OTOBÜS İLE

İzmir Birgi Alaçatı Sığacık Turu

İzmir Birgi Alaçatı Sığacık Turuİzmir Birgi Alaçatı Sığacık Turuİzmir Birgi Alaçatı Sığacık Turuİzmir Birgi Alaçatı Sığacık Turuİzmir Birgi Alaçatı Sığacık Turuİzmir Birgi Alaçatı Sığacık Turuİzmir Birgi Alaçatı Sığacık Turuİzmir Birgi Alaçatı Sığacık Turuİzmir Birgi Alaçatı Sığacık Turuİzmir Birgi Alaçatı Sığacık Turuİzmir Birgi Alaçatı Sığacık Turuİzmir Birgi Alaçatı Sığacık Turuİzmir Birgi Alaçatı Sığacık Turuİzmir Birgi Alaçatı Sığacık Turuİzmir Birgi Alaçatı Sığacık Turuİzmir Birgi Alaçatı Sığacık Turuİzmir Birgi Alaçatı Sığacık Turuİzmir Birgi Alaçatı Sığacık Turuİzmir Birgi Alaçatı Sığacık Turuİzmir Birgi Alaçatı Sığacık Turuİzmir Birgi Alaçatı Sığacık Turuİzmir Birgi Alaçatı Sığacık Turuİzmir Birgi Alaçatı Sığacık Turuİzmir Birgi Alaçatı Sığacık Turuİzmir Birgi Alaçatı Sığacık Turuİzmir Birgi Alaçatı Sığacık Turuİzmir Birgi Alaçatı Sığacık Turuİzmir Birgi Alaçatı Sığacık Turuİzmir Birgi Alaçatı Sığacık Turu


Bu tur, doğanın zarafeti ve tarihin büyüsüyle harmanlanmış unutulmaz anlar sunuyor. Masmavi Ege sularında gezinirken gözleriniz şirin koylarda kaybolacak, tarihin derinliklerine dalıp zamanda bir yolculuğa çıkacaksınız. #Hayat Gezince Güzel

Afyon - Şirince - Efes - Ilıca - Alaçatı - Çeşme

  • 4 Gece, 4 Yıldızlı YP Konaklama (Kahvaltı – Akşam Yemeği)
  • İlk Gün Restoranda Yöresel Kahvaltı Dahil! SERPME YÖRESEL KAHVALTI MENÜ: Pişi, patates kızartması, üçgen börek, omlet, 3 çeşit peynir tabağı, 2 çeşit zeytin, reçel, bal, tereyağı, acuka, kırmızı helva, peksimet avukması (yöresel), pancar salatası, termos çay, meyve.
  • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
  • 2 Adet Yemekli Tekne Turu (Güzelçamlı ve Çeşme ) Alternatif Program
  • Ankara Çıkışlı Bu turumuza Ankara dışından misafirlerimiz, tur güzergâhındaki her il havaalanı ve otobüs terminallerinden tur öncesi satış ekibimizle görüşerek katılabilirler!)
  • Seyahat53 Komisyon İndirimleri- 26 Yıllık Seyahat53 Güvence ve Tecrübesi

Ege'nin masmavi sularını tur boyunca isterseniz birbirinden güzel plajlarından yada dilerseniz alternatif olarak sunulan tekne ile açılarak cennet koylarından keyfini çıkarabileceğiniz dolu dolu bir 5 günlük ege turu ile sizlerleyiz. Hayalinizdeki unutulmaz Ege turu için hazır mısınız? Ege'nin eşsiz güzellikleriyle bezeli bu özel yolculuk, sizin için tasarlandı ve şimdi hayat buluyor! Rengarenk tarihi sokakları, masmavi denizi ve sıcacık güneşiyle Ege, unutulmaz anılar biriktirmek için ideal bir destinasyon. Bu özel tur, sadece doğanın güzelliklerini değil, aynı zamanda tarihi zenginlikleri de keşfetmenizi sağlayacak. Rehberlerimiz, size her adımda eşlik ederek, tarihi, kültürü ve doğayı sizin için özel kılacak bilgileri paylaşacak. Ayrıca, tur boyunca konforlu konaklama seçenekleriyle dinlenme fırsatı bulacak, Ege'nin sıcak misafirperverliğini tam anlamıyla hissedeceksiniz. Unutulmaz Ege turu sizi bekliyor! Doğanın ve tarihin kucaklaştığı bu benzersiz deneyimi kaçırmayın. Hayalini kurduğunuz tatil, şimdi sizinle buluşuyor. Rezervasyonunuzu yapın ve bu muazzam serüvene adım atı #Hayat Gezince Güzel

