Kırgızistan & Kazakistan & Özbekistan Turu İpek Yolu Rotası

Kırgızistan & Kazakistan & Özbekistan Turu İpek Yolu Rotası


2297$' dan başlayan fiyatlarla...

Türk Hava Yolları
9 Gün

  • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
  • Taşkent – ​​Semerkand // Semerkand – Buhara arası hızlı tren yolculuğu
  • THY ile Ulaşım
  • Yerel Havayolları ile Almatı - Taşkent arası ekonomi sınıfı uçak bileti
  • Otel ve turist şehir vergileri
  • Programda belirtilen gezilerde müze ören yeri giriş ücreti

Tur Kalkış Tarihleri:

16 Haziran / 14 Temmuz / 31 Ekim / 10 Kasım

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İstanbul - Bişkek

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşuyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'na ait sefer ile Bişkek'e hareket edildi. Varışımızın ardından pasaport ve giriş işlemlerimizi tamamlayarak, alanda bizi bekleyen aracımız ile Kırgızistan'ın başkenti Bişkek turumuza başlıyoruz. Turumuzda, Pobeda Meydanı (Zafer Meydanı), Duboviy Parkı (Meşe Parkı), Merkez Ala-Too Meydanı, Ulusal Sanat Müzesi, Enstrüman Müzesi, Ulusal Filarmoni ve diğer birçok ilgi çekici yerler ziyaret ediliyor. Ancak Asya Çarşımızı ziyaret etmeden Bişkek turumuz henüz mevcut değil. Burada hareketli, yerel yaşamda, birçok şeyi saklama imkânı bulacaksınız. Bu çarşı kumaştan üretilen, mal şeytan ve satın alınan ürünler ile renkli halıların pazarıdır. Gezi sonrasında yerel günlerde geleneksel akşam yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimizin ardından transfer ve geceleme otelimizde.

2. Gün: Bişkek - Ala Archa - Bişkek

Kahvaltının ardından Ala Archa'yı ziyaret ediyorlar. Burada bir doğal parktır. Sovyetlerin zamanında sadece VIP insanlar burada yürüyüşe çıkma izni vardı. Ala Archa vadisi, Tien Shan'ın sıradan dağlarının bir uzantısıdır. Bişkek'e sadece 45 km uzaklıktadır. Boğazın panoramik manzarasını görmek için kısa bir yürüyüş turuna katılabilirsiniz. Daha sonra Bişkek'e döneceğiz ve kişisel ihtiyaçlar ile alışveriş için boş zamanınız olacak. Yerel bir etkinlikte, geleneksel akşam yemeği servisi verilir. Yemeğimizin ardından transfer ve geceleme otelimizde.

3. Gün: Bişkek - Korday Sınırı - Almatı

Sabah erken kahvaltımızın ardından Almatı yolculuğumuz için Korday sınırına transferimizi gerçekleştireceğiz. Sınıra varışımızın ardından Almatı şehrine devam ediliyor. Almatı'ya varışımızın ardından şehir turumuz başlayacak. İlk durak, II. Dünya Savaşı sırasında General Ivan Panfilov'un komutası altında Almatı bölgesindeki kişilerin oluşturduğu ve adına sahip 28 Panfilov askerinin bulunduğu park. Parkın kendisi yerel halk ve yönetim için çok popülerdir. Parkın içinde, sonsuzluğu, farklı kahraman karakterlerinin krizleri, Yükseliş Katedrali'ni, XX. yüzyıldaki güçlü bir depremden sonra yapılan Rus Ortodoks ahşap kilisesi burada. Sadece yürümeye devam etmeyen, Almatı - “Yeşil Çarşı” veya Yeşil Pazarın turistik cazibesinin tadını çıkaracaksınız. Bu yürüyüş bizi Kazakistan'da yaşayan farklı halkların ana lezzetlerini bulabileceğiniz gerçek oryantal bir pazar tanımamız için fırsat olacak. Burada yiyecekleri deneyebilir ve açık bir şekilde yerel lezzetli ürünleri çok uygun bir fiyata satın alabilirsiniz. Sonrasında Kazakistan'da tek bir şahin çiftliğinde özel eğitimli şahinler ile muhteşem bir şovun tadını çıkaracağız, coğrafi avlanma, Kazak yaşam tarzının benzersiz noktalarından biridir. Gösteride, altın ve cesur kartallar, bir baykuş, bir akbaba ve bir izleyici ile iletişimde bulunan bir avcı gibi beş tür yırtıcı hayvan var. Almatı yerel restoranında akşam yemeğimizi değerlendirdikten sonra otelimize geri dönüyoruz, ardından serbest zaman ve geceleme otelimizde.

