ERKEN REZERVASYON

Karadeniz Turu (Uçaklı)

Karadeniz Turu (Uçaklı) Karadeniz Turu (Uçaklı) Karadeniz Turu (Uçaklı) Karadeniz Turu (Uçaklı) Karadeniz Turu (Uçaklı) Karadeniz Turu (Uçaklı) Karadeniz Turu (Uçaklı) Karadeniz Turu (Uçaklı) Karadeniz Turu (Uçaklı) Karadeniz Turu (Uçaklı)


Karadeniz'in muazzam coğrafyasında gerçek bir doğa rüyasına hazır mısınız? Sizlerin bu eşsiz deneyimine tanıklık etmek, yıllardır en keyifli motivasyon kaynağımız oluyor.

Trabzon - Ayasofya - Sümela Manastırı - Zigana Dağı - Uzungül - Avusor Yaylası - Ayder Y. - Zilkale - Palovit Şelalesi

  • 3 Gece Konaklama (2 Gece Yarım Pansiyon Kahvaltı – Akşam Yemekleri) + 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklamal
  • Sandviç – Meyve Suyu (Uçakta Atıştırmak İçin)
  • Batum Gece Turu
  • Anadolu Jet Gidiş – Dönüş Uçak Biletleri ve Havalimanı Transferleri
  • Hediye Müze Kart
  • Tüm Komisyon İndirimleri
#HayatGezinceGüzel etiketiyle yola çıkan bu tur, zamandan tasarruf ederek Karadeniz'in kalbi Trabzon-Rize-Artvin-Batum'u kapsayan bir gezi imkânı sunuyor. Üstelik, bu turda diğer Karadeniz turlarımızdan farklı olarak Batum'u gece görme fırsatınız oluyor.

Hayalinizdeki tatil, Seyahat53 ile gerçeğe dönüşüyor! Uçak Konforunda Hızlı Keşif: Az vakti olup da Karadeniz'i keşfetmek isteyenlere özel bu tur, uçak konforuyla zaman tasarrufu sağlıyor. Doğu Karadeniz'in muhteşem güzelliklerini hızlıca keşfetmek için bu fırsatı kaçırmayın. Batum Gecesi: Turumuzda diğerlerinden farklı olarak Batum'u gece görmek, şehrin ışıkları altında bambaşka bir atmosferde gezinme şansınız olacak. Unutulmaz bir deneyim sizi bekliyor. Hiçbir Extra Tur Yok: Tur boyunca sürpriz ekstra turlarla karşılaşma endişesi olmadan, zamandan tasarruf ederek Karadeniz'in eşsiz güzelliklerini doyasıya yaşayın.Seyahat 53'e ait Çay Tarlası'nda çay toplamak, bölgenin 100 yıllık geleneğini yaşamak için eşsiz bir fırsat. Topladığınız çayla bütünleşin ve yerel yaşamın bir parçası olun. Bu unutulmaz yolculuğun izleri uzun süre kalacak. Sizi de Bekliyoruz: Bu rüya gibi turumuzda, Karadeniz'in büyüsüne kapılmak isteyenleri bekliyoruz. Haydi, zamandan tasarruf ederek bu unutulmaz deneyimi birlikte yaşamak için sizi Karadeniz – Batum Gece Turu (Uçaklı)’na bekliyoruz. #HayatGezinceGüzel

Tur Tarihleri:

18-21 Temmuz 2024

3-6 Ekim 2024

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: TRABZON-AYASOFYA-ATATÜRK KÖŞKÜ -SÜMELA- ZİGANA DAĞI -KARACA MAĞARAS

