EN İYİ FİYAT
KÖY KÖY EGE TURUKÖY KÖY EGE TURUKÖY KÖY EGE TURUKÖY KÖY EGE TURUKÖY KÖY EGE TURUKÖY KÖY EGE TURUKÖY KÖY EGE TURU

  • İlk Gün Restoranda Kahvaltı Dahil
  • Azmak Tekne Turu Dahil
  • T.C Vatandaşlarına Müze Kart Dahil
  • 4 Yıldızlı Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama
  • Farklı Rotalar
  • Tüm Komisyon İndirimleri Dahil
Şehrin gürültüsünden kaçmak, huzur bulmak, bilinmeyeni keşfetmek...!
Ege’nin saklı kalmış köylerini keşfetmek için eşsiz bir tura çıkmaya ne dersin? Sen de hemen yerini ayırt, fırsatları kaçırma!

İZMİR-BARBAROS KÖYÜ-GERMİYAN KÖYÜ-ÇEŞME-ALAÇATI-URLA-SIĞACIK-NAZARKÖY-BELEN-MUĞLA-AKYAKA-MARMARİS-ULA

Klasik İzmir turlarımızdan farklı olarak bu kez deniz- güneş- tekne turlarının dışında bambaşka bir tur rotası ve programı hazırladık sizler için. Klasik Ege programlarına bir çok kez gitmiş ve farklı programların peşinde olan misafirlerimiz için özel olarak hazırladığımız Ege'nin bu köylerine hayran kalacaksınız. İlk ve sonbahar aylarında bu eşsiz programın keyfini çıkarmak isteyen herkesi İzmir ve Muğla'nın birçok dizi ve filmlere konu ve set olmuş benzersiz köylerini keşfetmeye sizi de bekleriz...

Tur Tarihleri:

...11 Ekim - 15 Ekim / 25 Ekim - 29 Ekim / 8 Kasım - 12 Kasım

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: ANKARA- İZMİR
Akşam saat 23:00’da Sıhhiye Sezenler Sokak Atatürk Lisesi önünden İzmir’e hareket ediyoruz. Ankara dışından ve tur güzergahında bulunan şehirlerden turumuza katılım sağlayacak olan misafirlerimizin olması durumunda tur güzergahını değiştirmeyecek şekilde belirlenmiş noktalardan binecek misafirlerimizi de alarak Afyon, Uşak üzerinden gerekli molalarla sabah saatlerinde İzmir’e ulaşıyoruz.


Konaklama: GECE YOLCULUĞU
2. Gün: BARBAROS KÖYÜ- GERMİYAN KÖYÜ-ÇEŞME-ALAÇATI
Sabah erken saatlerde kahvaltımızı alacağımız restoranımıza geçiyoruz. Kahvaltının ardından Karşıyaka’da yer alan Zübeyde Hanım’ın Anıt Mezarı ziyaretimizin hemen sonrasında Ege Köyleri Turumuza Barbaros Köyü ile başlıyoruz. Urla’nın şirin mi şirin bir köyü olan Barbaros Türkiye’nin ilk Tematik Festivali Oyuk (Korkuluk) Festivali’ne sahip olması ile ön plana çıkmış Çat Kapı Evleri ile farklı bir konsepte sahiptir. Köyü keşfederken dilerseniz kapısında Çat Kapı Evi yazan başarılı köy kadınlarının işlettiği bu yerlere girip cüzi bir ücret karşılığında köylülerin sofralarına konuk olabilir, keyifli sohbetlerine katılabilirsiniz. Birbirinden şirin oyuklarla (korkuluklarla) süslü köyün her bir köşesinde ilginç fotoğraflar çekebilirsiniz. Ardından zeytinyağının bölgedeki tarihi hakkında bilgiler edinip alışveriş yapabileceğimiz Köstem Zeytinyağı Müzesi’ne gidiyoruz. Hemen ardından rotamızı bir başka şirin Ege Köyümüz olan Çeşme’ye bağlı Türkiye’nin ilk “Slow Food Köyü” olan duvarları resimlerle bezeli Germiyan Köyü’ne çeviriyoruz. Köyün sakinlerinden Nuran Hanım’ın eline boya malzemelerini ve fırçasını almasıyla başlamış macerasına biz de köyün birbirinden farklı resimlerle süslü köşelerinde fotoğraflar çekerek katılıyoruz. Dilerseniz Köy Kahvesi’nde adaçayı, karabaş otu çayı içebilir veya köylülerin elinde bulunması halinde köyün imza lezzetleri olan ekşi mayalı Germiyan Ekmeği ve Kopanisti Peyniri satın alabilirsiniz. Sonrasında Çeşme’ye hareket ediyoruz. Panoramik olarak yapacağımız Çeşme şehir turu sonrasında II.Beyazıt tarafından yaptırılan Çeşme Kalesi’ne gidiyoruz. Rehberimizle birlikte kale ve içerisinde bulunan Çeşme Müzesi’ni geziyoruz. Sonrasında Alaçatı’ya hareket ediyoruz. Türk- Yunan karışımı Ege mimari özellikleriyle, parke taşlı Arnavut kaldırımlarıyla, yüzyıl öncesinden kalan yel değirmenleri ve sakız bahçeleri ile ünlü Alaçatı’da hem kilise hem cami özelliği ile hoşgörünün simgesi Pazaryeri Cami’yi görüp rehberimizin anlatımları ve yönlendirmeleri sonrasında serbest zaman veriyoruz. Bu süre içerisinde alışveriş yapabilir, Alaçatı sokaklarında fotoğraf çekebilir veya bir kısmı Rumlardan kalma eski Alaçatı evlerini görebilirisiniz. Belirlenen saatte buluşarak akşam yemeği ve konaklama için İzmir’de bulunan otelimize hareket ediyoruz.


