Moğolistan Turu 8 Gün

Moğolistan Turu 8 Gün


ULAN BATOR VADİSİ KARAKORUM

  • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
  • Tüm Müze Girişleri
  • Seyahat Sigortası
  • Tüm Transferler
  • Çevre Gezileri
  • Uçak Biletleri

Tur Kalkış Tarihleri :

9 Nisan / 11 Nisan / 16 Nisan / 9 Mayıs / 16 Mayıs / 9 Haziran / 16 Haziran / 5 Eylül / 19 Eylül

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İSTANBUL - ULAN BATOR

Bugün 11:45’de İstanbul Havalimanında Acente standında buluşma , check in işlemlerimizi takiben MIAT Hava Yolları tarifeli seferi ile başkent Ulan Bator’a yolculuğumuz başlıyor.

Geceleme uçakta.

2. Gün: ULAN BATOR

Sabah erken saatlerde Moğolistan Ulan Bator Havalimanına ulaşıyoruz. Alandan özel aracımız ve yerel rehberimiz eşliğinde ayrılacağız.

Otelimize varışta ERKEN KAHVALTI servisi alacağız.

Odalarımız hazır hale geldiği saatlerde ,eşyalarımızı odalarımıza bırakacağız, daha sonra kısa bir dinlenmeyi takiben, ŞEHİR TURU başlayacak.

Moğolistan milli müzesini ve Sukhbataar meydanı ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz

Geceleme otelimizde

3. Gün: ULAN BATOR - KARAKORUM

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Büyük Moğol İmparatorluğunun eski başkenti Karakourum’a doğru kara yolculuğumuz başlıyor (380 km). Varışta Karakourum müzesini ziyaret edeceğiz,

Akşam yemeği ve geceleme Ger Çadır kampında.

4. Gün: ORHUN YAZITLARI

Kahvaltımızın ardından muhteşem Orhun Anıtları’nı görmek için yola çıkıyoruz (100 km). Kitabeler 8.yy’ın başlarında eski Türk alfabesi ile yazılmıştır. Karakorum’un 50 km Kuzeyindedir.

 Akşam üzeri Karakorum’a dönüyoruz. Karakorum’u geziyoruz ve akşam yemeğimizi kampımızda alıyoruz, geceleme çadır kampımızda.

Orhun Yazıtları, Göktürk Yazıtları ya da Köktürk Yazıtları, Eski Türkçe (𐰆𐰺𐰴𐰣∶𐰖𐰔𐱃𐰞𐰺𐰃) Türkleri'nin bilinen ilk alfabesi olan Orhun alfabesi ile Göktürkler tarafından yazılmış yapıtlardır. Birçok kişi ilk Türkçe yapıt olarak bilse de ilk Türkçe yapıt Çoyr Yazıtıdır. Orhun yazıtları Türkçenin tarihsel süreçteki gramer yapısı ve bu yapının değişimiyle ilgili bilgiler verdiği gibi Türklerin devlet anlayışı ile yönetimi, kültürel ögeleri, komşuları ile soydaşlarıyla olan ilişkileri ve sosyal yaşantısıyla ilgili önemli bilgiler içermektedir.

5. Gün: KARAKORUM

Bugün kampta alacağımız kahvaltı sonrası serbest günümüz olacak. Doğa içinde ,çevreyi keşf etmek için güzel bir vaktimiz olacak. AKŞAM YEMEĞİ ve geceleme ger kampta.

6. Gün: KARAKORUM- ULAN BATAR

Kahvaltımızın ardından Ulanbataar'a doğru yola çıkıyoruz. Oraya vardığımızda karşılanıyoruz.

Otelimize yerleşme ve şehirde serbest saatlerimiz olacak.

Geceleme otelimizde.

7. Gün: Terelj National Park ve Cengiz Han Turu

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Terlj Milli Parkına doğru yola çıkacağız.

Bu gezimiz içinde CENGİZ HAN heykelini ziyaret ediyoruz, diğer ziyaret noktalarımız

Aryabal Meditation Temple ve Gorkhi Terelj National Park

Öğle yemeği turumuz esnasında alınacaktır.

Turumuzun sonunda yeniden Ulan Bator’a döneceğiz. Geceleme otelimizde.

8. Gün: ULAN BATAR - İSTANBUL

Bu sabah erken saatlerde 04:30 Ulanbataar havalimanına geçiyoruz. İstanbul dönüş yolculuğumuz başlıyor.

12:30 da İstanbul ‘a ulaşıyoruz. Turumuzun sona ermesi. 

EK BİLGİLER

1 –İş bu sözleşme, hükümleri, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve 14.01.2015 tarihli Paket Tur Sözleşmeleri Yönetmeliği düzenlemeleri doğrultusunda, ticari ve mesleki olmayan amaçla hareket eden gerçek ve tüzel kişi tüketici ve adına veya lehine bir paket tur satın alınan veya satın alınması taahhüt edilen veya kendisine bir paket tur sözleşmesi devredilen katılımcı bakımından geçerlidir.