4. Gün: Almatı

Sabah kahvaltısının ardından Almatı'dan 40km uzakta yerleşen Hunların Etnografik köyünde Kazakistan geleneksel adetlerini izliyoruz. Öncelikle “Shashu” adı verilen törenlerle karşılanıyoruz. Sonraki tarih ve vatansever “Sarbaz Rukhy” takımının benzersiz bir gösteri gösterisi izleniyor. Gösteri, birbirinden farklı geleneksel hareketler sergilenecek, ayrıca gösterinin sonunda halk dansı performansı verilecek. Kazakistan'ın milli ekmeği saylan “Kavurdak, Cent, Kattama”nın nasıl yapılacağı. Öğle yemeğimizi geleneksel çadırlarda satın alırız.Bu deneyimin ardından turumuza bugünün son durağı yeşil bir tepede 1100 metre yükseklikte bulunan bir park olan Kok-Tobe ziyareti ile noktalayacağız.Burada yerli halk ve kaldığımız arasında oldukça popülerdir. Teleferik boyunca bir gezintiye çıkacağız ve 10 dakika içinde günün muhteşem Panoramik manzarayı seyredeceğiz.Park yönetimine diğer eğlence hizmetleri sunuyor: üretken, çocuk oyun alanı, küçük bir hayvan bahçesi, dönme odası, hızlı tren ve çok daha fazlası.Alma yerel restoranında akşam yemeğimizi gösterir sonra otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

5. Gün: Almatı - Taşkent

Sabah kahvaltımızın ardından Almatı havaalanına transferiniz gerçekleşir. Yerel tarifenin tarifeli uçuş ile Taşkent'e uçuyoruz. Taşkent'e varışımızı takiben bizi bekleyen aracımızla Taşkent'in eski kesim doğru turumuz başlıyor. Barak Han Medresesinden oluşan Khazrati İmam Kompleksi, Muyi - Mübarek Cami – Halife Osman`ın kendi el yazısıyla yazdığı Kuran-ı Kerim ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed`in kutsal altın saçının bulunduğu cami, Khodja Akhrar Valin`in Cuma Camisi, Kukeldaş Medreselerini ziyaret etmektedir. Taşkent'in en canlı pazarı olan ÇARSU oryantal çarşıda alışveriş için serbest zamanımız bulunuyor. Turumuz sonrasında Taşkent'in yeni kesiminde devam edecek olup; Bağımsızlık Meydanı, Amir Temur Heykeli, Taşkent Metrosu, Cesaret Anıtı ve Taşkent TV kulesi (dışarıdan) ile gezilerimizi tamamlayacağız. Akşam yemeğimizi yerel olarak çıktıktan sonra otelimize transfer ve geceleme otelimizde. *** Almatı-Taşkent uçuşları, uçuşların bir önceki gün akşam uçuşuna göre gerçekleştirilmesi ile gerçekleştirilebilir.

6. Gün: Taşkent - Semerkand

Sabahın erken saatlerinde (kahvaltımızı kumanya olarak elimize alıyoruz) ve Taşkent tren istasyonuna hareket ediyor. Afrosiyab Hızlı Treni ile Semerkant'a varışımızın ardından Semerkand şehir turumuza baktız. Rotamızın ilk varış noktası Orta Asya Türklüğünün mimarisinin en nadir örneklerinden biri olan Registan Meydanı olacak. Registan Meydanı üç medreseden oluşur: Uluğbey Medresesi, Şiir-Dor Medresesi ve Tilla-Kari Medresesi. Registan Meydanını gördükten sonra fotoğraf molasının ardından gezimize devam ediyoruz. İslam Orta Asya'ya gelen Qusam İbn Abbas'ın mezarının da bulunduğu efsanelere konu olan Shahi Zinda Kompleksi, ünlü imparator Timurlenk'in mezarı ile Semerkand'ı kültürel anlamda zirveye taşımış imparatora anılan Uluğbey Gözlemevi, Merkez Çarşı ve Gur Emir Mozalesi de şehir turu sırasında göreceğimiz yerler arasındadır. Semerkand'da yerel restoranında akşam yemeği sonrasında otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

