ERKEN REZERVASYON

Gap Günbatımı Turu (Uçaklı)

Gap Günbatımı Turu (Uçaklı)Gap Günbatımı Turu (Uçaklı)Gap Günbatımı Turu (Uçaklı)Gap Günbatımı Turu (Uçaklı)Gap Günbatımı Turu (Uçaklı)Gap Günbatımı Turu (Uçaklı)Gap Günbatımı Turu (Uçaklı)Gap Günbatımı Turu (Uçaklı)Gap Günbatımı Turu (Uçaklı)Gap Günbatımı Turu (Uçaklı)Gap Günbatımı Turu (Uçaklı)Gap Günbatımı Turu (Uçaklı)Gap Günbatımı Turu (Uçaklı)Gap Günbatımı Turu (Uçaklı)Gap Günbatımı Turu (Uçaklı)Gap Günbatımı Turu (Uçaklı)Gap Günbatımı Turu (Uçaklı)Gap Günbatımı Turu (Uçaklı)Gap Günbatımı Turu (Uçaklı)Gap Günbatımı Turu (Uçaklı)Gap Günbatımı Turu (Uçaklı)Gap Günbatımı Turu (Uçaklı)Gap Günbatımı Turu (Uçaklı)Gap Günbatımı Turu (Uçaklı)Gap Günbatımı Turu (Uçaklı)Gap Günbatımı Turu (Uçaklı)Gap Günbatımı Turu (Uçaklı)Gap Günbatımı Turu (Uçaklı)Gap Günbatımı Turu (Uçaklı)


Seyahat53 olarak sizi, tarihi zenginlikleri ve doğal güzellikleriyle ünlü Nemrut Dağı'nda unutulmaz bir deneyime davet ediyoruz! Büyüleyici gün batımı manzarasında rüya gibi bir deneyim... #Hayat Gezince Güzel

  • Yöresel Kahvaltı Menü: Antep Peyniri, Antep Köy Zeytini, Katmer, Yumurta, Köy Tereyağı-balı, Katı Pekmez-Tahin, Tarhınlı Peynirli Börek, Çay.
  • Gidiş-Dönüş Anadolu Jet Uçak Biletleri
  • Sezenler Sokak- Esenboğa Gidiş-Dönüş Transferleri
  • Nemrut Dağı’na Minibüs ile Transferler
  • Sandviç – Meyve Suyu (Uçakta Atıştırmak İçin)- Hediye Müze Kart
  • 5 ve 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama

Bu unutulmaz deneyimde sizi bekleyen her detay, doğunun büyüsüne kapılmanız için tasarlandı. Tura renk katan bir diğer önemli detay ise yöresel lezzetler! Turumuz boyunca, bölgenin eşsiz mutfağına özgü tatlarla tanışacak, damaklarınızı şımartacaksınız. Seyahat53 olarak amacımız, sizlere unutulmaz bir deneyim sunmak ve her anınızı özel kılmak. #HayatGezinceGüzel


Tur Tarihleri:

10-14 Nisan 2024 (Ramazan Bayramı) / 15-19 Mayıs/ 18-22 Eylül/ 16-20 Ekim/ 13-17 Kasım 2024

