine adım atıyoruz. 1901 yılında birçok ilin katıldığı Ulusal Ticaret Fuarı düzenlenen 1950’li yıllara kadar marangozluk, kunduracılık, terzilik gibi bölümlerde eğitimler verilen Sivas Sanayi Mektebi Müzesi ile Zanaatkarlar Çarşısı ve Müzesi, ve Arkeoloji Müze’sini geziyoruz. Öğle yemeğinde sizi bekleyen lezzet şöleni damaklarda unutulmaz bir lezzet bırakan Sivas Tabağı ile taçlanıyor. Yerel mutfağın zenginliğini keşfetmemize olanak sağlayan bu nefis moladan sonra adeta bir açık hava müzesi görünümüne sahip olan Sivas merkeze geçiyoruz. Cumhuriyet Tarihimizin en önemli başlangıç noktalarından olan Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi merkezdeki ilk durağımız oluyor. Ardından kentin tarihine, geleneklerine ve kültürüne ışık tutan materyallerin bir araya getirilmesiyle hayata geçirilen Sivas Şehir Müzesi’ne gidiyoruz. Sonrasında Şifaiye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Buruciye Medresesi ile keyifli gezimize devam ediyoruz. Eğik minaresi ile dikkat çeken Sivas Ulucami’yi ve şehir merkezinde yer alan yakın tarihe tanıklık eden eski Madımak Oteli Binası’nı da dışarıdan gördükten Sivas’ın adına şiirler yazılan ve şairin ‘’…Çerkez’in bir kahvesi var, altı kaval üstü şişhane…’’ diye bahsettiği meşhur Çerkez’in Kahvesi’nde vereceğimiz serbest zamandaki kahve molasının ardından Sivas’a veda ederek bu keyifli turu sonlandırmak üzere Sivas Tren Garı’na gidiyoruz. Ortalama 2.5 saatlik yolculukla Ankara’ya ulaşıyoruz. Bir başka Seyahat53 turunda tekrar görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Ortalama Km: 90

YÖRESEL ÖĞLE YEMEĞİ MENÜ: Yöresel Sivas Tabağı (Madımak Çorbası, Sivas Köfte, Mumbar, İçli Köfte, Hingel, Mantı, Salata, Ev Yapımı Yoğurt, Kalbura Bastı, Su, Çay.)

(Yöresel restoranımızın ismini satış ofisimizden öğrenebilirsiniz.)
Konaklama: Yenihan Otel vb.

EK BİLGİLER

ÖZEL NOTLAR

Turlarımız karayolu ile 1300 km mesafe kat eden bölgelere 28 kişi ve üzeri sayıyı geçmesi durumunda otobüs ile seyahat edecektir.Karayolu ile 1300 km ve altı bölgelere; 28-46 kişi aralığında (yol otobüse uygun olması şartı ile) otobüs,20-28 kişi aralığında (yol Midibüse uygun olması şartı ile) midibüs,10-19 kişi aralığında minibüs ile seyahat edecektir. Belirtilen sayıların oluşmaması durumunda ,acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumun tur hareket etmeden önce misafirlere mesaj, sms yada telefonla bilgisi verilir.

Tur iptal bilgisi hareket saati baz alınarak haftalık turlarımız için (5 gün ve üzeri konaklamalı) 5 gün, Yarı haftalık turlarımız için (3 veya 4 gece konaklamalı) 4 gün, Haftasonu turlarımız için (bir veya iki gece konaklamalı) 2 gün ve Günübirlik turlarımız için (konaklamasız) 18 saat önce misafirlere mesaj, sms yada telefon yoluyla iptal bilgisi verilir. İptal hesaplaması, turun hareket saati baz alınarak yapılır.

Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi verilmez sadece koltuk numarası garantisi verilir.

Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir.

Turlarımız paket tur olup tur esnasında kullanılmayan ulaşım, transfer, konaklama, çevre gezileri, yemek vb. gibi hakların iadesi gerçekleştirilmez.

Fiyatlarımız kesin kayıt esnasında sabitlenir. Acentemiz, kesin tarihine kadar fiyatlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Turlarımızda kademeli fiyat uygulaması mevcuttur. Doluluk oranına göre fiyatlar değişmektedir.

Otellerden ayrılış saatleri ve Tur Programında meydana gelebilecek değişiklikler Rehber tarafından ayarlanacaktır.

Tura katılan misafirlerimizin, kişisel sağlık sorunları (kronik hastalıklar vb.) gibi nedenlerden sürekli kullandıkları ilaçları ve sağlık raporlarını yanlarında bulundurmaları ve konuyla ilgili rehbere bilgi vermeleri önerilir. Tura çıkarken bölgenin coğrafi yapısına ve mevsime uygun kıyafetler seçilmelidir. (Spor ayakkabısı, güneş gözlüğü, yağmurluk, kalın bir hırka, sırt çantası) getirebilirsiniz.