2 –Paket Tur'un içeriğine dair tüm bilgiler (yolculuğun başlangıç ve bitiş tarihi ile yeri, kullanılan

ulaşım araçları, yolculuk hareket ve dönüş saat tarih ve yerleri, konaklama türü ve nitelikleri, yemek

planı, güzergâh, paket tura uygun vize, pasaport, yaş ve sağlık bilgileri, turun düzenlenmesi için asgari

katılımcı sayısı ve iptal bildirimi için son tarih, turun fiyatı) sözleşme ile birlikte teslim edilen Ek.2’de “Ayrıntılı Gezi Programı’nda yer almaktadır. Ek.1’de yer alan “Tura Katılım Formu” Tüketici/Katılımcı tarafından eksiksiz ve doğru olarak doldurulur. Tüketici/Katılımcı bu sözleşmede belirtilen tüm katılımcılar adına taraf olduğunu ve onları da temsil ve ilzam ettiğini, kendisine ilgili yasal mevzuat kapsamında verilen “Ayrıntılı Gezi Programı” içeriklerinden tüm katılımcılara bilgi vermekle yükümlü ve sorumlu olduğunu kabul etmektedir. Bilgi verme yükümlülüğünü yerine getirmeyen Tüketici/Katılımcılar bundan sorumludur. Bu doğrultuda Tüketici/Katılımcı’ya verilen “Ayrıntılı Gezi Programı” tüm katılımcılara verilmiş sayılır.

Tüketici/Katılımcı Ek.2’de yer alan “Ayrıntılı Gezi Programı’nın ve Ek.1’de yer alan “Tura Katılım Formunun” Paket tur sözleşmeleri Yönetmeliği’nin 5. Maddesi uyarınca “Ön Bilgilendirme Broşürü” işlevlerini yerine getirdiğini ve bu bilgilerin işbu sözleşmenin öncesinde kendisi ile paylaşılmış olduğunu ve aynı zamanda işbu sözleşmenin ayrılmaz birer parçası olduğunu kabul ve beyan eder.

3 –Acente işbu sözleşme ile seyahate katılacak olan tüm Tüketici/Katılımcılara 1618 Sayılı yasa gereği Zorunlu Seyahat Sigortalarını yapmakla yükümlüdür. İşbu sigorta poliçe üzerindeki tarih ve saat ile başlar; turun tamamlanma tarih ve saati ile sona erer.

4 – Tüketici/Katılımcı, kendisinin ve adlarına hareket ettiği diğer katılımcıların bilgilerinin doğru olarak verilmesi ve sözleşmeye işlenmesinden sorumludur. Kimlik ve iletişim bilgilerinin hatalı bildirilmesi nedeniyle meydana gelebilecek neticelerden (ör. Havayolu cezası, vize sorunu, seyahat ile ilgili yapılması gereken bilgilendirmelerin ulaşmaması, tura katılamamaları vb.) Acente sorumlu değildir.

5 – Tüketici/Katılımcı işbu sözleşmede belirtilen irtibat bilgilerinden kendisine ve tüm katılımcılara ulaşılacağını kabul beyan ve taahhüt eder.AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#125
LOKASYON:
Moğolistan
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
BULUŞMA:
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali
BİTİŞ:
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali
İPTAL POLİTİKASI:
Tüketici/Katılımcı tarafından paket turun başlamasından önce turu iptal etmek istemeleri halinde; Acente aşağıda belirtilen kesinti oranlarının yanında, ayrıca Tüketici/Katılımcı adına yapmış olduğu ve iadesi mümkün olmayan masrafları düşülmesinden sonra geriye kalan ücretin;

Şayet turun başlamasına 0-29 gün kalmışsa almış olduğu ücretin %100’nü keser ;
Şayet turun başlamasına 30-44 gün kalmışsa almış olduğun ücretin %50’sini kese;
Şayet turun başlamasına 45-59 gün kalmışsa almış olduğu ücretin %25’ni keser,
Şayet turun başlamasına 60 gün ve daha fazla bir süre varsa ; alınmış olan uçak – tren, gemi biletlerinde ve konaklamada ilgili firmaların iptal ve değişiklik kuralları aynen uygulanır. Yine iptallerden dolayı alınmış olan uçak – tren, gemi biletlerinde ve konaklamada ilgili firmaların uyguladıkları ceza Tüketici / Katılımcıya yansıtılır.
Tüketici/Katılımcı tarafından Paket tur iptalinde; paket tur düzenleyicisine veya aracısına, sözleşmeden dönme bildiriminin ulaştığı tarihten itibaren Tüketici/Katılımcı ödemiş olduğu bedeli yukarıdaki şartlara uygun şekilde kesinti yapmak kaydıyla en geç on dört gün içerisinde Tüketici / Katılımcıya iade eder.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın8 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

BİLGİ
İSTEYİNİZDAHİL OLANLAR:


İstanbul-Ulan Bator -İstanbul Ekonomi Uçak Bileti MİAT Hava Yolları
3Gece Ulan bator 3 Gece Karakorum
Karakorum’da GER KAMP ( Moğol Çadırı ) konaklama *Çadırlar 2 Kişilik otel düzenindedir.
Ulan Bator’a 3 yıldızlı otelde oda kahvaltı konaklama
+Turumuz için yemekler
3 AKŞAM YEMEĞİ
1 ÖĞLE YEMEĞİ
1 ERKEN KAHVALTI

Tüm müze girişleri
Tüm Transferler
Çevre gezileri
Türkçe rehberlik Hizmeti
Seyahat Sigortası

HARİÇ OLANLAR:


150 TL çıkış harcı

Programda belirtilmeyen diğer öğünler

Yerel rehberler ve yerel personeller için Tipler KİŞİ Başı 100 USD olarak tavsiye edilir

TC VATANDAŞLARI İÇİN VİZESİZDİR.