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: GAZİANTEP HAVALİMANI- GAZİANTEP BEY MAHALLESİ- BAKIRCILAR ÇARŞISI

Sabah uçak saatimize göre Sezenler Sokak Atatürk Lisesi önünde havaalanı transfer aracımızla buluşup Esenboğa Havalimanı'na hareket ediyoruz. Gaziantep Havaalanı’nda farklı şehirlerden tura katılan misafirlerimizin olması durumunda onlarla da buluşup bizleri bekleyen aracımıza geçiyoruz. Ardından yöresel kahvaltımızı alacağımız restoranımıza gidiyoruz. Damakları şenlendiren kahvaltımızın ardından ilk olarak Zeugma Mozaik Müzesi’nde, ‘’Çingene Kız’’ adıyla bilinen meşhur mozaik de dahil eşsiz eserlerin mitolojik hikayeleri rehberimizin anlatımıyla kulağımızda yankılanırken görsel bir şölen yaşıyoruz. Hemen sonrasında Gaziantep’in kültür mozaiği olan geçmişte Ermenilerin ve Müslümanların bir arada yaşadığı ve Atatürk’ün de nüfusa kayıtlı olduğu Bey Mahallesi’nde geleneksel Gaziantep Evleri arasında tarihi atmosferdeki yürüyüşümüz sırasında adeta tarih fısıldayan çeşitli yapıların arasından Atatürk Anı Evi’ne ulaşıyoruz. Sonrasında UNESCO tarafından ‘Dünya Gastronomi Şehri’ ilan edilen ve lezzetin başkenti ünvanını fazlasıyla hakeden bu şehirde Mutfak Kültürü ve Hamam Müzesi, Şahinbey Milli Mücadele Müzesi’ni geziyoruz. Geleneksel Gaziantep Mutfağı’nın lezzetlerinden tadacağımız öğle yemeğimizi almak üzere verilen serbest zamandan sonra 1635 yılından beri Gaziantep’te kahvenin en meşhur adresi olan Tahmis Kahvesi’nde güzel bir yorgunluk kahvesi molası veriyoruz. Sonrasında Yemeniciler Arastası, Almacı Pazarı, Tarihi Bakırcılar Çarşısı’nın gezilmesi ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Bu keyifli günün ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz.

Ortalama Km: 50

YÖRESEL KAHVALTI MENÜ: Antep Peyniri, Antep Köy Zeytini, Katmer, Yumurta, Köy Terayağı-balı, Katı Pekmez-Tahin, Tarhınlı Peynirli Börek, Çay.

(Yöresel Restoranımızın ismini satış ofisimizden öğrenebilirsiniz)
Konaklama: 5 Yıldız Uğurlu Termal Tatil Köyü vb.
2. Gün: BİRECİK KELAYNAK ÇİFTLİĞİ- HALFETİ- NEMRUT GÜNBATIMI- DİYARBAKIR

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Birecik’e hareket ediyoruz. Kelaynak Kuşları Üretim Çiftliği’nin görülmesinin ardından extra olarak düzenleyeceğimiz tekne turu için Fırat Nehri Suları altında kalan ve ülkemizde ‘’Cittaslow’’ ünvanı almış şehirlerden biri olan, siyah güllerin diyarı Halfeti’ye gidiyoruz. Dileyen misafirlerimizle Rumkale, Savaşanlar Köyü gibi belli başlı alanları kapsayan tekne turumuz sonrası (extra) Adıyaman’a hareket ediyoruz. Göz kamaştırıcı Nemrut Dağı’na çıkış için hazırlanın! Minibüslerimize transfer olarak Nemrut Dağı Milli Parkı’na ulaşıyoruz. Nemrut Dağı Milli Parkı içinde Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Nemrut Dağı yamaçlarında yer alan kutsal alanları keşfettikten sonra, Dev Heykellerin gölgesinde muazzam bir gün batımı sizi bekliyor. Instagram için kusursuz fotoğraf kareleri çekip yapılacaklar listenize kocaman bir tik atmanın mutluluğunu yaşayarak Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Nissibi Köprüsü’nden geçerek Diyarbakır’a ulaşıyoruz. Konaklama konforlu otelimizde sizi bekliyor olacak. (NOT: Nemrut’ta gün batımı izlendikten sonra Diyarbakır’a otele gidileceği için akşam yemeği yolda restoranda alınacak olup otele gece geç giriş yapılacaktır.)

