SİZE ÖZEL

Karadeniz Fırsat Turu

Karadeniz Fırsat TuruKaradeniz Fırsat TuruKaradeniz Fırsat TuruKaradeniz Fırsat TuruKaradeniz Fırsat TuruKaradeniz Fırsat TuruKaradeniz Fırsat TuruKaradeniz Fırsat TuruKaradeniz Fırsat TuruKaradeniz Fırsat TuruKaradeniz Fırsat TuruKaradeniz Fırsat Turu


Siz de Karadeniz'in eşsiz atmosferine yolculuk yapmak ve unutulmaz anılar biriktirmek istiyorsanız, hemen rezervasyon yaptırın! Seyahat53, sizi eşsiz bir Karadeniz macerasına davet ediyor. #Hayat Gezince Güzel

Trabzon - Sümela Manastırı - Rize - Ayder Yaylası - Uzungöl - Giresun - Ordu Boztepe

  • Otellerde 3 Gece Y.P Konaklama (Kahvaltı- Akşam Yemekleri)
  • 4 Öğle Yemeği
  • Hamsiköy’de Sütlaç
  • Palovit -Zilkale Transfer Hizmetleri
  • Hediye Müze Kart
  • Seyahat 53'e ait Çay Tarlası'nda Çay Toplamak

Zamanı kısa olup Karadeniz Rüyasından vazgeçemeyenlerin turu  KARADENİZ FIRSAT turu...

Ankara'dan yola çıkarak, eşsiz doğa güzellikleri ve tarihi zenginlikleriyle dolu Karadeniz'e gerçekleştireceğiniz unutulmaz bir  yolculuğa hazır mısınız? Seyahat53 olarak siz değerli misafirlerimizi ağırlamaktan gurur duyuyoruz! İlk Karadeniz programlarını gerçekleştirdiğimiz günden beri geçen zaman içinde heyecanımız hiç azalmadı; aksine, tecrübelerimizle birleşerek daha da büyüdü. Şimdi, her detayına özen gösterdiğimiz, her anınıza dokunduğumuz heyecanı katlanan tecrübemizle Kısa Karadeniz Programımızı sizlerle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. #HayatGezinceGüzel

Tur Tarihleri:

29 Mayıs- 2 Haziran 2024

3-7 Temmuz 2024

24-28 Temmuz 2024

21-25 Ağustos 2024

18-22 Eylül 2024

9-13 Ekim 2024

23-27 Ekim 2024

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: ANKARA – TRABZON

Akşam saat 21:30’da Sıhhiye Sezenler Sokak Atatürk Lisesi önünden hareket ediyoruz. Ankara dışından ve tur güzergahında bulunan şehirlerden turumuza katılım sağlayacak olan misafirlerimizin olması durumunda tur güzergahını değiştirmeyecek şekilde belirlenmiş noktalardan binecek misafirlerimizi de alarak Sungurlu, Çorum, Samsun üzerinden gerekli molalarla Trabzon’a varıyoruz. (NOT: Bu turumuza Ankara dışından katılacak misafirlerimiz tur öncesi satış ekibimizle görüşerek tur güzergâhındaki her il havaalanı ve otobüs terminallerinden katılabilirler).

ORTALAMA KM: 740Konaklama: GECE YOLCULUĞU
2. Gün: TRABZON- ATATÜRK KÖŞKÜ - SÜMELA MANASTIRI -HAMSİKÖY

Sabah Trabzon’da alacağımız kahvaltımızın ardından ilk durağımız Atatürk’ün 1934 ve 1937 yıllarındaki Trabzon ziyaretlerinde konuk edildiği, Trabzon Belediyesi tarafından o dönemde kullanılan eşyalarla dekore edilerek müze haline getirilen Atatürk Köşkü olacak. Ardından Trabzon ili Maçka ilçesine ulaşıyoruz. Coşandere boyunca doğanın tüm güzelliğini sergilediği manzarayı seyrederek yapacağımız yolculukla Karadağ’ın eteklerinde denizden 1150 metre yükseklikte bulunan tarihi Sümela (Meryem Ana) Manastırı’nın yer aldığı Altındere Milli Parkı’na gidiyoruz. Manastırı rehberimizin anlatımı eşliğinde geziyoruz. Sonrasında öğle yemeğimizi de alıp tarihi İpek Yolu güzergahından Trabzon ili Maçka ilçesi sınırları içerisinde yer alan sütlacıyla dillere destan Hamsiköy’e ulaşıyoruz. Sütlaç molası sonrasında bu güzel köyü fotoğraflayıp Sürmene’ye hareket ediyoruz. Burada meşhur Sürmene Bıçaklar’ını görüp alma fırsatı buluyoruz. Çay’ın bahçeden toplanıp soframıza gelene kadar geçirdiği serüveni görebileceğimiz bir çay fabrikasının gezilmesi ve çay alışverişi sonrasında akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.

