UÇAK İLE

Doğu Anadolu Turu (Uçaklı)

Doğu Anadolu Turu (Uçaklı)Doğu Anadolu Turu (Uçaklı)Doğu Anadolu Turu (Uçaklı)Doğu Anadolu Turu (Uçaklı)Doğu Anadolu Turu (Uçaklı)Doğu Anadolu Turu (Uçaklı)Doğu Anadolu Turu (Uçaklı)


Keşfetmenin, tarihin ve doğanın büyüleyici yolculuğuna hazır mısınız? Erzurum'dan başlayarak Elazığ'a uzanan bu eşsiz tur, Anadolu'nun gizemli dokusunu keşfetmeniz için sizi bekliyor! #HayatGezinceGüzel

  • Gidiş-Dönüş Uçak Biletleri Anadolu Jet
  • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
  • 4 Yıldızlı Otellerde 5 Gece YP Konaklama (Kahvaltı- Akşam Yemeği)
  • Esenboğa Havalimanı Gidiş- Dönüş Transferleri
  • Akdamar Adası Tekne Turu Dahil
  • Nemrut Krater Gölü Transfer Dahil

Karşınıza çıkan Ani Harabeleri ve İshak Paşa Sarayı gibi tarihi zenginlikler sizi büyüleyecek. Doğubeyazıt'ın mistik atmosferinde kendinizi bir zaman yolcusu gibi hissedeceksiniz. Unutulmaz bir deneyim için Kedi Evi'nde mola verin ve Gümüş Atölyesi'nde el yapımı hazine parçalarını keşfedin. Türkiye'nin en eşsiz noktalarını bir araya getiren bu tur için şimdi rezervasyon yapın ve unutulmaz anılarla dolu bir maceraya atılın! #Hayat Gezince Güzel

Tur Tarihleri:
13-18 Temmuz / 10-15 Ağustos / 7-12 Eylül 2024

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: ERZURUM ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE– KONGRE BİNASI- SARIKAMIŞ - KARS

Sabah uçak saatimize göre Sezenler Sokak Atatürk Lisesi önünde buluşup Esenboğa Havaalanı’na hareket ediyoruz. Havaalanında check-in işlemlerimizi bireysel olarak gerçekleştirip Anadolu Jet’in Ankara – Erzurum Uçuşu ile Erzurum Havalimanı’na iniş yapıyoruz. Burada bizi karşılayacak olan aracımız ile buluşup Erzurum merkezde Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler, Ulu Cami, Tarihi Erzurum Evleri ve Yakutiye Medresesi'ni 23 Temmuz 1919 yılında Erzurum Kongresi'nin yapıldığı Kongre Binası’nı geziyoruz. Ardından yöresel öğle yemeğimizi alıyor ve otantik Erzurum Evi’nde çay ve kahve molası veriyoruz. Meşhur Oltu Taşı ve bu taştan yapılma eserleri görüp alışveriş yapabileceğimiz Taş Han ziyaretimiz sonrası Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Sarıkamış Şehitleri Anıtı ziyaretimizi yaptıktan sonra Sarıkamış Kayak Merkezi’ne gidiyor ve burada bir süre serbest zaman veriyoruz. Dileyenler telesiyej ile 1. zirveye doğru çıkabilir ve sıcak bir şeyler içebilirler. Serbest zaman sonrasında Kars’a hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde olacaktır.

