Süper Promo Venedik & Floransa & Roma Turu Rotası

Süper Promo Venedik & Floransa & Roma Turu RotasıSüper Promo Venedik & Floransa & Roma Turu RotasıSüper Promo Venedik & Floransa & Roma Turu RotasıSüper Promo Venedik & Floransa & Roma Turu RotasıSüper Promo Venedik & Floransa & Roma Turu Rotası


1026€' dan başlayan fiyatlarla...

Türk Hava Yolları
6 Gün

  • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
  • THY ile Ulaşım
  • Özel otobüsler ile tüm transferler
  • Otel ve turist şehir vergileri (25-30 Euro)
  • Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır)
  • Panoramik Roma, Floransa, Venedik şehir gezisi

Tur Kalkış Tarihleri:

3 Mart / 8 Nisan / 5 Mayıs / 2 Haziran / 22 Temmuz /  4 Ağustos / 5 Ağustos / 18 Ağustos / 19 Ağustos / 1 Eylül / 2 Eylül

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İstanbul - Venedik

Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde rehberinizle buluşma sonrasında Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet operasyonlarınızın ardından, Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Venedik'e hareket ediyor. Venedik'e varışımız ile birlikte pasaport ve bagaj işlemleri bittikten sonra Venedik şehrine doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Varışımızın ardından, tarihi yarımadaya vaporetto ile geçişimizi sağladıktan sonra gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda ünlü San Marco Meydanı ve Kilisesi, mahkûmların ceza evinde gidişinden önce son bir kez Venedik'e bakıldığında Son Nefes Köprüsü, Büyük Kanal ve üzerinde bulunan Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi ve Giorgio Maggiore Kilisesi'nin bulunduğu yerler arasında yer almaktadır. O zaman otelimize transferiniz gerçekleşir. Konaklama otelimizde.

2. Gün: Venedik - Floransa

Güne burada alacağımız kahvaltı ile başladıktan sonra Bolonya Gezisi için hareketleniyor. Bologna turumuzda Neptün Çeşmesi, Piazza Maggiore (Büyük Meydan), Eski Borsa Binası, Avrupa'nın ilk üniversite binası, Quadrilatero (eski pazar) Garisenda ve Asinelli kuleleri ısıl yerler arasındadır. Gezimizin ardından Floransa'ya hareketlendi. Varışı takiben panoramik Floransa şehir turu için hareket ediyoruz. Turumuzda Floransa'yı ayıran Arno Nehri, kuyumcularıyla ünlü Ponte Vecchio manzarası, Medici Aile'sinin Floransa'ya hüküm sürdüğü Palazzo Vecchio, Rönesans'ın başyapıtlarından olan Herkül ve Davut heykellerine ev sahipliği yapan Piazza Della Signoria, İtalya'nın en yüksek 3. kubbesine sahip olan Santa Maria del Fiore Duomo'su ve kapısıyla ünlü Vaftizhane bölgeleri arasındadır. Turumuzu tüm şehri ve Arno Nehri'ni izleyebileceğimiz Michelangelo Tepesi'nde değiştirebiliriz fotoğraf molası ile noktaladıktan sonra otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

3. Gün: Floransa

Otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen kişiler ile manipülasyon olarak Siena & San Gimignano & Pisa (95 €) gerçekleştireceğiz. Turumuz için il olarak Siena'ya hareket ediyoruz. Siena'da gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda UNESCO dünya kültür dağılımı olan bu kent sizi adeta zamanda yüzyıllar öncesine dönüşecek. San Domenico Kilisesi, Duomo Katedrali, Palio yarışlarının yapıldığı Piazza del Campo, şu anda Belediye Binası olarak kullanılan ünlü Palazzo del Popolo ve geçmişin tüm izlerini halihazırda gösteren dar sokaklar arasında yer almaktadır. Böylece, hileli'ın büyüsünü finanse eden surlar ve kuleler ile aydınlatıcı ve bu sayede doğrudan'ın Manhattan'ı adına alan San Gimignano'yu geziyoruz. Ardından Pisa'ya hareket eder. Gezimizde Pisa Kulesi ve Miracoli Meydanı görüldükten sonra transfer yapıldı. Konaklama otelimizde.

