Turistik Doğu Ekspresi ile Kars Turu

Turistik Doğu Ekspresi ile Kars TuruTuristik Doğu Ekspresi ile Kars TuruTuristik Doğu Ekspresi ile Kars TuruTuristik Doğu Ekspresi ile Kars TuruTuristik Doğu Ekspresi ile Kars Turu


Her yılın gözdesi, en çok beklenen ve en çok sevilen kış seyahati Turistik Doğu Ekspresi İle Kars Turu Programımızı her yıl olduğu gibi en güzel şekilde planlayarak beğeninize sunuyoruz...
ERZURUM - SARIKAMIŞ - KARS-ANİ HARABELERİ - ÇILDIR GÖLÜ - SİVAS - KAFKAS GECESİ - NAMIK KEMAL EVİ...

 • Hediye Müze Kart
 • 2 Gece Turistik Doğu Ekspresi Konaklaması
 • 2 Gece Y.P Otel Konaklaması (kahvaltı- akşam yemeği)
 • Kars Âşıklar Atışması (Kafkas Gecesi)
 • Seyahat53 Komisyon İndirimleri
 • 26 Yıllık Seyahat53 Tecrübe ve Güvencesi

Hayallerin yolculuğunda geç kalmadan siz de yerinizi alın...

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: ANKARA-ERZURUM-SARIKAMIŞ-KARS

Misafirlerimizle sabah uçak saatimize göre Sezenler Atatürk Lisesi önünde bizi bekleyen transfer aracımız ile Esenboğa Havaalanı’na hareket ediyoruz. Chcek-in işlemlerimizi bireysel olarak yapıp Anadolujet ile yaklaşık bir buçuk saatlik uçuşumuzun ardından Erzurum Havaalanı’nda bizleri bekleyen aracımızla buluşuyoruz. Yakutiye Medresesi ile Erzurum gezimize başlıyoruz. Ardından Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese ve Ulu Cami ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bu ziyaretlerimizden sonra yöresel öğle yemeğimizi alıyor ve otantik Erzurum Evi’nde çay ve kahve molası veriyoruz. Meşhur Oltu Taşı ve bu taştan yapılma eserleri görüp alışveriş yapabileceğimiz Taş Han ziyaretimiz sonrası Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Sarıkamış Şehitleri Anıtı ziyaretimizi yaptıktan sonra Sarıkamış Kayak Merkezi’ne gidiyor ve burada bir süre serbest zaman veriyoruz. Dileyenler telesiyej ile 1. zirveye doğru çıkabilir ve sıcak bir şeyler içebilirler. Serbest zaman sonrasında Kars’a hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde olacaktır.

Ortalama KM: 230
ÖĞLE YEMEĞİ: Meşhur Cağ Kebabı İçin Rehberimiz tarafından anlaşmalı restoranımıza yönlendirme yapılacaktır.Konaklama: Airport Arifoğlu Otel vb.
2. Gün: ANİ ÖREN YERİ-ÇILDIR GÖLÜ- ÂŞIKLAR ATIŞMASI KAFKAS GECESİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Ani Harabeleri’ne hareket ediyoruz. Ermenistan sınırımızı çizen Arpaçay’ının dibinde bulunan; Ermeni ve Selçuklu kültürüne ait anıtsal yapılarıyla ünlü kentte; Ani Katedrali, Surp Kirkor ve Surp Pirgiç (Keveli Kilise) Kiliselerini, Türklerin Anadolu'ya girdikten sonra yapılan ilk cami olan Menücehr Camini ve Kervansarayı’nı geziyoruz. Açık bir havaya denk gelirsek efsanevi Ağrı Dağı'nı da görebiliriz. Antik şehir gezimizden sonra 2000 metrede buz tutmuş Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan peynirleri ile ünlü Yalınçayır köyünü panaromik olarak görüyoruz. Öğle yemeğinde gölden çıkan Sarı Balığı tattıktan sonra gölde atlı kızaklarla gezinti yapabilirsiniz. (Hava koşullarına göre gölün buz tutmaması durumunda atlı kızak gezisi yapılamayacaktır.) Gerçek üstü izlenimi veren bu durağımızda yaklaşık 2000 metredeki buz tutmuş Çıldır Gölü yüzeyinde; kızakla kayan, cirit oynayan, faytona binen, ata binen veya balık tutan insanları fotoğrafladıktan sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği sonrasında misafirlerimizle Aşık Atışmaları, Akordeon eşliğinde yöresel müzik ve canlı müzik dinletileri ile Kafkas Dans Gösterisi izleyebileceğimiz bir mekanda Kars Kültürü’nü yaşıyoruz.