ORTALAMA KM: 220

KAHVALTI MENÜ: Serpme Kahvaltı, Kuymak, Beyaz Peynir, Zeytin Siyah – Yeşil, Kaşar, Salatalık, Domates Söğüş, Patates Cips, Kaygana, Yumurta, Karışık Reçel Çeşitleri, Bal, Tereyağ, Çay, Su, Meyve Suyu ve Karpuz.

YÖRESEL ÖĞLE YEMEĞİ MENÜ: Meşhur Kuru fasulye, Pilav, Yapma Ayran, 4 Çeşit Meze, Su , Çay.

(Yöresel restoranımızın ismini satış ofisimizden öğrenebilirsiniz.)

Konaklama: Newarise Hotel vb
3. Gün: RİZE BEZİ- PALOVİT ŞELALESİ-ZİLKALE- AYDER YAYLASI- FIRTINA DERESİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından bölgeye has yöresel ismiyle ‘’Feretiko’’ olarak bilinen Rize Bezi mağazasında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında ülkemizde yağmurlu gün sayısının en fazla olduğu, son derece zengin flora ve faunaya sahip Fırtına Vadisi’ne gidiyoruz. Çamlıhemşin merkezde bizi bekleyen minibüsler ile yolculuğumuza devam ediyoruz. Bölgenin bilinen en eski taş kemer köprüsü olan Şenyuva (Çinçiva’da) fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Kommenos Dönemi’nde karakol kale olarak inşa edilmiş, 3 kaleden biri olan ve Aşağı Kale olarak da adlandırılan, görünümü itibariyle bir kartal yuvasını andıran tarihi Zil Kale ve bölgenin debisi en yüksek şelalesi olan Palovit Şelalesi’ni görüyoruz. Fırtına Deresi kenarında öğle yemeği alıyoruz. Sonrasında aracımıza geçerek Aşağı ve Yukarı Ambarlık (Gelin Tülü) Şelalesi, yayla evleri, çiçekli düzleri, türlü çiçeklerden elde edilen şifalı balı ve kaplıcasıyla sırtını görkemli Kaçkarlar’a dayamış, çam örtülü yamaçlarla, cennet Ayder Yaylası‘na hareket ediyoruz. Ülkemize ‘Altın Ayı ‘ ödülünü kazandıran Bal Filmi’ne doğal set olmuş Karadeniz’in en ünlü yaylasında gezinti ve serbest zaman sonrası arzu eden katılımcılarımız Fırtına Deresi kenarında ekstra olarak yerel işletmeye cüzi bir ödeme karşılığında eğlenceli ve bol adrenalin dolu rafting veya zipline serüveni de yaşayabilir. Ayrıca burada Seyahat 53'e ait Çay Tarlası’nda çay toplayarak yöre insanının 100 yıllık uğraşını deneyimliyoruz. Ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.

ORTALAMA KM: 280

YÖRESEL ÖĞLE YEMEĞİ MENÜ: 2 Kişiye 1 Muhlama Ortaya, Turşu Kavurma, Mısır Ekmeği, Meşhur Alabalık-Köfte-Tavuk, Salata, Laz Böreği (Tatlı), Su, Çay.

(Yöresel restoranımızın ismini satış ofisimizden öğrenebilirsiniz.)Konaklama: Newarise Hotel, Çaykara Park Otel , Golden Inn Hotel vb
4. Gün: UZUNGÖL- HAPSİYAŞ KÖPRÜSÜ- AYASOFYA-GÜMÜŞ (KAZAZİYE)- GİRESUN KALES

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Uzungöl’e hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde kayalar üzerine oturtulan kesme taş ayakları, ahşap gövdesi ve üzerini örten yöreye has kiremitli çatısıyla benzerlerinden ayrılan Hapsiyaş Köprüsü’nü görüyoruz. Uzungöl’e varışımızın ardından göl etrafında fotoğraflar çekerek doğanın tadını çıkarabileceğimiz yürüyüş için ve Karadeniz yöresel yaşam tarzının en güzel şekilde yansıtıldığı Dursun Ali İnan Müzesi’ni gezebilmek için serbest zaman veriyoruz. Belirtilen saatte buluşup Trabzon İmparatorluğu krallarından Manuel Komnenos zamanında (1238 – 1263) inşa edilmiş Trabzon Ayasofyası’na gidiyoruz. Burada yöresel el sanatlarından biri olan gümüş (kazaziye) alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası öğle yemeğimizde meşhur Akçaabat Köftesi’nin tadına bakabileceğimiz restoranımıza hareket ediyoruz. Yemekten sonra meşhur Vakfıkebir ekmeği ve yöresel ürünler alışverişimizi yapıp Giresun Kalesi’nde panoramik olarak Giresun’u seyrediyoruz. Karadeniz’in üzerinde yaşanabilecek tek adası olan Amazon Adası’nı uzaktan fotoğraflayabileceğimiz ve Milli Mücadele’ye önemli katkıları ile bilinen Topal Osman’ın Mezar Anıtı’nı görebileceğimiz Giresun Kalesi’ni geziyoruz. Ardından otelimize yerleşmek üzere Ordu’ya hareket ediyoruz.