Programda yazılı olan fakat resmi tatiller ve özel günler nedeniyle kapalı olan veya ani kapanma kararı alınan müze, ören yerleri vb. yerlerin ziyaret edilememesinden firmamız sorumlu değildir.

Mola yerleri yol güzergahındaki dinlenme tesisleri ya da benzinlikler olarak rehber tarafından belirlenir, bu tesislerdeki yoğunluk tadilat vb. gibi nedenlerle ortaya çıkan hizmet kalitesindeki aksaklıklardan firmamız sorumlu değildir.

Misafirlerimizin rehber tarafından belirlenen buluşma saati ve yerine geç kalmaları durumunda programın aksamaması adına rehber programa devam edecektir. Geç kalan misafirlerimizin ise, bir sonraki ziyaret noktasına kendi imkanları ile gidecekleri düşünülecektir.

Rehber gerekli gördüğü taktirde hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle programda gün içerisinde gezilecek noktaların sırasında veya günler arasında değişiklik yapabilir.

0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Otellerde yapılacak 3 kişilik konaklamalarda her otelde 3 ayrı yatak verilememektedir. Genel olarak 3 kişilik odalarda 1 büyük yatak ve 1 ek yatak organize edilmektedir.

Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmakta olup rotasyon (koltuk değişimi) uygulamamız bulunmamaktadır.

Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda şirketimiz sorumlu değildir.

0-2 Yaş Çocuk ücretsizdir talep edilmemesi durumunda araçta koltuk verilmemektedir. 3-6 Yaş Çocuk için ödenen yalnız KOLTUK ücreti olup, tur aracı dışında diğer hizmetleri kapsamamaktadır. Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi uygulanmamaktadır ve iki yetişkin olarak hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşlarının doğruluğu ve yanlışlık durumunda oluşabilecek ücret farklılıkları misafirin sorumluluğundadır.

Grup İndirimleri Hakkında: Tur öncesi, tur kaydını yaptırmadan önce bir araya gelmiş ve tur kaydını toplu bir şekilde yaptırmaya gelen gruplarımız için geçerli olan indirim koşulları aşağıdaki gibidir: GÜNÜBİRLİK TURLARDA; ‘’16’’ Kişide ‘’1’’ Kişi, ‘’32’’ Kişide ‘’2’’ Kişi, 44 Kişide ‘’3’’ Kişi ÜCRETSİZ olarak katılım sağlayabilir. HAFTASONU ve HAFTALIK TURLARDA; ‘’22’’ Kişide ‘’1 Kişi’’, ‘’44’’ Kişide ‘’2’’ Kişi ÜCRETSİZ olarak katılım sağlayabilir. NOT: Tur hareket saatine kadar oluşturulmayan grup indirimleri geçersizdir.