Ortalama KM: 250
ÖĞLE YEMEĞİ: Meşhur Göl Balığı İçin Rehberimiz tarafından anlaşmalı restoranımıza yönlendirme yapılacaktır.Konaklama: Airport Arifoğlu Otel vb.
3. Gün: KARS ŞEHİR GEZİSİ-RUS TAŞ YAPILARI -TARİHİ SOKAKLAR-NAMIK KEMAL EVİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Kars Kalesi, Taş Köprü, Kars Savaş Tarihi Müzesi ve Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami)’nin rehberimiz eşliğinde Kale çevresinde gezeceğimiz tarihi yapılardan bazıları Harakani Camii, Havariler Kilisesi (Kümbet Cami), Beylerbeyi Sarayı, tarihi Osmanlı Hamamları, zamanının en önemli yapılarını barındıran Ordu Caddesi, Demir Köprü, Gazi Muhtar Evi şeklinde olacaktır. Peynir Müzesi’ni de gezdikten sonra yöresel yemekleri tadabileceğimiz restoranlardan birinde rehberimizin de tavsiyesi ile öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Kars’ın geniş ve planlı sokaklarında yürüyerek yapacağımız gezimizde Rus Dönemi taş yapılarından Vali Konağı, PTT Binası, Ortodoks Kilisesi (Merkez Cami), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu’nu panoramik olarak görüp fotoğraflıyoruz. Peynir ve gümüş alışverişleri için vereceğimiz serbest zaman sonrası dışarıda ateş başında veya içeride şömine yanında serbest zaman dahilinde içeceğinizi yudumlayabileceğiniz kafelerden birine rehberimizin de tavsiyesi ile gidip tren saatine kadar Kars’taki son gecemizin tadını çıkartıyoruz. Tren saatimiz yaklaşınca aracımızla Kars Tren Garı’na gidiyoruz. Saat 22:20’de hareket edecek olan Turistik Doğu Ekspresi Treni’ndeki yerlerimizi alıyoruz ve dillere destan meşhur masalsı yolculuğumuza başlıyoruz.

Ortalama KM: 50
ÖĞLE YEMEĞİ: Meşhur Kaz Eti İçin Rehberimiz tarafından anlaşmalı restoranımıza yönlendirme yapılacaktır.Konaklama: Tren Yolculuğu
4. Gün: İLİÇ-DİVRİĞİ KONAKLARI-DİVRİĞİ-SARIKAMIŞ-SİVAS

Tcdd’nin ilan etmiş olduğu Turistik Doğu Ekspresi güzergah ve saat çizelgesine göre sabah saat 08:45’de trenimiz İliç Tren İstasyonu’nda oluyor. Tren İliç İstasyonu’nda 3 saat mola verecektir. Dileyen misafirlerimiz bu saat içerinde rehberimizin yönlendirmeleriyle extra olarak Kemaliye turu yapabilirler. Kemaliye’de Mani Yolu, Kadı Gölü, Lökhane, Değirmen, Hamam ve Orta Cami’yi görüyoruz. Tekrar trenimize binmek üzere İliç’e doğru yola çıkıyoruz. 11:45’de İliç’ten hareket ediyoruz. Trenimizin bir sonraki durağı Divriği oluyor. Saat 12:45’de Divriği Tren İstasyonu'na varıyoruz. Tren Divriği istasyonunda 3 saat mola verecektir. Transfer aracımızla Divriği merkeze gidip Divriği Ulu Cami’yi ve yöresel öğle yemeğini de kapsayan gezimizi tamamladıktan sonra trenimize binmek üzere gara dönüyoruz. 15:45’de Divriği’den hareket ediyoruz. Saat 18:25’de Sivas İstasyonu’na varıyoruz. Tren burada 4 saat (230 dk.) kadar mola verecektir. Transfer aracımızla şehir merkezine gidiyoruz. Gök Medrese, Çifte Minareli Medrese, Buruciye Medresesi, Şifaiye Medresesi ve Atatürk Kongre ve Etnoğrafya Müzesi'ni (akşam saatlerinde kapalı olabilir dışarıdan) görüp akşam yemeği için verilen serbest zamanın hemen ardından trene tekrar transfer oluyoruz. Saat 22:15’de Ankara’ya hareket ediyoruz. (Hava ve yol şartlarına göre trende rötar olabilir!)