Tur Tarihleri:

- 16-22 Haziran (Kurban Bayramı) / 4-10 Ağustos / 25-31 Ağustos 2024

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: AFYON-BANAZ-UŞAK-SALİHLİ-BOZDAĞ-BİRGİ

Akşam saat 23:00’da Sıhhiye Sezenler Sokak Atatürk Lisesi önünden Birgi’ye hareket ediyoruz. Ankara dışından ve tur güzergahında bulunan şehirlerden turumuza katılım sağlayacak olan misafirlerimizin olması durumunda tur güzergahını değiştirmeyecek şekilde belirlenmiş noktalardan binecek misafirlerimizi de alarak Afyon, Uşak üzerinden gerekli molalarla sabah saatlerinde Birgi’ye ulaşıyoruz. (NOT: Bu turumuza Ankara dışından misafirlerimiz, tur güzergâhındaki her il havaalanı ve otobüs terminallerinden tur öncesi satış ekibimizle görüşerek katılabilirler!)

Ortalama Km: 600Konaklama: GECE YOLCULUĞU
2. Gün: BİRGİ- ÇAKIRAĞA KONAĞI – TİRE DEREKAHVE-ŞİRİNCE- EFES ANTİK KENTİ

Sabahın erken saatlerinde köyün şirin atmosferinde alacağımız kahvaltı ile güne enerjik bir başlangıç yapıyoruz. Birgi sokaklarında Aydınoğulları Beyliği’nin tarihini soluyarak gezintiye çıkacak Çakırağa Konağı, Aydınoğlu Mehmet Bey Ulu Cami gibi tarihi zenginlikleri keşfedeceksiniz. Ardından Derekahve’de keyifli bir çay- kahve molası için mükemmel bir noktada bulunacaksınız. Sonrasında ise 21 Aralık 2012'de kopacağı düşünülen kıyamette tek güvenli nokta olarak medyada geniş yer kaplayan Şirince’ye gidiyoruz. Şirince'de öğle yemeği ve alışveriş için rehberimizin anlatımlarının ve yönlendirmelerinin ardından serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman içerisinde dileyen misafirlerimiz Şirince’nin dar ve şirin sokaklarında dolaşabilir, fotoğraf çekebilir yada Şirince’nin meşhur şaraplarının ve reçellerinin tadına bakabilir veya satın alabilirsiniz. Ardından Efes Antik Kenti’ne gidiyoruz. Celcius Kütüphanesi, Hadrianus Tapınağı, Trojan Çeşmesi, Odeon, Agora, Tiyatro, Artemis Tapınağı ve daha birçok alanı rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Akşam saatlerinde akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.

Ortalama Km: 200

SERPME YÖRESEL KAHVALTI MENÜ: Pişi, patates kızartması, üçgen börek, omlet, 3 çeşit peynir tabağı, 2 çeşit zeytin, reçel, bal, tereyağı, acuka, kırmızı helva, peksimet avukması (yöresel), pancar salatası, termos çay, meyve.