4. Gün: Floransa - Roma

Alacağımız kahvaltının ardından Roma'ya doğru hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden panoramik Roma şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Hıristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen Cem Sultan'ın hapsedildiği Castel Sant'Angelo, Mussoli'nin halka seslenmiş olduğu Venedik Meydanı ve II. Vittorio Emmauele'nin zaferi, Gladyatör savaşlarına ev sahipliği yapan Collesium, Tatlı Hayat filmiyle ünlenen Âşıklar Çeşmesi, 135 basamaktan oluşan ve batık gemi çeşmesini bulunduran İspanyol merdivenleri bulunan yerler bulunmaktadır. Turumuzda otelimize transfer durumu ve serbest zaman vereceğiz. Konaklama otelimizde.

5. Gün: Roma

Güne burada alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından arzu edenlerin katılmasıyla başlamasıyla Göller Bölgesi & Castel Romano Alışveriş Gezisi (55 €) için hareket ediyoruz. Gezimizin ilk durağı olan Castel Gandolfo'da Papa'nın yazlık sarayı ve muhteşem manzarasıyla Albano Gölü'nü mevcut. Bir sonraki durağımız olan Nemi Köyü'ne varışımızın ardından köy içerisinde keyifli bir yürüyüş yürüyüşü yapıyoruz. Yürüyüşün ardından Nemi Köyü'nün ünlü dağ çilekli turtasını tatmak ve alışveriş için kısa bir serbest zaman. İtalya'nın en ünlü Outlet'i olan Castel Romano Outlet'e varışımızın ardından serbest zaman. Gezimizin bitimiyle birlikte dileyen öğrenciler ile askerler olarak düzenleyeceğimiz Roma Şaheserleri ve Vatikan & Gece Gezisi (80 €) için hareket ediyoruz. Bu gezimizde Caracalla Hamamları, Circo Massimo, Vatikan, Adalet Sarayı, Navona Meydanı, 4 Nehir Çeşmesi, İtalyan Senato Binası ve Pantheon göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Gezimizin bitimiyle birlikte otelimizde transfer yapabilirsiniz. Konaklama otelimizde.

6. Gün: Roma - İstanbul

Güne devam edeceğimiz kahvaltı ile başladıktan sonra rehberinizin belirteceği zaman serbest zamanına kadar. Ardından havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük oranlarından sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul'a hareket ve varış. Varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.

EK BİLGİLER

Avantajlı Ekstra Tur Paketi

230 Avro Yerine 200 Avro

Tüm etkinlikler paketi olarak geçerlidir.

Göller Bölgesi & Castel Romano Alışveriş Gezisi 55 Euro

Roma Şaheserleri ve Vatikan & Gece Gezisi 80 Euro

Siena & San Gimignano & Pisa Gezisi 95 Euro

KATILIN ŞARTI

Bu gezimiz, en az 40 kişi talep şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli beslenme sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirimi tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılımın gecikmesi nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz taşımacılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Vize

Umumi Pasaport - Vize gerekli

Yeşil Pasaport - Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu - Vize gerekli değil

Seyahat bitiş tarihlerinin 6 aydan itibaren geçerli ve 10 harfli eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize yapılması gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza iletileceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

SAĞLIK

İtalya girişinde herhangi bir aşı bulunmuyor. Bölgenin iyi restoranlarında ve tüketilen yiyeceklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorunla karşılaşılıp karşılaşılacağız. Buna rağmen grupla birlikte olmaması anlarda yememe konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketiminizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olabileceğiniz ve balık ürünleri tüketiminizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveleri yemenizi durdurun.