Ortalama KM: 230

ÖĞLE YEMEĞİ: Meşhur Cağ Kebabı için rehberimiz tarafından anlaşmalı restoranımıza yönlendirme yapılacaktır.(extra)
Konaklama: Arifoğlu Airport Otel vb.
2. Gün: KARS ANİ HARABELERİ -MENUÇHER CAMİ-RUS YAPILARI- KAFKAS GECESİ
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Rus işgali sırasında yapılan taş evlere sahip Kars’ı gezmeye başlıyoruz. Ermenistan sınırında yer alan ve Arpaçay’ın büyüleyici manzarasına ev sahipliği yapan Ani Harabeleri’ne ulaşıyoruz. Surlar, Aslanlı Kapı, Büyük Katedral, Resimli Kilise, Selçuklu Sarayı, Anadolu’da yapılan ilk cami olan Menuçehr Cami gibi önemli kalıntılar burada göreceğimiz tarihi eserlerden sadece birkaçı. Yapılan anlatımların ardından, Doğunun Efes’i olarak anılan Ani Harabeleri’nde son fotoğraflarımızı aldıktan sonra yöresel yemekleri tadabileceğimiz restoranlardan birinde rehberimizin de tavsiyesi ile öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Ardından Kars Kalesi, Namık Kemal Kültür Evi, Taş Köprü, Kars Savaş Tarihi Müzesi ve Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami)’nin rehberimiz eşliğinde Kale çevresinde gezeceğimiz tarihi yapılardan bazıları Harakani Cami, Havariler Kilisesi (Kümbet Cami), Beylerbeyi Sarayı, tarihi Osmanlı Hamamları, zamanının en önemli yapılarını barındıran Ordu Caddesi, Demir Köprü, Gazi Muhtar Evi şeklinde olacaktır. Peynir Müzesi’ni de gezip Kars’ın geniş ve planlı sokaklarında yürüyerek yapacağımız gezimizde Rus Dönemi taş yapılarından Vali Konağı, PTT Binası, Ortodoks Kilisesi (Merkez Cami), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu’nu panoramik olarak görüp fotoğraflıyoruz. Peynir ve gümüş alışverişleri için vereceğimiz serbest zaman sonrası akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği sonrasında misafirlerimizle Aşık Atışmaları, akordeon eşliğinde yöresel müzik ve canlı müzik dinletileri ile Kafkas Dans Gösterisi izleyebileceğimiz bir mekânda Kars Kültürü’nü yaşıyoruz.

Ortalama KM: 100
ÖĞLE YEMEĞİ: Meşhur Kaz Eti için rehberimiz tarafından anlaşmalı restoranımıza yönlendirme yapılacaktır. (extra)Konaklama: Arifoğlu Airport Otel vb.
3. Gün: TUZLUCA- DOĞUBEYAZIT- İSHAK PAŞA SARAYI – MURADİYE ŞELALESİ- VAN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından ilk olarak Iğdır’da Tuz Dağı’nın içinde bulunan Tuzluca Tuz Mağaralarına gidiyoruz. 5137 metrelik yüksekliğiyle ülkemizin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı’nın muhteşem manzarasını gün boyu izleyeceğimiz yolculuğumuza başlıyoruz. Tendürek Dağlarını aştıktan sonra Türkiye’nin en yüksek Dağı olan Ağrı Dağı eteğine kurulmuş Doğubayazıt’a ulaşıyoruz. Doğubayazıt’ta Türkiye’ nin tanıtım fotoğraflarında sıklıkla yer alan ve Ağrı Dağı manzarasına bakan İshak Paşa Sarayı’nı geziyoruz. İshak Paşa gezimizden sonra Van’ın ilçelerinden olan Muradiye’de bulunan kaynağını Tendürek Dağı’ndan alan Muradiye Şelalesi eşliğinde çay ve kahvelerimizi yudumluyoruz. Konaklama ve akşam yemeği için Van’daki otelimize gidiyoruz.

Ortalama KM: 360

ÖĞLE YEMEĞİ: Meşhur Abdigor Köfte ve Kavurma için rehberimiz tarafından anlaşmalı restoranımıza yönlendirme yapılacaktır. (extra)
Konaklama: Elite World Go Van Edremit Hotel vb.
4. Gün: ÇAVUŞTEPE - HOŞAP - AKDAMAR ADASI – VAN KALESİ – KEDİ EVİ- TATVAN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Urartulardan miras kalan Çavuştepe Kalesi’ni görmeye gidiyoruz. Çavuştepe gezimiz sonrasında muhteşem manzarasıyla Hoşap Kalesi’ni fotoğraflıyoruz. Ardından Gevaş’tan Akdamar Adası’na tekneyle geçiyor, Van Gölü’nün en büyük ikinci adasını ve Akdamar Kilisesi’ni geziyoruz. Van Gölü kenarında alacağımız öğle yemeği sonrasında yine Urartulardan günümüze miras kalmış bir yapıya sahip olan Van Kalesi’nin (Tuşpa Kalesi) eteklerine kadar giderek rehberimizden kale hakkında bilgi alıyoruz. Sonrasında yeni açılan Van Etnografya ve Arkeoloji Müzesi’ne giderek kale gezimizi taçlandırıyoruz. Van denildiğinde akla ilk gelen şey olan eşsiz güzellikteki Van Kedilerini yakından göreceğimiz Kedi Evi’ne gidiyoruz. Van kedileri koruma altında olduğundan Van dışına çıkartılması yasaklanmış durumda bu sebepten dolayı özel alanlarda yaşatılıyorlar. Bu özel alanlardan birisi olan Kedi Evi gezimiz sonrası Van’ın meşhur Urartu Gümüş sanatı olan Savat ve Arubani Sanatları hakkında bilgi almak üzere Gümüş Atölyesine uğruyoruz. Burada alacağımız sunumun ardından alışveriş imkânı da buluyoruz. Alışverişimiz sonrası akşam yemeği ve konaklama için Tatvan’daki otelimize geçiyoruz.