Yöresel restoranımızın ismini satış ofisimizden öğrenebilirsiniz.
Konaklama: Hitit Hotel vb.
3. Gün: GÜZELÇAMLI YEMEKLİ TEKNE TURU –ZEUS MAĞARASI- İZMİR

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Kuşadası Güzelçamlı’ya doğru yol alacağız. Dilek Yarımadası’nda dilerseniz berrak sularda deniz keyfi yapabilir yada Davutlar Plajı’nda gün boyu güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Güzelçamlı’da dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan tekne turuna katılabilir. Güzelçamlı' dan yemekli tekne turu ile Dilek Yarımadası boyunca yeşil ve mavinin el ele verdiği, berrak sularda deniz molaları verebilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz de Davutlar Plajı’nda verilen serbest zaman içerisinde tüm gün deniz ve plaj keyfi yapabilir. Akşam saatlerinde hep birlikte aracımızla Kuşadası Zeus Mağarası’nı da görüp Kuşadası merkeze gidiyoruz. Rehberimizin yapacağı gerekli açıklamalardan sonra Kuşadası Çarşısı’nı gezmek, alışveriş yapmak ve şehrin güzelliklerini keşfetmek için serbest zaman veriyoruz. Belirtilen saatte buluşarak aracımıza geçip akşam yemeği ve konaklama için İzmir’deki otelimize gidiyoruz.

Ortalama Km: 170
Konaklama: Kaya Prestij Hotel, İsmira Hotel vb.
4. Gün: ILICA PLAJI YÜZME MOLASI-ALAÇATI SOKAKLARI- YEL DEĞİRMENLERİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Ilıca Plajı’na hareket ediyoruz. Burada kendimizi deniz kum ve güneş terapisine bırakmak için serbest zaman veriyoruz. Deniz molamızın ardından rehberimizin belirttiği saatte buluşarak Alaçatı’ya geçiyoruz. Türk - Yunan karışımı Ege Mimari özellikleriyle, parke taşlı Arnavut kaldırımlarıyla, yüzyıl öncesinden kalan yel değirmenleri ve sakız bahçeleri ile ünlü Alaçatı’da rehberimizin anlatımları ve yönlendirmeleri sonrasında serbest zaman veriyoruz. Bu süre içerisinde alışveriş yapabilir, Hristiyanlar ve Müslümanlar için bir hoşgörü simgesi olan Pazaryeri Cami’yi görebilir, Alaçatı’nın özgün dokusunu yakından tanıyabilirsiniz. Sokaklarında fotoğraf çekebilir veya bir kısmı Rumlardan kalma eski Alaçatı evlerini görebilirisiniz. Belirlenen saatte buluşarak akşam yemeği ve konaklama için İzmir’de bulunan otelimize hareket ediyoruz.

Ortalama Km: 160
Konaklama: İsmira Hotel, Kaya Prestij Hotel vb.
5. Gün: ÇEŞME SOKAKLARI – ÇEŞME KALESİ -YEMEKLİ TEKNE TURU

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Çeşme’ye hareket ediyoruz. Panoramik olarak yapacağımız Çeşme şehir turu sonrasında II. Beyazıt tarafından yaptırılan Çeşme Kalesi’ne gidiyoruz. Rehberimizle birlikte Kale ve içerisinde bulunan Çeşme Müzesi’ni geziyoruz. Sonrasında dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenleyeceğimiz Çeşme Yemekli Tekne Turu’na katılıyor. Ege'nin turkuaz ve berrak sularında ardımızda beyaz köpükler bırakarak Mavi Koy, Kış Limanı, Mercan Adası, Eşek Adası, Makri Adası koyları arasında ilerliyor. Tekne turuna katılmak istemeyen misafirlerimiz de Çeşme’de gönüllerince vakit geçiriyorlar. Gün kızıllığa bürünüp solarken Çeşme'de belirlenen saatte buluşarak akşam yemeği ve konaklama için İzmir’de bulunan otelimize hareket ediyoruz.