3 Gece ve üzeri konaklamalı turlarımızda 18-65 yaş arası Müze Kartı olmayan misafirlerimize MÜZE KART otobüste dağıtılarak hediye edilecektir.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#152
LOKASYON:
Sivas (Ankara çıkışlı)
YEMEK:
2 Kahvaltı, 1 Yöresel Öğle Yemeği, 1 Akşam Yemeği
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı
BİTİŞ:
Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı
İPTAL POLİTİKASI:
Turlarımız karayolu ile 1300 km mesafe kat eden bölgelere 28 kişi ve üzeri sayıyı geçmesi durumunda otobüs ile seyahat edecektir. Karayolu ile 1300 km ve altı bölgelere; 28-46 kişi aralığında (yol otobüse uygun olması şartı ile) otobüs,20-28 kişi aralığında (yol Midibüse uygun olması şartı ile) midibüs,10-19 kişi aralığında minibüs ile seyahat edecektir. Belirtilen sayıların oluşmaması durumunda, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumun tur hareket etmeden önce misafirlere mesaj, sms yada telefonla bilgisi verilir.
Hareket saati baz alınarak haftalık turlarımız için (5 gün ve üzeri konaklamalı) 5 gün, Yarı haftalık turlarımız için (3 veya 4 gece konaklamalı) 4 gün, Haftasonu turlarımız için (bir veya iki gece konaklamalı) 2 gün ve Günübirlik turlarımız için (konaklamasız) 18 saat önce misafirlere mesaj, sms yada telefon yoluyla iptal bilgisi verilir. İptal hesaplaması, turun hareket saati baz alınarak yapılır.
Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi verilmez sadece koltuk numarası garantisi verilir.
Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir.
Fiyatlarımız kesin kayıt esnasında sabitlenir. Acentemiz, kesin tarihine kadar fiyatlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Turlarımızda kademeli fiyat uygulaması mevcuttur. Doluluk oranına göre fiyatlar değişmektedir.
Zorunlu Seyahat Sigortası; yasada belirtilen seyahat sigortası koşulları geçerlidir.
İptal Güvence Paketi; haftalık turlarda 144 saat önceden, yarı haftalık turlarda 96 saat önceden, hafta sonu turlarında 48 saat önceden misafir tarafından gerekçesiz yapılan iptallerde hiç kesinti yapılmadan ücretin tamamının iade edilmesini kapsar. Uçak ve trenli turlarda uçak, tren ücretleri iptal güvence paketi kapsamına girmez! Bu madde 30 Mart’a kadar kampanya dahilindedir.
Otellerden ayrılış saatleri ve Tur Programında meydana gelebilecek değişiklikler Rehber tarafından ayarlanacaktır.
Tura katılan misafirlerimizin, kişisel sağlık sorunları (kronik hastalıklar vb.) gibi nedenlerden sürekli kullandıkları ilaçları ve sağlık raporlarını yanlarında bulundurmaları ve konuyla ilgili rehbere bilgi vermeleri önerilir. Tura çıkarken bölgenin coğrafi yapısına ve mevsime uygun kıyafetler seçilmelidir. (Spor ayakkabısı, güneş gözlüğü, yağmurluk, kalın bir hırka, sırt çantası) getirebilirsiniz.
Mola yerleri yol güzergahındaki dinlenme tesisleri ya da benzinlikler olarak rehber tarafından belirlenir, bu tesislerdeki yoğunluk tadilat vb. gibi nedenlerle ortaya çıkan hizmet kalitesindeki aksaklıklardan firmamız sorumlu değildir.
Misafirlerimizin rehber tarafından belirlenen buluşma saati ve yerine geç kalmaları durumunda programın aksamaması adına rehber programa devam edecektir. Geç kalan misafirlerimizin ise, bir sonraki ziyaret noktasına kendi imkanları ile gidecekleri düşünülecektir.
Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmakta olup rotasyon (koltuk değişimi) uygulamamız bulunmamaktadır.
Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda şirketimiz sorumlu değildir.
0-2 Yaş Çocuk ücretsizdir talep edilmemesi durumunda araçta koltuk verilmemektedir. 3-6 Yaş Çocuk için ödenen yalnız KOLTUK ücreti olup, tur aracı dışında diğer hizmetleri kapsamamaktadır. Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi uygulanmamaktadır ve iki yetişkin olarak hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşlarının doğruluğu ve yanlışlık durumunda oluşabilecek ücret farklılıkları misafirin sorumluluğundadır.
Grup İndirimleri Hakkında: Tur öncesi, tur kaydını yaptırmadan önce bir araya gelmiş ve tur kaydını toplu bir şekilde yaptırmaya gelen gruplarımız için geçerli olan indirim koşulları aşağıdaki gibidir: GÜNÜBİRLİK TURLARDA; ‘’16’’ Kişide ‘’1’’ Kişi, ‘’32’’ Kişide ‘’2’’ Kişi, 44 Kişide ‘’3’’ Kişi ÜCRETSİZ olarak katılım sağlayabilir. HAFTASONU ve HAFTALIK TURLARDA; ‘’22’’ Kişide ‘’1 Kişi’’, ‘’44’’ Kişide ‘’2’’ Kişi ÜCRETSİZ olarak katılım sağlayabilir. NOT: Tur hareket saatine kadar oluşturulmayan grup indirimleri geçersizdir.
3 Gece ve üzeri konaklamalı turlarımızda 18-65 yaş arası Müze Kartı olmayan misafirlerimize MÜZE KART otobüste hediye edilecektir.
TARİH VE FİYATLAR

EKSTRALAR

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

EK HİZMET VE SERVİSLER
250 TL
İptal/İade Güvencesi #HS (48 saate kadar kesintisiz iptal hakkı! Lütfen Kişi Sayısı Kadar Ekleyiniz.)

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın2 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

BİLGİ
İSTEYİNİZ

BİLGİ
İSTEYİNİZ

2 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.DAHİL OLANLAR:


Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Gidiş- Dönüş Hızlı Tren Biletleri
Özel Tur Aracı İle Bölge Transferi
2. Gün Yöresel Öğle Yemeği (Yöresel Sivas Tabağı: Madımak Çorbası, Sivas Köfte, Mumbar, İçli Köfte, Hingel, Mantı, Salata, Ev Yapımı Yoğurt, Kalbura Bastı, Su, Çay.)
Özel Tur Aracı İle Bölge Transferi
İlk Gün Kahvaltılık Sandviç- Meyve Suyu
1 Gece Y.P Konaklama (Kahvaltı – Akşam Yemeği)
Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası
26 Yıllık Seyahat53 Tecrübesi- Güvencesi
Tüm Komisyon İndirimleri

HARİÇ OLANLAR:


Otelde Minibar ve Extra Kullanımı
Kişisel Harcamalar
1. Gün Öğle Yemeği
Kayak Malzemeleri Ücreti
Teleferik ve Telesiyej - Skipass Ücreti
Dahil Olan Hizmetlerde Belirtilmeyen Tüm Harcamalar