Ortalama KM: 800
ÖĞLE YEMEĞİ: Meşhur Divriği Pilavı İçin Rehberimiz tarafından anlaşmalı restoranımıza yönlendirme yapılacaktır.
AKŞAM YEMEĞİ: Meşhur Sivas Köfte İçin Rehberimiz tarafından anlaşmalı restoranımıza yönlendirme yapılacaktır.Konaklama: Tren Yolculuğu
5. Gün: Ankara

Sabah saat 09:00’da Ankara’ya ulaşıyoruz. Bir başka Seyahat53 turumuzda buluşmak üzere garda vedalaşıyoruz.

Ortalama KM: 550Konaklama: DÖNÜŞ YOLCULUĞU

EK BİLGİLER

ÖNEMLİ NOT: Single tur fiyatımız otel ve vagonu kapsamaktadır. Otel ve vagonda tek kişilik konaklama yapılacaktır. Üç kişilik katılımlarda yalnızca otel odasında üçlü konaklama mümkün olup tren vagonu iki kişilik olduğundan üçüncü kişi konaklaması mümkün değildir. Üçüncü kişi için tek kişilik vagon konaklaması verilir. ÇOCUK TRENDE ANNE YADA BABASINDAN 1 KİŞİYLE SEYAHAT EDEBİLİR.


TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ TRENİ HAKKINDA BİLGİLER

 • 1 vagon 10 adet yataklı kompartımandan (oda) oluşmaktadır. Ayrıca 1 görevli odası, her vagonda biri başta diğeri sonda olmak üzere ikişer tane ortak kullanımlı tuvalet yer almaktadır. Kompartımanlar (odalar) en fazla iki kişiliktir. Her kompartımanda (odada) ayna, el lavabosu, mini buzdolabı, çalışma masası, elbise askısı, raf, merdiven, 1 adet 220 voltluk priz, klima ve aydınlatma bulunmaktadır. Kompartıman içerisinde elektrik ocağı, su ısıtıcısı, saç kurutma makinesi vb. yüksek akım çeken cihazların kullanılması kesinlikle yasaktır.
 • Yataklarda temiz çarşaf, nevresim, yastık, battaniye bulunmaktadır.
 • Kompartıman iç alanının fazla geniş olmaması nedeniyle yanınıza büyük valiz yerine küçük çantalar almanız daha kullanışlı olacaktır.
 • Kompartıman kapıları kilitlenebilmektedir, odanızdan ayrılırken kilitleyip çıkabilirsiniz. Cam, perde ile kapatılabilmektedir. Kompartıman sıcaklığı panelden kendinize göre ayarlanabilmektedir. Trenin sıcak olması ihtimaline karşı yanınızda ince kıyafetler bulundurulması iyi olacaktır. Ayrıca yanınızda diş macunu, fırçası, kağıt havlu, ıslak mendil ve çöp poşeti bulundurmanız önerilir.
 • Vagonlar arasında yürüyüş yapılabilmektedir. Bu şekilde restoran vagonuna gidilebilir. Sıcak içecek, yemek vb. ihtiyaçlar temin edilebilmektedir. Dilerseniz trene yanınızda yemek, içecek, su vb. getirebilirsiniz. Trende alkol satışı yapılmamaktadır.Ayrıca yanınıza termos almanızı seyahatiniz süresince kendi konforunuz açısından tavsiye deriz
 • Yolculuk sırasında internet yer yer çekmemektedir veya hızında düşüş olmaktadır.