Ortalama Km: 155
Konaklama: İsmira Hotel, Kaya Prestij Hotel vb.
6. Gün: İZMİR TARİHİ ASANSÖR-SAAT KULESİ- SIĞACIK DENİZ MOLASI

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası ilk olarak Uşakizade Latife Hanım Köşkü’ne (tur tarihinde köşkün restorasyonunun devam ediyor olması durumunda dışarıdan görülecektir!) hareket ediyoruz. Köşkün tarihi ile ilgili bilgileri rehberimizden dinleyip gezdikten sonra Nesim Levi tarafından yaptırılan Dario Morene Sokağı'nda yer alan  Tarihi Asansör’de bir çay molası veriyoruz. (Asansör için aracımızdan ayrıldıktan sonra 15 dakika rampa yukarı yürümemiz gerekecektir.) Ardından İzmir denilince ilk akla gelen sembol olan Saat Kulesi’ne gidiyoruz. Burada fotoğraf çekimi için vereceğimiz kısa bir molanın ardından Türkiye’nin ilk sakin şehri Seferihisar üzerinden Sığacık’a gidip buradaki muhteşem plajlardan bir tanesinde deniz molası veriyoruz. Ardından rehberimizle birlikte Sığacık’ın film seti gibi sokaklarında dolaşıyoruz. Sonrasında Teos Antik Kenti’ne geçip tarihin izlerini keşfe çıkıyoruz. Bu tarih buluşmamızın ardından Ankara’ya dönüş yoluna geçiyoruz.

Ortalama Km: 60
Konaklama: DÖNÜŞ YOLCULUĞU
7. Gün: İZMİR- ANKARA

Verilecek molalar sonrasında keyifli bir yolculuk ile geceyi sabaha bağlayan saatlerde Ankara’ya varıyoruz. Turumuzu Sıhhıye Sezenler Sokak Atatürk Lisesi önünde noktalıyoruz. Bir başka Seyahat53 turunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Ortalama Km: 655
Konaklama: DÖNÜŞ YOLCULUĞU