Konaklama: EXTENSO HOTEL
3. Gün: KLAZOMEANI ANTİK KENTİ-URLA -BADEMLER KÖYÜ-SIĞACIK- KEMERALTI
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Urla’ya gidiyoruz. Antik Zeytin İşliği antik kent Klazomenai’yi gezdikten sonra Urla Sanat Sokağı’nın başından giriş yapıp Malgaca Pazarı’ndan çıkıyoruz. Bu keyifli sokakta vereceğimiz serbest zamanda zamanın nasıl geçtiğini fark edemeyeceksiniz. Ardından Urla’ya bağlı Bademler Köyü’nde buluyoruz kendimizi. Bu köyümüzde Türkiye’nin ilk ve tek Köy Tiyatrosu’nu 20 yıllık Oyuncak Müzesi’ni ve 80 yıldır hizmet veren Halk Kütüphanesi’ni görüyoruz. Daha sonra Türkiye’nin ilk sakin şehri Seferihisar’a hareket ediyoruz. Ardından Sığacık’a geçip rehberimizle birlikte Sığacık’ın film seti gibi sokaklarında dolaşırken Selçuklular Dönemi’nden kalma Sığacık Kalesi’ni görüyoruz. Sonrasında İzmir’e dönüyoruz. Nesim Levi tarafından yaptırılan Tarihi Asansör’de bir çay molası veriyoruz. (Asansör için aracımızdan ayrıldıktan sonra 15 dakika rampa yukarı yürümemiz gerekecektir.) Ardından İzmir denilince ilk akla gelen sembol olan Saat Kulesi’ne gidiyoruz. Burada fotoğraf çekimi için vereceğimiz kısa bir molanın ardından Tarihi Kemeraltı Çarşısı’na gidiyoruz. Rehberimiz gerekli açıklamaları yaptıktan sonra alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Belirtilen saatte buluşup akşam yemeği ve konaklama için otelimize gidiyoruz.