Sabah uçak saatine göre Sezenler Sokak Atatürk Lisesi önünde transfer aracımızla buluşup Esenboğa Havaalanı’na hareket ediyoruz. Havaalanında check-in işlemlerimizi bireysel olarak gerçekleştirip yaklaşık bir buçuk saatlik keyifli bir uçuşun ardından Trabzon Havaalanı’nda bizleri bekleyen aracımızla buluşuyoruz. İlk durağımız Trabzon İmparatorluğu krallarından 1. Manuel Komnenos zamanında (1238 – 1263) inşa edilmiş Trabzon Ayasofyası oluyor. Burada yöresel el sanatlarından biri olan gümüş (kazaziye) alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Sonraki durağımız Atatürk’ün 1934 ve 1937 yıllarındaki Trabzon ziyaretlerinde konuk edildiği, Trabzon Belediyesi tarafından o dönemde kullanılan eşyalarla dekore edilerek müze haline getirilen Atatürk Köşkü olacak. Ardından Trabzon ili Maçka ilçesi Altındere Milli Parkı içinde Karadağ’ın eteklerinde denizden 1150 m. yükseklikte bulunan tarihi Sümela (Meryem Ana) Manastırı’na çıkıyoruz. Manastırı rehberimizin anlatımı eşliğinde geziyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra, sevdiğimiz Karadeniz Türkülerinden de hatırlayacağımız meşhur Zigana Dağı Tüneli’nden geçiyoruz. Tünelden geçtikten sonraki iklim değişikliğine de şahit oluyor ve Zigana Dağı’nın muhteşem manzarasını fotoğraflamak için kısa bir mola veriyoruz. Bir sonraki durağımız Gümüşhane sınırları içerisindeki Torul Kalesi’nin yanında yapılan ve yerden 240 metre yükseklikteki Torul Cam Seyir Terası oluyor. Burada şeffaf taban üzerinde boşlukta yürüyormuşçasına yaşadığımız kısa süreli adrenalin dolu dakikaların ardından rotamızı bölgede en çok turist çeken 1550 metre yükseklikte yer alan yüksek oksijenli havası ve dar alanda en fazla mağara motifine sahip olan Karaca Mağarası’na çeviriyoruz. Otelimize geçmeden önce yöresel pestil ve köme alışverişi için tesiste duruyoruz. Ardından otelimize yerleşmek üzere Gümüşhane’ye hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde olacaktır.  #Hayat Gezince Güzel 

ORTALAMA KM: 170
NOT: Bu turumuza Türkiye’nin her yerinden satış ofisimizle görüşerek katılım sağlayabilirsiniz!
TAVSİYE YÖRESEL ÖĞLE YEMEĞİ MENÜ: Çorba, Alabalık veya Köfte/ 2 Çeşit Meze (Haydari/ Ezme), Salata, Sütlaç, Su, Çay.
(Yöresel restoranımızın ismini satış ofisimizden öğrenebilirsiniz.)Konaklama: Ramada Gümüşhane vb.
2. Gün: UZUNGÖL- DURSUN ALİ İNAN MÜZESİ- HAPSİYAŞ KÖPRÜSÜ -TAR DERESİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Sürmene’ye hareket ediyoruz. Burada meşhur Sürmene Bıçaklar’ını görüp alma fırsatı buluyoruz. Çayın bahçeden toplanıp soframıza gelene kadar geçirdiği serüveni görebileceğimiz bir çay fabrikasının gezilmesi ve çay alışverişi için serbest zamanın ardından Uzungöl’e hareket ediyoruz. Uzungöl’e varışımızın ardından Karadeniz yöresel yaşam tarzının en güzel şekilde yansıtıldığı Dursun Ali İnan Müzesi’ni görebileceğimiz ve göl etrafında fotoğraflar çekerek doğanın tadını çıkartabileceğimiz yürüyüş için rehberimizin yönlendirmeleri sonrasında serbest zaman veriyoruz. Belirtilen saatte buluşup yolumuz üzerinde kayalar üzerine oturtulan kesme taş ayakları, ahşap gövdesi ve üzerini örten yöreye has kiremitli çatısıyla benzerlerinden ayrılan Hapsiyaş Köprüsü’nü görüyoruz. Ardından restoranımızda yöresel öğle yemeğimizi alıyoruz. Rize’de yolumuz üzerinde bölgeye has yöresel ismiyle ‘’Feretiko’’ olarak bilinen Rize Bezi mağazasında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Ardından Tar Deresi Bulut Şelalesi’ne gitmek üzere yola çıkıyoruz. 2 km’lik yemyeşil bir patika yol yürüyüşü ile Bulut Şelalesi ile karşılaşıyoruz. Bu güzel günü Tar Deresi Bulut Şelalesi’nde noktalıyoruz. Sonrasında ise akşam yemeği ve konaklama için otelimize gidiyoruz. #Hayat Gezince Güzel 

ORTALAMA KM: 320
TAVSİYE YÖRESEL ÖĞLE YEMEĞİ MENÜ:: Meşhur Kurufasulye, Pilav, Yapma Ayran, 4 Çeşit Meze, Su , Çay.
(Yöresel restoranımızın ismini satış ofisimizden öğrenebilirsiniz.)Konaklama: Rize Fındıklı Ramada Otel vb.
3. Gün: AVUSOR YAYLASI – TOBACELAZENA GÖLÜ- AYDER YAYLASI – BATUM