Ortalama Km: 450
Konaklama: 4 Yıldız Diyarbakır Plaza Hotel vb.
3. Gün: DİYARBAKIR- BATMAN-HASANKEYF-MİDYAT- MARDİN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Diyarbakır’da Anadolu’nun en eski camilerinden olan ve İslam aleminin 5. Harem-i Şerifi olarak kabul edilen Diyarbakır Ulucami'yi ziyaret ediyoruz. Sonrasında yürüyerek Anadolu’da tek olma özelliğine sahip Dört Ayaklı Minare’yi, Otuz Beş Yaş şiiriyle tanıdığımız Cahit Sıtkı Tarancı Evi’ni ve Tarihi Hasan Paşa Hanı’nı görüyoruz. 72 kuleli ve 6 kilometre uzunluğu ile dünyanın en uzun surları olarak geçen ve şehri çevreleyen Diyarbakır Surlarını (Keçi Burcu) ve Mardin Kapısı’nı panoramik olarak görüyoruz. Ardından On Gözlü Köprü’de vereceğimiz çay-kahve molası sonrasında öğle yemeğimizi Batman’da alıyoruz. Yemek sonrası Ilusu Barajı'nın tamamlanmasıyla sular altında kalan Hasankeyf'e hareket ediyoruz. Bu antik şehri gezip seyir terasında fotoğraf molası sonrası Tur Abdin Bölgesi’nin bir diğer önemli kenti Midyat’a hareket ediyoruz. Bu etkileyici kentteki ziyaret noktamız ‘Sıla ‘dizisi ile hafızalarda yer etmiş olan Midyat Konuk Evi oluyor. Taş konağı gezip terasında Midyat’ın büyüleyici manzarasını seyrediyoruz. Yöreye ait gümüş işleme sanatının inceliklerini keşfetmek ve hatıra ‘Telkâri’ alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Buradan bu keyifli günümüzü noktalamak üzere akşam yemeği ve konaklama için Mardin yada Midyat’ta yer alan otelimize geçiyoruz.

Ortalama Km: 250
Konaklama: 5 Yıldız Mardin Anemon, Ramada vb.
4. Gün: BEYAZSU-DARA ANTİK KENTİ- DEYRULZAFARAN-ESKİ MARDİN-ŞANLIURFA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, "Gecesi gerdanlık gündüzü seyranlık" Mezopotamya’nın incisi Mardin’in benzersiz güzelliklerine adım atmaya hazır mısınız? Gezimize serin suları ve ortamıyla Midyat’ın bölgenin doğal güzelliği Beyaz Su ile başlıyoruz. Burada çay-kahve molasıyla günümüzün ilk enerjisini alıyoruz. Sıradaki rotamız bölgenin en büyük antik kenti doğunun Efes' i olarak kabul edilen Dara Antik Kenti oluyor. Dara Antik Kenti’nin ana bölümlerinden biri olan Nekropol alanını gezdikten sonra köy içinde kısa bir yürüyüş ile halk arasında ‘’zindan’’ olarak tabir edilen sarnıça gidiyoruz. Tarihin derinliklerine yaptığımız yolculuk sonrası Süryani Kilisesi’nin önemli merkezlerinden biri olarak dünyaca bilinen ve adını safran bitkisinden alan Deyrulzafaran Manastır’ı ile devam ediyoruz. Mardin Metropolit’inin de yaşadığı Süryani Cemaati için önemli bir yer olan Safran kokulu bu güzel manastırı geziyoruz. Safran çaylarımızı içtikten sonra Kasımiye Medresesi’ne gidiyoruz. Buradan ayrılmadan önce uçsuz bucaksız Mezopotamya manzarasına karşı instagramın en çok beğenilen fotoğraflarından olan meşhur karelerden çektirmeyi de ihmal etmiyoruz. Sonrasında Eski Mardin’de muhteşem taş binaların ve dar sokakların arasında yürüyüş yaparak Ulu Cami, Postane Binası (Şatana Evi) ve Hatuniye Medresesi Mardin kent kültürünün önemli bir unsuru olan Abbaralar’ ı görüyoruz. (Not: Mardin Eski Şehir gezisi yürüyerek yapılmaktadır.) Ardından Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Extra olarak düzenleyeceğimiz ‘’Urfa’ya gelip de sıra gecesine gitmeden olmaz’’ diyen misafirlerimizle kültürün önemli bir unsuru olan Yemekli Sıra Gecesi’nde doyasıya eğleniyoruz (extra). Yemekten sonra gece geç saatlerde Urfa’daki otelimize gidiyoruz. (NOT: Sıra gecesine katılmak istemeyen misafirlerimiz akşam yemeğini diledikleri bir restoranda alabilirler.)