ÖZEL NOTLAR

 • Hava şartlarından dolayı istasyonlara varış ve kalkış saatleri değişebilir fakat bekleme süreleri değişmemektedir. İliç’te 180 dakika, Divriği’de 180 dakika, Sivas’ta 230 dakika mola verilecektir.
 • Turlarımız karayolu ile 1300 km mesafe kat eden bölgelere 28 kişi ve üzeri sayıyı geçmesi durumunda otobüs ile seyahat edecektir.Karayolu ile 1300 km ve altı bölgelere; 28-46 kişi aralığında (yol otobüse uygun olması şartı ile) otobüs,20-28 kişi aralığında (yol Midibüse uygun olması şartı ile) midibüs,10-19 kişi aralığında minibüs ile seyahat edecektir. Belirtilen sayıların oluşmaması durumunda ,acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumun tur hareket etmeden önce misafirlere mesaj, sms yada telefonla bilgisi verilir.
 • Hareket saati baz alınarak haftalık turlarımız için (5 gün ve üzeri konaklamalı) 5 gün, Yarı haftalık turlarımız için (3 veya 4 gece konaklamalı) 4 gün, Haftasonu turlarımız için (bir veya iki gece konaklamalı) 2 gün ve Günübirlik turlarımız için (konaklamasız) 18 saat önce misafirlere mesaj, sms yada telefon yoluyla iptal bilgisi verilir. İptal hesaplaması, turun hareket saati baz alınarak yapılır.
 • Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi verilmez sadece koltuk numarası garantisi verilir.
 • Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir.
 • Turlarımız paket tur olup tur esnasında kullanılmayan ulaşım, transfer, konaklama, çevre gezileri, yemek vb. gibi hakların iadesi gerçekleştirilmez.
 • Fiyatlarımız kesin kayıt esnasında sabitlenir. Acentemiz, kesin tarihine kadar fiyatlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Turlarımızda kademeli fiyat uygulaması mevcuttur. Doluluk oranına göre fiyatlar değişmektedir.
 • Zorunlu Seyahat Sigortası; yasada belirtilen seyahat sigortası koşulları geçerlidir.
 • İptal Güvence Paketi; haftalık veya yarı haftalık turlarda 3. Ayın 30’una kadar yapılan rezervasyonlarda 144 saat önceden misafir tarafından gerekçesiz yapılan iptallerde hiç kesinti yapılmadan ücretin tamamının iade edilmesini kapsar.
 • Otellerden ayrılış saatleri ve Tur Programında meydana gelebilecek değişiklikler Rehber tarafından ayarlanacaktır.
 • Tura katılan misafirlerimizin, kişisel sağlık sorunları (kronik hastalıklar vb.) gibi nedenlerden sürekli kullandıkları ilaçları ve sağlık raporlarını yanlarında bulundurmaları ve konuyla ilgili rehbere bilgi vermeleri önerilir. Tura çıkarken bölgenin coğrafi yapısına ve mevsime uygun kıyafetler seçilmelidir. (Spor ayakkabısı, güneş gözlüğü, yağmurluk, kalın bir hırka, sırt çantası) getirebilirsiniz.
 • Programda yazılı olan fakat resmi tatiller ve özel günler nedeniyle kapalı olan veya ani kapanma kararı alınan müze, ören yerleri vb. yerlerin ziyaret edilememesinden firmamız sorumlu değildir.
 • Mola yerleri yol güzergahındaki dinlenme tesisleri ya da benzinlikler olarak rehber tarafından belirlenir, bu tesislerdeki yoğunluk tadilat vb. gibi nedenlerle ortaya çıkan hizmet kalitesindeki aksaklıklardan firmamız sorumlu değildir.
 • Misafirlerimizin rehber tarafından belirlenen buluşma saati ve yerine geç kalmaları durumunda programın aksamaması adına rehber programa devam edecektir. Geç kalan misafirlerimizin ise, bir sonraki ziyaret noktasına kendi imkanları ile gidecekleri düşünülecektir.