Konaklama: EXTENSO HOTEL / İZMİR
4. Gün: NAZARKÖY -GÜZELKÖY-PINARBAŞI-BELEN KAHVESİ-ULA- MUĞLA
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası İzmir'in Köylerinden kendisini farklı bir özelliği ile ön plana çıkarmış olan ve kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerden rengarenk nazar boncukları ile büyüleneceğimiz Nazarköy’e gidiyoruz. Bizi kem gözlerden koruduğuna inanılan, negatif enerjiye karşı iyi geldiği söylenen el emeği, göz nuru, köy halkının geçim kaynağı Nazar Boncuğu üretiminin yapıldığı boncuk yapımı atölyelerini geziyor ve yerinde alışveriş imkânı için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Selçuk’a varıyoruz. İlk olarak Çetin çiftinin kurmuş olukları Maket Köy’ü geziyoruz. Hemen ardından Ege’nin tarihi mimarisini koruyabilmiş şirin bir kasabası olan Şirince’ye gidiyoruz. 21 Aralık 2012'de kopacağı düşünülen Kıyamet'de tek güvenli nokta olarak medyada geniş yer kaplayan Şirince'de öğle yemeği ve alışveriş için rehberimizin anlatımlarının ve yönlendirmelerinin ardından serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman içerisinde dileyen misafirlerimiz Şirince’nin dar ve şirin sokaklarında dolaşabilir, fotoğraf çekebilir yada Şirince’nin meşhur şaraplarının ve reçellerinin tadına bakabilir veya satın alabilir. Bir sonraki köyümüz Güzelköy (Bozüyük) oluyor. Burada ‘’Düriye’nin Güğümleri’’, ‘’ Güzelköylü’’, ‘’Baba Ocağı’’ gibi birçok sevilen dizinin çekildiği evleri, konakları meşhur köy meydanını ve köy kahvesini görme, fotoğraf çekme ve Kültür Evi’ni gezme fırsatı buluyoruz. Ardından 1300’lü yıllarda var olan yaklaşık 800 yıllık koca Çınar ağacını görmek ve öğle yemeğimizi almak için küçük şelalelerin aktığı, her yerin yemyeşil bitki örtüsüyle kaplandığı bir doğa harikası olan Aplangeç (Pınarbaşı'na) gidiyoruz. Burada öğle yemeği molası verdikten sonra Çaybükü Köyü’nde bulunan ve meşhur "Ormancı" Türküsü’ne konu olan Belen Kahvesi’ne geçiyoruz. Ormancı Türküsü eşliğinde yudumlayacağımız kahvemizin ardından türkünün hikayesinin canlandırıldığı ufak Ormancı Müzesi'ni de görüp ‘’Dondurmam Gaymak’’ ve ‘’İftarlık Gazoz’’ filmlerinin çekim yeri olan Ula’ya gidiyoruz. Burada Nasip Dondurma ve Sinemateke’de dondurma ve gazoz molası veriyoruz. Bu keyifli günün ardından akşam saatlerinde akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.


Konaklama: MUĞLA HOTEL
5. Gün: AKYAKA KANAL TURU- KÖYCEĞİZ GÖLÜ-AŞIKLAR YOLU-MARMARİS
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Muğla gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. İlk olarak Gökova’ya bağlı Akyaka’ya varıyoruz. Bir tarafta Gökova Körfezi bir tarafta Azmak Nehri doğal akvaryumda eşsiz manzara bizleri adeta büyülüyor. Azmak Nehri'nde muhteşem bir manzara eşliğinde tekne turuna başlıyoruz ve yaklaşık 30 dakikalık tekne turunun ardından Köyceğiz`e gidiyoruz. Köyceğiz Gölü kenarında vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz göl kenarında bulunan kafelerde çay-kahve içebilir, manzaranın keyfini çıkarabilir. Sonrasında eski Yeşilçam Filmleri’nin doğal seti olarak karşımıza çıkan bir diğer adı Aşıklar Yolu olan Eski Marmaris Yolu’nda bir fotoğraf molası veriyoruz. Buradan Marmaris merkeze geçip Kapalı Çarşı ve Liman’da serbest zaman veriyoruz. Belirtilen yer ve saatte buluşup bu keyifli turumuzu noktalayarak Ankara’ya dönüş yoluna geçiyoruz. Keyifli bir yolculuğun ardından gerekli molalarla gece geç saatlerde Ankara’da oluyoruz. Bir başka Seyahat53 turunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.