Ortalama KM: 320

ÖĞLE YEMEĞİ: Bölgenin yöresel lezzetleri için  (keledoş, ayranaşı, inci kefali, (Van balığı) çılbır, kurutlu köfte)  rehberimiz tarafından anlaşmalı restoranımıza yönlendirme yapılacaktır. (extra)
Konaklama: The Crater Otel vb.
5. Gün: NEMRUT KRATER GÖLÜ- AHLAT – BİTLİS- MUŞ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Dünyanın ikinci, Türkiye'nin en büyük krater gölü, Nemrut Krater Gölü’nü görmeye gidiyoruz. Ardından, Türklerin Anadolu'ya giriş kapısı olan ve Anadolu'nun tapusu olarak bilinen Ahlat'a ulaşıyoruz. İlk ziyaret noktamız Akkoyunlular devrine ait mescid ve türbe olan Emir Bayındır Kümbet'i oluyor. Sonrasında dünyanın en büyük Türk-İslam Mezarlığı olarak bilinen, binlerce mezar taşının üzerindeki kabartma ve oyma işlemelerini görüyoruz. Fotoğraf çekimlerimizin ardından Bitlis’e doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeği molası için Bitlis’in meşhur Büryan Kebabı’nı yemeye gidiyoruz. Yemek sonrasında Bitlis’in meşhur ballarından almak isteyenler için kısa bir serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Bitlis turumuzda Bitlis Kalesi , İslahiye Medresesi, Şerefiye Camisi, Eyyüb El Ensari Hz.’nin kardeşi Feyzullah Ensari Hz. Türbesi, Bitlis Ulu Cami ve Bitlis Seyir Terası'ndan türkülere konu olmuş Beş Minareleri rehberimizden dinliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için Muş yada Bitlis'teki otelimize gidiyoruz.

Ortalama KM: 230

ÖĞLE YEMEĞİ: Bölgenin yöresel lezzetleri için (Büryan Kebabı)  rehberimiz tarafından anlaşmalı restoranımıza yönlendirme yapılacaktır. (extra)
Konaklama: The Crater Otel / Muş Grand Hotel vb.
6. Gün: SOLHAN YÜZEN ADALAR (TURNALAR GÖLÜ) – HARPUT KALESİ– ELAZIĞ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından tabiatın muhteşem güzellikleri arasında yer alan Yüzen Adalar’a doğru yola çıkıyoruz. Solhan’ da halk arasında ‘Yüzen Adalar’ olarak bilinen doğa harikası birbirinden ve zeminden bağımsız 3 adacıktan oluşan Turnalar Gölü’nde yürüyüş ve fotoğraf çekimi için serbest zaman veriyoruz. Üzerinde ağaçların yer alması ile dünyada benzerine çok az rastlanan bu doğa harikası yerin görülmesinden sonra öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yemek sonrası 4000 yıllık tarihi geçmişe ve zenginliklere sahip Harput’a gidiyoruz. Harput’ta Harput Kalesi, Ulu Cami, Arap Baba Türbesi, Balak Gazi Heykeli'nin görülmesi ile devam ediyoruz. Akşam saatlerinde Elazığ Havalimanı’na geçiyoruz.