Ortalama Km: 300
Konaklama: 5 Yıldız Nevali Otel vb.
5. Gün: GÖBEKLİTEPE-HARRAN EVLERİ- BALIKLIGÖL-BEDESTEN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından insanlık tarihini baştan yazan Göbeklitepe'yi keşfetmek için yola çıkıyoruz. Dünyanın bilinen en eski tapınak kompleksi olan ve arkeolojik açıdan taş sütunlarının üzerindeki olağanüstü kabartmaları ile dikkat çeken tarihe dokunuyoruz. Hemen sonrasında bölgenin bir diğer kültür zenginliği olan ve ters fincan evleriyle ünlü Harran’a gidiyoruz. Burada ilk üniversite, ulu cami, iç kale ve surları görüyoruz. (Dileyen misafirlerimiz örnek evin içerisinde yöresel kıyafetlerle fotoğraf çektirebilirler.) Sonrasında  peygamberler şehri Urfa’daki gezimize gizemli ve efsanevi Balıklıgöl, (Halil-ür Rahman Gölü) İbrahim Peygamber Mahali'ni ve Balıklıgöl’ün bitişiğindeki Aynzeliha Gölü ile devam ediyoruz. Öğle yemeğimizi de alıp  Tarihi Urfa Bedesteni’nde ve meşhur Gümrük Han’da alışveriş ve çay-kahve için serbest zaman veriyoruz. Uçak saatimize göre hafızalarımızda harika deneyimler ve anılarımızla Şanlıurfa Havalimanı’na hareket ediyoruz. Ankara uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Ankara Esenboğa Havalimanı’nda bizi bekleyen transfer aracımıza geçip Sezenler Sokak’a transfer oluyoruz. Bir başka Seyahat53 turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Ortalama Km: 170
Konaklama: DÖNÜŞ YOLCULUĞU

EK BİLGİLER

ÖZEL NOTLAR

Turlarımız karayolu ile 1300 km mesafe kat eden bölgelere 28 kişi ve üzeri sayıyı geçmesi durumunda otobüs ile seyahat edecektir. Karayolu ile 1300 km ve altı bölgelere; 28-46 kişi aralığında (yol otobüse uygun olması şartı ile) otobüs,20-28 kişi aralığında (yol Midibüse uygun olması şartı ile) midibüs,10-19 kişi aralığında minibüs ile seyahat edecektir. Belirtilen sayıların oluşmaması durumunda, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumun tur hareket etmeden önce misafirlere mesaj, sms yada telefonla bilgisi verilir.

Hareket saati baz alınarak haftalık turlarımız için (5 gün ve üzeri konaklamalı) 5 gün, Yarı haftalık turlarımız için (3 veya 4 gece konaklamalı) 4 gün, Haftasonu turlarımız için (bir veya iki gece konaklamalı) 2 gün ve Günübirlik turlarımız için (konaklamasız) 18 saat önce misafirlere mesaj, sms yada telefon yoluyla iptal bilgisi verilir. İptal hesaplaması, turun hareket saati baz alınarak yapılır.

Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi verilmez sadece koltuk numarası garantisi verilir.

Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir.

Fiyatlarımız kesin kayıt esnasında sabitlenir. Acentemiz, kesin tarihine kadar fiyatlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Turlarımızda kademeli fiyat uygulaması mevcuttur. Doluluk oranına göre fiyatlar değişmektedir.

Zorunlu Seyahat Sigortası; yasada belirtilen seyahat sigortası koşulları geçerlidir.