 • Rehber gerekli gördüğü taktirde hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle programda gün içerisinde gezilecek noktaların sırasında veya günler arasında değişiklik yapabilir.
 • 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Otellerde yapılacak 3 kişilik konaklamalarda her otelde 3 ayrı yatak verilememektedir. Genel olarak 3 kişilik odalarda 1 büyük yatak ve 1 ek yatak organize edilmektedir.
 • Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmakta olup rotasyon (koltuk değişimi) uygulamamız bulunmamaktadır.
 • Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda şirketimiz sorumlu değildir.
 • 0-2 Yaş Çocuk ücretsizdir talep edilmemesi durumunda araçta koltuk verilmemektedir. 3-6 Yaş Çocuk için ödenen yalnız KOLTUK ücreti olup, tur aracı dışında diğer hizmetleri kapsamamaktadır. Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi uygulanmamaktadır ve iki yetişkin olarak hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşlarının doğruluğu ve yanlışlık durumunda oluşabilecek ücret farklılıkları misafirin sorumluluğundadır.
 • Grup İndirimleri Hakkında: Tur öncesi, tur kaydını yaptırmadan önce bir araya gelmiş ve tur kaydını toplu bir şekilde yaptırmaya gelen gruplarımız için geçerli olan indirim koşulları aşağıdaki gibidir: GÜNÜBİRLİK TURLARDA; ‘’16’’ Kişide ‘’1’’ Kişi, ‘’32’’ Kişide ‘’2’’ Kişi, 44 Kişide ‘’3’’ Kişi ÜCRETSİZ olarak katılım sağlayabilir. HAFTASONU ve HAFTALIK TURLARDA; ‘’22’’ Kişide ‘’1 Kişi’’, ‘’44’’ Kişide ‘’2’’ Kişi ÜCRETSİZ olarak katılım sağlayabilir. NOT: Tur hareket saatine kadar oluşturulmayan grup indirimleri geçersizdir.
 • 3 Gece ve üzeri konaklamalı turlarımızda 18-65 yaş arası Müze Kartı olmayan misafirlerimize MÜZE KART otobüste dağıtılarak hediye edilecektir.
AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#50
LOKASYON:
D. Anadolu (Ankara çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak    Tren   
BULUŞMA:
Uçak Saatine Göre Sabah Sezenler Sokak Atatürk Lisesi Önünde Buluşma
BİTİŞ:
Tren Saatine Göre Tren Garı Önünde Ayrılma
İPTAL POLİTİKASI:
1. Yurt içi turlarda (Uçaklı ve indirimli turlarda iade yapılmaz) tur başlangıç tarihinden en az 35 gün ve öncesinde müşteri gerekçe göstermeksizin turu iade ve iptal hakkına sahiptir. Son 34 günden sonraki iptallerde tur toplamının % 65’nı iade alabilir. Bu halde, acente tarafından kayıt evrakları müşteriden teslim alınarak ücreti kısmı iade edilir. Turun başlangıcına 20 gün ve daha az zaman kala müşteri turun iptal ve iadesini isteyemez. Buna rağmen Müşteri turun iptalini istediği takdirde, tur ücretinin tamamı müşteriden tahsil edilir. Kapalı gruplar için ayrıca ek sözleşme yapılır. (Bu madde İptal pirimi ödeyen misafirler için geçerli değildir. uçak ücreti iade edilmez )
2. Müşteri tarafından acenteye beyan edilen, sözleşme ve eklerinde yazılı telefon numaraları, elektronik posta adresleri ve ikamet adresleri, yasal bildirim adresleri olup bu numara ve adreslere yapılacak tüm bildirimler, reklam amaçlı da olabilir bu konularda müşterinin ve adına ürünü satın aldığı arkadaşının izni alınmış sayılarak usulüne uygun olarak yapılmış kabul edilecektir. Bu bildirimlerin, bilgi eksikliği veya adres değişikliği nedeniyle yapılamaması halinde dahi bildirim yapılmış kabul edilir.