7. Gün: Semerkand - Buhara

Sabah kahvaltısının ardından tren istasyonuna transfer olabilir. Afrosiyab hızlı treni ile Buhara'ya hareket ediyor. Buhara'ya varışımızı takiben Buhara şehir turumuza başlıyoruz. Buhara şehir turu sırasında, Bahaddin Nakşibendi Türbesi, Sitora-i Mohihosa Yazlık Sarayı, Chor Bakr Nekropolisi, Poyi Kalon Ansambli kendine eden dahilinde İsmail Somoni Türbesi, Çeşme-i Eyüp Makam Türbesi, Bolo Havuz Camii, Ark Kalesi, Poyi Kalon Minaresi, Kalon Camii , Miri Arab Medresesi, Toki Zargaron, Toki Telpakfuruşon Çarşı gezileri yapılabilecek yerler arasındadır. Maggoki Attori Camii, Lyabi-Khauz Külliyesi, Hoca Nesriddin Anıt Heykeli ve Nodir Devonbegi Medresesi'nin uygulanabileceği yerler arasındadır. Turumuzun ardından yerel restoranında akşam yemeğinden sonra otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

8. Gün: Buhara - Kovan

Kahvaltının ardından (duruma göre kahvaltı kutusu olarak yapılabilir) Hive'ye hareket ediyoruz ve yüzyıllardır değişmeden dinlenme olanağı sağlamak mümkün olan enfes bir şehir olan Hive turumuza başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan İçhan Kale ve iç kalesi olan Kunya-Ark (Eski Kale), Cuma Camisi, İlam Hoca medresesi ve minaresi, Allah kulu Han Medresesi, Muhammed Emin han, Muhammed Rahim Han medresesi, Şirgazi Han Medresesi, Pehlivan Dervaze kapısı, Taşkale Kervansarayı yapacaklarımız arasında. Akşam yemeğimizi yerel fiyatlarımızda ve konaklama Hive otelimizde.

9. Gün: Kovan - Ürgenç - İstanbul

Rehberimizin varış noktasında check-out yapıyor (kahvaltı kutusu olacaktır) ve Ürgenç havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Türk havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul'a doğru hareket ediyoruz. İstanbul'a inişimizle birlikte turumuzun sonuna geliyoruz.

EK BİLGİLER

Yukarıda ilgili programdaki turu satın alan gerçek kişi ile Seyahat 53 Turizm arasında imzalanmıştır. Satın alan gerçek kişi müşteri, Seyahat 53 Turizm de acenta olarak anılacaktır. Bu sözleşme, 1618 Sayılı SAK, 4077 Sayılı TKHK, San. Bak. Paket Tur Sözl. Uygulama Usul, Esasları Hk. Kanun, Kütahya Çizelgesi, Otel Acente Müşteri ilişkileri Kanun ile mevzuata göre düzenlenmiştir. Sözleşmede yer almayan maddeler hakkında bu mevzuat uygulanacaktır.

1. Müşteri tarafından acenteye beyan edilen, sözleşme ve eklerinde yazılı telefon numaraları, elektronik posta adresleri ve ikamet adresleri, yasal bildirim adresleri olup bu numara ve adreslere yapılacak tüm bildirimler, reklam amaçlı da olabilir bu konularda müşterinin ve adına ürünü satın aldığı arkadaşının izni alınmış sayılarak usulüne uygun olarak yapılmış kabul edilecektir. Bu bildirimlerin, bilgi eksikliği veya adres değişikliği nedeniyle yapılamaması halinde dahi bildirim yapılmış kabul edilir.