İptal Güvence Paketi; haftalık turlarda 144 saat önceden, yarı haftalık turlarda 96 saat önceden, hafta sonu turlarında 48 saat önceden misafir tarafından gerekçesiz yapılan iptallerde hiç kesinti yapılmadan ücretin tamamının iade edilmesini kapsar. Uçak ve trenli turlarda uçak, tren ücretleri iptal güvence paketi kapsamına girmez! Bu madde 30 Mart’a kadar kampanya dahilindedir.

Otellerden ayrılış saatleri ve Tur Programında meydana gelebilecek değişiklikler Rehber tarafından ayarlanacaktır.

Tura katılan misafirlerimizin, kişisel sağlık sorunları (kronik hastalıklar vb.) gibi nedenlerden sürekli kullandıkları ilaçları ve sağlık raporlarını yanlarında bulundurmaları ve konuyla ilgili rehbere bilgi vermeleri önerilir. Tura çıkarken bölgenin coğrafi yapısına ve mevsime uygun kıyafetler seçilmelidir. (Spor ayakkabısı, güneş gözlüğü, yağmurluk, kalın bir hırka, sırt çantası) getirebilirsiniz.

Mola yerleri yol güzergahındaki dinlenme tesisleri ya da benzinlikler olarak rehber tarafından belirlenir, bu tesislerdeki yoğunluk tadilat vb. gibi nedenlerle ortaya çıkan hizmet kalitesindeki aksaklıklardan firmamız sorumlu değildir.

Misafirlerimizin rehber tarafından belirlenen buluşma saati ve yerine geç kalmaları durumunda programın aksamaması adına rehber programa devam edecektir. Geç kalan misafirlerimizin ise, bir sonraki ziyaret noktasına kendi imkanları ile gidecekleri düşünülecektir.

Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmakta olup rotasyon (koltuk değişimi) uygulamamız bulunmamaktadır.

Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda şirketimiz sorumlu değildir.

0-2 Yaş Çocuk ücretsizdir talep edilmemesi durumunda araçta koltuk verilmemektedir. 3-6 Yaş Çocuk için ödenen yalnız KOLTUK ücreti olup, tur aracı dışında diğer hizmetleri kapsamamaktadır. Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi uygulanmamaktadır ve iki yetişkin olarak hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşlarının doğruluğu ve yanlışlık durumunda oluşabilecek ücret farklılıkları misafirin sorumluluğundadır.

Grup İndirimleri Hakkında: Tur öncesi, tur kaydını yaptırmadan önce bir araya gelmiş ve tur kaydını toplu bir şekilde yaptırmaya gelen gruplarımız için geçerli olan indirim koşulları aşağıdaki gibidir: GÜNÜBİRLİK TURLARDA; ‘’16’’ Kişide ‘’1’’ Kişi, ‘’32’’ Kişide ‘’2’’ Kişi, 44 Kişide ‘’3’’ Kişi ÜCRETSİZ olarak katılım sağlayabilir. HAFTASONU ve HAFTALIK TURLARDA; ‘’22’’ Kişide ‘’1 Kişi’’, ‘’44’’ Kişide ‘’2’’ Kişi ÜCRETSİZ olarak katılım sağlayabilir. NOT: Tur hareket saatine kadar oluşturulmayan grup indirimleri geçersizdir.