Konaklama: DÖNÜŞ YOLCULUĞU

EK BİLGİLER

Turlarımız karayolu ile 1300 km mesafe kat eden bölgelere 28 kişi ve üzeri sayıyı geçmesi durumunda otobüs ile seyahat edecektir.Karayolu ile 1300 km ve altı bölgelere; 28-46 kişi aralığında (yol otobüse uygun olması şartı ile) otobüs,20-28 kişi aralığında (yol Midibüse uygun olması şartı ile) midibüs,10-19 kişi aralığında minibüs ile seyahat edecektir. Belirtilen sayıların oluşmaması durumunda ,acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumun tur hareket etmeden önce misafirlere mesaj, sms yada telefonla bilgisi verilir.
Hareket saati baz alınarak haftalık turlarımız için (5 gün ve üzeri konaklamalı) 5 gün, Yarı haftalık turlarımız için (3 veya 4 gece konaklamalı) 4 gün, Haftasonu turlarımız için (bir veya iki gece konaklamalı) 2 gün ve Günübirlik turlarımız için (konaklamasız) 18 saat önce misafirlere mesaj, sms yada telefon yoluyla iptal bilgisi verilir. İptal hesaplaması, turun hareket saati baz alınarak yapılır.
Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi verilmez sadece koltuk numarası garantisi verilir.
Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir.
Turlarımız paket tur olup tur esnasında kullanılmayan ulaşım, transfer, konaklama, çevre gezileri, yemek vb. gibi hakların iadesi gerçekleştirilmez.
Fiyatlarımız kesin kayıt esnasında sabitlenir. Acentemiz, kesin tarihine kadar fiyatlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Turlarımızda kademeli fiyat uygulaması mevcuttur. Doluluk oranına göre fiyatlar değişmektedir.
Zorunlu Seyahat Sigortası; yasada belirtilen seyahat sigortası koşulları geçerlidir.
İptal Güvence Paketi; haftalık veya yarı haftalık turlarda 3. Ayın 30’una kadar yapılan rezervasyonlarda 144 saat önceden misafir tarafından gerekçesiz yapılan iptallerde hiç kesinti yapılmadan ücretin tamamının iade edilmesini kapsar.
Otellerden ayrılış saatleri ve Tur Programında meydana gelebilecek değişiklikler Rehber tarafından ayarlanacaktır.
Tura katılan misafirlerimizin, kişisel sağlık sorunları (kronik hastalıklar vb.) gibi nedenlerden sürekli kullandıkları ilaçları ve sağlık raporlarını yanlarında bulundurmaları ve konuyla ilgili rehbere bilgi vermeleri önerilir. Tura çıkarken bölgenin coğrafi yapısına ve mevsime uygun kıyafetler seçilmelidir. (Spor ayakkabısı, güneş gözlüğü, yağmurluk, kalın bir hırka, sırt çantası) getirebilirsiniz.
Programda yazılı olan fakat resmi tatiller ve özel günler nedeniyle kapalı olan veya ani kapanma kararı alınan müze, ören yerleri vb. yerlerin ziyaret edilememesinden firmamız sorumlu değildir.
Mola yerleri yol güzergahındaki dinlenme tesisleri ya da benzinlikler olarak rehber tarafından belirlenir, bu tesislerdeki yoğunluk tadilat vb. gibi nedenlerle ortaya çıkan hizmet kalitesindeki aksaklıklardan firmamız sorumlu değildir.
Misafirlerimizin rehber tarafından belirlenen buluşma saati ve yerine geç kalmaları durumunda programın aksamaması adına rehber programa devam edecektir. Geç kalan misafirlerimizin ise, bir sonraki ziyaret noktasına kendi imkanları ile gidecekleri düşünülecektir.
Rehber gerekli gördüğü taktirde hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle programda gün içerisinde gezilecek noktaların sırasında veya günler arasında değişiklik yapabilir.
0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Otellerde yapılacak 3 kişilik konaklamalarda her otelde 3 ayrı yatak verilememektedir. Genel olarak 3 kişilik odalarda 1 büyük yatak ve 1 ek yatak organize edilmektedir.
Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmakta olup rotasyon (koltuk değişimi) uygulamamız bulunmamaktadır.
Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda şirketimiz sorumlu değildir.
0-2 Yaş Çocuk ücretsizdir talep edilmemesi durumunda araçta koltuk verilmemektedir. 3-6 Yaş Çocuk için ödenen yalnız KOLTUK ücreti olup, tur aracı dışında diğer hizmetleri kapsamamaktadır. Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi uygulanmamaktadır ve iki yetişkin olarak hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşlarının doğruluğu ve yanlışlık durumunda oluşabilecek ücret farklılıkları misafirin sorumluluğundadır.
Grup İndirimleri Hakkında: Tur öncesi, tur kaydını yaptırmadan önce bir araya gelmiş ve tur kaydını toplu bir şekilde yaptırmaya gelen gruplarımız için geçerli olan indirim koşulları aşağıdaki gibidir: GÜNÜBİRLİK TURLARDA; ‘’16’’ Kişide ‘’1’’ Kişi, ‘’32’’ Kişide ‘’2’’ Kişi, 44 Kişide ‘’3’’ Kişi ÜCRETSİZ olarak katılım sağlayabilir. HAFTASONU ve HAFTALIK TURLARDA; ‘’22’’ Kişide ‘’1 Kişi’’, ‘’44’’ Kişide ‘’2’’ Kişi ÜCRETSİZ olarak katılım sağlayabilir. NOT: Tur hareket saatine kadar oluşturulmayan grup indirimleri geçersizdir.
3 Gece ve üzeri konaklamalı turlarımızda 18-65 yaş arası Müze Kartı olmayan misafirlerimize MÜZE KART otobüste dağıtılarak hediye edilecektir.