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından aracımızla Fırtına Deresi’nin doğduğu Kaçkarlara doğru yola çıkıyoruz. Orman sınırına geldiğimizde tam bir buzul vadisi karşımıza çıkıyor. Buzul Dönemi’nde şekillenen vadinin jeolojik bilgilerini rehberimizden öğreniyoruz. Buzul vadisinin ortasına kurulmuş Avusor Yaylası’na ulaştığımızda kendimizi Alplerde hissediyoruz. 2200 rakımlı Avusor Yaylası’nda aracımızdan iniyoruz. Yaylada belki çay içeriz yada yayla sütü fena olmaz… Kısa bir molanın ardından buzul gölüne doğru yürüyerek yola çıkıyoruz. Orta zorlukta arada dik tırmanışları olan yaklaşık 3 km.’ lik bir yürümeden sonra adından da anlaşıldığı üzere buz gibi buzul gölü olan Tobacelazena Gölü bizleri karşılıyor. Öğle yemeğinin ardından aracımıza geçerek Aşağı ve Yukarı Ambarlık, Gelin Tülü Şelalesi, yayla evleri, çiçekli düzleri, türlü çiçeklerden elde edilen şifalı balı ve kaplıcasıyla sırtını görkemli Kaçkarlar’a dayamış, çam örtülü yamaçlarla cennet Ayder Yaylası‘na hareket ediyoruz. Ülkemize ‘Altın Ayı ‘ödülünü kazandıran Bal Filmi’ne doğal set olmuş Karadeniz’in en ünlü yaylasında rehberimizin anlatımı ve yönlendirmeleri sonrasında gezinti ve fotoğraf çekimi için serbest zaman veriyoruz. Ayder’den ayrıldıktan sonra ise Batum’a geçiş için Sarp Sınır Kapısı’na gidiyoruz. Gümrük işlemlerinin hemen sonrasında Batum’a geçip kapıda bizi bekleyen transfer aracımızla buluşarak merkeze gidiyoruz. Belirli bir noktada aracımızdan ayrılıp yürüyerek şehir turuna başlıyoruz. Piazza Meydanı, Batum Bulvarı, Tiyatro Meydanı, Avrupa Meydanı ve Orta Cami göreceğimiz yerler arasında. Yürüyüşümüz sırasında bir şeyler içmek veya hediyelik eşya alışverişi yapmak için vereceğimiz serbest zaman sonrası belirtilen saatte buluşup yürüyüşümüze devam ediyoruz. Panoramik olarak Alfabe Kulesi’ni görüp Ali ve Nino Heykeli’nde vereceğimiz kısa bir fotoğraf molası sonrası akşam yemeğimizde Batum’un yöresel lezzeti Haçapuri ve Armut Suyu’nun tadına bakıyoruz. Yemekten sonra Sarp Sınır Kapısı’na geri dönüyoruz. Gümrük işlemlerinin ardından gece geç saatlerde konaklama için otelimize gidiyoruz. #Hayat Gezince Güzel 

ORTALAMA KM: 300
TAVSİYE YÖRESEL ÖĞLE YEMEĞİ MENÜ: Çorba, Kuymak, Kavurma Pilav, Salata, Su , Çay. (EXTRA)
TAVSİYE BATUM AKŞAM YEMEĞİ MENÜ: Haçapuri (Peynirli Gürcü Pidesi, Hınkal (Gürcü Mantısı Kıymalı), Cevizli Patlıcan, Armut Suyu. (EXTRA)
(Yöresel restoranımızın ismini satış ofisimizden öğrenebilirsiniz.)
Batum Bilgilendirmesini Lütfen Okuyunuz!