3 Gece ve üzeri konaklamalı turlarımızda 18-65 yaş arası Müze Kartı olmayan misafirlerimize MÜZE KART otobüste hediye edilecektir.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#4
LOKASYON:
G. Doğu Anadolu (Ankara çıkışlı)
YEMEK:
Uçakta sandviç-meyve suyu ikramı, 5 sabah kahvaltısı (ilk gün yöresel restorantta) , 3 akşam yemeği
ULAŞIM
Uçak   
BULUŞMA:
Uçak Saatine Göre Sabah Sezenler Sokak Atatürk Lisesi Önünde Buluşma: Esenboğa Havalimanı
BİTİŞ:
Biniş noktaları ile aynı noktalarda iniş gerçekleşecektir.
İPTAL POLİTİKASI:
1. Yurt içi turlarda (Uçaklı ve indirimli turlarda iade yapılmaz) tur başlangıç tarihinden en az 35 gün ve öncesinde müşteri gerekçe göstermeksizin turu iade ve iptal hakkına sahiptir. Son 34 günden sonraki iptallerde tur toplamının % 65’nı iade alabilir. Bu halde, acente tarafından kayıt evrakları müşteriden teslim alınarak ücreti kısmı iade edilir. Turun başlangıcına 20 gün ve daha az zaman kala müşteri turun iptal ve iadesini isteyemez. Buna rağmen Müşteri turun iptalini istediği takdirde, tur ücretinin tamamı müşteriden tahsil edilir. Kapalı gruplar için ayrıca ek sözleşme yapılır. (Bu madde İptal pirimi ödeyen misafirler için geçerli değildir. uçak ücreti iade edilmez )
2. Müşteri tarafından acenteye beyan edilen, sözleşme ve eklerinde yazılı telefon numaraları, elektronik posta adresleri ve ikamet adresleri, yasal bildirim adresleri olup bu numara ve adreslere yapılacak tüm bildirimler, reklam amaçlı da olabilir bu konularda müşterinin ve adına ürünü satın aldığı arkadaşının izni alınmış sayılarak usulüne uygun olarak yapılmış kabul edilecektir. Bu bildirimlerin, bilgi eksikliği veya adres değişikliği nedeniyle yapılamaması halinde dahi bildirim yapılmış kabul edilir.
3. Tur programı, sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olup müşteri, tur programını imzalayarak kabul etmiş sayılır. Müşteri sözleşmeyi ve eklerini imzalayıp, tur bedelini veya ilk taksitini ödediği tarihte kesin kayıt yapmış kabul edilir. Taraflar, sözleşmeden doğan yükümlülüklerini gereği ifa edeceklerdir. Müşteri kendi adına kayıt ettirdiği kişilerin de sözleşmeye uyacaklarını taahhüt eder. Sözleşmede imzası bulunmayan ancak geziye katılan müşteriler, kendi adlarına görevlendirdikleri müşterinin işbu sözleşmeyi ve eklerini imzalamasıyla sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. Müşteriler ve beraberlerindekiler, rehber talimatlarına, sözleşmeye ve eklerine uygun hareket etmeyi taahhüt ve kabul eder. Müşterilerin, Rehbere bildirimde bulunmadan ve yönlendirmelerine aykırı düşecek şekilde, bireysel olarak gruptan ayrılmaları, kısa bir süre için dahi olsa gruptan bağımsız hareket etmeleri sözleşmeye aykırı olup, bu halde müşterilerin uğrayabileceği zararlardan acente sorumlu değildir. Müşterilerin, tur esnasında uyumu ve diğer müşterilerin huzurunu bozacak davranışlar sergilemesi halinde bu durum bir tutanakla tespit edilir ve müşterinin tur ile ilişiği kesilerek, geziden ayrılması sağlanır. Bu halde, acentenin hiçbir bedel iade etme sorumluluğu bulunmamaktadır. Rehber, gezi esnasında, hava ve yol koşullarına göre tur programında, programda kullanılan ulaşım araçlarının türünde (örneğin deniz yerine kara ulaşım aracı tercih edilmesi vb. gibi) değişiklik yapabilir ya da Deniz Kara ve Hava araçları yol güzergâhını değiştirebilir. Hareket saatinde hazır bulunmayan, tur otobüsünü veya ara nakil vasıtalarını kaçıran müşteriden tur ücretinin tamamı tahsil edilir. Müşterilerin büyük ebatlı, kokan, akan, veya patlayıcı, yanıcı, diğer müşterileri rahatsız edici bagajları ve her türlü evcil hayvanı asla alınmaz. Kaydedilen müşteri sayısının, turun düzenlenmesi için gerekli müşteri sayısına ulaşmaması veya sözleşmenin hiç veya gereği gibi ifa edilememesinin tüketicinin kusuruna veya mücbir sebebe dayanması halinde bu durum acentenin haklı fesih sebebidir. Bu durumlardan acente sorumlu tutulamaz. Acentenin kusuru ile sorumluluğunu gerektiren hallerde Kütahya Çizelgesi Yönetmeliği uygulanır. Müşterilerin turlarda çekilen video-fotoğrafların gerek rehber gerek müşterilerin herhangi biri tarafından Acente ya verilmesi durumunda Acente herhangi bir reklam çalışmasında bu fotoğraf-videoyu kişilerden izinsiz istediği gibi tasarrufta bulunur.