3. Tur programı, sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olup müşteri, tur programını imzalayarak kabul etmiş sayılır. Müşteri sözleşmeyi ve eklerini imzalayıp, tur bedelini veya ilk taksitini ödediği tarihte kesin kayıt yapmış kabul edilir. Taraflar, sözleşmeden doğan yükümlülüklerini gereği ifa edeceklerdir. Müşteri kendi adına kayıt ettirdiği kişilerin de sözleşmeye uyacaklarını taahhüt eder. Sözleşmede imzası bulunmayan ancak geziye katılan müşteriler, kendi adlarına görevlendirdikleri müşterinin işbu sözleşmeyi ve eklerini imzalamasıyla sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. Müşteriler ve beraberlerindekiler, rehber talimatlarına, sözleşmeye ve eklerine uygun hareket etmeyi taahhüt ve kabul eder. Müşterilerin, Rehbere bildirimde bulunmadan ve yönlendirmelerine aykırı düşecek şekilde, bireysel olarak gruptan ayrılmaları, kısa bir süre için dahi olsa gruptan bağımsız hareket etmeleri sözleşmeye aykırı olup, bu halde müşterilerin uğrayabileceği zararlardan acente sorumlu değildir. Müşterilerin, tur esnasında uyumu ve diğer müşterilerin huzurunu bozacak davranışlar sergilemesi halinde bu durum bir tutanakla tespit edilir ve müşterinin tur ile ilişiği kesilerek, geziden ayrılması sağlanır. Bu halde, acentenin hiçbir bedel iade etme sorumluluğu bulunmamaktadır. Rehber, gezi esnasında, hava ve yol koşullarına göre tur programında, programda kullanılan ulaşım araçlarının türünde (örneğin deniz yerine kara ulaşım aracı tercih edilmesi vb. gibi) değişiklik yapabilir ya da Deniz Kara ve Hava araçları yol güzergâhını değiştirebilir. Hareket saatinde hazır bulunmayan, tur otobüsünü veya ara nakil vasıtalarını kaçıran müşteriden tur ücretinin tamamı tahsil edilir. Müşterilerin büyük ebatlı, kokan, akan, veya patlayıcı, yanıcı, diğer müşterileri rahatsız edici bagajları ve her türlü evcil hayvanı asla alınmaz. Kaydedilen müşteri sayısının, turun düzenlenmesi için gerekli müşteri sayısına ulaşmaması veya sözleşmenin hiç veya gereği gibi ifa edilememesinin tüketicinin kusuruna veya mücbir sebebe dayanması halinde bu durum acentenin haklı fesih sebebidir. Bu durumlardan acente sorumlu tutulamaz. Acentenin kusuru ile sorumluluğunu gerektiren hallerde Kütahya Çizelgesi Yönetmeliği uygulanır. Müşterilerin turlarda çekilen video-fotoğrafların gerek rehber gerek müşterilerin herhangi biri tarafından Acente ya verilmesi durumunda Acente herhangi bir reklam çalışmasında bu fotoğraf-videoyu kişilerden izinsiz istediği gibi tasarrufta bulunur.
4. Müşteri acentenin onayı olmadan seyahat hakkını üçüncü kişilere devredemez. Buna rağmen bir devir gerçekleştirilmesi halinde, acentenin devreden ve devralana karşı hiçbir sorumluluğu bulunmaz. Eğer acentenin onayı ile seyahat hakkı 3. Kişilere devredilirse, seyahat hakkını devralan kişi yeni sözleşme ile, sözleşme ve eklerindeki bütün şartları kabul etmiş sayılır. Bu halde, devredenle devralan acenteye karşı müştereken ve müteselsilden sorumlulardır.
5. Programda acente tarafından gezinin iptal şartları bellidir. Ayrıca turun gerçekleşeceği ülkede veya bölgede terör, sel, grev, olumsuz hava koşulları, savaş, terör olayı veya ihtimali, gibi mücbir sebepler ve/veya idari mercilerin tasarruflarının turun gerçekleşmesini imkânsız hale getirebilecek ve/veya programa bağlı kalınmasını engelleyecek olay ve kararların vuku bulması halinde acente, müşteri tarafından kendisine bildirilmiş olan iletişim ve tebligat adreslerine yapılacak bildirim ile müşteriyi haberdar ederek turu iptal, erteleme hakkını saklı tutar.