Ortalama KM: 290

ÖĞLE YEMEĞİ: Bölgenin yöresel lezzetleri için rehberimiz tarafından anlaşmalı restoranımıza yönlendirme yapılacaktır. (extra)        
Konaklama: DÖNÜŞ YOLCULUĞU

EK BİLGİLER

Turlarımız karayolu ile 1300 km mesafe kat eden bölgelere 28 kişi ve üzeri sayıyı geçmesi durumunda otobüs ile seyahat edecektir.Karayolu ile 1300 km ve altı bölgelere; 28-46 kişi aralığında (yol otobüse uygun olması şartı ile) otobüs,20-28 kişi aralığında (yol Midibüse uygun olması şartı ile) midibüs,10-19 kişi aralığında minibüs ile seyahat edecektir. Belirtilen sayıların oluşmaması durumunda ,acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumun tur hareket etmeden önce misafirlere mesaj, sms yada telefonla bilgisi verilir.
Hareket saati baz alınarak haftalık turlarımız için (5 gün ve üzeri konaklamalı) 5 gün, Yarı haftalık turlarımız için (3 veya 4 gece konaklamalı) 4 gün, Haftasonu turlarımız için (bir veya iki gece konaklamalı) 2 gün ve Günübirlik turlarımız için (konaklamasız) 18 saat önce misafirlere mesaj, sms yada telefon yoluyla iptal bilgisi verilir. İptal hesaplaması, turun hareket saati baz alınarak yapılır.
Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi verilmez sadece koltuk numarası garantisi verilir.
Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir.
Turlarımız paket tur olup tur esnasında kullanılmayan ulaşım, transfer, konaklama, çevre gezileri, yemek vb. gibi hakların iadesi gerçekleştirilmez.
Fiyatlarımız kesin kayıt esnasında sabitlenir. Acentemiz, kesin tarihine kadar fiyatlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Turlarımızda kademeli fiyat uygulaması mevcuttur. Doluluk oranına göre fiyatlar değişmektedir.
Zorunlu Seyahat Sigortası; yasada belirtilen seyahat sigortası koşulları geçerlidir.
İptal Güvence Paketi; haftalık veya yarı haftalık turlarda 3. Ayın 30’una kadar yapılan rezervasyonlarda 144 saat önceden misafir tarafından gerekçesiz yapılan iptallerde hiç kesinti yapılmadan ücretin tamamının iade edilmesini kapsar.
Otellerden ayrılış saatleri ve Tur Programında meydana gelebilecek değişiklikler Rehber tarafından ayarlanacaktır.
Tura katılan misafirlerimizin, kişisel sağlık sorunları (kronik hastalıklar vb.) gibi nedenlerden sürekli kullandıkları ilaçları ve sağlık raporlarını yanlarında bulundurmaları ve konuyla ilgili rehbere bilgi vermeleri önerilir. Tura çıkarken bölgenin coğrafi yapısına ve mevsime uygun kıyafetler seçilmelidir. (Spor ayakkabısı, güneş gözlüğü, yağmurluk, kalın bir hırka, sırt çantası) getirebilirsiniz.
Programda yazılı olan fakat resmi tatiller ve özel günler nedeniyle kapalı olan veya ani kapanma kararı alınan müze, ören yerleri vb. yerlerin ziyaret edilememesinden firmamız sorumlu değildir.
Mola yerleri yol güzergahındaki dinlenme tesisleri ya da benzinlikler olarak rehber tarafından belirlenir, bu tesislerdeki yoğunluk tadilat vb. gibi nedenlerle ortaya çıkan hizmet kalitesindeki aksaklıklardan firmamız sorumlu değildir.
Misafirlerimizin rehber tarafından belirlenen buluşma saati ve yerine geç kalmaları durumunda programın aksamaması adına rehber programa devam edecektir. Geç kalan misafirlerimizin ise, bir sonraki ziyaret noktasına kendi imkanları ile gidecekleri düşünülecektir.
Rehber gerekli gördüğü taktirde hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle programda gün içerisinde gezilecek noktaların sırasında veya günler arasında değişiklik yapabilir.
0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Otellerde yapılacak 3 kişilik konaklamalarda her otelde 3 ayrı yatak verilememektedir. Genel olarak 3 kişilik odalarda 1 büyük yatak ve 1 ek yatak organize edilmektedir.
Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmakta olup rotasyon (koltuk değişimi) uygulamamız bulunmamaktadır.
Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda şirketimiz sorumlu değildir.
0-2 Yaş Çocuk ücretsizdir talep edilmemesi durumunda araçta koltuk verilmemektedir. 3-6 Yaş Çocuk için ödenen yalnız KOLTUK ücreti olup, tur aracı dışında diğer hizmetleri kapsamamaktadır. Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi uygulanmamaktadır ve iki yetişkin olarak hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşlarının doğruluğu ve yanlışlık durumunda oluşabilecek ücret farklılıkları misafirin sorumluluğundadır.