2. Tur programı, sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olup müşteri, tur programını imzalayarak kabul etmiş sayılır. Müşteri sözleşmeyi ve eklerini imzalayıp, tur bedelini veya ilk taksitini ödediği tarihte kesin kayıt yapmış kabul edilir. Taraflar, sözleşmeden doğan yükümlülüklerini gereği ifa edeceklerdir. Müşteri kendi adına kayıt ettirdiği kişilerin de sözleşmeye uyacaklarını taahhüt eder. Sözleşmede imzası bulunmayan ancak geziye katılan müşteriler, kendi adlarına görevlendirdikleri müşterinin işbu sözleşmeyi ve eklerini imzalamasıyla sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. Müşteriler ve beraberlerindekiler, rehber talimatlarına, sözleşmeye ve eklerine uygun hareket etmeyi taahhüt ve kabul eder. Müşterilerin, Rehbere bildirimde bulunmadan ve yönlendirmelerine aykırı düşecek şekilde, bireysel olarak gruptan ayrılmaları, kısa bir süre için dahi olsa gruptan bağımsız hareket etmeleri sözleşmeye aykırı olup, bu halde müşterilerin uğrayabileceği zararlardan acente sorumlu değildir. Müşterilerin, tur esnasında uyumu ve diğer müşterilerin huzurunu bozacak davranışlar sergilemesi halinde bu durum bir tutanakla tespit edilir ve müşterinin tur ile ilişiği kesilerek, geziden ayrılması sağlanır. Bu halde, acentenin hiçbir bedel iade etme sorumluluğu bulunmamaktadır. Rehber, gezi esnasında, hava ve yol koşullarına göre tur programında, programda kullanılan ulaşım araçlarının türünde (örneğin deniz yerine kara ulaşım aracı tercih edilmesi vb. gibi) değişiklik yapabilir ya da Deniz Kara ve Hava araçları yol güzergâhını değiştirebilir. Hareket saatinde hazır bulunmayan, tur otobüsünü veya ara nakil vasıtalarını kaçıran müşteriden tur ücretinin tamamı tahsil edilir. Müşterilerin büyük ebatlı, kokan, akan, veya patlayıcı, yanıcı, diğer müşterileri rahatsız edici bagajları ve her türlü evcil hayvanı asla alınmaz. Kaydedilen müşteri sayısının, turun düzenlenmesi için gerekli müşteri sayısına ulaşmaması veya sözleşmenin hiç veya gereği gibi ifa edilememesinin tüketicinin kusuruna veya mücbir sebebe dayanması halinde bu durum acentenin haklı fesih sebebidir. Bu durumlardan acente sorumlu tutulamaz. Acentenin kusuru ile sorumluluğunu gerektiren hallerde Kütahya Çizelgesi Yönetmeliği uygulanır. Müşterilerin turlarda çekilen video-fotoğrafların gerek rehber gerek müşterilerin herhangi biri tarafından Acente ya verilmesi durumunda Acente herhangi bir reklam çalışmasında bu fotoğraf-videoyu kişilerden izinsiz istediği gibi tasarrufta bulunur.

3. Müşteri acentenin onayı olmadan seyahat hakkını üçüncü kişilere devredemez. Buna rağmen bir devir gerçekleştirilmesi halinde, acentenin devreden ve devralana karşı hiçbir sorumluluğu bulunmaz. Eğer acentenin onayı ile seyahat hakkı 3. Kişilere devredilirse, seyahat hakkını devralan kişi yeni sözleşme ile, sözleşme ve eklerindeki bütün şartları kabul etmiş sayılır. Bu halde, devredenle devralan acenteye karşı müştereken ve müteselsilden sorumlulardır.

4. Programda acente tarafından gezinin iptal şartları bellidir. Ayrıca turun gerçekleşeceği ülkede veya bölgede terör, sel, grev, olumsuz hava koşulları, savaş, terör olayı veya ihtimali, gibi mücbir sebepler ve/veya idari mercilerin tasarruflarının turun gerçekleşmesini imkânsız hale getirebilecek ve/veya programa bağlı kalınmasını engelleyecek olay ve kararların vuku bulması halinde acente, müşteri tarafından kendisine bildirilmiş olan iletişim ve tebligat adreslerine yapılacak bildirim ile müşteriyi haberdar ederek turu iptal, erteleme hakkını saklı tutar.

5. Otelde olağanüstü bir durumun gerçekleşmesi ve yaşanabilecek herhangi bir ciddi aksaklık halinde, acente programda yazılı olan oteli, aynı şartları haiz olan bir emsali ile değiştirme hakkına sahiptir. Müşterilerin önceden yaptırdıkları eşleşmelerden oda arkadaşlarıyla aralarındaki anlaşmazlıklardan acente maddi veya manevi sorumlu değildir.

6. Gezi esnasında yaşanabilecek tur, nakil ve ara nakil araçlarının karışacağı trafik kazaları dahil tüm kazalarda yaşanacak yaralanma, ölüm, kayıp eşya vs. hallerde maddi ve manevi tazminat yükümlülüğü taşıma şirketlerinin ve sigortaların sorumluluğundadır.

7. Turizm Bakanlığı belgeli veya belediye işletme ruhsatlı otellerden, restoranlardan, otobüs, tren,uçak, feribot gibi taşıyıcı şirketlerin ve diğer işletmelerin hatalı işletmelerinden, iptal ve gecikmelerden kaynaklanacak maddi-manevi tazminat taleplerinden bu işletmeler sorumlu olup, acentanın bu kapsamda müşteriye karşı sorumluluğu yoktur. Turlarda otel yönetimi tarafından oda belirlendiğinden, acenta yapılacak odalamalardan memnuniyetsizlik halinde sorumlu tutulamaz.

8. 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coachbed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

9. Tur programlarında yazılı otellerde bölgede yaşanan yoğunluk durumunda aynı standartlarda olacak şekilde değişiklik yapılabilir. Otellerde odalamalar otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup şirketimiz ve personeli ile ilgisi yoktur.