EK BİLGİLER

Turlarımız karayolu ile 1300 km mesafe kat eden bölgelere 28 kişi ve üzeri sayıyı geçmesi durumunda otobüs ile seyahat edecektir.Karayolu ile 1300 km ve altı bölgelere; 28-46 kişi aralığında (yol otobüse uygun olması şartı ile) otobüs,20-28 kişi aralığında (yol Midibüse uygun olması şartı ile) midibüs,10-19 kişi aralığında minibüs ile seyahat edecektir. Belirtilen sayıların oluşmaması durumunda ,acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumun tur hareket etmeden önce misafirlere mesaj, sms yada telefonla bilgisi verilir.
Hareket saati baz alınarak haftalık turlarımız için (5 gün ve üzeri konaklamalı) 5 gün, Yarı haftalık turlarımız için (3 veya 4 gece konaklamalı) 4 gün, Haftasonu turlarımız için (bir veya iki gece konaklamalı) 2 gün ve Günübirlik turlarımız için (konaklamasız) 18 saat önce misafirlere mesaj, sms yada telefon yoluyla iptal bilgisi verilir. İptal hesaplaması, turun hareket saati baz alınarak yapılır.
Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi verilmez sadece koltuk numarası garantisi verilir.
Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir.
Turlarımız paket tur olup tur esnasında kullanılmayan ulaşım, transfer, konaklama, çevre gezileri, yemek vb. gibi hakların iadesi gerçekleştirilmez.
Fiyatlarımız kesin kayıt esnasında sabitlenir. Acentemiz, kesin tarihine kadar fiyatlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Turlarımızda kademeli fiyat uygulaması mevcuttur. Doluluk oranına göre fiyatlar değişmektedir.
Zorunlu Seyahat Sigortası; yasada belirtilen seyahat sigortası koşulları geçerlidir.
İptal Güvence Paketi; haftalık veya yarı haftalık turlarda 3. Ayın 30’una kadar yapılan rezervasyonlarda 144 saat önceden misafir tarafından gerekçesiz yapılan iptallerde hiç kesinti yapılmadan ücretin tamamının iade edilmesini kapsar.
Otellerden ayrılış saatleri ve Tur Programında meydana gelebilecek değişiklikler Rehber tarafından ayarlanacaktır.
Tura katılan misafirlerimizin, kişisel sağlık sorunları (kronik hastalıklar vb.) gibi nedenlerden sürekli kullandıkları ilaçları ve sağlık raporlarını yanlarında bulundurmaları ve konuyla ilgili rehbere bilgi vermeleri önerilir. Tura çıkarken bölgenin coğrafi yapısına ve mevsime uygun kıyafetler seçilmelidir. (Spor ayakkabısı, güneş gözlüğü, yağmurluk, kalın bir hırka, sırt çantası) getirebilirsiniz.
Programda yazılı olan fakat resmi tatiller ve özel günler nedeniyle kapalı olan veya ani kapanma kararı alınan müze, ören yerleri vb. yerlerin ziyaret edilememesinden firmamız sorumlu değildir.
Mola yerleri yol güzergahındaki dinlenme tesisleri ya da benzinlikler olarak rehber tarafından belirlenir, bu tesislerdeki yoğunluk tadilat vb. gibi nedenlerle ortaya çıkan hizmet kalitesindeki aksaklıklardan firmamız sorumlu değildir.
Misafirlerimizin rehber tarafından belirlenen buluşma saati ve yerine geç kalmaları durumunda programın aksamaması adına rehber programa devam edecektir. Geç kalan misafirlerimizin ise, bir sonraki ziyaret noktasına kendi imkanları ile gidecekleri düşünülecektir.
Rehber gerekli gördüğü taktirde hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle programda gün içerisinde gezilecek noktaların sırasında veya günler arasında değişiklik yapabilir.
0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Otellerde yapılacak 3 kişilik konaklamalarda her otelde 3 ayrı yatak verilememektedir. Genel olarak 3 kişilik odalarda 1 büyük yatak ve 1 ek yatak organize edilmektedir.
Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmakta olup rotasyon (koltuk değişimi) uygulamamız bulunmamaktadır.
Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda şirketimiz sorumlu değildir.
0-2 Yaş Çocuk ücretsizdir talep edilmemesi durumunda araçta koltuk verilmemektedir. 3-6 Yaş Çocuk için ödenen yalnız KOLTUK ücreti olup, tur aracı dışında diğer hizmetleri kapsamamaktadır. Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi uygulanmamaktadır ve iki yetişkin olarak hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşlarının doğruluğu ve yanlışlık durumunda oluşabilecek ücret farklılıkları misafirin sorumluluğundadır.
Grup İndirimleri Hakkında: Tur öncesi, tur kaydını yaptırmadan önce bir araya gelmiş ve tur kaydını toplu bir şekilde yaptırmaya gelen gruplarımız için geçerli olan indirim koşulları aşağıdaki gibidir: GÜNÜBİRLİK TURLARDA; ‘’16’’ Kişide ‘’1’’ Kişi, ‘’32’’ Kişide ‘’2’’ Kişi, 44 Kişide ‘’3’’ Kişi ÜCRETSİZ olarak katılım sağlayabilir. HAFTASONU ve HAFTALIK TURLARDA; ‘’22’’ Kişide ‘’1 Kişi’’, ‘’44’’ Kişide ‘’2’’ Kişi ÜCRETSİZ olarak katılım sağlayabilir. NOT: Tur hareket saatine kadar oluşturulmayan grup indirimleri geçersizdir.