BATUMA GEÇİŞLER İLE İLGİLİ ÖNEMLİ BİLGİ
*T.C. kimlik numarası yazan Yeni Nüfus Cüzdanı veya Pasaportların olması zorunludur. (Eski Kimlikler Geçerli Değildir)
*PCR Testi, Aşı vb. konularda Gürcistan Devleti’nin güncel kanunları uygulanacaktır.
*Gürcistan’a ağrı kesiciler başta olmak üzere ilaç sokmak kesinlikle yasaktır. Konu ile ilgili detaylı bilgiyi rehberlerimizden alabilirsiniz.
*Nüfus cüzdanı ile Gürcistan’a seyahat edecek 18 yaşından küçük vatandaşlarımız, Gümrük Bakanlığı mevzuatı uyarınca anne ve babalarının nezaretinde veya anne ve babaların birlikte nezaretinde veya yanlarında bulunmayan anne veya babasının yazılı resmi (noterden alınacak) muvafakatini ibraz etmek sureti ile Türkiye’den çıkış işlemi yapabilecektir. Ebeveynlerden birinin olmaması durumunda da aynı şekilde muvafakatname olmadan çıkış işlemi yapılmamaktadır.
* Sıfır ‘’0’’ Yaş dâhil bütün misafirlerimizin kimliklerinin üzerinde resim/fotoğraf bulunması zorunludur.
*Yurt dışından Türkiye’ye pasaportla giriş yapmış olan yabancı misafirlerin Gürcistan’a gidip Türkiye’ye dönebilmesi için Türkiye’ye çoklu (multiple) vize girişi almış olmaları gerekir.
*Gürcistan’a pasaport ya da kimliklerin ait olduğu ülkelere olan vize protokolüne göre vizeli-vizesiz geçiş sağlanacaktır.
*KKTC vatandaşlarının Türkiye’ye giriş yaparken TC kimliklerini kullanarak girmeleri doğrultusunda Gürcistan’a TC kimlikleri ile girebileceklerdir. Avrupa Birliği pasaportuyla Türkiye’ye giriş yapan KKTC vatandaşları da çoklu (multiple) vize almış olmaları gerekir.
*Sınır Kapısında görevli Türk ya da Gürcistan pasaport polislerinin sizleri ilgili ülkeye almama, çıkarmama yetkileri vardır. Her ne sebepten olursa olsun yurt dışına çıkamama durumundan Seyahat53 sorumlu tutulamaz!
* Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize ile ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir; aksi halde doğacak sonuçlardan Seyahat53 sorumlu tutulamaz!Konaklama: Rize Fındıklı Ramada Otel vb.
4. Gün: FIRTINA VADİSİ- ÇİNÇİVA KÖPRÜSÜ- ZİLKALE- PALOVİT ŞELALESİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından aracımızla zengin flora ve faunası ile Karadeniz Bölgesi’nin en güzel vadilerinden olan Fırtına Vadisi’ne doğru yola çıkıyoruz. Çamlıhemşin merkezden geçtikten sonra ilk durağımız, bölgenin bilinen en eski taş kemer köprüsü olan Şenyuva (Çinçiva) oluyor. Burada fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Kommenos Dönemi’nde karakol kale olarak inşa edilmiş, 3 kaleden biri olan ve Aşağı Kale olarak da adlandırılan, görünümü itibariyle bir kartal yuvasını andıran tarihi Zil Kale’yi ve bölgenin debisi en yüksek şelalesi olan Palovit Şelalesi’ni görüyoruz. Temiz havada acıktığımızı hissedip Fırtına Deresi kenarında öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemekten sonra arzu eden katılımcılarımız Fırtına Deresi kenarında ekstra olarak yerel işletmeye cüzi bir ödeme karşılığında eğlenceli ve bol adrenalin dolu rafting / zipline yada dev salıncak serüveni yaşayabilir. Ayrıca burada Seyahat 53'e ait Çay Tarlası’nda çay toplayarak yöre insanının 100 yıllık uğraşını deneyimliyoruz. Ardından tüm güzel anılarımız hafızamızda yer alarak Ankara’ya geri dönüş yoluna geçiyoruz. Rize- Artvin Havaalanı’ndan Esenboğa Havaalanı’na uçuşumuzu gerçekleştirip Esenboğa Havalimanı’nda bizi bekleyen aracımızla Sezenler Sokak transferimizi gerçekleştiriyoruz. Güzel anılarla bir başka Seyahat 53 turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz. #Hayat Gezince Güzel  

ORTALAMA KM: 150
TAVSİYE YÖRESEL ÖĞLE YEMEĞİ MENÜ: 2 Kişiye 1 Muhlama Ortaya, Turşu Kavurma, Mısır Ekmeği, Meşhur Alabalık-Köfte-Tavuk, Salata, Laz Böreği (Tatlı), Su, Çay. (EXTRA)
 (Yöresel restoranımızın ismini satış ofisimizden öğrenebilirsiniz.)Konaklama: DÖNÜŞ YOLCULUĞU