10. Turlarımız rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Paket turda kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. hakların iadesi yapılmaz.

11. Mucbir sebepler (hava muhalefeti, yol durumu, ziyaret yerlerindeki aşırı yoğunluk, her türlü olağanüstü durum vb. gibi) nedeniyle tur programında yazan yerlerin ziyaret edilememesinden şirketimiz sorumlu tutulamaz.

12. Uçaklı ve trenli turlarımızda ekonomik sınıf bileti kullanılır. Uçak ve trenle ilgili durumlarda havayolu ve TCDD sözleşmesi geçerlidir.

13. Turlarımızda kademeli fiyat politikası uygulanmaktadır. En düşük fiyat kategorisindeki fiyatlar ile turlar ilan edilir, satışlar arttıkça bir sonraki fiyat kategorisine geçilir.

14. 18 yaşını doldurmamış çocukların tura ebeveynlerinden bir yada ikisi ile tura katılmadığı durumlarda yanlarında muvaffakatname bulundurmaları gerekmektedir.

15. Vadeli ödemelerde, tahsilat makbuzunda yazılı vadelerde ödenmeyen taksitlere, gün hesabı yapılmaksızın her ay için % 2 gecikme faizi uygulanır. Taksitlerden birinin vadesinde ödenmemesi halinde, diğer tüm taksitler de muaccel olacaktır. Sözleşme bedelinin ödenmemesi halinde tahsili amacıyla yasal yollara başvurulacaktır. Sözleşme 16 madde ve iki nüsha olarak tanzim edilmiş olup, bir sureti müşteriye verilmiştir. İhtilaf vukuunda, TÜRSAB tahkim kurulu ile Ankara İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.

16. Zorunlu Seyahat Sigortası yaptıran kişiler için; yasada belirtilen Seyahat Sigortası koşulları geçerlidir.

17. Zorunlu Seyahat Sigortası; yasada belirtilen seyahat sigortası koşulları geçerlidir.20. Yurt dışı Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den ki merciler den alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.

18.Yurt dışı Tur Programımız minumum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur bilgisi tarafınıza bildirilecektir.

19. Yurt dışı Seyahatleri esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan Acentemiz sorumlu tutulamaz.

20. Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

21. Tura katılım için Acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Acentemiz sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

22. Seyahat53 , hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Seyahat53, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

23. Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#133
LOKASYON:
Kırgızistan
ULAŞIM
Uçak   
BULUŞMA:
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar
BİTİŞ:
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar
İPTAL POLİTİKASI:
ÖNEMLİ NOTLAR

pasaportun olması ve/veya vize başvurusu (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokma yetkisi vardır. Bu acentenin sorumlusu değildir, sorumluluğu yolcuya aittir.
Acente, hava yolu ile yolcu arasında araç kurumu olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü'ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesi saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle bildirir. Yolcularımızın uçuş detaylarının değişebileceğini ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar için alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içi rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yerleri girişlerinin dağılımları en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve sıcaklıkta yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir olayın nedeniyle kapalı yolların gerçekleşmesi durumunda, bir kez hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiğinde bahse konu turların gerçekleştirilmesi yapılamamasından acente sorumlusu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda olanaklar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın9 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

BİLGİ
İSTEYİNİZDAHİL OLANLAR:


Türk Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul - Bişkek gidiş / Ürgenç - İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
Havalimanı vergileri
Taşkent – ​​Semerkand // Semerkand – Buhara arası hızlı tren yolculuğu
Yerel Havayolları ile Almatı - Taşkent arası ekonomi sınıfı uçak bileti
Tüm şehirlerarası geçişler
4* Otellerde kahvaltı dahil konaklamalar
Tüm akşam yemeği
Programda belirtilen tüm geziler
Etnografik köy ziyareti sırasında öğle yemeği
Programda belirtilen gezilerde müze ören yeri giriş ücreti
Teleferik ve dağıtım hizmetleri fiyatları
Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transfer
Profesyonel English rehberlik ve asistanlık hizmetleri
Otel ve turist şehir vergileri
TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sorumluluğu
Seyahat ve Sağlık Sigortası

HARİÇ OLANLAR:


Yurtdışı çıkış fonu
Otellerde mini bar ve diğer kullanılmayan kullanımlar
Programda belirtilmeyen yemek yemek
Yemeklerde alınan içecekler
Kişisel harcamalar
Şoför türleri 5-10 USD / kişibaşı (isteğe bağlı)