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul - Venedik 2 sa 40 dk

Roma - İstanbul 2 ila 30 dk

OPSİYONEL TURLAR & ETKİNLİKLER

Opsiyonel turlar ve Etkinlikler, servis merkezi yerel acente tarafından en az 20 kişi talep şartı ile düzenlenmekte olup, katılım gösterilmemektedir. Yeterli sayıda sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya bir adet tur / etkinlik fiyatları, içerik, kullanım aracı değişmeye göre değişiklik gösterilebilmektedir. Ayrıca, yıllık turların / etkinliklerin tarihleri ​​ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekanın açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

KONAKLAMA

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde belirlenen km'lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 kişilik odaların, otellerin yapısına göre verilebilmesine olanak sağlamakta olup, bu tipte 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik oda 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. Ek yataklar, açma-kapama ve araba yatağı olarak sunulan yataklardan oluşturulanlar için 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında lokal yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul edilmiş beyanda bulunulduğu sayılırlar.

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve bakımları bölümünde belirtilen yaş grubunda uyanan tek (1) çocuk için geçerlidir.

Tur programı dahil olan hizmetlerden alınan kahvaltılar, bulunulan ülkedeki kahvaltı ücretine uygun olarak ve genellikle kontinental kahvaltı olarak kayıtlı, format, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için grup bölümlerine ayrılmış ayrı bir salonda servis yapılabilir.

SAAT DİLİMİ

İtalya Türkiye'den yaz saat diliminde 1, kış saat diliminde 2 saat geridedir.

Örneğin yazın Türkiye'de saat 18:30 iken İtalya'da 17:30'dur.

KIYAFET ve GEREKLİ EŞYALAR

Yaz döneminde gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüşler, akşamları için ince bir ay ve ince bir kazak önerilir. Bunun dışında; Şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletlerini ve yedek hafıza kartlarını da getirebilirsiniz. Kış döneminde rahat hareket kabiliyeti ve sıcak sizi koruyan giysiler önerilir.

YEMEK KÜLTÜRÜ

Bölgelere göre farklı gösteren İtalyan mutfağı, Akdeniz etkisi katkıları ile dünyanın en zengin mutfakları arasında yer almaktadır. Taze domates, ülkeye özgü peynirlerle sunulan seçeneklerden, muhteşem lezzette pizzalara, envaiçeşit soslarla yapılan makarnalardan, deniz ürünlerine kadar geniş bir seçenek sunuluyor.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#130
LOKASYON:
İtalya
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
BULUŞMA:
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar
BİTİŞ:
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar
İPTAL POLİTİKASI:
ÖNEMLİ NOTLAR

pasaportun olması ve/veya vize başvurusu (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokma yetkisi vardır. Bu acentenin sorumlusu değildir, sorumluluğu yolcuya aittir.

Acente, hava yolu ile yolcu arasında araç kurumu olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü'ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesi saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle bildirir. Yolcularımızın uçuş detaylarının değişebileceğini ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar için alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içi rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yerleri girişlerinin dağılımları en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve sıcaklıkta yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir olayın nedeniyle kapalı yolların gerçekleşmesi durumunda, bir kez hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiğinde bahse konu turların gerçekleştirilmesi yapılamamasından acente sorumlusu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda olanaklar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

TARİH VE FİYATLAR

6 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

BİLGİ
İSTEYİNİZDAHİL OLANLAR:


Türk Havayolları ile İstanbul (IST) – Venedik (VCE) / Roma (FCO) - İstanbul (IST) parkurlarında gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
Havalimanı vergileri
4 yıldızlı otelde 5 gece oda-kahvaltı konaklama
Alan-otel-alan transferleri
Özel otobüsler ile tüm transferler
Panoramik Roma, Floransa, Venedik şehir gezisi
50 Euro değerindeki Bologna Gezisi kapsamında
Profesyonel English rehberlik ve asistanlık hizmetleri
Otel ve turist şehir vergileri (25-30 Euro)
TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sorumluluğu
Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır)

HARİÇ OLANLAR:


Vize ücreti ve servis bedeli
Yurt dışı çıkış harcı bedeli
öğle ve akşam yemeği
Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
Opsiyonel geziler/etkinlikler
Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri
Şoför türleri 3 Euro / kişi başı (ZORUNLU)