Grup İndirimleri Hakkında: Tur öncesi, tur kaydını yaptırmadan önce bir araya gelmiş ve tur kaydını toplu bir şekilde yaptırmaya gelen gruplarımız için geçerli olan indirim koşulları aşağıdaki gibidir: GÜNÜBİRLİK TURLARDA; ‘’16’’ Kişide ‘’1’’ Kişi, ‘’32’’ Kişide ‘’2’’ Kişi, 44 Kişide ‘’3’’ Kişi ÜCRETSİZ olarak katılım sağlayabilir. HAFTASONU ve HAFTALIK TURLARDA; ‘’22’’ Kişide ‘’1 Kişi’’, ‘’44’’ Kişide ‘’2’’ Kişi ÜCRETSİZ olarak katılım sağlayabilir. NOT: Tur hareket saatine kadar oluşturulmayan grup indirimleri geçersizdir.
3 Gece ve üzeri konaklamalı turlarımızda 18-65 yaş arası Müze Kartı olmayan misafirlerimize MÜZE KART otobüste dağıtılarak hediye edilecektir.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#32
LOKASYON:
D. Anadolu (Ankara çıkışlı)
YEMEK:
6 Kahvaltı, 5 Akşam Yemeği
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
Uçak Saatine Göre Sabah Sezenler Sokak Atatürk Lisesi Önünde Buluşma
BİTİŞ:
Uçak Saatine Göre Sabah Sezenler Sokak Atatürk Lisesi Önünde Ayrılma
İPTAL POLİTİKASI:
1. Yurt içi turlarda (Uçaklı ve indirimli turlarda iade yapılmaz) tur başlangıç tarihinden en az 35 gün ve öncesinde müşteri gerekçe göstermeksizin turu iade ve iptal hakkına sahiptir. Son 34 günden sonraki iptallerde tur toplamının % 65’nı iade alabilir. Bu halde, acente tarafından kayıt evrakları müşteriden teslim alınarak ücreti kısmı iade edilir. Turun başlangıcına 20 gün ve daha az zaman kala müşteri turun iptal ve iadesini isteyemez. Buna rağmen Müşteri turun iptalini istediği takdirde, tur ücretinin tamamı müşteriden tahsil edilir. Kapalı gruplar için ayrıca ek sözleşme yapılır. (Bu madde İptal pirimi ödeyen misafirler için geçerli değildir. uçak ücreti iade edilmez )
2. Müşteri tarafından acenteye beyan edilen, sözleşme ve eklerinde yazılı telefon numaraları, elektronik posta adresleri ve ikamet adresleri, yasal bildirim adresleri olup bu numara ve adreslere yapılacak tüm bildirimler, reklam amaçlı da olabilir bu konularda müşterinin ve adına ürünü satın aldığı arkadaşının izni alınmış sayılarak usulüne uygun olarak yapılmış kabul edilecektir. Bu bildirimlerin, bilgi eksikliği veya adres değişikliği nedeniyle yapılamaması halinde dahi bildirim yapılmış kabul edilir.
3. Tur programı, sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olup müşteri, tur programını imzalayarak kabul etmiş sayılır. Müşteri sözleşmeyi ve eklerini imzalayıp, tur bedelini veya ilk taksitini ödediği tarihte kesin kayıt yapmış kabul edilir. Taraflar, sözleşmeden doğan yükümlülüklerini gereği ifa edeceklerdir. Müşteri kendi adına kayıt ettirdiği kişilerin de sözleşmeye uyacaklarını taahhüt eder. Sözleşmede imzası bulunmayan ancak geziye katılan müşteriler, kendi adlarına görevlendirdikleri müşterinin işbu sözleşmeyi ve eklerini imzalamasıyla sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. Müşteriler ve beraberlerindekiler, rehber talimatlarına, sözleşmeye ve eklerine uygun hareket etmeyi taahhüt ve kabul eder. Müşterilerin, Rehbere bildirimde bulunmadan ve yönlendirmelerine aykırı düşecek şekilde, bireysel olarak gruptan ayrılmaları, kısa bir süre için dahi olsa gruptan bağımsız hareket etmeleri sözleşmeye aykırı olup, bu halde müşterilerin uğrayabileceği zararlardan acente sorumlu değildir. Müşterilerin, tur esnasında uyumu ve diğer müşterilerin huzurunu bozacak davranışlar sergilemesi halinde bu durum bir tutanakla tespit edilir ve müşterinin tur ile ilişiği kesilerek, geziden ayrılması sağlanır. Bu halde, acentenin hiçbir bedel iade etme sorumluluğu bulunmamaktadır. Rehber, gezi esnasında, hava ve yol koşullarına göre tur programında, programda kullanılan ulaşım araçlarının türünde (örneğin deniz yerine kara ulaşım aracı tercih edilmesi vb. gibi) değişiklik yapabilir ya da Deniz Kara ve Hava araçları yol güzergâhını değiştirebilir. Hareket saatinde hazır bulunmayan, tur otobüsünü veya ara nakil vasıtalarını kaçıran müşteriden tur ücretinin tamamı tahsil edilir. Müşterilerin büyük ebatlı, kokan, akan, veya patlayıcı, yanıcı, diğer müşterileri rahatsız edici bagajları ve her türlü evcil hayvanı asla alınmaz. Kaydedilen müşteri sayısının, turun düzenlenmesi için gerekli müşteri sayısına ulaşmaması veya sözleşmenin hiç veya gereği gibi ifa edilememesinin tüketicinin kusuruna veya mücbir sebebe dayanması halinde bu durum acentenin haklı fesih sebebidir. Bu durumlardan acente sorumlu tutulamaz. Acentenin kusuru ile sorumluluğunu gerektiren hallerde Kütahya Çizelgesi Yönetmeliği uygulanır. Müşterilerin turlarda çekilen video-fotoğrafların gerek rehber gerek müşterilerin herhangi biri tarafından Acente ya verilmesi durumunda Acente herhangi bir reklam çalışmasında bu fotoğraf-videoyu kişilerden izinsiz istediği gibi tasarrufta bulunur.