3 Gece ve üzeri konaklamalı turlarımızda 18-65 yaş arası Müze Kartı olmayan misafirlerimize MÜZE KART otobüste dağıtılarak hediye edilecektir.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#39
LOKASYON:
Ege (Ankara çıkışlı)
YEMEK:
5 Sabah Kahvaltısı, 4 Akşam Yemeği
ULAŞIM
Otobüs    Minibüs, Van   
BULUŞMA:
23:00 Sıhhiye Sezenler Sok.(Atatürk Lisesi Önü)
23:05 Milli Kütüphane (Eskişehir Yönü)
23:10 Armada Avm Önü
23:15 Ümitköy Köprüsü
23:35 Mesa Koru Karşısı (Anse Otoparkı)
NOT: Bu turumuza Ankara dışından katılacak misafirlerimiz, tur güzergâhındaki her il havaalanı ve otobüs terminallerinden katılabilirler ( Tur öncesi Satış Ekibimizle Görüşülmesi Gerekmektedir!)
BİTİŞ:
Biniş noktalarının karşı dönüş istikametindeki noktalarda iniş yapılabilir.
İPTAL POLİTİKASI:
1. Yurt içi turlarda (Uçaklı ve indirimli turlarda iade yapılmaz) tur başlangıç tarihinden en az 35 gün ve öncesinde müşteri gerekçe göstermeksizin turu iade ve iptal hakkına sahiptir. Son 34 günden sonraki iptallerde tur toplamının % 65’nı iade alabilir. Bu halde, acente tarafından kayıt evrakları müşteriden teslim alınarak ücreti kısmı iade edilir. Turun başlangıcına 20 gün ve daha az zaman kala müşteri turun iptal ve iadesini isteyemez. Buna rağmen Müşteri turun iptalini istediği takdirde, tur ücretinin tamamı müşteriden tahsil edilir. Kapalı gruplar için ayrıca ek sözleşme yapılır. (Bu madde İptal pirimi ödeyen misafirler için geçerli değildir. uçak ücreti iade edilmez )
2. Müşteri tarafından acenteye beyan edilen, sözleşme ve eklerinde yazılı telefon numaraları, elektronik posta adresleri ve ikamet adresleri, yasal bildirim adresleri olup bu numara ve adreslere yapılacak tüm bildirimler, reklam amaçlı da olabilir bu konularda müşterinin ve adına ürünü satın aldığı arkadaşının izni alınmış sayılarak usulüne uygun olarak yapılmış kabul edilecektir. Bu bildirimlerin, bilgi eksikliği veya adres değişikliği nedeniyle yapılamaması halinde dahi bildirim yapılmış kabul edilir.
3. Tur programı, sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olup müşteri, tur programını imzalayarak kabul etmiş sayılır. Müşteri sözleşmeyi ve eklerini imzalayıp, tur bedelini veya ilk taksitini ödediği tarihte kesin kayıt yapmış kabul edilir. Taraflar, sözleşmeden doğan yükümlülüklerini gereği ifa edeceklerdir. Müşteri kendi adına kayıt ettirdiği kişilerin de sözleşmeye uyacaklarını taahhüt eder. Sözleşmede imzası bulunmayan ancak geziye katılan müşteriler, kendi adlarına görevlendirdikleri müşterinin işbu sözleşmeyi ve eklerini imzalamasıyla sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. Müşteriler ve beraberlerindekiler, rehber talimatlarına, sözleşmeye ve eklerine uygun hareket etmeyi taahhüt ve kabul eder. Müşterilerin, Rehbere bildirimde bulunmadan ve yönlendirmelerine aykırı düşecek şekilde, bireysel olarak gruptan ayrılmaları, kısa bir süre için dahi olsa gruptan bağımsız hareket etmeleri sözleşmeye aykırı olup, bu halde müşterilerin uğrayabileceği zararlardan acente sorumlu değildir. Müşterilerin, tur esnasında uyumu ve diğer müşterilerin huzurunu bozacak davranışlar sergilemesi halinde bu durum bir tutanakla tespit edilir ve müşterinin tur ile ilişiği kesilerek, geziden ayrılması sağlanır. Bu halde, acentenin hiçbir bedel iade etme sorumluluğu bulunmamaktadır. Rehber, gezi esnasında, hava ve yol koşullarına göre tur programında, programda kullanılan ulaşım araçlarının türünde (örneğin deniz yerine kara ulaşım aracı tercih edilmesi vb. gibi) değişiklik yapabilir ya da Deniz Kara ve Hava araçları yol güzergâhını değiştirebilir. Hareket saatinde hazır bulunmayan, tur otobüsünü veya ara nakil vasıtalarını kaçıran müşteriden tur ücretinin tamamı tahsil edilir. Müşterilerin büyük ebatlı, kokan, akan, veya patlayıcı, yanıcı, diğer müşterileri rahatsız edici bagajları ve her türlü evcil hayvanı asla alınmaz. Kaydedilen müşteri sayısının, turun düzenlenmesi için gerekli müşteri sayısına ulaşmaması veya sözleşmenin hiç veya gereği gibi ifa edilememesinin tüketicinin kusuruna veya mücbir sebebe dayanması halinde bu durum acentenin haklı fesih sebebidir. Bu durumlardan acente sorumlu tutulamaz. Acentenin kusuru ile sorumluluğunu gerektiren hallerde Kütahya Çizelgesi Yönetmeliği uygulanır. Müşterilerin turlarda çekilen video-fotoğrafların gerek rehber gerek müşterilerin herhangi biri tarafından Acente ya verilmesi durumunda Acente herhangi bir reklam çalışmasında bu fotoğraf-videoyu kişilerden izinsiz istediği gibi tasarrufta bulunur.