EK BİLGİLER

Turlarımız karayolu ile 1300 km mesafe kat eden bölgelere 28 kişi ve üzeri sayıyı geçmesi durumunda otobüs ile seyahat edecektir.Karayolu ile 1300 km ve altı bölgelere; 28-46 kişi aralığında (yol otobüse uygun olması şartı ile) otobüs,20-28 kişi aralığında (yol Midibüse uygun olması şartı ile) midibüs,10-19 kişi aralığında minibüs ile seyahat edecektir. Belirtilen sayıların oluşmaması durumunda ,acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumun tur hareket etmeden önce misafirlere mesaj, sms yada telefonla bilgisi verilir.
Hareket saati baz alınarak haftalık turlarımız için (5 gün ve üzeri konaklamalı) 5 gün, Yarı haftalık turlarımız için (3 veya 4 gece konaklamalı) 4 gün, Haftasonu turlarımız için (bir veya iki gece konaklamalı) 2 gün ve Günübirlik turlarımız için (konaklamasız) 18 saat önce misafirlere mesaj, sms yada telefon yoluyla iptal bilgisi verilir. İptal hesaplaması, turun hareket saati baz alınarak yapılır.
Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi verilmez sadece koltuk numarası garantisi verilir.
Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir.
Turlarımız paket tur olup tur esnasında kullanılmayan ulaşım, transfer, konaklama, çevre gezileri, yemek vb. gibi hakların iadesi gerçekleştirilmez.
Fiyatlarımız kesin kayıt esnasında sabitlenir. Acentemiz, kesin tarihine kadar fiyatlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Turlarımızda kademeli fiyat uygulaması mevcuttur. Doluluk oranına göre fiyatlar değişmektedir.
Zorunlu Seyahat Sigortası; yasada belirtilen seyahat sigortası koşulları geçerlidir.
İptal Güvence Paketi; haftalık veya yarı haftalık turlarda 3. Ayın 30’una kadar yapılan rezervasyonlarda 144 saat önceden misafir tarafından gerekçesiz yapılan iptallerde hiç kesinti yapılmadan ücretin tamamının iade edilmesini kapsar.
Otellerden ayrılış saatleri ve Tur Programında meydana gelebilecek değişiklikler Rehber tarafından ayarlanacaktır.
Tura katılan misafirlerimizin, kişisel sağlık sorunları (kronik hastalıklar vb.) gibi nedenlerden sürekli kullandıkları ilaçları ve sağlık raporlarını yanlarında bulundurmaları ve konuyla ilgili rehbere bilgi vermeleri önerilir. Tura çıkarken bölgenin coğrafi yapısına ve mevsime uygun kıyafetler seçilmelidir. (Spor ayakkabısı, güneş gözlüğü, yağmurluk, kalın bir hırka, sırt çantası) getirebilirsiniz.
Programda yazılı olan fakat resmi tatiller ve özel günler nedeniyle kapalı olan veya ani kapanma kararı alınan müze, ören yerleri vb. yerlerin ziyaret edilememesinden firmamız sorumlu değildir.
Mola yerleri yol güzergahındaki dinlenme tesisleri ya da benzinlikler olarak rehber tarafından belirlenir, bu tesislerdeki yoğunluk tadilat vb. gibi nedenlerle ortaya çıkan hizmet kalitesindeki aksaklıklardan firmamız sorumlu değildir.
Misafirlerimizin rehber tarafından belirlenen buluşma saati ve yerine geç kalmaları durumunda programın aksamaması adına rehber programa devam edecektir. Geç kalan misafirlerimizin ise, bir sonraki ziyaret noktasına kendi imkanları ile gidecekleri düşünülecektir.
Rehber gerekli gördüğü taktirde hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle programda gün içerisinde gezilecek noktaların sırasında veya günler arasında değişiklik yapabilir.
0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Otellerde yapılacak 3 kişilik konaklamalarda her otelde 3 ayrı yatak verilememektedir. Genel olarak 3 kişilik odalarda 1 büyük yatak ve 1 ek yatak organize edilmektedir.
Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmakta olup rotasyon (koltuk değişimi) uygulamamız bulunmamaktadır.
Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda şirketimiz sorumlu değildir.
0-2 Yaş Çocuk ücretsizdir talep edilmemesi durumunda araçta koltuk verilmemektedir. 3-6 Yaş Çocuk için ödenen yalnız KOLTUK ücreti olup, tur aracı dışında diğer hizmetleri kapsamamaktadır. Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi uygulanmamaktadır ve iki yetişkin olarak hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşlarının doğruluğu ve yanlışlık durumunda oluşabilecek ücret farklılıkları misafirin sorumluluğundadır.