6. Otelde olağanüstü bir durumun gerçekleşmesi ve yaşanabilecek herhangi bir ciddi aksaklık halinde, acente programda yazılı olan oteli, aynı şartları haiz olan bir emsali ile değiştirme hakkına sahiptir. Müşterilerin önceden yaptırdıkları eşleşmelerden oda arkadaşlarıyla aralarındaki anlaşmazlıklardan acente maddi veya manevi sorumlu değildir.
7. Gezi esnasında yaşanabilecek tur, nakil ve ara nakil araçlarının karışacağı trafik kazaları dahil tüm kazalarda yaşanacak yaralanma, ölüm, kayıp eşya vs. hallerde maddi ve manevi tazminat yükümlülüğü taşıma şirketlerinin ve sigortaların sorumluluğundadır.
8. Turizm Bakanlığı belgeli veya belediye işletme ruhsatlı otellerden, restoranlardan, otobüs, tren,uçak, feribot gibi taşıyıcı şirketlerin ve diğer işletmelerin hatalı işletmelerinden, iptal ve gecikmelerden kaynaklanacak maddi-manevi tazminat taleplerinden bu işletmeler sorumlu olup, acentanın bu kapsamda müşteriye karşı sorumluluğu yoktur. Turlarda otel yönetimi tarafından oda belirlendiğinden, acenta yapılacak odalamalardan memnuniyetsizlik halinde sorumlu tutulamaz.
9. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında geçerlidir. Otellerde 0-6 Yaş çocuklar için yatak verilmeyebilir. Triple odalarda 3. Yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre 3. Kişi için açılır-kapanır yatak yada çekyat verebilir.
10. Tur programlarında yazılı otellerde bölgede yaşanan yoğunluk durumunda aynı standartlarda olacak şekilde değişiklik yapılabilir. Otellerde odalamalar otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup şirketimiz ve personeli ile ilgisi yoktur.
11. Turlarımız rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Paket turda kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. hakların iadesi yapılmaz.
12. Mucbir sebepler (hava muhalefeti, yol durumu, ziyaret yerlerindeki aşırı yoğunluk, her türlü olağanüstü durum vb. gibi) nedeniyle tur programında yazan yerlerin ziyaret edilememesinden şirketimiz sorumlu tutulamaz.
13. Uçaklı turlarımızda ekonomik sınıf kullanılır ve uçak ile ilgili durumlarda havayolu sözleşmesi geçerlidir. İptal Sigortası uçak ulaşımını kapsamamaktadır.
14. Turlarımızda kademeli fiyat politikası uygulanmaktadır. En düşük fiyat kategorisindeki fiyatlar ile turlar ilan edilir, satışlar arttıkça bir sonraki fiyat kategorisine geçilir.
15. 18 yaşını doldurmamış çocukların tura ebeveynlerinden bir yada ikisi ile tura katılmadığı durumlarda yanlarında muvaffakatname bulundurmaları gerekmektedir.
16. Vadeli ödemelerde, tahsilat makbuzunda yazılı vadelerde ödenmeyen taksitlere, gün hesabı yapılmaksızın her ay için % 2 gecikme faizi uygulanır. Taksitlerden birinin vadesinde ödenmemesi halinde, diğer tüm taksitler de muaccel olacaktır. Sözleşme bedelinin ödenmemesi halinde tahsili amacıyla yasal yollara başvurulacaktır. Sözleşme 16 madde ve iki nüsha olarak tanzim edilmiş olup, bir sureti müşteriye verilmiştir. İhtilaf vukuunda, TÜRSAB tahkim kurulu ile Ankara İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.
17. İptal Güvence Paketi; haftalık haftalık turlarda 144 saat önceden, yarı haftalık turlarda 96 saat önceden,
hafta sonu turlarında 48 saat önceden misafir tarafından gerekçesiz yapılan iptallerde hiç kesinti
yapılmadan ücretin tamamının iade edilmesini kapsar.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