4. Müşteri acentenin onayı olmadan seyahat hakkını üçüncü kişilere devredemez. Buna rağmen bir devir gerçekleştirilmesi halinde, acentenin devreden ve devralana karşı hiçbir sorumluluğu bulunmaz. Eğer acentenin onayı ile seyahat hakkı 3. Kişilere devredilirse, seyahat hakkını devralan kişi yeni sözleşme ile, sözleşme ve eklerindeki bütün şartları kabul etmiş sayılır. Bu halde, devredenle devralan acenteye karşı müştereken ve müteselsilden sorumlulardır.
5. Programda acente tarafından gezinin iptal şartları bellidir. Ayrıca turun gerçekleşeceği ülkede veya bölgede terör, sel, grev, olumsuz hava koşulları, savaş, terör olayı veya ihtimali, gibi mücbir sebepler ve/veya idari mercilerin tasarruflarının turun gerçekleşmesini imkânsız hale getirebilecek ve/veya programa bağlı kalınmasını engelleyecek olay ve kararların vuku bulması halinde acente, müşteri tarafından kendisine bildirilmiş olan iletişim ve tebligat adreslerine yapılacak bildirim ile müşteriyi haberdar ederek turu iptal, erteleme hakkını saklı tutar.
6. Otelde olağanüstü bir durumun gerçekleşmesi ve yaşanabilecek herhangi bir ciddi aksaklık halinde, acente programda yazılı olan oteli, aynı şartları haiz olan bir emsali ile değiştirme hakkına sahiptir. Müşterilerin önceden yaptırdıkları eşleşmelerden oda arkadaşlarıyla aralarındaki anlaşmazlıklardan acente maddi veya manevi sorumlu değildir.
7. Gezi esnasında yaşanabilecek tur, nakil ve ara nakil araçlarının karışacağı trafik kazaları dahil tüm kazalarda yaşanacak yaralanma, ölüm, kayıp eşya vs. hallerde maddi ve manevi tazminat yükümlülüğü taşıma şirketlerinin ve sigortaların sorumluluğundadır.
8. Turizm Bakanlığı belgeli veya belediye işletme ruhsatlı otellerden, restoranlardan, otobüs, tren,uçak, feribot gibi taşıyıcı şirketlerin ve diğer işletmelerin hatalı işletmelerinden, iptal ve gecikmelerden kaynaklanacak maddi-manevi tazminat taleplerinden bu işletmeler sorumlu olup, acentanın bu kapsamda müşteriye karşı sorumluluğu yoktur. Turlarda otel yönetimi tarafından oda belirlendiğinden, acenta yapılacak odalamalardan memnuniyetsizlik halinde sorumlu tutulamaz.
9. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında geçerlidir. Otellerde 0-6 Yaş çocuklar için yatak verilmeyebilir. Triple odalarda 3. Yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre 3. Kişi için açılır-kapanır yatak yada çekyat verebilir.
10. Tur programlarında yazılı otellerde bölgede yaşanan yoğunluk durumunda aynı standartlarda olacak şekilde değişiklik yapılabilir. Otellerde odalamalar otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup şirketimiz ve personeli ile ilgisi yoktur.
11. Turlarımız rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Paket turda kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. hakların iadesi yapılmaz.
12. Mucbir sebepler (hava muhalefeti, yol durumu, ziyaret yerlerindeki aşırı yoğunluk, her türlü olağanüstü durum vb. gibi) nedeniyle tur programında yazan yerlerin ziyaret edilememesinden şirketimiz sorumlu tutulamaz.
13. Uçaklı turlarımızda ekonomik sınıf kullanılır ve uçak ile ilgili durumlarda havayolu sözleşmesi geçerlidir. İptal Sigortası uçak ulaşımını kapsamamaktadır.
14. Turlarımızda kademeli fiyat politikası uygulanmaktadır. En düşük fiyat kategorisindeki fiyatlar ile turlar ilan edilir, satışlar arttıkça bir sonraki fiyat kategorisine geçilir.
15. 18 yaşını doldurmamış çocukların tura ebeveynlerinden bir yada ikisi ile tura katılmadığı durumlarda yanlarında muvaffakatname bulundurmaları gerekmektedir.
16. Vadeli ödemelerde, tahsilat makbuzunda yazılı vadelerde ödenmeyen taksitlere, gün hesabı yapılmaksızın her ay için % 2 gecikme faizi uygulanır. Taksitlerden birinin vadesinde ödenmemesi halinde, diğer tüm taksitler de muaccel olacaktır. Sözleşme bedelinin ödenmemesi halinde tahsili amacıyla yasal yollara başvurulacaktır. Sözleşme 16 madde ve iki nüsha olarak tanzim edilmiş olup, bir sureti müşteriye verilmiştir. İhtilaf vukuunda, TÜRSAB tahkim kurulu ile Ankara İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.
17. İptal Güvence Paketi; haftalık haftalık turlarda 144 saat önceden, yarı haftalık turlarda 96 saat önceden,
hafta sonu turlarında 48 saat önceden misafir tarafından gerekçesiz yapılan iptallerde hiç kesinti
yapılmadan ücretin tamamının iade edilmesini kapsar.