ORTALAMA KM: 280

YÖRESEL ÖĞLE YEMEĞİ MENÜ: 2 Çeşit Meze (ezme- haydari), Meşhur Akçaabat Köfte, Salata, Sütlaç, Ayran, Su, Çay.

(Yöresel restoranımızın ismini satış ofisimizden öğrenebilirsiniz.)Konaklama: Tesk Otel vb
5. Gün: ORDU BOZTEPE-YASON BURNU-ATATÜRK ONUR ANITI-BANDIRMA VAPURU

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Ordu Boztepe’ye hareket ediyoruz. Adına türküler yazılan Ordu Boztepe’ye aracımızla çıkıyor ve muhteşem manzaranın tadını çıkartıyoruz. (Dileyen misafirlerimiz dönüşte teleferikle kendileri inebilirler, extra). Bolaman’da Yason Kilisesi ve Burnu’nu gördükten sonra panoramik bir yolculuk ile Terme’ye varıyoruz. Burada alacağımız öğle yemeğimizde Karadeniz’in meşhur pidesinin tadına bakma fırsatı buluyoruz. Sonrasında Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını Samsun'a getiren Bandırma Vapuru gezimizi yapıp Onur Anıtı (Atatürk Heykeli) ve Gazi Müzesi’ni görüp Ankara’ya dönüş yoluna geçiyoruz. Yolumuz üzerinde Çorum’da leblebi alışverişi için mola veriyoruz. Gece geç saatlerde Ankara’ya varıyoruz. Bir başka Seyahat53 turunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

ORTALAMA KM: 580

YÖRESEL ÖĞLE YEMEĞİ MENÜ: Kıymalı veya Peynirli Karadeniz Pidesi, Salata, Amazon Tatlısı, 1 Soğuk İçecek, Çay. 

(Yöresel restoranımızın ismini satış ofisimizden öğrenebilirsiniz.)


             