4. Müşteri acentenin onayı olmadan seyahat hakkını üçüncü kişilere devredemez. Buna rağmen bir devir gerçekleştirilmesi halinde, acentenin devreden ve devralana karşı hiçbir sorumluluğu bulunmaz. Eğer acentenin onayı ile seyahat hakkı 3. Kişilere devredilirse, seyahat hakkını devralan kişi yeni sözleşme ile, sözleşme ve eklerindeki bütün şartları kabul etmiş sayılır. Bu halde, devredenle devralan acenteye karşı müştereken ve müteselsilden sorumlulardır.
5. Programda acente tarafından gezinin iptal şartları bellidir. Ayrıca turun gerçekleşeceği ülkede veya bölgede terör, sel, grev, olumsuz hava koşulları, savaş, terör olayı veya ihtimali, gibi mücbir sebepler ve/veya idari mercilerin tasarruflarının turun gerçekleşmesini imkânsız hale getirebilecek ve/veya programa bağlı kalınmasını engelleyecek olay ve kararların vuku bulması halinde acente, müşteri tarafından kendisine bildirilmiş olan iletişim ve tebligat adreslerine yapılacak bildirim ile müşteriyi haberdar ederek turu iptal, erteleme hakkını saklı tutar.
6. Otelde olağanüstü bir durumun gerçekleşmesi ve yaşanabilecek herhangi bir ciddi aksaklık halinde, acente programda yazılı olan oteli, aynı şartları haiz olan bir emsali ile değiştirme hakkına sahiptir. Müşterilerin önceden yaptırdıkları eşleşmelerden oda arkadaşlarıyla aralarındaki anlaşmazlıklardan acente maddi veya manevi sorumlu değildir.
7. Gezi esnasında yaşanabilecek tur, nakil ve ara nakil araçlarının karışacağı trafik kazaları dahil tüm kazalarda yaşanacak yaralanma, ölüm, kayıp eşya vs. hallerde maddi ve manevi tazminat yükümlülüğü taşıma şirketlerinin ve sigortaların sorumluluğundadır.
8. Turizm Bakanlığı belgeli veya belediye işletme ruhsatlı otellerden, restoranlardan, otobüs, tren,uçak, feribot gibi taşıyıcı şirketlerin ve diğer işletmelerin hatalı işletmelerinden, iptal ve gecikmelerden kaynaklanacak maddi-manevi tazminat taleplerinden bu işletmeler sorumlu olup, acentanın bu kapsamda müşteriye karşı sorumluluğu yoktur. Turlarda otel yönetimi tarafından oda belirlendiğinden, acenta yapılacak odalamalardan memnuniyetsizlik halinde sorumlu tutulamaz.
9. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında geçerlidir. Otellerde 0-6 Yaş çocuklar için yatak verilmeyebilir. Triple odalarda 3. Yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre 3. Kişi için açılır-kapanır yatak yada çekyat verebilir.
10. Tur programlarında yazılı otellerde bölgede yaşanan yoğunluk durumunda aynı standartlarda olacak şekilde değişiklik yapılabilir. Otellerde odalamalar otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup şirketimiz ve personeli ile ilgisi yoktur.
11. Turlarımız rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Paket turda kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. hakların iadesi yapılmaz.
12. Mucbir sebepler (hava muhalefeti, yol durumu, ziyaret yerlerindeki aşırı yoğunluk, her türlü olağanüstü durum vb. gibi) nedeniyle tur programında yazan yerlerin ziyaret edilememesinden şirketimiz sorumlu tutulamaz.
13. Uçaklı turlarımızda ekonomik sınıf kullanılır ve uçak ile ilgili durumlarda havayolu sözleşmesi geçerlidir. İptal Sigortası uçak ulaşımını kapsamamaktadır.
14. Turlarımızda kademeli fiyat politikası uygulanmaktadır. En düşük fiyat kategorisindeki fiyatlar ile turlar ilan edilir, satışlar arttıkça bir sonraki fiyat kategorisine geçilir.
15. 18 yaşını doldurmamış çocukların tura ebeveynlerinden bir yada ikisi ile tura katılmadığı durumlarda yanlarında muvaffakatname bulundurmaları gerekmektedir.
16. Vadeli ödemelerde, tahsilat makbuzunda yazılı vadelerde ödenmeyen taksitlere, gün hesabı yapılmaksızın her ay için % 2 gecikme faizi uygulanır. Taksitlerden birinin vadesinde ödenmemesi halinde, diğer tüm taksitler de muaccel olacaktır. Sözleşme bedelinin ödenmemesi halinde tahsili amacıyla yasal yollara başvurulacaktır. Sözleşme 16 madde ve iki nüsha olarak tanzim edilmiş olup, bir sureti müşteriye verilmiştir. İhtilaf vukuunda, TÜRSAB tahkim kurulu ile Ankara İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.
17. İptal Güvence Paketi; haftalık haftalık turlarda 144 saat önceden, yarı haftalık turlarda 96 saat önceden,
hafta sonu turlarında 48 saat önceden misafir tarafından gerekçesiz yapılan iptallerde hiç kesinti
yapılmadan ücretin tamamının iade edilmesini kapsar.