TARİH VE FİYATLAR

EKSTRALAR

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

EK HİZMET VE SERVİSLER
500 TL
İptal/İade Güvencesi #H (144 saate kadar kesintisiz iptal hakkı! Lütfen Kişi Sayısı Kadar Ekleyiniz.)

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın7 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

10.750TL

en düşük kişi başı
  %14 İndirim


DAHİL OLANLAR:


4 Gece YP Konaklama (Kahvaltı – Akşam Yemeği)
Özel Tur Aracı İle Yolculuk
Zorunlu Paket Tur Seyahat Sigortası
İlk Gün Restoranda Yöresel Kahvaltı
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Programdaki Çevre Gezileri
Otopark – Milli Park Ücretleri
Tüm Komisyon İndirimleri
Milli Park – Otopark Ücretleri
Seyahat53 Komisyon İndirimleri
26 Yıllık Seyahat53 Güvence ve Tecrübesi

HARİÇ OLANLAR:


Şahsi Harcamalar
Otelde Minibar ve Diğer Ekstra Harcamalar
Müze Kart Geçmeyen Belediyelere Ait Özel Müze Giriş Ücretleri
Öğle yemekleri
2 Adet Yemekli Tekne Turu (Güzelçamlı ve Çeşme )
Son Gün Akşam Yemeği
Şezlong, Şemsiye, Plaj Giriş Ücretleri
Dahil Olan Hizmetlerde Belirtilmeyen Tüm Harcamalar