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#113
LOKASYON:
Rize (Ankara çıkışlı)
ULAŞIM
Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
1. Yurt içi turlarda (Uçaklı ve indirimli turlarda iade yapılmaz) tur başlangıç tarihinden en az 35 gün ve öncesinde müşteri gerekçe göstermeksizin turu iade ve iptal hakkına sahiptir. Son 34 günden sonraki iptallerde tur toplamının % 65’nı iade alabilir. Bu halde, acente tarafından kayıt evrakları müşteriden teslim alınarak ücreti kısmı iade edilir. Turun başlangıcına 20 gün ve daha az zaman kala müşteri turun iptal ve iadesini isteyemez. Buna rağmen Müşteri turun iptalini istediği takdirde, tur ücretinin tamamı müşteriden tahsil edilir. Kapalı gruplar için ayrıca ek sözleşme yapılır. (Bu madde İptal pirimi ödeyen misafirler için geçerli değildir. uçak ücreti iade edilmez )
2. Müşteri tarafından acenteye beyan edilen, sözleşme ve eklerinde yazılı telefon numaraları, elektronik posta adresleri ve ikamet adresleri, yasal bildirim adresleri olup bu numara ve adreslere yapılacak tüm bildirimler, reklam amaçlı da olabilir bu konularda müşterinin ve adına ürünü satın aldığı arkadaşının izni alınmış sayılarak usulüne uygun olarak yapılmış kabul edilecektir. Bu bildirimlerin, bilgi eksikliği veya adres değişikliği nedeniyle yapılamaması halinde dahi bildirim yapılmış kabul edilir.
3. Tur programı, sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olup müşteri, tur programını imzalayarak kabul etmiş sayılır. Müşteri sözleşmeyi ve eklerini imzalayıp, tur bedelini veya ilk taksitini ödediği tarihte kesin kayıt yapmış kabul edilir. Taraflar, sözleşmeden doğan yükümlülüklerini gereği ifa edeceklerdir. Müşteri kendi adına kayıt ettirdiği kişilerin de sözleşmeye uyacaklarını taahhüt eder. Sözleşmede imzası bulunmayan ancak geziye katılan müşteriler, kendi adlarına görevlendirdikleri müşterinin işbu sözleşmeyi ve eklerini imzalamasıyla sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. Müşteriler ve beraberlerindekiler, rehber talimatlarına, sözleşmeye ve eklerine uygun hareket etmeyi taahhüt ve kabul eder. Müşterilerin, Rehbere bildirimde bulunmadan ve yönlendirmelerine aykırı düşecek şekilde, bireysel olarak gruptan ayrılmaları, kısa bir süre için dahi olsa gruptan bağımsız hareket etmeleri sözleşmeye aykırı olup, bu halde müşterilerin uğrayabileceği zararlardan acente sorumlu değildir. Müşterilerin, tur esnasında uyumu ve diğer müşterilerin huzurunu bozacak davranışlar sergilemesi halinde bu durum bir tutanakla tespit edilir ve müşterinin tur ile ilişiği kesilerek, geziden ayrılması sağlanır. Bu halde, acentenin hiçbir bedel iade etme sorumluluğu bulunmamaktadır. Rehber, gezi esnasında, hava ve yol koşullarına göre tur programında, programda kullanılan ulaşım araçlarının türünde (örneğin deniz yerine kara ulaşım aracı tercih edilmesi vb. gibi) değişiklik yapabilir ya da Deniz Kara ve Hava araçları yol güzergâhını değiştirebilir. Hareket saatinde hazır bulunmayan, tur otobüsünü veya ara nakil vasıtalarını kaçıran müşteriden tur ücretinin tamamı tahsil edilir. Müşterilerin büyük ebatlı, kokan, akan, veya patlayıcı, yanıcı, diğer müşterileri rahatsız edici bagajları ve her türlü evcil hayvanı asla alınmaz. Kaydedilen müşteri sayısının, turun düzenlenmesi için gerekli müşteri sayısına ulaşmaması veya sözleşmenin hiç veya gereği gibi ifa edilememesinin tüketicinin kusuruna veya mücbir sebebe dayanması halinde bu durum acentenin haklı fesih sebebidir. Bu durumlardan acente sorumlu tutulamaz. Acentenin kusuru ile sorumluluğunu gerektiren hallerde Kütahya Çizelgesi Yönetmeliği uygulanır. Müşterilerin turlarda çekilen video-fotoğrafların gerek rehber gerek müşterilerin herhangi biri tarafından Acente ya verilmesi durumunda Acente herhangi bir reklam çalışmasında bu fotoğraf-videoyu kişilerden izinsiz istediği gibi tasarrufta bulunur.
4. Müşteri acentenin onayı olmadan seyahat hakkını üçüncü kişilere devredemez. Buna rağmen bir devir gerçekleştirilmesi halinde, acentenin devreden ve devralana karşı hiçbir sorumluluğu bulunmaz. Eğer acentenin onayı ile seyahat hakkı 3. Kişilere devredilirse, seyahat hakkını devralan kişi yeni sözleşme ile, sözleşme ve eklerindeki bütün şartları kabul etmiş sayılır. Bu halde, devredenle devralan acenteye karşı müştereken ve müteselsilden sorumlulardır.
5. Programda acente tarafından gezinin iptal şartları bellidir. Ayrıca turun gerçekleşeceği ülkede veya bölgede terör, sel, grev, olumsuz hava koşulları, savaş, terör olayı veya ihtimali, gibi mücbir sebepler ve/veya idari mercilerin tasarruflarının turun gerçekleşmesini imkânsız hale getirebilecek ve/veya programa bağlı kalınmasını engelleyecek olay ve kararların vuku bulması halinde acente, müşteri tarafından kendisine bildirilmiş olan iletişim ve tebligat adreslerine yapılacak bildirim ile müşteriyi haberdar ederek turu iptal, erteleme hakkını saklı tutar.
6. Otelde olağanüstü bir durumun gerçekleşmesi ve yaşanabilecek herhangi bir ciddi aksaklık halinde, acente programda yazılı olan oteli, aynı şartları haiz olan bir emsali ile değiştirme hakkına sahiptir. Müşterilerin önceden yaptırdıkları eşleşmelerden oda arkadaşlarıyla aralarındaki anlaşmazlıklardan acente maddi veya manevi sorumlu değildir.
7. Gezi esnasında yaşanabilecek tur, nakil ve ara nakil araçlarının karışacağı trafik kazaları dahil tüm kazalarda yaşanacak yaralanma, ölüm, kayıp eşya vs. hallerde maddi ve manevi tazminat yükümlülüğü taşıma şirketlerinin ve sigortaların sorumluluğundadır.
8. Turizm Bakanlığı belgeli veya belediye işletme ruhsatlı otellerden, restoranlardan, otobüs, tren,uçak, feribot gibi taşıyıcı şirketlerin ve diğer işletmelerin hatalı işletmelerinden, iptal ve gecikmelerden kaynaklanacak maddi-manevi tazminat taleplerinden bu işletmeler sorumlu olup, acentanın bu kapsamda müşteriye karşı sorumluluğu yoktur. Turlarda otel yönetimi tarafından oda belirlendiğinden, acenta yapılacak odalamalardan memnuniyetsizlik halinde sorumlu tutulamaz.
9. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında geçerlidir. Otellerde 0-6 Yaş çocuklar için yatak verilmeyebilir. Triple odalarda 3. Yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre 3. Kişi için açılır-kapanır yatak yada çekyat verebilir.
10. Tur programlarında yazılı otellerde bölgede yaşanan yoğunluk durumunda aynı standartlarda olacak şekilde değişiklik yapılabilir. Otellerde odalamalar otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup şirketimiz ve personeli ile ilgisi yoktur.
11. Turlarımız rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Paket turda kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. hakların iadesi yapılmaz.
12. Mucbir sebepler (hava muhalefeti, yol durumu, ziyaret yerlerindeki aşırı yoğunluk, her türlü olağanüstü durum vb. gibi) nedeniyle tur programında yazan yerlerin ziyaret edilememesinden şirketimiz sorumlu tutulamaz.
13. Uçaklı turlarımızda ekonomik sınıf kullanılır ve uçak ile ilgili durumlarda havayolu sözleşmesi geçerlidir. İptal Sigortası uçak ulaşımını kapsamamaktadır.
14. Turlarımızda kademeli fiyat politikası uygulanmaktadır. En düşük fiyat kategorisindeki fiyatlar ile turlar ilan edilir, satışlar arttıkça bir sonraki fiyat kategorisine geçilir.
15. 18 yaşını doldurmamış çocukların tura ebeveynlerinden bir yada ikisi ile tura katılmadığı durumlarda yanlarında muvaffakatname bulundurmaları gerekmektedir.
16. Vadeli ödemelerde, tahsilat makbuzunda yazılı vadelerde ödenmeyen taksitlere, gün hesabı yapılmaksızın her ay için % 2 gecikme faizi uygulanır. Taksitlerden birinin vadesinde ödenmemesi halinde, diğer tüm taksitler de muaccel olacaktır. Sözleşme bedelinin ödenmemesi halinde tahsili amacıyla yasal yollara başvurulacaktır. Sözleşme 16 madde ve iki nüsha olarak tanzim edilmiş olup, bir sureti müşteriye verilmiştir. İhtilaf vukuunda, TÜRSAB tahkim kurulu ile Ankara İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.
17. İptal Güvence Paketi; haftalık haftalık turlarda 144 saat önceden, yarı haftalık turlarda 96 saat önceden,
hafta sonu turlarında 48 saat önceden misafir tarafından gerekçesiz yapılan iptallerde hiç kesinti
yapılmadan ücretin tamamının iade edilmesini kapsar.