TARİH VE FİYATLAR

EKSTRALAR

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

EK HİZMET VE SERVİSLER
500 TL
İptal/İade Güvencesi #H (144 saate kadar kesintisiz iptal hakkı! Lütfen Kişi Sayısı Kadar Ekleyiniz.)

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın6 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

17.000TL

en düşük kişi başı
  %15 İndirim


DAHİL OLANLAR:


Ankara- Erzurum, Elazığ-Ankara Anadolu Jet Gidiş-Dönüş Uçak Biletleri
Sezenler Sokak – Esenboğa Havalimanı Gidiş- Dönüş Transferleri
Otellerde 5 Gece YP Konaklama (Kahvaltı- Akşam Yemeği)
Zorunlu Paket Tur Seyahat Sigortası
İlk Gün Uçakta Kahvaltılık Sandviç- Meyve Suyu
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Programdaki Çevre Gezileri
Akdamar Adası Tekne
Nemrut Krater Gölü Transfer
Milli Park Girişleri
Tüm Komisyon İndirimleri
26 Yıllık Seyahat53 Güvencesi ve Tecrübesi

HARİÇ OLANLAR:


Öğle Yemekleri
Otelde Yemeklerde Alınan İçecekler
Son Gün Akşam Yemeği
Minibar ve Diğer Şahsi Harcamalar
Müze Kart Geçmeyen Özel Müze Girişleri
Dahil Olan Hizmetlerde Belirtilmeyen Tüm Harcamalar