4. Müşteri acentenin onayı olmadan seyahat hakkını üçüncü kişilere devredemez. Buna rağmen bir devir gerçekleştirilmesi halinde, acentenin devreden ve devralana karşı hiçbir sorumluluğu bulunmaz. Eğer acentenin onayı ile seyahat hakkı 3. Kişilere devredilirse, seyahat hakkını devralan kişi yeni sözleşme ile, sözleşme ve eklerindeki bütün şartları kabul etmiş sayılır. Bu halde, devredenle devralan acenteye karşı müştereken ve müteselsilden sorumlulardır.
5. Programda acente tarafından gezinin iptal şartları bellidir. Ayrıca turun gerçekleşeceği ülkede veya bölgede terör, sel, grev, olumsuz hava koşulları, savaş, terör olayı veya ihtimali, gibi mücbir sebepler ve/veya idari mercilerin tasarruflarının turun gerçekleşmesini imkânsız hale getirebilecek ve/veya programa bağlı kalınmasını engelleyecek olay ve kararların vuku bulması halinde acente, müşteri tarafından kendisine bildirilmiş olan iletişim ve tebligat adreslerine yapılacak bildirim ile müşteriyi haberdar ederek turu iptal, erteleme hakkını saklı tutar.
6. Otelde olağanüstü bir durumun gerçekleşmesi ve yaşanabilecek herhangi bir ciddi aksaklık halinde, acente programda yazılı olan oteli, aynı şartları haiz olan bir emsali ile değiştirme hakkına sahiptir. Müşterilerin önceden yaptırdıkları eşleşmelerden oda arkadaşlarıyla aralarındaki anlaşmazlıklardan acente maddi veya manevi sorumlu değildir.
7. Gezi esnasında yaşanabilecek tur, nakil ve ara nakil araçlarının karışacağı trafik kazaları dahil tüm kazalarda yaşanacak yaralanma, ölüm, kayıp eşya vs. hallerde maddi ve manevi tazminat yükümlülüğü taşıma şirketlerinin ve sigortaların sorumluluğundadır.
8. Turizm Bakanlığı belgeli veya belediye işletme ruhsatlı otellerden, restoranlardan, otobüs, tren,uçak, feribot gibi taşıyıcı şirketlerin ve diğer işletmelerin hatalı işletmelerinden, iptal ve gecikmelerden kaynaklanacak maddi-manevi tazminat taleplerinden bu işletmeler sorumlu olup, acentanın bu kapsamda müşteriye karşı sorumluluğu yoktur. Turlarda otel yönetimi tarafından oda belirlendiğinden, acenta yapılacak odalamalardan memnuniyetsizlik halinde sorumlu tutulamaz.
9. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında geçerlidir. Otellerde 0-6 Yaş çocuklar için yatak verilmeyebilir. Triple odalarda 3. Yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre 3. Kişi için açılır-kapanır yatak yada çekyat verebilir.
10. Tur programlarında yazılı otellerde bölgede yaşanan yoğunluk durumunda aynı standartlarda olacak şekilde değişiklik yapılabilir. Otellerde odalamalar otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup şirketimiz ve personeli ile ilgisi yoktur.
11. Turlarımız rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Paket turda kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. hakların iadesi yapılmaz.
12. Mucbir sebepler (hava muhalefeti, yol durumu, ziyaret yerlerindeki aşırı yoğunluk, her türlü olağanüstü durum vb. gibi) nedeniyle tur programında yazan yerlerin ziyaret edilememesinden şirketimiz sorumlu tutulamaz.
13. Uçaklı turlarımızda ekonomik sınıf kullanılır ve uçak ile ilgili durumlarda havayolu sözleşmesi geçerlidir. İptal Sigortası uçak ulaşımını kapsamamaktadır.
14. Turlarımızda kademeli fiyat politikası uygulanmaktadır. En düşük fiyat kategorisindeki fiyatlar ile turlar ilan edilir, satışlar arttıkça bir sonraki fiyat kategorisine geçilir.
15. 18 yaşını doldurmamış çocukların tura ebeveynlerinden bir yada ikisi ile tura katılmadığı durumlarda yanlarında muvaffakatname bulundurmaları gerekmektedir.
16. Vadeli ödemelerde, tahsilat makbuzunda yazılı vadelerde ödenmeyen taksitlere, gün hesabı yapılmaksızın her ay için % 2 gecikme faizi uygulanır. Taksitlerden birinin vadesinde ödenmemesi halinde, diğer tüm taksitler de muaccel olacaktır. Sözleşme bedelinin ödenmemesi halinde tahsili amacıyla yasal yollara başvurulacaktır. Sözleşme 16 madde ve iki nüsha olarak tanzim edilmiş olup, bir sureti müşteriye verilmiştir. İhtilaf vukuunda, TÜRSAB tahkim kurulu ile Ankara İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.
17. İptal Güvence Paketi; haftalık haftalık turlarda 144 saat önceden, yarı haftalık turlarda 96 saat önceden,
hafta sonu turlarında 48 saat önceden misafir tarafından gerekçesiz yapılan iptallerde hiç kesinti
yapılmadan ücretin tamamının iade edilmesini kapsar.