TARİH VE FİYATLAR

EKSTRALAR

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

EK HİZMET VE SERVİSLER
400 TL
İptal/İade Güvencesi #YH (96 saate kadar kesintisiz iptal hakkı! Lütfen Kişi Sayısı Kadar Ekleyiniz.)

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın5 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

10.530TL

en düşük kişi başı
  %19 İndirim


DAHİL OLANLAR:


Özel Tur Aracı ile Yolculuk
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Otellerde 3 Gece Y.P Konaklama (Kahvaltı- Akşam Yemeği)
İlk Gün Restoranda Kahvaltı
Öğle Yemekleri
Hamsiköy’de Sütlaç
Zorunlu Paket Tur Seyahat Sigortası
Yolculuk Sırasında Sıcak-Soğuk İkramlar
Milli Park Girişleri
Programda Belirtilen Palovit -Zilkale Transfer Ücreti

HARİÇ OLANLAR:


Şahsi Harcamalar
Ordu Boztepe Teleferik
Müze Kart Geçmeyen Yerlerde Giriş Ücretleri
Otellerde Minibar Kullanımı
Sümela Manastırı Minibüs Transferi
Rafting, Zipline vb. Ücretler
Son Gün Akşam Yemeği
Dahil Olan Hizmetlerde Belirtilmeyen
Tüm Harcamalar