Grup İndirimleri Hakkında: Tur öncesi, tur kaydını yaptırmadan önce bir araya gelmiş ve tur kaydını toplu bir şekilde yaptırmaya gelen gruplarımız için geçerli olan indirim koşulları aşağıdaki gibidir: GÜNÜBİRLİK TURLARDA; ‘’16’’ Kişide ‘’1’’ Kişi, ‘’32’’ Kişide ‘’2’’ Kişi, 44 Kişide ‘’3’’ Kişi ÜCRETSİZ olarak katılım sağlayabilir. HAFTASONU ve HAFTALIK TURLARDA; ‘’22’’ Kişide ‘’1 Kişi’’, ‘’44’’ Kişide ‘’2’’ Kişi ÜCRETSİZ olarak katılım sağlayabilir. NOT: Tur hareket saatine kadar oluşturulmayan grup indirimleri geçersizdir.
3 Gece ve üzeri konaklamalı turlarımızda 18-65 yaş arası Müze Kartı olmayan misafirlerimize MÜZE KART otobüste dağıtılarak hediye edilecektir.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#174
LOKASYON:
Karadeniz (Ankara çıkışlı)
YEMEK:
4 Sabah, 3 Akşam,
ULAŞIM
Uçak   
BULUŞMA:
Sezenler Sokak Atatürk Lisesi Önü
Ankara Esenboğa Havalimanı
BİTİŞ:
Sezenler Sokak Atatürk Lisesi Önü
Ankara Esenboğa Havalimanı
İPTAL POLİTİKASI:
1. Yurt içi turlarda (Uçaklı ve indirimli turlarda iade yapılmaz) tur başlangıç tarihinden en az 35 gün ve öncesinde müşteri gerekçe göstermeksizin turu iade ve iptal hakkına sahiptir. Son 34 günden sonraki iptallerde tur toplamının % 65’nı iade alabilir. Bu halde, acente tarafından kayıt evrakları müşteriden teslim alınarak ücreti kısmı iade edilir. Turun başlangıcına 20 gün ve daha az zaman kala müşteri turun iptal ve iadesini isteyemez. Buna rağmen Müşteri turun iptalini istediği takdirde, tur ücretinin tamamı müşteriden tahsil edilir. Kapalı gruplar için ayrıca ek sözleşme yapılır. (Bu madde İptal pirimi ödeyen misafirler için geçerli değildir. uçak ücreti iade edilmez )
2. Müşteri tarafından acenteye beyan edilen, sözleşme ve eklerinde yazılı telefon numaraları, elektronik posta adresleri ve ikamet adresleri, yasal bildirim adresleri olup bu numara ve adreslere yapılacak tüm bildirimler, reklam amaçlı da olabilir bu konularda müşterinin ve adına ürünü satın aldığı arkadaşının izni alınmış sayılarak usulüne uygun olarak yapılmış kabul edilecektir. Bu bildirimlerin, bilgi eksikliği veya adres değişikliği nedeniyle yapılamaması halinde dahi bildirim yapılmış kabul edilir.
3. Tur programı, sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olup müşteri, tur programını imzalayarak kabul etmiş sayılır. Müşteri sözleşmeyi ve eklerini imzalayıp, tur bedelini veya ilk taksitini ödediği tarihte kesin kayıt yapmış kabul edilir. Taraflar, sözleşmeden doğan yükümlülüklerini gereği ifa edeceklerdir. Müşteri kendi adına kayıt ettirdiği kişilerin de sözleşmeye uyacaklarını taahhüt eder. Sözleşmede imzası bulunmayan ancak geziye katılan müşteriler, kendi adlarına görevlendirdikleri müşterinin işbu sözleşmeyi ve eklerini imzalamasıyla sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. Müşteriler ve beraberlerindekiler, rehber talimatlarına, sözleşmeye ve eklerine uygun hareket etmeyi taahhüt ve kabul eder. Müşterilerin, Rehbere bildirimde bulunmadan ve yönlendirmelerine aykırı düşecek şekilde, bireysel olarak gruptan ayrılmaları, kısa bir süre için dahi olsa gruptan bağımsız hareket etmeleri sözleşmeye aykırı olup, bu halde müşterilerin uğrayabileceği zararlardan acente sorumlu değildir. Müşterilerin, tur esnasında uyumu ve diğer müşterilerin huzurunu bozacak davranışlar sergilemesi halinde bu durum bir tutanakla tespit edilir ve müşterinin tur ile ilişiği kesilerek, geziden ayrılması sağlanır. Bu halde, acentenin hiçbir bedel iade etme sorumluluğu bulunmamaktadır. Rehber, gezi esnasında, hava ve yol koşullarına göre tur programında, programda kullanılan ulaşım araçlarının türünde (örneğin deniz yerine kara ulaşım aracı tercih edilmesi vb. gibi) değişiklik yapabilir ya da Deniz Kara ve Hava araçları yol güzergâhını değiştirebilir. Hareket saatinde hazır bulunmayan, tur otobüsünü veya ara nakil vasıtalarını kaçıran müşteriden tur ücretinin tamamı tahsil edilir. Müşterilerin büyük ebatlı, kokan, akan, veya patlayıcı, yanıcı, diğer müşterileri rahatsız edici bagajları ve her türlü evcil hayvanı asla alınmaz. Kaydedilen müşteri sayısının, turun düzenlenmesi için gerekli müşteri sayısına ulaşmaması veya sözleşmenin hiç veya gereği gibi ifa edilememesinin tüketicinin kusuruna veya mücbir sebebe dayanması halinde bu durum acentenin haklı fesih sebebidir. Bu durumlardan acente sorumlu tutulamaz. Acentenin kusuru ile sorumluluğunu gerektiren hallerde Kütahya Çizelgesi Yönetmeliği uygulanır. Müşterilerin turlarda çekilen video-fotoğrafların gerek rehber gerek müşterilerin herhangi biri tarafından Acente ya verilmesi durumunda Acente herhangi bir reklam çalışmasında bu fotoğraf-videoyu kişilerden izinsiz istediği gibi tasarrufta bulunur.