TARİH VE FİYATLAR

EKSTRALAR

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

EK HİZMET VE SERVİSLER
500 TL
İptal/İade Güvencesi #H (144 saate kadar kesintisiz iptal hakkı! Lütfen Kişi Sayısı Kadar Ekleyiniz.)

YORUMLAR

Seyahat 53 Misafiri
29/03/2024
Yasin AYDOĞAN

Tavsiye üzerine seyahat 53 ile tanıştım anne ve babama gap turu ayarlamıştım çok memnun kalmışlardı.Daha sonra bende ailem ile birlikte 7 günlük Balkan turuna katıldım biraz düşünceliydim ama gerçekten çok memnun kaldık ailecek rehberimizde sağolsun çok iydi.
Seyahat 53 ‘e tşk ediyorum ve tavsiye ederim mutlaka gidin biryerlere

5 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

16.120TL

en düşük kişi başı
  %19 İndirim


DAHİL OLANLAR:


Gidiş-Dönüş Anadolu Jet Uçak Biletleri
Otellerde 3 Gece YP Konaklama (Kahvaltı – Akşam Yemeği)
Urfa’da 1 Gece OK Konaklama (Oda-Kahvaltı)
Sandviç – Meyve Suyu (Uçakta Atıştırmak İçin)
İlk Gün Restoranda Yöresel Kahvaltı
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Sezenler Sokak- Esenboğa Gidiş-Dönüş Transferleri
Programdaki Çevre Gezileri
Nemrut Dağı’na Minibüs ile Transferler
Bölge Transfer Aracı
Zorunlu Paket Tur Seyahat Sigortası
Milli Park- Otopark Ücretleri
Seyahat53 Komisyon İndirimleri
26 Yıllık Seyahat53 Tecrübe ve Güvencesi

HARİÇ OLANLAR:


Öğle Yemekleri
Halfeti Tekne Turu
Yemekli Sıra Gecesi
Otelde Yemeklerde Alınan İçecekler
Minibar ve Diğer Şahsi Harcamalar
Bakanlığa Bağlı Olmayan Özel Müze Girişleri
Dahil Olan Hizmetlerde Belirtilmeyen Tüm Harcamalar