Tur Öncesi Bilgilendirme


Bir turu satın almadan önce mutlaka bu yazıyı okuyun.!

Turu satın almadan önce aşağıdaki maddeleri araştırırsanız, kaliteli bir turu uygun fiyata satın alabilir ve daha tatilinizin keyifli geçeceğini düşünebilirsiniz.

Günümüzde iletişim kanallarının erişilebilirliği ve yaygın kullanımı göz önüne alındığında, bir ticari kuruluşu incelemenin artık çok kolay olduğu malumunuzdur. O şirketi nasıl araştıracağınızı biliyorsanız, bunun için 10- 15 dakika ayırmanız yeterli olacaktır. Aşağıdaki maddeleri araştırarak tedbir alırsanız olumsuzlukları asgariye indirmiş olursunuz.

Tur Şirketini Araştırın : Tur şirketi TURSAB belgeli mi ? Eğer yasal bir firma ise ; Google yorumlar ve şikayet sitelerinden memnuniyet derecesi puanına bakabilir; yorumları okurken tura katılmış ve yorum yapan kişiler gerçek kişiler mi ? Aldıkları hizmetle ilgili, genelde tur tarihi ve tur adını veriyorlar mı ? (Bazı firmalar ücret karşılığı ajanslara bu puanları verdirtebiliyorlar) diye inceleyebilirsiniz.

Komisyon Alıyor Mu? : Turu satın alacağınız tur firmasına, tura çıkmadan önce tur süresince öğle yemekleri, transferler, ekstra turlar, ve misafirlerin yapmış olduğu alışverişlerden kendilerine komisyon alıp almadıklarını sorabilirsiniz.

Ekstra Turların Maliyeti Ne Kadar? Katılacağınız turla ilgili olarak fiyata dahil olan ve olmayan hizmetleri açık yazılı bir şekilde kendilerinden talep edebilirsiniz. Ekstra yapılacak olan turlarının ödemelerinin o tur için ne kadar tutacağını yazılı olarak (Yasal açıdan programda yazılı olması gerekir) fiyatlandırılmasını isteyebilirsiniz. Aksi takdirde tur esnasında bir tur ücretinin yarısından fazla kadar ekstra tur ve transfer harcamalarınız tutabilir!

SEYAHAT53 KOMİSYON İNDİRİMLERİ NEDİR?

Öğle yemeği dahil olmayan turlarımızda rehberimiz tarafından önerilen restorana gidip yemek yediğinizde ödemiş olduğunuz yemek ücreti üzerinden acentamız, rehberimiz veya kaptanımız kesinlikle komisyon almaz! (Aksinin ispatı durumunda sözleşmemiz gereği işlerine son verilir.) Almadığımız bu komisyonlar misafirlerimize etiket fiyatları üzerinden indirim oranları olarak yansıtılmaktadır.

Herhangi bir programımızda yazan bir alışveriş noktasına gittiğinizde satın almış olduğunuz hediyelik eşya, yiyecek içecek vb. gibi ürünlerden acentamız, rehberimiz veya kaptanımız kesinlikle komisyon almaz! Her alışveriş noktasında etiketlere yansıtılmış farklı komisyon oranları olduğu için bu oranlar misafirlerimize indirim olarak yansıtılmaktadır.

Şirketimiz prensibi gereği turlarda alınan komisyon uygulamasına 1618 sayılı yasanın 29. Ve 30. Maddeleri gereği karşıdır ve bunu eylemlerine yansıtmaktadır.

Tur Programı : Programda yazılı olan her şeyi imzalı onaylı isteyebilir, programda değişme ihtimali olan yerlerin açık bir şekilde belirtilip belirtilmediğine bakabilirsiniz.

Konaklama Yerleri : Sözleşmenizde konaklama yapacağınız otel isimleri belirtilmiş mi? Web sitesinde otel linkleri verilmiş mi ? Konaklama yapılacak tesiste herhangi bir sorun ile karşılaşıldığında ne yapıyorlar? Belirtilen otellerin puan ve yorumlarına bakabilirsiniz.

Son olarak turu satın almadan her şeyi iyi araştırın ama; tatile çıkarken olumlu düşünmeyi de ihmal etmeyin...