4. Müşteri acentenin onayı olmadan seyahat hakkını üçüncü kişilere devredemez. Buna rağmen bir devir gerçekleştirilmesi halinde, acentenin devreden ve devralana karşı hiçbir sorumluluğu bulunmaz. Eğer acentenin onayı ile seyahat hakkı 3. Kişilere devredilirse, seyahat hakkını devralan kişi yeni sözleşme ile, sözleşme ve eklerindeki bütün şartları kabul etmiş sayılır. Bu halde, devredenle devralan acenteye karşı müştereken ve müteselsilden sorumlulardır.
5. Programda acente tarafından gezinin iptal şartları bellidir. Ayrıca turun gerçekleşeceği ülkede veya bölgede terör, sel, grev, olumsuz hava koşulları, savaş, terör olayı veya ihtimali, gibi mücbir sebepler ve/veya idari mercilerin tasarruflarının turun gerçekleşmesini imkânsız hale getirebilecek ve/veya programa bağlı kalınmasını engelleyecek olay ve kararların vuku bulması halinde acente, müşteri tarafından kendisine bildirilmiş olan iletişim ve tebligat adreslerine yapılacak bildirim ile müşteriyi haberdar ederek turu iptal, erteleme hakkını saklı tutar.
6. Otelde olağanüstü bir durumun gerçekleşmesi ve yaşanabilecek herhangi bir ciddi aksaklık halinde, acente programda yazılı olan oteli, aynı şartları haiz olan bir emsali ile değiştirme hakkına sahiptir. Müşterilerin önceden yaptırdıkları eşleşmelerden oda arkadaşlarıyla aralarındaki anlaşmazlıklardan acente maddi veya manevi sorumlu değildir.
7. Gezi esnasında yaşanabilecek tur, nakil ve ara nakil araçlarının karışacağı trafik kazaları dahil tüm kazalarda yaşanacak yaralanma, ölüm, kayıp eşya vs. hallerde maddi ve manevi tazminat yükümlülüğü taşıma şirketlerinin ve sigortaların sorumluluğundadır.
8. Turizm Bakanlığı belgeli veya belediye işletme ruhsatlı otellerden, restoranlardan, otobüs, tren,uçak, feribot gibi taşıyıcı şirketlerin ve diğer işletmelerin hatalı işletmelerinden, iptal ve gecikmelerden kaynaklanacak maddi-manevi tazminat taleplerinden bu işletmeler sorumlu olup, acentanın bu kapsamda müşteriye karşı sorumluluğu yoktur. Turlarda otel yönetimi tarafından oda belirlendiğinden, acenta yapılacak odalamalardan memnuniyetsizlik halinde sorumlu tutulamaz.
9. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında geçerlidir. Otellerde 0-6 Yaş çocuklar için yatak verilmeyebilir. Triple odalarda 3. Yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre 3. Kişi için açılır-kapanır yatak yada çekyat verebilir.
10. Tur programlarında yazılı otellerde bölgede yaşanan yoğunluk durumunda aynı standartlarda olacak şekilde değişiklik yapılabilir. Otellerde odalamalar otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup şirketimiz ve personeli ile ilgisi yoktur.
11. Turlarımız rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Paket turda kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. hakların iadesi yapılmaz.
12. Mucbir sebepler (hava muhalefeti, yol durumu, ziyaret yerlerindeki aşırı yoğunluk, her türlü olağanüstü durum vb. gibi) nedeniyle tur programında yazan yerlerin ziyaret edilememesinden şirketimiz sorumlu tutulamaz.
13. Uçaklı turlarımızda ekonomik sınıf kullanılır ve uçak ile ilgili durumlarda havayolu sözleşmesi geçerlidir. İptal Sigortası uçak ulaşımını kapsamamaktadır.
14. Turlarımızda kademeli fiyat politikası uygulanmaktadır. En düşük fiyat kategorisindeki fiyatlar ile turlar ilan edilir, satışlar arttıkça bir sonraki fiyat kategorisine geçilir.
15. 18 yaşını doldurmamış çocukların tura ebeveynlerinden bir yada ikisi ile tura katılmadığı durumlarda yanlarında muvaffakatname bulundurmaları gerekmektedir.
16. Vadeli ödemelerde, tahsilat makbuzunda yazılı vadelerde ödenmeyen taksitlere, gün hesabı yapılmaksızın her ay için % 2 gecikme faizi uygulanır. Taksitlerden birinin vadesinde ödenmemesi halinde, diğer tüm taksitler de muaccel olacaktır. Sözleşme bedelinin ödenmemesi halinde tahsili amacıyla yasal yollara başvurulacaktır. Sözleşme 16 madde ve iki nüsha olarak tanzim edilmiş olup, bir sureti müşteriye verilmiştir. İhtilaf vukuunda, TÜRSAB tahkim kurulu ile Ankara İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.
17. İptal Güvence Paketi; haftalık haftalık turlarda 144 saat önceden, yarı haftalık turlarda 96 saat önceden,
hafta sonu turlarında 48 saat önceden misafir tarafından gerekçesiz yapılan iptallerde hiç kesinti
yapılmadan ücretin tamamının iade edilmesini kapsar.

TARİH VE FİYATLAR

EKSTRALAR

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

EK HİZMET VE SERVİSLER
400 TL
İptal/İade Güvencesi #YH (96 saate kadar kesintisiz iptal hakkı! Lütfen Kişi Sayısı Kadar Ekleyiniz.)

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın4 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

14.620TL

en düşük kişi başı
  %14 İndirim


DAHİL OLANLAR:


*Gidiş – Dönüş Uçak Bileti (Ankara- Trabzon, Rize-Ankara)
*Profesyonel Rehberlik Hizmeti
*Otellerde 3 Gece Konaklama (2 Gece Yarım Pansiyon Kahvaltı – Akşam Yemeği) + 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
*Sandviç – Meyve Suyu (Uçakta Atıştırmak İçin)
*Zorunlu Paket Tur Seyahat Sigortası
*Bölge Transfer Aracı
* Batum Gece Transferi
*Programda Belirtilen Transfer Ücretleri
(Ayder Yaylası- Palovit- Zilkale- Avusor)
*Milli Park Girişleri
*Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
*Sezenler Sokak – Esenboğa Havalimanı Gidiş- Dönüş Transferleri
*Müze Kart (3 Gece ve üzeri konaklamalı turlarımıza hediyemizdir)
*Tüm Komisyon İndirimleri
*26 Yıllık Seyahat53 Tecrübesi ve Güvencesi

HARİÇ OLANLAR:


*Öğle Yemekleri
*Batum’da Akşam Yemeği
*Şahsi Harcamalar
*Yurt Dışı Çıkış Harcı
*Sümela Manastırı Minibüs Transferi
*Müze Kart Geçmeyen Yerlerde Giriş Ücretleri
*Özel Aktiviteler (Rafting, Zipline, Salıncak v.b)
*Otellerde Minibar Kullanımı
* Dahil Olan Hizmetlerde Belirtilmeyen Tüm Harcamalar