Seyahat 53 Misafiri
28/03/2024
Mustafa UZUNOĞLU

Seyahat 53'ün düzenlendiği Turistik Doğu Ekspresiyle Kars Turu'na eşim ve baldızım ile katıldım. Tek kelimeyle harika bir gezi oldu. Değerli rehberimiz Ahmet Baştabak tüm tur boyunca hem bizim tüm ihtiyaçlarımızın karşılanması için gayret gösterdi hem de yüksek bilgi birikimi ile bizleri her konuda aydınlatmaya çalıştı. Kendisine çok teşekkür ederiz..

Ayrıca Seyahat 53'ün hem arka plan, hem de ön plan görevlileri ve çalışanları bizlerin en iyi mekanlarda kalmamızı ve nezih restoranlarda bizleri ağırlayarak samimi bir aile ortamı içinde güleryüzle davranarak mutlu olmamızı sağlamışlardır. Tüm Seyahat 53 Ekibine en içten teşekkürlerimi sunuyorum.
VE GELECEK GEZİLERDE TEKRAR BİR ARADA OLMAK ÜZERE DİYORUM...
Seyahat 53 Misafiri
28/03/2024
Tülay DOĞAN

Yıllardır kullandığım bir seyahat acentası. Programları zengin, dolu dolu olur. Ziyadesiyle uygularlar. Kaliteli hizmet , insan odaklı hizmet anlayışı vardır.

19 Şubat ta başlayan 23 Şubat'ta biten Turistik Doğu Ekspresi Turu ile Kars turu harika ötesi bir turdu. Saygılı, anlayışlı, hoşgörülü yaklaşımı ile görev aşkıyla Turu yöneten Rehberimiz Ahmet Bey'e ayrıca çok teşekkür ederim. Bu turu mükemmel bir şekilde hazırlayan Seyahat 53 Ailesine ise teşekkürü borç bilirim.
Başka turlarda buluşmak üzere.
Hey hangi tura katılsam diye düşünenler daha ne bekliyorsunuz?
Doğru adres Seyahat 53 Tur.
Seyahat 53 Misafiri
28/03/2024
Bilal YILDIRIM

Seyahat 53 turizm bi harika

5 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

BİLGİ
İSTEYİNİZ

BİLGİ
İSTEYİNİZ

5 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.DAHİL OLANLAR:


Turistik Doğu Ekspresi Kars-Ankara Tren Bileti
Uçak Bileti Ankara- Erzurum
2 Gece Y.P Otel Konaklaması (kahvaltı- akşam yemeği)
2 Gece Turistik Doğu Ekspresi Konaklaması
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Divriği Molası Transferi
Sivas Molası Transferi
Kars- Erzurum Transferleri
Uçakta Kahvaltılık Sandviç- Meyve Suyu
Kars Âşıklar Atışması (Kafkas Gecesi)
Milli Park Girişleri
Zorunlu Seyahat Sigortası
Sezenler Sokak Atatürk Lisesi Önü-Ankara Esenboğa Havalimanı Transferi
Müze Kart
Tüm Komisyon İndirimleri

HARİÇ OLANLAR:


Müze Kart Geçmeyen Özel Müze Girişleri
Öğle Yemekleri
İliç Molası Kemaliye Transferi
Tren Restoranından Alınan Tüm Yiyecek -İçecekler (Kahvaltı-Akşam Yemeği vb.)
Çıldır Gölü’nde Kızak Ücreti
Sarıkamış Kayak Merkezi Telesiyej Ücreti
Otelde Extra - Minibar Kullanımı
Dahil Olan Hizmetlerde Belirtilmeyen Tüm Harcamalar