DAHİL OLANLAR:
3 Gece YP Konaklama (Kahvaltı – Akşam Yemeği)
Özel Tur Aracı İle Yolculuk
Zorunlu Paket Tur Seyahat Sigortası
İlk Gün Tesiste Kahvaltı
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Programdaki Çevre Gezileri
Azmak Çayı Tekne Turu
Milli Park – Otopark Ücretleri
Müze Kart (3 Gece ve üzeri konaklamalı turlarımıza hediyemizdir)
Tüm Komisyon İndirimleri

HARİÇ OLANLAR:
Şahsi Harcamalar
Otelde Minibar ve Diğer Ekstra Harcamalar
Müze ve Ören yeri Giriş Ücretleri
Öğle yemekleri
Son Gün Akşam Yemeği
Dahil Olan Hizmetlerde Belirtilmeyen Tüm Harcamalar

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#33
LOKASYON:
İzmir, Muğla (Ankara çıkışlı)
YEMEK:
4 gün kahvaltı, 3 akşam yemeği
ULAŞIM
Otobüs    Minibüs, Van   
BULUŞMA:
23:00 Sıhhiye Sezenler Sok.(Atatürk Lisesi Önü) 23:05 Milli Kütüphane (Eskişehir Yönü) 23:10 Armada Avm Önü 23:15 Ümitköy Köprüsü 23:35 Mesa Koru Karşısı (Anse Otoparkı) NOT: Bu turumuza Ankara dışından katılacak misafirlerimiz, tur güzergâhındaki her il havaalanı ve otobüs terminallerinden katılabilirler ( Tur öncesi Satış Ekibimizle görüşmek şartıyla!)
BİTİŞ:
Tur Bitiminde Sizleri Almış Olduğumuz Durakların Karşı İstikametlerine Bırakıyoruz.
İPTAL POLİTİKASI:
1. Yurt içi turlarda (Uçaklı ve indirimli turlarda iade yapılmaz) tur başlangıç tarihinden en az 35 gün ve öncesinde müşteri gerekçe göstermeksizin turu iade ve iptal hakkına sahiptir. Son 34 günden sonraki iptallerde tur toplamının % 65’nı iade alabilir. Bu halde, acente tarafından kayıt evrakları müşteriden teslim alınarak ücreti kısmı iade edilir. Turun başlangıcına 20 gün ve daha az zaman kala müşteri turun iptal ve iadesini isteyemez. Buna rağmen Müşteri turun iptalini istediği takdirde, tur ücretinin tamamı müşteriden tahsil edilir. Kapalı gruplar için ayrıca ek sözleşme yapılır. (Bu madde İptal pirimi ödeyen misafirler için geçerli değildir. uçak ücreti iade edilmez )
2. Müşteri tarafından acenteye beyan edilen, sözleşme ve eklerinde yazılı telefon numaraları, elektronik posta adresleri ve ikamet adresleri, yasal bildirim adresleri olup bu numara ve adreslere yapılacak tüm bildirimler, reklam amaçlı da olabilir bu konularda müşterinin ve adına ürünü satın aldığı arkadaşının izni alınmış sayılarak usulüne uygun olarak yapılmış kabul edilecektir. Bu bildirimlerin, bilgi eksikliği veya adres değişikliği nedeniyle yapılamaması halinde dahi bildirim yapılmış kabul edilir.
3. Tur programı, sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olup müşteri, tur programını imzalayarak kabul etmiş sayılır. Müşteri sözleşmeyi ve eklerini imzalayıp, tur bedelini veya ilk taksitini ödediği tarihte kesin kayıt yapmış kabul edilir. Taraflar, sözleşmeden doğan yükümlülüklerini gereği ifa edeceklerdir. Müşteri kendi adına kayıt ettirdiği kişilerin de sözleşmeye uyacaklarını taahhüt eder. Sözleşmede imzası bulunmayan ancak geziye katılan müşteriler, kendi adlarına görevlendirdikleri müşterinin işbu sözleşmeyi ve eklerini imzalamasıyla sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. Müşteriler ve beraberlerindekiler, rehber talimatlarına, sözleşmeye ve eklerine uygun hareket etmeyi taahhüt ve kabul eder. Müşterilerin, Rehbere bildirimde bulunmadan ve yönlendirmelerine aykırı düşecek şekilde, bireysel olarak gruptan ayrılmaları, kısa bir süre için dahi olsa gruptan bağımsız hareket etmeleri sözleşmeye aykırı olup, bu halde müşterilerin uğrayabileceği zararlardan acente sorumlu değildir. Müşterilerin, tur esnasında uyumu ve diğer müşterilerin huzurunu bozacak davranışlar sergilemesi halinde bu durum bir tutanakla tespit edilir ve müşterinin tur ile ilişiği kesilerek, geziden ayrılması sağlanır. Bu halde, acentenin hiçbir bedel iade etme sorumluluğu bulunmamaktadır. Rehber, gezi esnasında, hava ve yol koşullarına göre tur programında, programda kullanılan ulaşım araçlarının türünde (örneğin deniz yerine kara ulaşım aracı tercih edilmesi vb. gibi) değişiklik yapabilir ya da Deniz Kara ve Hava araçları yol güzergâhını değiştirebilir. Hareket saatinde hazır bulunmayan, tur otobüsünü veya ara nakil vasıtalarını kaçıran müşteriden tur ücretinin tamamı tahsil edilir. Müşterilerin büyük ebatlı, kokan, akan, veya patlayıcı, yanıcı, diğer müşterileri rahatsız edici bagajları ve her türlü evcil hayvanı asla alınmaz. Kaydedilen müşteri sayısının, turun düzenlenmesi için gerekli müşteri sayısına ulaşmaması veya sözleşmenin hiç veya gereği gibi ifa edilememesinin tüketicinin kusuruna veya mücbir sebebe dayanması halinde bu durum acentenin haklı fesih sebebidir. Bu durumlardan acente sorumlu tutulamaz. Acentenin kusuru ile sorumluluğunu gerektiren hallerde Kütahya Çizelgesi Yönetmeliği uygulanır. Müşterilerin turlarda çekilen video-fotoğrafların gerek rehber gerek müşterilerin herhangi biri tarafından Acente ya verilmesi durumunda Acente herhangi bir reklam çalışmasında bu fotoğraf-videoyu kişilerden izinsiz istediği gibi tasarrufta bulunur.
4. Müşteri acentenin onayı olmadan seyahat hakkını üçüncü kişilere devredemez. Buna rağmen bir devir gerçekleştirilmesi halinde, acentenin devreden ve devralana karşı hiçbir sorumluluğu bulunmaz. Eğer acentenin onayı ile seyahat hakkı 3. Kişilere devredilirse, seyahat hakkını devralan kişi yeni sözleşme ile, sözleşme ve eklerindeki bütün şartları kabul etmiş sayılır. Bu halde, devredenle devralan acenteye karşı müştereken ve müteselsilden sorumlulardır.
5. Programda acente tarafından gezinin iptal şartları bellidir. Ayrıca turun gerçekleşeceği ülkede veya bölgede terör, sel, grev, olumsuz hava koşulları, savaş, terör olayı veya ihtimali, gibi mücbir sebepler ve/veya idari mercilerin tasarruflarının turun gerçekleşmesini imkânsız hale getirebilecek ve/veya programa bağlı kalınmasını engelleyecek olay ve kararların vuku bulması halinde acente, müşteri tarafından kendisine bildirilmiş olan iletişim ve tebligat adreslerine yapılacak bildirim ile müşteriyi haberdar ederek turu iptal, erteleme hakkını saklı tutar.
6. Otelde olağanüstü bir durumun gerçekleşmesi ve yaşanabilecek herhangi bir ciddi aksaklık halinde, acente programda yazılı olan oteli, aynı şartları haiz olan bir emsali ile değiştirme hakkına sahiptir. Müşterilerin önceden yaptırdıkları eşleşmelerden oda arkadaşlarıyla aralarındaki anlaşmazlıklardan acente maddi veya manevi sorumlu değildir.
7. Gezi esnasında yaşanabilecek tur, nakil ve ara nakil araçlarının karışacağı trafik kazaları dahil tüm kazalarda yaşanacak yaralanma, ölüm, kayıp eşya vs. hallerde maddi ve manevi tazminat yükümlülüğü taşıma şirketlerinin ve sigortaların sorumluluğundadır.
8. Turizm Bakanlığı belgeli veya belediye işletme ruhsatlı otellerden, restoranlardan, otobüs, tren,uçak, feribot gibi taşıyıcı şirketlerin ve diğer işletmelerin hatalı işletmelerinden, iptal ve gecikmelerden kaynaklanacak maddi-manevi tazminat taleplerinden bu işletmeler sorumlu olup, acentanın bu kapsamda müşteriye karşı sorumluluğu yoktur. Turlarda otel yönetimi tarafından oda belirlendiğinden, acenta yapılacak odalamalardan memnuniyetsizlik halinde sorumlu tutulamaz.
9. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında geçerlidir. Otellerde 0-6 Yaş çocuklar için yatak verilmeyebilir. Triple odalarda 3. Yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre 3. Kişi için açılır-kapanır yatak yada çekyat verebilir.
10. Tur programlarında yazılı otellerde bölgede yaşanan yoğunluk durumunda aynı standartlarda olacak şekilde değişiklik yapılabilir. Otellerde odalamalar otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup şirketimiz ve personeli ile ilgisi yoktur.
11. Turlarımız rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Paket turda kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. hakların iadesi yapılmaz.
12. Mucbir sebepler (hava muhalefeti, yol durumu, ziyaret yerlerindeki aşırı yoğunluk, her türlü olağanüstü durum vb. gibi) nedeniyle tur programında yazan yerlerin ziyaret edilememesinden şirketimiz sorumlu tutulamaz.
13. Uçaklı turlarımızda ekonomik sınıf kullanılır ve uçak ile ilgili durumlarda havayolu sözleşmesi geçerlidir. İptal Sigortası uçak ulaşımını kapsamamaktadır.
14. Turlarımızda kademeli fiyat politikası uygulanmaktadır. En düşük fiyat kategorisindeki fiyatlar ile turlar ilan edilir, satışlar arttıkça bir sonraki fiyat kategorisine geçilir.
15. 18 yaşını doldurmamış çocukların tura ebeveynlerinden bir yada ikisi ile tura katılmadığı durumlarda yanlarında muvaffakatname bulundurmaları gerekmektedir.
16. Vadeli ödemelerde, tahsilat makbuzunda yazılı vadelerde ödenmeyen taksitlere, gün hesabı yapılmaksızın her ay için % 2 gecikme faizi uygulanır. Taksitlerden birinin vadesinde ödenmemesi halinde, diğer tüm taksitler de muaccel olacaktır. Sözleşme bedelinin ödenmemesi halinde tahsili amacıyla yasal yollara başvurulacaktır. Sözleşme 16 madde ve iki nüsha olarak tanzim edilmiş olup, bir sureti müşteriye verilmiştir. İhtilaf vukuunda, TÜRSAB tahkim kurulu ile Ankara İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın